Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10231 ) ( تعداد نظرات : 25 )

♦️کرونا فقط یک آنفلوانزای عادی نیست؛ کارشناسان می‌گویند آنفلوانزا و کرونا با هم تفاوت زیادی دارند. کسانی که به آنفلوانزای فصلی مبتلا می‌شوند، بر عکس مبتلایان به کرونا، نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند.

♦️بسیاری از کسانی که از ویروس کرونا بهبود یافته اند، تبعات مزمنی از جمله مشکلات تنفسی، اختلال در حس بویایی و موارد دیگر را گزارش کرده اند که تاکنون همراه آن‌هاست، این بدان معنی است که بیماری به همین سادگی که تصور می‌کنیم، نیست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 16:25
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10231 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🔸آخرین وضعیت کرونا در کشور/ فوت ۴۵۳ بیمار در شبانه روز گذشته

🔹دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

🔹 استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 16:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14525 ) ( تعداد نظرات : 49 )

متروی تهران با صدور اطلاعیه‌ای در مورد واریز بخشی از پول اوراق مشارکت توضیحاتی ارائه کرد.
متعاقب موافقت با واریز بخشی از وجوه حاصل از فروش اوراق مشاركت سال 1398 به حساب شهرداری تهران‌ برای نوسازی ناوگان اتوبوسرنی وتوسعه خطوط 3 ، 6 و 7 متروی پایتخت ، روابط عمومی شركت راه آهن شهری تهران وحومه (مترو) ، باارسال اطلاعیه ای اعلام کرد: خوشبختانه پس از 125 روز انتظار ، به مدد پیگیری های صورت گرفته و همراهی دست اندركاران مربوطه ، بانك رفاه كه عاملیت عرضه و فروش این اوراق را برعهده داشته است ،‌ موافقت خود برای آزادسازی و واریز بخشی ازمبلغ 1500میلیارد تومان اوراق مشاركت سال 1398 براساس وثیقه های ارائه شده از سوی شهرداری تهران را اعلام كرد تا جهت هزینه كرد در موضوع مشاركت ، در اختیار شركت های مترو و اتوبوسرانی قرار گیرد.

این امر دروهله نخست نشان از حسن نیت وزارت تعاون ، كار ورفاه اجتماعی و به تبع آن سازمان تامین اجتماعی و بانك رفاه كارگران داردكه البته در این بین همراهی بانك مركزی را نیز نباید از نظر دور داشت.

به هرحال باگشایش قفل 4 ماهه بلوكه شدن پول اوراق مشاركت درحساب بانك رفاه ، می توان امیدوار بود باكمی تساهل وتعامل بیشتر ،‌ان شاء ا... در كوتاهترین زمان ممكن ، كل وجوه حاصل از فروش اوراق مذكور آزاد شده و در راه خدمت رسانی به مردم ابرشهر تهران مصرف شود.

اما در این بزنگاه حساس اجتماعی – اقتصادی و خصوصا شرایط ویژه كرونایی كه كل كشور با آن دست به گریبان است، بی تردید بانك عامل می تواند با استناد به سهم 50 درصدی دولت در پرداخت اصل و سود مبلغ اوراق مشاركت طرحهای ملی و عنایت به موضوع ضمانت های قوه محترم مجریه در موارد اینچنینی ،‌ مبلغ 750 میلیارد تومان دیگر از محل وجوه اوراق را به سرعت آزاد كند تا روند ارائه خدمات زیرساختی در حوزه حمل و نقل عمومی پایتخت ، سرعت بیشتری بگیرد. البته معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران و سازمان املاك و مستغلات همچون 4 ماه گذشته ، همچنان در تلاش برای ارائه وثیقه های مورد قبول بانك عامل هستند تا بستر این همكاری متقابل در فضایی بی حرف وحدیث شكل گیرد و با تأدیه وثایق ملكی ، كل مبلغ حاصل از فروش اوراق مشاركت سال 1398 آزاد شود.

از طرفی آنچه در ورای این كش و قوسها برهمگان واضح و مبرهن شده است ، ‌نیت تمام نهادها و ارگان های ذیربط برای گشودن گرهی از مشكلات مردم در دوران سخت اپیدمی بیماری كرونا است و همین نیت مشترك و دلسوزانه كه ناظر بر ازدحام جمعیت مسافران در وسایل نقلیه عمومی پایتخت است، می تواند تفسیری سهل و آسانتر از برخی ضوابط و معیارهای سختگیرانه سیستم بانكی كشور را پدیدار سازد. البته ذكر این نكته هم بدیهی است كه شهرداری تهران یك نهاد و سازمان پابرجا بوده و نگرانی از بابت بی پاسخ ماندن تعهدات مالی مرتبط با آن ، چندان منطقی نیست.

به هرحال در شرایط ویژه اقتصادی امروز كه بهای كالا و خدمات به واقع روز به روز دستخوش تغییر شده و باپول امروز نمی توان به انجام كار فردا با همان قیمت قبلی امیدوار بود، بایدپذیرفت كه نوسازی بخشی از ناوگان اتوبوسرانی و تكمیل ایستگاههای خطوط 3، 6 و7 مترو ، به همین منابع محدودی وابسته است كه روز به روز از ارزش معاملاتی آنها كاسته می شود. ضمن اینكه همه دست اندركاران امر به این موضوع واقف هستند كه با توجه به مشكلات اقتصادی عامه مردم در اوضاع خاص امروزكشور، قطعا پاسخگویی به نیازهای حمل و نقلی ایشان در دوران همه گیری بیماری كرونا ، امری واجب و ضروری است و برآورد ساختن آنها با همكاری جمعی میسر و محقق می شود .

با این اوصاف هنوز فرصت به طور كامل از دست نرفته و می توان با تكیه برهمین پولهای به اصطلاح آب رفته نیز، خدمات ارزنده ای ارائه داد. كافی است مشابه فضایی كه اواخر تیرماه ایجاد شد تا با كمك و همكاری توأمان معاون اول رئیس جمهور ، وزرای كشور ،‌تعاون ، كار و رفاه اجتماعی و نیز اقتصاد و دارائی ، رئیس دیوان محاسبات ،‌ رئیس بانك مركزی و ... مهلت انتشار اوراق مشاركت در واپسین ساعات فرصت زمانی قانونی تمدید شود ،‌ این بار در مقیاسی كوچكتر ، همان نوع همکاری مجددا" شكل بگیرد تا نتیجه زحمات جمعی دست اندركاران امر به بار بنشیند و بركات آن در وهله نخست شامل حال مردم شده و سپس به نوبه خود، نصیب نیات خیرخواهانه تمام مسئولان و مدیران ذی مدخل شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 16:5
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14525 ) ( تعداد نظرات : 49 )

پس از انتشار فراخوان دهمین سمپوزیم بین المللی مجسمه سازی تهران و براساس اعلام دبیرخانه این سمپوزیوم، هنرمندان و صاحب نظران تا دهم آذرماه فرصت دارند آثار پژوهشی خود را ارائه کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این زیباسازی، دهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران اسفندماه 1399 برگزار خواهد کرد.

 تداوم این جریان در دهه هشتاد و نود شمسی به‌عنوان یک رویداد هنری، علاوه بر ایجاد امکان‌های ویژه و منحصربه‌فرد در حوزه عمل اجتماعی و تاثیر متقابل هنر و شهر و هنرمند، بستر مطالعاتی و بررسی سیر یک جریان پویا را نیز فراهم کرده است. در دهمین دوره برگزاری؛ نهاد مجری درصدد است با نظر به چشم‌انداز تعریف شده سمپوزیوم، جایگاه ایران را در هنر مجسمه‌سازی منطقه تثبیت و ارتقاء بخشد.

همچنین با تلاش برای احیای میراث تاریخی ایران در زمینه حجاری و سنگ‌تراشی؛ فضای تعامل و گفتگو در زمینه مجسمه‌سازی شهری را فراهم کرده و فرصت تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت‌ها را با حضور هنرمندان و صاحب‌نظران بین‌المللی و ملی ایجاد نماید.

در این دوره از سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران برای اولین بار بخشی به پژوهش اختصاص‌یافته است تا پژوهشگران فعال در حوزه مجسمه‌سازی و هنر شهری را دعوت به همکاری کند. در این بخش علاقه مندان می‌توانند با ارائه رزومه و سوابق پژوهشی، در قالب تیم‌های پژوهشی سمپوزیوم در کارگروه‌های تولید محتوی مشارکت نمایند.

مهلت ثبت‌نام در بخش پژوهش تا 10 آذرماه است و متقاضیان می‌توانند تمامی سوابق خود را به همراه فرم تکمیل شده ثبت‌نام به نشانی 10th.tehransymp@gmail.com ارسال کنند. در عنوان ایمیل حتما عبارت (متقاضی بخش پژوهشی + نام کامل پژوهشگر) ذکر شود.زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 15:52
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14525 ) ( تعداد نظرات : 49 )


شهردار منطقه۱۳ از نصب ۱۸ دوربین نظارت تصویری با هدف خدمت رسانی بهتر به مردم و افزایش ضریب امنیت در بوستان جنگلی سرخه حصار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه۱۳ گفت: در راستای هوشمند سازی بوستان جنگلی سرخه حصار به عنوان قطب گردشگری شرق تهران و خدمت رسانی بهتر به مردم ، شهرداری منطقه۱۳ با همکاری سازمان فناوری اطلاعات، ۱۸ عدد دوربین نظارت تصویری در نقاط حساس ، معابر و تقاطع های پارک نصب کرد.
وی با بیان اینکه " ۲۲ دوربین در محدوده بوستان جنگلی سرخه حصار موجود است" افزود : با نصب ۱۸ دوربین جدید ، تعداد دوربین های موجود در بوستان به ۴۰ عدد افزایش می یابد.
رحمان زاده خاطر نشان کرد : در حال حاضر ، تعدادی از این دوربین ها فعال و به بهره برداری رسیده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 15:46
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14525 ) ( تعداد نظرات : 49 )

 معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 15 از بهسازی ناوگان حمل و نقل شهرک بروجردی خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مسعود لواف زاده با اعلام این خبر گفت: مسیر شهرک بروجردی به پایانه خاوران به دلیل کاهش مسافر طبق نظر کارشناسان کمیته حمل و نقل منطقه ناوگان اتوبوس در راستای مدیریت هزینه ها و بهینه سازی منابع برداشته شد و به جای آن مینی بوس نو و جدید جایگزین شد.

 او با اشاره به اینکه مسیر پایانه خاوران به شهرک بروجردی 5 ایستگاه دارد، افزود: 4 دستگاه مینی بوس در این خط هر 20 دقیقه طول مسیر را طی می کند.

 لواف زاده اضافه کرد: شهرک بروجردی در ناحیه 3 واقع شده و مسیر رفت از پایانه خاوران به شهرک 3 و نیم کیلومتر و مسیر برگشت 4.4 کیلومتر است.

 او در پایان ضمن تاکید بر اهمیت نقش ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک در شهر تهران گفت: تلاش می کنیم با توسعه و بهسازی ناوگان حمل و نقل در منطقه 15 رفاه و رضایت شهروندان را ارتقا دهیم.زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 15:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14525 ) ( تعداد نظرات : 49 )

کرونا درعین حالی که یک بحران جهانی است اما نوع مدیریت ها در برخی کشورها منجر به کنترل بیماری شده است. از آنجا که در کشور ما نظرات مردم در تصمیم گیری ها غایب است تصمیم هایی گرفته می شود که وجهه کارشناسی ندارد.
به گزارش  شهر، غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری در نشست خبری نخستین جشنواره «شهر آماده» که صبح دوشنبه- ۳ آذر- به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: با توجه به بحران کرونا و شرایط عمومی کشور زندگی های مردم تغییر کرده و یکی از اتفاقاتی که به صورت طبیعی انجام می‌شود انجام گفتگوهای مجازی است و ارتباطاتی که به صورت آنلاین برقرار می شود.


او در ادامه با طرح این سوال که چرا یک سال است ما از پشت لنز های دوربین همدیگر را می بینیم، گفت: شاید لازم باشد که برای پاسخ به این سوال به تغییر ریل مدیریتی در شهر تهران بپردازیم. با توجه به کاهش سرمایه های زیستی و فرهنگی در شهر ، دیگر امکانات نبود که با ریل قبل تهران مدیریت شود. فروش زمین و آسمان برای اداره شهر و توسعه آن با شکست مواجه شده بود و اغتشاش در ساخت و ساز که امروز در شهر شاهد آن هستیم نتیجه ریل قبلی مدیریت است که به نظر من متعلق به فرد هم نبود بلکه برآمده از یک الگوی مدیریتی بود. 


او ادامه داد: با درآمدهای غیر پایدار و سرمایه های زیستی به فکر منافع یک عده بودن مسیر مورد قبول نیست . باید با درآمدهای پایدار به فکر منافع همه مردم باشیم. مردم نیاز دارند شناسنامه های شهر را ببینند وقتی در آن قدم می زنند احساس کنند که در یک شهر فرهنگی، پذیرا و مداراگر راه می روند و عادلانه از قلمرو عمومی بهره می برند.
او افزود: تغییر ریل مدیریت، پاسخگویی به خواسته های مردم و مطالبات آنها بود. لازم است این مسیر دنبال شود و خواسته های مردم در یک ارتباط دو و چند سویه جامه عمل بپوشد در این صورت است که تصمیمات ما مورد توجه و حمایت مردم خواهد بود .


محمدی افزود: در بحران کرونا به نظر من بزرگترین غایب نگاه مردم است. لازم است این سوال را بپرسیم که چرا نتوانستیم بحران کرونا را تخفیف بدهیم؟ درست است این بحران جهانی است و در همه کشورها به وجود آمده است اما در برخی کشورها محدودیت ها و نوع مدیریت ها منجر به کنترل بیماری شده است اما از آنجا که در کشور ما به دلیل غایب بودن نظرات مردم در تصمیم گیری ها از اینرسی بالایی برخوردار هستیم و  فشارهایی که باید به سیستم و مدیران وارد شود منجر به تصمیم هایی می شود که وجه کارشناسی ندارد.


محمدی ادامه گفت: وقتی بحران گسترده می شود برای کنترل آن نیاز به علم و نظر کارشناسی است و شهری آمادگی عبور از بحران را دارد که این نکته را در نظر داشته باشد. ما در شهرداری تهران از ابتدای کرونا به این نکته توجه داشتیم و با همین نگاه ستاد مقابله با بحران کرونا در تهران آغاز به کار کرد اما شهرداری تهران هم در واقع جزئی از نظام تصمیم گیری در کشور است. 


رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری به جشنواره شهر آماده اشاره کرد و گفت: در این جشنواره قرار است همه نظرات و ایده های مردم دیده شود و از حافظه تاریخی مردم در بحران کرونا استفاده کنیم. وقتی لنز دوربین عکاسان به شکار لحظات چالش برانگیز میرود مسیرهای جدیدی برای مبارزه با این ویروس باعث خواهد شد وقتی از شهر آماده و سامانه مبارزه با بحران زلزله و سیل صحبت می کنیم یعنی از امروز برای آینده شهر هزینه کرده‌ایم. این نگاره ها و تصاویر امیدی به آینده است و کمک می کند که ما درک بهتری از بحران داشته باشیم.

مقابله با بحران بدون حضور شهروندان امکانپذیر نیست

در ادامه این جلسه رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران بحران شهر تهران گفت: در کشوری زندگی می‌کنیم که هر سال با یک بحران جدی مواجه است . در ۱۰۰ سال گذشته هر شش، هفت سال با یک زلزله بزرگ یا سیل‌های مخرب و طوفان های شدید مواجه بودیم و این نشان می دهد که باید شهرهایمان از آمادگی بیشتری برای مقابله با بحران مواجه باشند و این نیازمند حضور مردم است و بدون حضور مردم به نتیجه نخواهیم رسید.


او افزود: در دنیا هم در بخش بزرگی از مدیریت بحران مردم نقش آفرینان اصلی هستند. هم در امدادرسانی و هم در تقویت مالی و اقتصادی و هم در اشاعه فرهنگ مقابله با بحران مردم باید نقش محوری داشته باشند. در ایران گویا فاصله‌ای بین مدیران و جامعه ایجاد شده است و این جشنواره می‌خواهد دیدگاه خالص مردم را نشان دهد؛ محدودیتی هم در نشان دادن عمق فاجعه توسط مردم ندارد. لازم است مردم بدانند که گاهی وقت ها یک عکس در تصمیمات مدیران تاثیر زیادی می گذارد .


کرمی در ادامه به بحران کرونا اشاره کرد و  گفت: بحران کرونا خیلی جدی است و مشکلات زیادی ایجاد کرده است اما در این بحران هم می‌بینیم که مردم نقش خیلی کمی دارند. 
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: ما در تهران گروهی ۱۲ هزار نفره از داوطلبان به نام گروه دوام درست کرده ایم که با سازمان هماهنگ هستند و در شرایط بحرانی به کمک سازمان خواهند آمد و هم اکنون هم در حوزه هایی مثل آموزش در مدارس فعال هستند و به پاس خدماتش آن جایزه ویژه ای در این جشنواره برای آنها در نظر گرفتیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 15:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14525 ) ( تعداد نظرات : 49 )سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از آمادگی سازمان تاکسیرانی برای فصل سرما با هدف خدمات رسانی مناسب به شهروندان در ایام بارش نزولات آسمانی با اولویت رعایت شیوه نامه های بهداشتی خبر داد.
به گزارش  روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ محمد روشنی، سرپرست این سازمان با بیان این خبر گفت: همزمان با آغاز فصل سرما و شروع بارش های فصلی، هماهنگی های لازم در خصوص "آمادگی کامل برای خدمات رسانی شایسته به شهروندان" صورت گرفته و دستورالعمل مربوطه تهیه و به تاکسیرانی مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شده است.

روشنی افزود: نظارت بر عملکرد خطوط و آماده باش گشت های میدانی و رصد لحظه ای فعالیت تاکسی ها از مهمترین تمهیدات پیش بینی شده است تا زمان انتظار مسافران در هنگام بارندگی به حداقل ممکن برسد هر چند که با توجه به همزمانی این طرح با محدودیت های جدیدکرونایی با شرایط متفاوتی نسبت به گذشته روبرو هستیم.

او ادامه داد: علاوه بر ایام بارندگی، اعمال محدودیت های جدید کرونایی نیز موجب افزایش احتمالی حجم مسافر در شیفت عصرگاهی خواهد شد که اعزام تاکسی های پوششی در این خصوص در دستور کار است.

روشنی با اشاره به اینکه طرح زمستانه سازمان تاکسیرانی از ابتدای آذر آغاز و تا پایان اسفند سال جاری ادامه دارد، گفت: علاوه بر تمهیدات ایام بارندگی، نظارت بر رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی مقابله با شیوع بیماری کرونا از جمله فاصله گذاری اجتماعی، استفاده اجباری از ماسک توسط تاکسیران و مسافرین، باز بودن ضربدری شیشه های خودرو، ضدعفونی تاکسی در این طرح لحاظ شده است.

او نصب پوشش های نایلونی به عنوان جداکننده فضای تاکسیران از مسافران را از دیگر فعالیت های سازمان تاکسیرانی برای حفظ سلامتی رانندگان برشمرد و افزود: تاکسیرانان متقاضی برای دریافت این خدمت رایگان می توانند به سایت باشگاه رفاه تاکسیران مراجعه و ثبت نام کنند.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران یادآور شد: تاکسیرانان تهرانی تحت آموزش های لازم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و دستورالعمل های فصلی اهتمام جدی و مشارکت موثری دارند ولی همچنان سامانه تلفنی ۱۸۸۸ آماده دریافت پیشنهادات، شکایات و نقطه نظرات شهروندی است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 15:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14525 ) ( تعداد نظرات : 49 )

از روز جمعه ۳۰ آبان تا روز یکشنبه دوم آذرماه، ۱۴۸۱ درخواست شهروندان با موضوع آبگرفتگی در سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ ثبت شده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ با توجه به بارش نزولات آسمانی در کلان شهر تهران طی سه روز گذشته و درخواست‌های ثبت شده در این خصوص مناطق ۱۲، ۱ و ۱۵ به ترتیب بیشترین سهم درخواست‌ها را در موضوع آبگرفتگی به خود اختصاص داده‌اند و مناطق ۱۳، ۲۱ و ۲۰ دارای کمترین درخواست ثبت شده بوده‌اند.

شایان ذکر است از این تعداد درخواست ثبت شده ۱۳۹۷ درخواست انجام گردیده و ۸۴ درخواست نیز در حال رسیدگی و انجام است.

بنابراین گزارش بیشترین علت آبگرفتگی در بارندگی اخیر از نگاه شهروندان تخلیه زباله در انهار بوده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 15:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14525 ) ( تعداد نظرات : 49 )
داود لطفی شهردار منطقه 17 با بیان اینکه ورودی کنار گذرپل شهیدان حسنی از ورودی های مهم منطقه 17 است گفت: با تحریب املاک معارض در این محدوده، محله بلورسازی از بن بست خارج می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، داود لطفی شهردار منطقه 17 در مورد تعریض ورودی کنار پل شهیدان حسنی که منجر به تخریب یک مرکز بهداشتی و یک حسینیه شده است گفت: این محله یکی از محلات کم برخوردار ناحیه سه منطقه 17 است و ورودی بسیار مهم که در کنار پل قلعه مرغی یا پل شهیدان حسنی است و کمتراز دو و نیم متر عرض دارد در اینجا واقع شده است.
وی افزود: از دهه ۷۰ شمسی با توجه به احداث پل روگذر خیابان قلعه مرغی دسترسی اهالی از محدوده خیابان زمزم به محدوده محله هشتم صرفاً از کنار گذر جنوبی این پل صورت می گیرد.
لطفی ادامه داد: با توجه به قرار گیری بخشی از ساختمان مرکز بهداشت مهرگان که عملا تردد خودروهای سنگین و امداد رسان با مشکل مواجه بوده و از سویی دیگر قرارگیری ساختمان حسینیه ثارالله در ادامه مسیر به طور کلی موانعی جهت سهولت تردد ایجاد نموده بود.
شهردار منطقه 17 با بیان اینکه از سالیان گذشته مذاکراتی جهت اجرای عقب نشینی و بازگشایی معبر مناسب از سوی شهرداری با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت گرفته بود گفت: پس از توافقنامه تنظیم شده و تعیین ساختمان معوض، به منظور جلوگیری از وقفه در روند خدمت رسانی مرکز بهداشت به اهالی منطقه مقرر شد ادامه فعالیت مرکز بهداشت در ساختمان جدید صورت پذیرد و ساختمان موجود و همچنین حسینیه ثارالله تحویل شهرداری منطقه به منظور تخریب و آزادسازی معبر قرارگیرد.
لطفی با بیان اینکه با تخریب این دو ساختمان عرض گذر به حدود 8 متر می رسد اذعان داشت: با توجه به طراحی صورت گرفته مقرر شد نظر به سهولت دسترسی سواره و ایجاد مسیر ایمن برای عابرین و دوچرخه سواران معبری به عرض ۶ متر سواره رو و ۲ متر پیاده رو در ضلع جنوبی کنارگذر پل و معبر ایمن برای دوچرخه سواران در ضلع شمال پل ایجاد شود.
وی در پایان گفت: از سوی دیگر با توجه به توافق صورت گرفته مقرر شد در محوطه باقی مانده از اجرای طرح عقب نشینی، ساختمانی با مشخصات فنی مناسب جهت مرکز بهداشت و نیز ساختمانی به وسعت ۲۰۰ متر مربع جهت حسینیه ثارالله ساخته و تحویل متولیان مربوطه شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 15:15
  • تعداد رکورد ها : 658423