abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

نمایشگاه عکس "با اربعین زنده شو" آثار دو عکاس مسیحی_اسپانیایی به نام‌های پدرو سودرا و منولو اسپالیو از آیین اربعین حسینی در کربلا می‌باشد.

این نمایشگاه عکس به همت موسسه فطرس‌مدیا و گروه نهاکی با معرفی هشتگ #livebyarbaeen در راستای شناخت هرچه بهتر مراسم اربعین به جامعه غیر مسلمانِ غرب در خانه هنرمندان تهران برگزار می‌شود.

قرار است این دو هنرمند، تجربه معنوی (مراسم اربعین) خود را برای اهالی تهران نقل کنند.

آیین افتتاحیه نمایشگاه "با اربعین زنده شو" با حضور این دو هنرمند اروپایی ساعت 16 روز چهارشنبه 17 مهرماه در خانه هنرمندان تهران برگزار می‌گردد.

نمایشگاه از تاریخ 17 تا 20 مهرماه برای بازدید علاقه‌مندان دایر می‌باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )


با دستور شهردار منطقه 2 فاز دوم تخلیه حدود 1080 متر مربع از زمینهای سنگ فروشی های محدوده میدان کتاب سعادت آباد، محله آسمانها عملیاتی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، رسول کشت پور شهردار منطقه 2 با اعلام این خبر گفت: سلامت جامعه در گرو داشتن محیط زیستی پاک و عاری از هر گونه آلودگی زیست محیطی، صوتی و آب و هوایی است و مدیریت شهری منطقه 2 در ارتقاء کیفیت زیست شهروندان ساکن در این منطقه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
رسول کشت پور با اشاره به تخلیه 4100متر از زمینهای سنگ بری و مصالح فروشی اطراف میدان کتاب در فاز نخست در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری افزود: به دنبال نارضایتی های ساکنین و شهروندان محله آسمانها در محدوده میدان کتاب بدلیل آلودگی های زیست محیطی، ایجاد سرو صدا و ترافیک و آلودگی های بصری ناشی از وجود این مشاغل در محدوده میدان کتاب و در راستای اجرای آرا بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها، توافق با مالکین این زمینها و تخلیه فوری این سنگ بری ها در دستور کار معاونت مربوطه قرار گرفت وپس از اجرای فاز نخست ، در فاز دوم 1080 متر دیگر از این زمینها تخلیه و ساماندهی شد.
شهردار منطقه 2 افزود : با اجرای فاز نخست و دوم تخلیه سنگ فروشی های محله آسمانها تا کنون 5180 متر از زمین های تحت تصرف سنگ فروشی های اطرف میدان کتاب تخلیه و پاکسازی شده اند و در آینده ای نزدیک و با اجرای فاز سوم 1270 متر باقی مانده از این زمینها به طور کامل آزاد سازی خواهد شد.
رسول کشت پور آلودگی محیط زیست را از مهمترین مشکلاتی دانست که بشر با آن مواجه است و افزود: با توجه به افزایش جمعیت و گسترش روز به روز صنایع،کنترل آلودگی محیط زیست و جلوگیری از رشد تصاعدی آن از مهمترین دغدغه های مدیران شهری است .
وی با تاکید بر اینکه صنایع آلاینده محیط زیست همچون صنایع سنگ بری با ایجاد گرد و غبار و سرو صدا در محیط زندگی شهروندان اثرات نامطلوب زیست محیطی ایجاد می کنند اظهار کرد: حفظ سلامتی و بهداشت محیط زیست شهروندان از مهمترین وظایف مدیریت شهری است و با جمع آوری و حذف صنایع آلاینده از محیط زیست شهروندان می توان به بهبود وضعیت محیط زندگی مردم کمک کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

یکی از نوآوری‌های هوآوی در پرچم‌دار جدید خود، صفحه نمایش آبشاری Horizon و کلیدهای مجازی کنار گوشی است. این قابلیت، گوشی Huawei Mate 30 Pro را از سایر رقبا متمایز کرده‌، هوآوی برای تجربه بهتر و جلوگیری از لمس اشتباه این کلیدها نیز راهکارهایی ارائه داده است.

 

هوآوی همواره مشغول توسعه و تحقیق برای ایجاد بهترین تجربه کار با نمایشگر گوشی‌های هوشمند است. کوچک‌تر شدن حاشیه نمایشگر در محصولات جدید این کمپانی، می‌تواند گواهی بر این موضوع  باشد. اما هوآوی در جدیدترین پرچم‌دار خود، یک گام جلوتر رفته و با استفاده از نمایشگری با انحنای 88 درجه‌ای، قصد داشته رویای ارائه نمایشگر بدون حاشیه را به واقعیت نزدیک‌ کند.

 

نمایشگر خمیده به کار رفته در Huawei Mate 30 Pro که هوآوی از آن با عنوان «HUAWEI Horizon Display» یاد می‌کند از نسل جدید تکنولوژی استفاده می‌کند. تماشای انحنای دو طرف این گوشی یا حتی حرکت دست روی لبه‌های خمیده آن، به نحوی حس آبشار را در ذهن کاربر تداعی می‌کند.

 

 

با هربار در دست گرفتن این گوشی، نمایشگر Horizon Display دستگاه، پیشنهادهای تازه‌ای را پیش روی کاربر می‌گذارد و کنترل کم‌نظیری بر عملکرد بخش‌های مختلف را ارائه می‌کند. صرف نظر از طراحی خیره‌کننده، این نمایشگر برخی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های فعلی نظیر Huawei Acoustic Display و سیستم قفل‌گشایی با استفاده از تشخیص چهره سه‌بعدی را نیز با خود به همراه دارد.

دکمه‌های لمسی هوآوی در دو طرف نمایشگر

هوآوی با پیروی از شعار «Less is more» طراحی بخش نمایشگر دستگاه را دگرگون کرده و در تلاش است تا مرز انتظارات از گوشی‌هایی با بدنه یکپارچه را بالاتر ببرد. در همین راستا هوآوی دکمه‌های فیزیکی تنظیم صدا را از لبه فریم دستگاه حذف کرده و آن‌ها را با دکمه‌های لمسی (مجازی) جایگزین کرده است. البته دکمه فیزیکی پاور هنوز در جای خود باقی‌ است.

 

حذف دکمه‌های تنظیم صدا از بدنه دستگاه باعث شده گوشی Huawei Mate 30 Pro در عین  سادگی، زیبایی خاصی داشته باشد. نخستین تجربه در دسترس گرفتن این گوشی به خوبی توجه هوآوی به طراحی ظاهری و المان‌های لمسی را نشان می‌دهد؛ همین امر می‌تواند برای تمایز قائل شدن میان پرچم‌دار هوآوی و سایر پرچم‌داران بازار کافی باشد.

دکمه‌های لمسی هوآوی، چه برای افراد راست‌دست و چه برای افراد چپ‌دست کاربردی است و نیاز کاربر به کلیدهای فیزیکی رایج را کاملاً حذف می‌کند. اما نکته مهم درباره این قسمت احتمال لمس اشتباه و تصادفی صفحه نمایش است که مشکلی رایج در محصولات دارای نمایشگرهایی خمیده است.

 

هوآوی برای حل این مسئله در پرچم‌دار جدید خود دو راهکار در نظر گرفته است؛ راهکار نخست تقسیم‌بندی نمایشگر به سه بخش مختلف است. در واقع هوآوی با تقسیم نمایشگر به بخش رویی (همان قسمت اصلی نمایشگر) و بخش‌های خمیده (انحنای 2طرف نمایشگر) تلاش کرده تا از هرگونه لمس ناخواسته جلوگیری کند. این جلوگیری از طریق جداسازی عملکرد بخش‌های تصویری و بخش لمسی مربوط به آن‌ها عمل ‌می‌کند. در واقع با لمس هر قسمت از نمایشگر تنها امکان کنترل همان قسمت از نمایشگر را خواهید داشت.

 

هوآوی همچنین با طراحی الگوریتم خاص خود (مبتنی بر هوش مصنوعی)، نحوه در دست گرفتن گوشی توسط کاربر در دراز مدت را یاد می‌گیرد. به این ترتیب لمس‌های اشتباه در طول زمان به مرور کم و حذف می‌شوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3 از اصلاح تقاطع دوربرگردان بلوار میرداماد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، علی وفقی در این خصوص گفت: اصلاح تقاطع دوربرگردان بلوار میرداماد جهت تردد خودروها  در این مکان اجرا شده است.

وی ابراز داشت: همچنین جهت روانی بار ترافیک، دو محل در بلوار با عملیات عمرانی تثبیت شد همچنین در بلوار میرداماد نرسیده به خیابان دکتر علی شریعتی در دوربرگردان به سمت غرب،  با احتساب حدود ۲۰ متر جدول، اجرای رفیوژ میانی و تبدیل آن به فضای سبز تثبیت شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3 ابراز داشت:  خیابان سهیل تبریزیان منشعب از بلوار میر داماد نیز با انجام عملیات عمرانی و جایگزینی جدول به جای نیوجرسی و موانع ترافیکی تثبیت شد.

وفقی اذعان داشت:  عملیات عمرانی خیابان میرداماد حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد از گره و تداخل ترافیکی دوربرگردان مذکور را رفع می نماید ضمن اینکه تثبیت ابتدای خیابان امیر سهیل تبریزیان از بسیاری از تصادفات جلوگیری می کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

دکتر علی پور، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به آثار زیست محیطی تولید و مصرف بی رویه پلاستیک،  از روند مصرف آن درپایتخت اظهار نگرانی کرد و عدم برگشت‌پذیری آنها به چرخه طبیعت را یکی از علل ضرورت عدم استفاده بی رویه از کیسه‌های پلاستیکی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ علی پور با اشاره به تولید اجتناب ناپذیر پسماند خاطر نشان کرد:  پلاستیک یکی از مواد موجود در زباله های شهری می باشد که در چند دهه گذشته به دلیل فراوان بودن منابع نفتی، ارزان بودن پلاستیک و کاربرد فراوان آن مصرف و کاربرد آن  افزایش داشته است.

 او با اشاره به قانون مدیریت پسماند  و آیین‌نامه‌ی اجرایی آن و ماده‌ی 12 این آیین‌نامه  در راستای مدیریت پسماند های پلاستیکی افزود: تولید كنندگان و واردكنندگان اقلام از جمله مواد پلاستیکی، را مکلف کرده تا  پسماند حاصل از كالاهای خود را بازیافت نمایند و درصورتی كه نتوانند به این امر اقدام نمایند، باید برابر نیم در هزار ارزش كالا را همزمان با فروش و یا ورود به صندوق پرداخت نمایند. صندوق باید به نسبت بازیافت پسماند حاصل ازهر یك ازاقلام مزبور، مبالغ دریافتی را در اختیارواحدهای بازیافت كننده آن قلم از پسماند قرار دهد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اهمیت مشارکت و کوشش جمعی مردمی در کاهش تولید پسماند پلاستیکی خاطر نشان کرد: تشکل‌های زیست محیطی در راستای فرهنگسازی برای کاهش مصرف مواد پلاستیکی نقش بسیار موثری دارند بطوریکه با انتشار راه های جایگزین کردن پلاستیک در مصارف روزمره می توانند در کاهش تولید این ماده مخرب و دیر تجزیه پذیر در طبیعت یاری رسان مدیریت شهری باشند.

او در ادامه با اشاره به ماندگاری بالای پسماند های پلاستیکی در طبیعت به دلیل تجزیه ناپذیری آن گفت: راه‏های زیادی برای کاهش کاربرد پلاستیک وجود دارد که با به‌کارگیری آنها زباله پلاستیکی کمتری تولید کنیم؛ از جمله می توان به استفاده از کیسه کاغذی، کیف و کیسه پارچه‌ای و بطور کلی کاربرد کیسه‌های قابل بازگشت  به طبیعت، استفاده از ظروف چند بار مصرف و با دوام، در صورت لزوم استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی  و نهایتا" به همراه داشتن کیسه های نایلونی به هنگام خرید و کاربرد چند باره آن  اشاره کرد.

علی پور ضمن توصیه به شهروندان در زمینه خرید عمده مواد غذایی افزود: با خرید کلی ضمن صرفه جویی در هزینه، مانع از بسته بندی های غیر لازم و ورود بی رویه پسماند های پلاستیکی خواهیم شد.


 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

همزمان با هفته سلامت روان شاخصه های ارتقای سلامت روان در سراهای محلات منطقه 19 اطلاع رسانی و کارگاه های آموزشی در این خصوص برپا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، حمید بهرامی معاون اجتماعی و فرهنگی با اعلام این خبر افزود:

در راستای بهره مندی کودکان 6 تا 12 سال از خدمات سلامت محور، مرکز فرآموز میلاد کارگاه های آموزشی اعتماد به نفس را در این هفته به صورت رایگان برپا می کند.

وی با اشاره به اینکه ویژه برنامه های هفته سلامت روان در پهنه جنوب از 18 تا 24 مهر از ساعت 9 تا 13 به میزبانی بوستان بهمن برگزار می شود بیان کرد: هدف از اجرای برنامه های هفته سلامت روان، حساس سازی جامعه به نقش خود مراقبتی و ارتقاء سلامت روان از طریق افزایش نشاط اجتماعی خواهد بود.

همچنین منطقه 19 با اعزام دانش آموزان و ارائه خدماتی از قبیل تفسیر نقاشی و آموزش سلامت روان در این برنامه مشاركت خواهد کرد.

معاون شهردار منطقه تصریح کرد:  ویژه برنامه هایی از قبیل گفت وگو در شهر و اشتراك تجارب زیسته شهروندان در حوزۀ سلامت روان،ایستگاه كلینیك ها و مراكز ارائه دهندۀ خدمات مشاورها ی و روانشناسی،اجرای برنامه های جامعه نگر در حوزه سلامت روان به منظور ارتقای سواد سلامت روان و آموزش عمومی مردم، ایستگاه بازی و سلامت روان،اجرای دومینو با شعارهای كمپین سلامت روان، ایستگاه بازی ونشاط  با توجه به ظرفیت، ساختار جمعیتی، اجتماعی فرهنگی پهنه و مخاطب، نشاط سالمندی از برنامه های پیش بینی شده به مناسبت هفته سلامت روان است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

تعرض به حریم رودخانه ها و ساخت و سازهای غیر قانونی می‌تواند موقعیت شهر را به خطر بیاندازد و آسیب‌های جدی وارد کند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران با اعلام این خبر اظهار داشت: ما به عنوان بخشی از مدیریت شهری اعلام آمادگی کردیم در کنار نیروی انتظامی، سازمان آب منطقه‌ای، فرمانداری، بخشداری و دهیاری‌های مرتبط قرار بگیریم تا وضعیت حریم رودخانه های شمال تهران را ساماندهی کنیم .

وی با اشاره به اقدامات اجرایی در سال گذشته گفت: با توجه به بارش‌های شدیدی که در سال گذشته داشتیم اگر اقدام به موقع شهرداری نبود خطرات جدی شهر را تهدید می‌کرد.

موسوی افزود:منطقه یک ۴۳ کیلومتر رود دره و مسیل‌های در جریان دارد و بواسطه موقعیت بومی و فضا‌های طبیعی این منطقه، میل گردشگری در این منطقه بسیار بالاست بنابراین نیاز شهروندان به فضا‌های پذیرایی اجتناب ناپذیر است و این امر باعث شده تا در سنوات گذشته میل به تخلف و توسعه فضا‌های گردشگری و پذیرایی غیر قانونی در این منطقه بیشتر شود.

وی گفت: هم اکنون در حاشیه رودخانه دربند ۱۰۲ واحد پذیرایی وجود دارد که بعضی در حریم و بعضی در بستر رودخانه قرار گرفته اند و ۲۵ مورد آن دارای رای ماده ۱۰۰ هستند که بعضی با رای توقف دیوان اداری مواجه اند.
شهردار منطقه یک افزود : شهرداری بصورت مستمر وضعیت موجود را پایش می‌کند و با هر ساخت و ساز جدید برخورد و نسبت به رفع خلاف اقدام می‌کند به طوری که سال گذشته تعدادی از رستوران‌ها و پل‌هایی که روی رودخانه ساخته شده بودند و به لحاظ ایمنی در شرایط استاندارد قرار نداشتند، تخریب شدند و از سال گذشته تا به امروز هیچ ساخت و ساز جدیدی در این محور انجام نشده است

موسوی خاطر نشان کرد: با توجه به قوانین موجود (تبصره ۴ ذیل ماده ۲) و اهمیت رودخانه‌ها و تمهیداتی که در قانون توزیع عادلانه آب دیده شده است، سازمان آب منطقه‌ای با نظارت مقام قضایی و دادستان می‌تواند به این موضوع ورود کند و بستر و حریم رودخانه را از هرگونه ساخت و ساز پاکسازی کند و شهرداری به تنهایی نمی تواند اقدام موثری داشته باشد.

وی گفت: این رستوران‌ها و فضا‌های پذیرایی از آنجایی که غیرمجاز و فاقد پروانه هستند و بعضاً در حریم شهر تهران واقع شده اند کد‌های نوسازی ندارند و مالکیت این فضا‌ها برای ما محرز نیست و تصورمان این است که آن‌ها در حریم و بستر رودخانه واقع اند و فاقد سند مالکیت هستند وهیچگونه مالیات و عوارضی پرداخت نمی‌کنند.

موسوی افزود: رویکرد شهرداری منطقه یک از سرمایه گذاری بخش مسکن به سرمایه گذاری در بخش خدمات و گردشگری است و ما به دنبال ایجاد توریسم مذهبی، طبیعی، سلامت و... هستیم و امیدواریم بتوانیم برنامه‌های مورد نظرمان را بدرستی اجرا کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

مدیر روابط‌عمومی شهرداری منطقه 11 از اجرای ویژه‌برنامه شاهنامه‌خوانی به مناسبت گرامیداشت هفته تهران در کافه‌های پهنه رودکی خبر داد.

علی اسماعیل‌زاده با اعلام این خبر گفت: ‌ «ویژه برنامه شاهنامه‌ خوانی در کافه‌های پهنه رودکی از عصرگاه 16 مهرماه جاری از ساعت 18 تا 19 به میزبانی کافه‌های نوفل‌لوشاتو، بامداد و مارکو اجرا می‌شود»
او در ادامه با اشاره به این که پهنه رودکی به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی شهرداری تهران در منطقه 11 در حال اجراست اظهار داشت: ‌ «خوشبختانه با اجرای فاز نخست این پروژه بزرگ فرهنگی طی سال گذشته و شروع فاز دوم آن در سال جاری، زمینه ایجاد 22 کافه با احیای بناهای تاریخی موجود در پهنه فراهم شده است که از این تعداد تا به حال 17 کافه فعالیت خود را اغاز کرده‌اند».

مدیر روابط‌عمومی شهرداری منطقه 11 ادامه داد: «پاتوق‌های فرهنگی ایجاد شده در پهنه رودکی در قالب کافه‌ها ایجاد شده‌اند و ما کوشیده‌ایم با توجه به حضور و استقبال مردم از این مراکز طی رایزنی با مدیران آنها از ظرفیت‌های فوق برای اجرای رویدادهای مهم شهری در منطقه کمک بگیریم که خوشبختانه با استقبال کافه‌داران همراه شد».

اسماعیل‌زاده ادامه داد: «در تعامل خوب کافه‌داران با شهرداری منطقه 11 و مشارکت آنها در برگزاری نخستین رویداد شهری پایتخت با عنوان بزرگداشت هفته تهران، قرار شد این مراکز تخفیف 20‌درصدی به شهروندان تهرانی و میزبان ویژه‌برنامه شاهنامه‌ خوانی در کافه‌ها ارائه دهند».

او با بیان این که علاوه بر این ما به بهانه هفته تهران شاهد آغاز ویژه‌ برنامه‌ای با محور گردشگری منطقه 11 با همکاری کافه مارکو در پهنه رودکی خواهیم بود؛ توضیح داد:«به این منظور نرم‌افزاری با همکاری کافه مارکو طراحی و در تعدادی از کافه‌ها بارگذاری می‌شود تا شاهد شروع مسابقه‌ای فرهنگی بین مشتریان این مراکز باشیم.»

مدیر روابط‌عمومی شهرداری منطقه 11 در ادامه افزود: «شیوه کار بدین شکل است که بعد از بارگذاری نرم‌افزار در کافه‌های منتخب، مشتریان به محض ورود به کافه می‌توانند برنامه را روی گوشی‌های هوشمند خود بارگذاری کنند تا هم از تخفیف 20‌درصدی کافه‌ها بهره‌مند شوند هم با پاسخگویی به سؤالات مطرح شده پیرامون جاذبه‌های گردشگری در یک رقابت جذاب شرکت کنند.»

اسماعیل‌زاده یادآور شد که بهره‌گیری از ظرفیت کافه‌های پهنه رودکی و معرفی جاذبه‌های گردشگری منطقه در راستای‌ ترویج فرهنگ کافه‌نشینی، تقویت دورهمی‌های دوستانه شهروندان تهرانی و تشریح فرهنگ طهران قدیم در دستور کار شهرداری منطقه 11 قرار گرفته است.

 
 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:10
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهردار منطقه چهار تهران از ایجاد تسهیلات رفاهی و  بهداشتی در مرز چذابه خبر داد و گفت: به منظور رفاه هرچه بیشتر زایران حسینی، شهرداری منطقه چهار با تجهیز امکانات رفاهی و بهداشتی در مرز چذابه آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زایران را دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "محمد محمددوست" با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز تردد زائران اربعین حسینی از مرز چذابه و لزوم ارائه خدمات شهری مطلوب به شهروندان شهر بستان و زائران، تاکنون به صورت روزانه هجده تن زباله جمع آوری و 6 هکتار از سطح مسطح مسیر تردد زوار، گیت های ورودی و محدوده مین زدایی و همچنین مسیرهای برگشت زائران از چذابه به بستان رفت و روب شده است.

وی از انجام تبلیغات محیطی در شهرهای بستان و چذابه خبر داد و گفت: در این عملیات 300 مترمربع بنر شامل تمثال شهدا و اطلاع رسانی محل اسکان زوار و مواکب و همچنین صد پرچم در مسیر بستان تا چذابه نصب شده است.

محمددوست خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش حجم تردد زوار از مسیر چذابه که پیش بینی می شود نسبت به سال گذشته از 30 تا 300 درصد افزایش خواهد داشت، بیش از یکصد و چهل چشمه سرویس بهداشتی ، چهار نمازخانه با گنجایش 7 هزار نفر احداث و با استفاده از روزانه پنجاه کارگر خدمات رسانی به صورت شبانه روزی خدمت رسانی به زایران انجام خواهد گرفت.

وی گفت: در این راستا با استقرار یک دستگاه تانکر لجنکش، یک دستگاه واترجت، یک دستگاه فان مکانیزه و یک دستگاه خودرو روباز؛ حمل زباله، شستشو و نظافت مسیرها انجام می گیرد.

محمددوست افزود: یک دستگاه تانکر آب ششصد لیتری به همراه  دو دستگاه مینی بوس و یک دستگاه سواری مخصوص ایاب و ذهاب کارگران خدمات شهری به منظور حضور به موقع و پاکسازی محل های تردد زوار و مواکب از دیگر اقدامات پیش بینی شده در مرز چذابه است.

شهردار منطقه چهار در پایان گفت: جهت هرچه بهتر برگزار شدن مراسم معنوی اربعین حسینی و جلوگیری از هرگونه حادثه ، ایستگاه آتش نشانی برای خطرات احتمالی به ویژه انفجار مین در مرز چذابه احداث شده است. 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

هفته ملی و روز جهانی کودک در منطقه 15 با رکاب زنی شهردار منطقه و دانش آموزان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: همزمان با فرا رسیدن روز ملی کودک و روز جهانی پیاده روی و ورزش های همگانی و در راستای حمایت از کمپین  سه شنبه های بیدود محمدی شهردار منطقه به همراه 20 پسر دانش آموز پیست هفت کیلومتری بوستان بزرگ آزادگان را با دوچرخه طی کردند.

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه  مسابقه نقاشی "شهری که من دوست دارم" در هفته کودک افزود: 900 آثار از منطقه 15 به این مسابقه ارسال شد که در پایان دو نفر از شهروندان ما موفق به کسب مقام شدند و  جوایز خود را در مراسم اختتامیه دریافت کردند. 

مختاری در ادامه به برگزاری جشنواره کودک در روز جمعه 19 مهر اشاره کرد و گفت:  این جشنواره فرصتی را برای شادی بچه ها فراهم می کند و در آن برنامه‌های تفریحی چون مسابقه نقاشی، ورزشی،  گریم، شن بازی و سفال‌گری برای کودکان به اجرا درخواهد آمد.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه افزود: برگزاری تور یک روزه بازدید برج میلاد ویژه کودکان و بازدید کودکان از آثار برگزیده  نقاشی  «شهری که من دوست دارم»  از دیگر برنامه های این هفته است.

 

شایان ذکر است؛ جشنواره هفته ملی کودک جمعه 19 مهر ساعت 10 صبح در ورزشگاه فجر واقع در خیابان 17 شهریور، خیابان شوش شرقی، خیابان ارج(شهید ابراهیمی) به اجرا درمی آید. 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 29دقيقه قبل
چهارشنبه 17/7/1398 - 16:8
  • تعداد رکورد ها : 649274