abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10394 ) ( تعداد نظرات : 46 )

در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و بیست و ششمین پویش سه شنبه های بدون خودرو، رحمان زاده، شهردار منطقه13 به همراه معاونان و شهردار ناحیه 3 از محلات ناحیه سه بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، در این بازدید که به منظور بررسی وضعیت ارائه خدمات و احصا نقاط قوت و ضعف جهت خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان انجام شد، گروه دوچرخه سواری شهردار و مدیران ، معابر محدوده محل ناحیه سه را با دوچرخه رکاب زدند.
در این بازدید بر ساماندهی حصار کارگاهی و آزادسازی معابر، نظافت و رفت و روب معابر، لایروبی انهار و نگهداشت محدوده در روزهای پاییزی تاکید شد.
این گزارش حاکیست، این دور از بازدید براساس تدابیر شهردار تهران مبنی بر استفاده از دوچرخه در سه شنبه های هر هفته به منظور الگو برداری شهروندان از این کمپین و توجه به نگهداشت شهر در حال اجراست و طبق برنامه زمانبندی هر هفته یکی از نواحی مورد بازدید قرار می گیرد.

رحمان زاده در بیست و ششمین جلسه سه شنبه بدون خودرو خبر داد : ناحیه سه ، پایلوت طرح جمع آوری زباله
شهردار منطقه 13 در بیست و ششمین جلسه سه شنبه بدون خودرو ضمن تاکید بر برنامه ریزی فرهنگ سازی هر چه بیشتر دوچرخه سواری از اجرای طرح جمع آوری زباله به صورت پایلوت به سبک کشور های پیشرفته در این منطقه خبر داد .
مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه در بیست و ششمین جلسه سه شنبه بدون خودرو که پس از برنامه گشت صبحگاهی صبح امروز سه شنبه 23 مهر در ساختمان شهرداری ناحیه سه برگزار شد،با اشاره به یکی از رویکرد های شهرداری تهران مبنی بر ترویج فرهنگ دوچرخه سواری گفت : دوچرخه سواری علاوه بر اینکه یک ورزش محسوب می شود یک وسیله نقلیه پاک است که با توسعه و استفاده از آن تعامل بین فرد و محیط تقویت می شود ، از این رو لازم است تا در این زمینه فرهنگ سازی شود و باید با توانی بیشتر برای اجرایی کردن اهداف کمپین سه شنبه های بدون خودرو برنامه ریزی و اقدام کنیم.
شهردار منطقه در این جلسه در بخشی از صحبت هایش به اجرای طرح جمع آوری زباله به صورت دو بار در هفته به سبک کشور های پیشرفته اشاره کرد و افزود: این طرح به صورت پایلوت در ناحیه سه با هدف ترویج فرهنگ تفکیک پسماند اجرایی می شود.
رحمان زاده یکی دیگر از برنامه های این منطقه را اجرای طرح پایلوت توزیع کیسه های پارچه ای برشمرد و اظهار داشت : این طرح برای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در دست اجراست که در نظر داریم این طرح را به صورت گسترده تر با مشارکت سرای محلات در محدوده اجرایی کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 16:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10394 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

هوآوی به کمک زیرساخت‌های مخابراتی خود و با همکاری اپراتور سوییسی Sunrise، موفق شد سرعت شبکه 5G را یک گام دیگر به جلو ببرد و رکورد چشم‌گیر 3.67 گیگابیت بر ثانیه را به ثبت برساند.

 

شرکت هوآوی را می‌توان پرچم‌دار توسعه 5G در دنیای تکنولوژی امروز دانست. فناوری ارتباطی 5G با پهنای باند بسیار بالا، دنیای تکنولوژی را تحت تأثیر قرار داده و درهای جدیدی را به سوی فناوری‌ آینده باز کرده است.

کمپانی Huawei با شکستن رکورد سرعت 5G، توانایی خود را در این زمینه به رخ کشید و وجه دیگری از قابلیت‌های 5G را به نمایش گذاشت. هوآوی صاحب بزرگ‌ترین مجموعه‌های زیرساخت شبکه 5G در جهان است که همواره برای توسعه آن با دانشگاه‌ها و ارائه‌دهنده‌های سرویس در سراسر جهان مشغول همکاری است. همچنین مدرن‌ترین گوشی‌ها و مودم‌های موبایلی شبکه 5G متعلق به این شرکت است.

 

آزمایش جدید هوآوی که به ثبت یک رکورد تازه منجر شده است، در شهر زوریخ، واقع در کشور سوئیس انجام شده و در این آزمون، هوآوی موفق به ثبت سرعت دانلود 3.67 گیگابیت در ثانیه شده است. این رکورد به عنوان رتبه‌ای جدید در سرعت دانلود شبکه 5G به ثبت رسیده است.

به عنوان مثال، شبکه 4G LTE شرکت Verizon در جنوب فلوریدا به طور میانگین سرعت دانلود این شبکه به 63 مگابیت در ثانیه رسیده و در بالاترین حالت شاهد سرعت 80 مگابیت در ثانیه ثبت شده است. رکورد جدید هوآوی نزدیک به 58 برابر بیشتر از سرعت شبکه 4G LTE شرکت Verizon است. هوآوی در این رکورد از شبکه Sub-6GHz 5G متعلق به اپراتور سوئیسی Sunrise استفاده کرده است.

اپراتور سوئیسی Sunrise نخستین اپراتور در اروپاست که شبکه 5G را راه اندازی کرده است. Sunrise با همکاری نزدیک و مستقیم با هوآوی، همچنان در حال توسعه شبکه 5G خود است که هم اینک در بیش از 262 شهر و روستا در کشور سوئیس ارائه می‌شود.

 

برای ثبت این رکورد از باند فرکانسی 100 مگاهرتز، بر روی باند C و فناوری MU-MIMO استفاده شده است. جالب است بدانیم که باند C می‌تواند بین 4 تا  8 گیگاهرتز پهنای باند ارائه دهد. تا پیش از این، رکورد سرعت دانلود 5G در اختیار اپراتور AT&T بود که به حداکثر 2 گیگابیت در ثانیه می‌رسد ولی هوآوی موفق شد این مقدار را تا حد بسیار زیادی (3.67 گیگابیت در ثانیه) ارتقا دهد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 16:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10394 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

این سامانه روز یکشنبه مورخ ۲۲مهرماه همزمان با برگزاری همایش فصلی مدیران شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران رونمایی و در دسترس عموم شهروندان قرار گرفت.

در همین راستا مجتبی تقوی نژاد، معاون روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل گفت: شهرداری تهران طی دوسال اخیر تلاش کرده با بکارگیری ظرفیت‌های الکترونیک در جهت حرکت به سمت شهری هوشمند، ضمن ایجاد پل‌های ارتباطیِ گوناگون، برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات شهروندان، گامی موثر در جهت تسهیل تعامل دو سویه با شهروندان و تسریع رسیدگی به مشکلات بردارد.

تقوی نژاد با اشاره به اینکه پیش از این ملاقات شهروندان با شهرداران مناطق تنها از طریق مراجعه حضوری میسر بود؛ افزود: تاکنون دسترسی به سامانه مذکور بصورت داخلی در مجموعه شهرداری تهران امکان‌پذیر بوده و متقاضیان برای ثبت نام می‌بایست به صورت حضوری به ادارات روابط عمومی مناطق مراجعه و پس از ثبت درخواست خود، اقدام به پیگیری جهت برقراری ملاقات مردمی می‌کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 15:51
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10394 ) ( تعداد نظرات : 46 )


 
 
با حضور مریم وحیدنیا، مدیر روابط عمومی بانک پارسیان، یکی از اعضای شورای شهر و مدیرکل آموزش و پرورش زابل، از مهدی شهرکی زاد، برنده500 میلیون ریالی طرح کیان بانک پارسیان در شعبه زابل تجلیل شد.
 
محمد شیخ ویسی، رییس شعبه بانک پارسیان زابل در مراسم تجلیل از برنده طرح کیان؛ هدف از افتتاح شعبه زابل علاوه بر ارایه خدمات مالی به مشتریان را پرداخت تسهیلات به صاحبان کسب وکار و بنگاه های اقتصادی و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، قرض الحسنه ازدواج و ... برشمرد.
وی همچنین به محصولات و طرح های جدید بانک پارسیان تحت عنوان " پژواک پارسیان، طرح اعتباری نوید پارسیان ویژه فعالان تجاری" اشاره کرد و افزود : مشتریان می توانند با سپرده گذاری و استفاده از این طرح ها از مزایا و تسهیلات ویژه آن بهره مند شوند.
برنده جایزه طرح کیان پارسیان : از نحوه خدمت رسانی بانک پارسیان لذت بردم
مهدی شهرکی زاد، برنده جایزه 500 میلیون ریالی طرح کیان پارسیان نیز در گفت وگو با خبرنگار ما گفت : در شهرستان زابل متولد شده ام. از جوانی وارد بازار کار شده ام و دارای یک فروشگاه کوچک خواربار فروشی می باشم و توانسته ام در این حرفه به موفقیت دست یابم.
وی با تاکید بر اینکه فقط از کارت خوان بانک پارسیان استفاده می کند، افزود :هیچ کارت خوان دیگری ندارم زیرا حرفه من به نحوی است که از تنوع فروش و ارایه خدمات گسترده ای برای مشتریان خود برخوردارم و کارت خوان بانک پارسیان در مقایسه با دیگر کارت خوان ها از سرعت عمل و شتاب بیشتری برخوردار است و این بانک توانسته است در حوزه بانکداری الکترونیک نظر مشتریان را به خود جلب نماید.
برنده جایزه 500 میلیون ریالی طرح کیان پارسیان با اعلام رضایت از عملکرد بانک پارسیان،گفت: مایه خوشحالی و مسرت است که مشتری این بانک هستم. از نحوه خدمت رسانی بانک پارسیان لذت بردم و اعتماد و اطمینانم به این بانک افزایش یافت .
گفتنی است ؛ طرح کیان پارسیان با هدف تشویق پذیرندگان دستگاه کارت خوان متصل به حساب بانک پارسیان اجرا شد و بر این اساس نخستین مرحله قرعه کشی طرح کیان بانک پارسیان نیز دوم بهمن ماه 97 برگزار و برنده جایزه بزرگ 3میلیاردی ریالی کمک هزینه خرید واحد مسکونی معرفی و طی مراسمی جایزه خود را دریافت کرد.
همچنین مراسم قرعه کشی مرحله دوم طرح کیان پارسیان برای معرفی 10 برنده کمک هزینه خرید خودرو تولید داخلی دوم شهریورماه 98 برگزار شد و برندگان خوش شانس از شهرستان های اهواز، مشهد،خرم آباد ، زابل، ساوه و 5 نفر از تهران هدایای خود را دریافت کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 15:43
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10394 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهرنوشت: معاون خدمات شهری شهرداری تهران تهمیدات اندیشیده شده به منظور برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی را تشریح کرد.

مجتبی یزدانی در تشریح اقدامات انجام شده به منظور برگزاری مراسم پیاده روی شهروندان جامانده از پیاده روی بزرگ اربعین اظهار کرد: پیاده روی اربعین حسینی امسال نیز همچون سنوات گذشته از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و در مسیرهای سه گانه، میدان امام حسین (ع)، خیابان هفده شهریور ، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) (مسیر شماره یک)، حرم مطهر امام زاده حسن (ع) خیابان امین الملک ، خیابان قزوین، میدان حق شناس ، میدان بهمن ، خیابان شهید رجایی، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) (مسیر شماره دو) و مسجد جامع جمهوری ، بزرگراه نواب ، میدان حق شناس ، میدان بهمن، خیابان شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) (مسیر شماره سه) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 450 نفر نیروی انسانی (كارگران ایرانی با لباس کار مناسب و كامل تیپ، اتیكت و مخزن 120 لیتری و تجهیزات انفرادی نو) آماده به كار پشتیبانی از مناطق درگیر هستند، عنوان کرد: همچنین 205 خودرو در این مسیر به شهروندان تهرانی خدمات رسانی می کنند، البته این آمار به غیر از امکانات مناطق درگیر با مسیر راهپیمایی شامل مناطق 7 – 12- 13-14-15 -16 و 20 است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه خودروهای اعزامی باید شستشو شده و دارای سوخت کافی باشند و خودروهای شستشو قبلاً آبگیری شده باشند، گفت: اولویت كاری شستشو و پاكسازی جداره های خارجی اماکن برگزاری مراسم و كانون های تجمع شهروندان و نظافت معابر و گذرها، انهار، فضای سبز، پیاده روها و ... منتهی به اماكن مذکور (در حداقل زمان ممكن و توام با كیفیت مناسب) و اجرای عملیات رفع آبگرفتگی احتمالی معابر پیرامون مساجد، حسینیه ها و تكایا و نیز مسیر عبور هیئت های عزاداری در صورت بارش نزولات، از جمله وظایف تعریف شده در این راستا است.به گفته وی؛ انهار روباز و روبسته در طول مسیر باید روز قبل از مراسم لایروبی شده باشند.

یزدانی با اشاره به جانمایی و استقرار مخازن ویژه پسماند خشك در معابر پیرامون اماكن مذهبی و مسیر حركت هیئت های عزاداری، عنوان کرد: توزیع کیسه پلاستیكی ویژه پسماند و مخزن در بین اماکن برگزاری مراسم ( تکایا، مساجد و حسینیه هیئت های عزداری و ایستگاه های صلواتی و توزیع نذورات ) از جمله اقدامات در دستور کار است.

معاون شهردار تهران با اشاره به استقرار كارگران در مسیر حركت هیئت های عزاداری و محل های توزیع نذورات در معابر و پیرامون مساجد، تكایا و حسینیه ها اضافه کرد: رسیدگی مستمر به وضعیت مخازن موجود اعم از بازبینی، تخلیه، شستشو، تعویض، تعمیر و بازسازی مخازن معیوب و همچنین نظافت بعد از مراسم باید با مدیریت عوامل منطقه طبق برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند به خوبی انجام شود.

وی با اشاره به جمع آوری پسماند خشك و تر، نظافت و رفت و روب در مسیر حركت هیات و محل های برگزاری مراسم از طریق كارگران مستقر و یا گشت زنی خودروی وانت به همراه کارگر عنوان کرد: نظافت و رفت و روب كلی منطقه (جمع آوری پسماندهای خانگی و تجاری و تخلیه مخازن در كلیه منطقه) با مد نظر قرار دادن برنامه هیئت های عزاداری در طول شب و روز اربعین باید با کمترین تداخل زمانی با حركت هیئت های عزاداری انجام شود.

یزدانی ادامه داد: چاپ و نصب بنر اطلاع رسانی به منظور تسریع در برقراری نظافت در اماکن و مسیر حركت هیئت ها، اماکن مذهبی و معابر پیرامون آنها و بهره گیری از ظرفیت مساجد و امامان جماعت جهت ارائه مطالب و اطلاع رسانی در زمینه امور نظافتی و مدیریت پسماند از جمله برنامه های این معاونت به منظور برگزاری مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد که مدارس و ادارات در طول مسیر راهپیمایی باید برای استفاده از سرویس بهداشتی توسط هیئت های عزاداری قابل استفاده باشد. به گفته وی، فضاسازی متناسب با این ایام و اکران طرح ها و تبلیغات فرهنگی بر روی بیلبوردها و پل های عابرپیاده در سطح شهر تهران و نیز مسیرهای پیاده روی توسط سازمان زیباسازی انجام خواهد شد. یزدانی با بیان این که در مسیرهای پیاده روی اربعین حسینی در تهران موکب هایی توسط گروه های مردمی برپا و به ارائه خدمات به راهپیمایان خواهند پرداخت، گفت: همچنین در بحث پذیرایی از راهپیمایان در این مراسم نیز از ظرفیت های خیرین استفاده خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 15:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10394 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 شهردار تهران آخرین وضعیت پروژه زیرگذر استاد معین را تشریح کرد. به گزارش  شهرنوشت، پیروز حناچی در حاشیه بازدید از پروژه استاد معین با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قول داده بودیم این پروژه را تا بهمن افتتاح کنیم که امیدواریم زودتر افتتاح شود، گفت: این پروژه بسیار پیچیده است و در تقاطع با دو شریان اصلی مترو و خیابان آزادی قرار دارد، همچنین تاسیسات زیربنایی هم در مسیر عبور قرار دارد. همکاران من با وجود این دشواری ها تلاش کردند در محیطی امن و با سرعت بالا کار کنند. 

وی ادامه داد: امیدواریم با افتتاح این پروژه معضل همشهریان در غرب شهر حل و دسترسی های بهتر فراهم شود. همچنین برنامه های دیگری برای ارتقای کیفیت شهری پیش بینی شده است که در صورت تصویب اطلاع رسانی می کنیم.

حناچی در پاسخ به این سوال که به دو پروژه زیرگذر گیشا و استاد معین چه نمره ای می دهید، گفت: این دو پروژه قابل مقایسه نیستند؛ پروژه گیشا یکی از گره های شهری ماست و در تقاطع دو بزرگراه اصلی شهر قرار دارد و من همین جا از مردم به دلیل اجرای این پروژه و سختی هایی که متحمل می شوند، تشکر می کنم. در عین حال، از پلیس راهور که سعی در تسهیل راه ها داشت تشکر ویژه دارم.

وی تاکید کرد: در پروژه گیشا با بازبینی هایی که صورت گرفته پروژه ارزان تر و سریع تر انجام می شود و امیدواریم زودتر از زمان موعد افتتاح کنیم. ما هم نگران مشکلات مردم در این زمینه هستیم و تمایل داریم که هر چه زودتر این پروژه افتتاح شود. در مورد زیرگذر استاد معین پروژه پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و کار به نازک کاری انتهایی و لاینینگ رسیده است که حساس ترین کار ماست و واترپروف کردن جداره ها که مانع از ریزش آب به تونل می شود هم در درجه بالای اهمیت است؛ کما این که می بینیم این مشکل در برخی تونل های دیگر ایجاد شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 15:7
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10394 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

روز گذشته نشست کمیته اجرایی مصوبه شهر دوستدار کودک با اعلام آمادگی معاونین امور اجتماعی و فرهنگی و فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص مناسب‌سازی شهر برای کودکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی‌ معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این نشست تخصصی با حضور مهندس صفا صبوری دیلمی‌ معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری، غلام محمدی رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران وجمعی از مدیران شهری و نمایندگان دستگاه‌های متولی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام آمادگی برای مناسب‌سازی شهر در راستای رفاه بیشتر کودکان گفت: باید در این زمینه برنامه‌های دقیق‌تری در حوزه عمرانی داشته باشیم.

صفا صبوری دیلمی با اعلام اینکه ما سالیانه در شهر تهران چند میلیارد تومان هزینه پروژه‌های عمرانی می‌کنیم، اما تا حدودی مناسب‌ برای کودکان را فراموش کرده‌ایم، بیان کرد: می‌توانیم برنامه‌های دقیق‌تری در حوزه‌های عمرانی داشته باشیم  تا تهران را تبدیل به شهری مناسب برای کودکان کنیم.

وی با یادآوری اینکه ما در زمینه کودک نسبت به کشور‌های پیشرفته دنیا از نظر استاندار‌های مناسب‌سازی عقب‌تر هستیم، به اهمیت استانداردسازی شهر تهران اشاره و خاطر نشان کرد: کشورهای پیشرفته دنیا بین ۲۸۰ هزار تا ۳۰۰ هزار استاندارد دارند که حدود 15 هزار  استاندارد در حوزه شهری است اما در ایران تعداد این استاندارد‌بیش از۲۵ هزار استانداردنیست.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران استاندارد‌های حوزه شهری در ایران کمتر از ۱۰۰ عدد است و به طور دقیق به آنها عمل نمی‌شود. در حالیکه شهر تهران باید حداقل استاندارد‌های حوزه کودک را داشته باشد.

صبوری دیلمی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت استانداردسازی شهر تهران برای کودکان تاکید کرد و گفت: باید در تهران خیابان‌ها و کوچه‌ها استانداردسازی شود که این امر نیازمند کمیته‌ای است تا این موضوع را پیگیری کند.

وی با اعلام آمادگی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران برای مناسب‌‌سازی شهر برای کودکان خاطر نشان کرد که معاونت متبوع خود این آمادگی را دارد تا در حوزه عمرانی فعالیت‌هایی داشته باشد که تهران شهر دوستدار کودک باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درخاتمه یادآور شد: شرایط جامعه به سمتی حرکت می کند که نیازمند اپلیکیشنی با نام شهر دوستدار کودک هستیم که با لوکیشن محل زندگی شهروندان و کودکان آنها مشکلات را به ما گزارش دهند که می‌تواند جایگزین سامانه ۱۳۷ باشد.

در ادامه این نشست معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن تاکید بر لزوم تحقق شهر دوستدار کودک و اجرای مصوبه شورای شهر در این زمینه گفت: هیچ کودکی در شهر تهران نباید دچار آسیب شود و در این زمینه می توان از تجربه شورایاری‌ها نیز به عنوان نماینده مردم در سطح خرد جامعه استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی‌ معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه در خصوص شکل گیری و عملکرد کمیته اجرایی شهر دوستدار کودک تصریح کرد: خوشحالم کمیته اجرایی شهر دوستدار کودک تشکیل شد زیرا کودکان شهروندان بسیار مهمی ‌در تهران هستند.

وی افزود: تحقق شهر دوستدار کودک مستلزم یک رابطه دوطرفه است که در اینراستا شهر و کودک و عکس می توانند باهم در راستای ایجاد و تقویت نشاط جامعه گام بردارند.

جوادی یگانه با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات نقاشی برای کودکان گفت: در مسابقه نقاشی نشان داده شد شهر دوستدار کودکان چه ویژگی‌هایی دارد که این مسابقات به ما کمک می‌کند بتوانیم شهر دوستدار کودک را ایجاد کنیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه باید برای کودک در شهر تهران خاطره و رویا را ایجاد کنیم و طبیعتا اگر بخواهیم تعلقی به شهر ایجاد شود باید بستر مناسب نیز ایجاد شود، خاطر نشان کرد: لازم است مناسب‌سازی شهر در تهران برای کودکان صورت بگیرد و همچنین در نظر داشته باشیم که هیچ کودکی در شهر تهران آسیب نبیند؛ برای مثال ایجاد حفاظ مناسب در پارک‌ها برای کمتر آسیب دیدن کودکان یکی از این طرح‌ها است که در شهر تهران می‌توان اجرا کرد.

جوادی یگانه با تاکید بر اینکه با اجرای طرح‌های مناسب می‌توانیم بفهمیم که کودکان از چه چیز‌هایی می ترسند و والدین به چه مواردی حساسیت دارند، در خاتمه یادآور شد: محافظت از کودکان موضوع مهمی است که ما می‌توانیم به طور دقیق به آن بپردازیم. ضمن آنکه باید مسئله کودکان کار را برای دیگر کودکان نیز باز کنیم که در این زمینه‌ها می‌توان از بهزیستی و پلیس کمک و مشارکت گرفت؛ همچنین  از تجربه شورایاری‌ها به عنوان نمایندگان مردم در سطح خرد جامعه طبق استانداردها استفاده کنیم.

در بخش دیگری از این جلسه، مجتبی دانشور مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران نیز در خصوص پیشینه شهر دوستدار کودک گفت: شهر دوستدار کودک در تهران سابقه 10 ساله دارد و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده، اما نیازمند بررسی‌های دقیق تر و فعالیت بیشتری در این زمینه هستیم.

وی با ارائه گزارش برنامه‌های اجرا شده در هفته ملی کودک بیان کرد: روز 13 مهر نشست تخصصی محله دوست دار کودک با حضور افراد با تجربه در زمینه کودک برگزار شد و به این نتیجه رسیدیم که مناسب سازی کل تهران برای شهر دوستدار کودک باید نظام بندی دقیق تری داشته باشد و تجربیات خوبی در این نشست تبادل شد که بسیار مفید بود.

وی با بیان اینکه روز ۱۷ مهر ماه نیز در جلسه ای که با حضور مناطق ۲ و ۸ و ۱۸ تهران، وزارت کشور و نمایندگان یونیسف برگزار شد این مناطق و کارشناسان آمادگی خود را برای پیوستن به  شهرهای دوست دار کودک اعلام کردند، خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش های شهروندی حمایت سایر سازمان‌ها برای پیشرفت و تحقق شهر دوستدار کودک را خواستار است.

در ادامه نشست کمیته اجرایی مصوبه شهر دوستدار کودک، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری نیز گفت: ایده شهر دوستدار کودک از سوی یونیسف مطرح شد و به وزارت کشور رسید و امروز شاهد هستیم که هشت شهر در این زمینه درگیر شده اند.

وی با اشاره به اینکه ارزش‌های خوبی در چهار چوب آیین نامه در طرح شهر دوستدار کودک اندیشیده شده است که شهرداری تهران با پشتوانه عظیم علمی به این موضوع ‌ورود کرده است، افزود: این اقدام شهرداری قابل تقدیر است.

عباسی با یادآوری اینکه تهران باید شهری باشد که از مشارکت کودکان در بسیاری از طرح‌ها استفاده کند، عنوان کرد: شهر دوست دار کودک شهری است که از آسیب رسیدن به کودکان در آن خبری نیست. در این خصوص نیز امیدوارم شهرداری تهران بتواند شهر را برای کودکان مناسب سازی کند.

بر اساس این گزارش مقرر شد جلسات این کمیته ادامه داشته باشد و در جلسات آینده گزارش عملکردها ارائه شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:59
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10394 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

حفظ محیط زیست پایانه مرزی مهران با پاکسازی شبانه روزی از زباله و بازیافت آن ها، به وسیله ماشین آلات مجهز و 80 نیروی پسماند منطقه 5 در 3 شیفت کاری در مرز مهران انجام می شود. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، مانی جعفریان دبیر ستاد اربعین 98 در شهر مرزی مهران درباره خدمات رسانی نیروها به زائران ضمن تاکید بر کیفیت این خدمات گفت : جمع آوری و انتقال زباله از 127 هکتار اراضی پایانه مرزی با رویکرد حفظ محیط زیست شهر مهران انجام شده و به همین منظور از ابتدای استقرار نیروها، معاونت خدمات شهری این منطقه با احداث سایت تفکیک زباله در محلی خارج از شهر و نصب دستگاه پرس زباله توانسته تاکنون بیش از 25 تن زباله خشک را بسته بندی و روزانه حدود 15 تن زباله تر را جمع آوری می کند. 

این عملیات تا اول آبان ماه حتی پس از برگشت زائران حسینی از پیاده روی اربعین ادامه داشته  تا پاکیزگی محیط زیست مرز مهران حفظ شود. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10394 ) ( تعداد نظرات : 46 )آموزش مهارت‌های زندگی، فردی و اجتماعی، راه‌های شاد زیستن، خودباوری و عزت نفس از اولویت های نیاز آموزشی مدارس و جامعه امروز است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مجتبی توسلی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه در جلسه کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش شهرستان شمیرانات که با حضور سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات، صادق صادق پور رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه یک و برخی مدیران مدارس برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: دروس تئوری و عملی نباید تنها محور آموزش به دانش‌آموزان باشد بلکه آموزش مهارت های زندگی نیز باید در اولویت های آموزشی قرار گیرد.
وی حضور مشاوران در مدارس را مورد تاکید قرار داد وگفت: حضور مشاوران در مدارس و همکاری با مشاورانی که از دانشگاه علوم بهزیستی برای کمک های اجتماعی به مدارس اعزام می‌شوند می‌تواند به شناسایی و حل مسائل و آسیب‌های دانش‌آموزان کمک کند و همچنین اطلاعات جامعی را تدوین و به مراجع مرتبط گزارش کنند تا مجمع‌های سیاستگذاری بتوانند برنامه‌ریزی صحیح و جامعی در خصوص مقوله های آموزشی داشته باشند .
توسلی با اشاره به پیشنهاد برخی مدیران مدارس در خصوص حضور دانش‌آموزان در جلسات تصمیم گیری برای آنها، افزود: حضور دانش آموزان در جلسات تصمیم‌ گیری مدارس می تواند حس مشارکت آنها را در امور مدرسه ارتقاء و به تبع در آینده نیز در مدیریت خانه، شهر و... موفق عمل کنند.
فرماندار شهرستان شمیرانات نیز در این جلسه با تاکید بر نقش معلمان در کاهش آسیب‌های جامعه خاطر نشان کرد : اگر ارزش‌ها و هنجارها باور قلبی معلمان باشد به ‌راحتی می‌توانند این مفاهیم را به دانش‌آموزان منتقل و از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنند.
سیاوش شهریور تصریح کرد:‌ گفتمان و عملکرد ما باید اخلاقی و آموزشی باشد چرا که کودکان و جوانان نیز از ما الگو می‌گیرند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:52
  • تعداد رکورد ها : 649341