abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


نظام مدیریت محیط زیست با دریافت گواهینامه استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ در منطقه۱۳ استقرار و پیاده سازی شد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، در مراسم اختتامیه ممیزی که با حضور شهردار منطقه ١٣ ،معاون توسعه و پایش اداره کل محیط زیست شهرداری تهران ، رییس اداره ارزیابی و استاندارد محیط زیست ، تیم ممیز شرکت نیس امروز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، ضمن اعلام شناسایی ۲۰ نقطه قوت و ۱۰ نقطه بهبود در منطقه۱۳ ، این منطقه موفق به کسب گواهینامه استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ شد.
تیم ممیزی در این جلسه اعلام کرد که با توجه به ارزیابی زیست محیطی مجموعه شهرداری منطقه۱۳، این منطقه به صورت سیستماتیک ، مسائل و موضوعات محیط زیستی در فعالیت ها و اقدامات خود لحاظ کرده و در نتیجه نقاط قوت زیادی شناسایی شده است.
همچنین مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه در این جلسه به قابلیت های زیست محیطی منطقه اشاره کرد و افزود:با توجه به رویکرد مدیریت شهری در دستیابی به توسعه پایدار شهری ، کلیه معاونت ها و ادارات در تمامی فعالیت های خود ، نگاه محیط زیستی را مد نظر قرار دهند.
وی در ادامه بر ضرورت ایجاد رویکرد سیستماتیک در مدیریت محیط زیست تاکید کرد و گفت : همه باید تلاش کنیم که الزامات و موضوعات زیست محیطی در مسیر صحیح ریل گذاری شوند تا سبب پایداری سیستم شود .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 18:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای ارتقاء سیما و منظر شهری اقدام به انتشار فراخوان طراحی دیوارنگاری «پایه های پل های سواره رو» کرده و هنرمندان می‌توانند در ارسال آثار در این فراخوان شرکت کنند.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ در راستای ارتقاء سیما و منظر شهری و فراهم آوردن فرصت لازم جهت ایده پردازی و خلق تجربه های جدید رنگی در منظر شهری، در نظر دارد نسبت به طراحی و رنگ آمیزی پایه های پل های سواره رو اقدام کند.

 بر همین اساس؛ همه‌ هنرمندان رشته های ‌مختلف می‌توانند با شرکت در این فراخوان و خلق طرح ها و ایده های جدید زمینه زیبایی شهر را فراهم آورند.

 پل واقع در تقاطع بزرگراه نواب با خیابان امام خمینی(ره)، پل واقع در بزرگراه نواب، مسیر شمال به جنوب، پایین تر از تقاطع خیابان مرتضوی، بزرگراه کردستان، مسیر جنوب به شمال، بعد از پل بزرگراه همت، پل خیابان ملاصدرا و خیابان وحدت اسلامی، بعد از خیابان بهشت، پل ابوسعید مکان های درنظر گرفته شده برای اجرای این طرح ها است.

 در این فراخوان، استفاده از رنگ و طرح در قالب بکارگیری سطوح رنگی در کنار هم به طوری که ترکیب های خلاق و چشم نواز بر روی جداره ها ایجاد شود مورد تأکید قرار گرفته است و با توجه به مخاطب سواره و خوانش سریع این جداره ها از طراحان انتظار می رود در طراحی آثار، به هماهنگی سطوح رنگی توجه و از فرم ها، موتیف ها و عناصر تصویری پیچیده و دارای جزئیات اجتناب کنند.

 از طرفی هر هنرمند می تواند برای هر نشانی معرفی شده 3 ایده و طرح ارائه کند و ایده ها، طرح ها و ترکیب های رنگی پیشنهادی باید دارای هارمونی رنگی بوده، مخاطب‌پذیری بالایی داشته و قابلیت اجرا با رنگ را داشته باشد.
توجه به موقعیت شهری دیوارها به عنوان جداره های بزرگراهی و در نظر گرفتن اولویت مخاطب سواره و ارتباط ایده و طرح با فضا و معماری پل و پایه های آن مورد توجه است.

 پس از داوری و انتخاب ایده‌ها و طرح ها، به تشخیص هیأت داوران و مدیریت نقاشی دیواری در صورت نیاز، جلسات مشترک با مشاوره مدیر هنری این رویداد برگزار می شود و هنرمندان منتخب باید در تمامی این جلسات حضور داشته باشند.

 ضمنا توجه به مسائل زیست محیطی و در طراحی‌ها، انتخاب مواد و مصالح و مقررات عمومی شهر در روش‌های اجرا و عملیات کارگاهی در محل اجرای آثار از جمله الزامات این فراخوان است. هنرمندان می‌توانند تا 30 شهریور آثار خود را برای شرکت در این فراخوان ارسال کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 18:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 4 از ساماندهی اصناف شمال شرق تهران خبر داد و گفت: مدیریت شهری منطقه چهار با اصناف متخلف و مزاحمت های شغلی برخورد می کند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، " حمیدرضا فرخی" در این باره گفت: در راستای اجرای آرای کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها و با منظور "رعایت اصول حرفه ای کار " در خصوص شکایات واصله از فعالیت های واحدهای صنفی متخلف، ضمن شناسایی واحدهای صنفی مزاحم نسبت به طرح در مراجع قضایی اقدام خواهد شد.
او افزود: این طرح جهت رفاه حال شهروندان و رفع آلودگی های زیست محیطی اعم از بصری و صوتی و ... در محله های بیست گانه منطقه 4 اجرایی شده و همچنان ادامه دارد.
فرخی در ادامه گفت: در این راستا از ابتدای سال جاری بیش از 50 مورد از مزاحمت های شغلی از جمله کارواش های متخلف، کارگاه های کابیت سازی، رنگ کاری، میوه فروشی، اغذیه فروشی و ... بررسی و اقدام شده است.
معاون خدمات شهری منطقه 4 در ادامه گفت: در این موارد ابتدا به مالکین اخطار داده شده و در صورت بی توجهی و نادیده گرفتن اخطاریه ها توسط واحدهای صنفی متخلف طبق قانون این واحدها پلمپ خواهند شد.
فرخی در پایان گفت: از شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده با موارد مزاحمت های شغلی با سامانه 137 یا 1888 تماس گرفته و مدیریت شهری را از این موارد مطلع سازند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 18:17
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


تفاهم نامه سه جانبه میان کنفدراسیون صادرات ایران، کمیسیون صادرات غیرنفتی ایران و شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب به امضا رسید.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل نمایشگاه شهرآفتاب، کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران، کنفدراسیون (مجمع) صادرات ایران و شرکت بهره برداری نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب تهران طی مراسمی تفاهم نامه ای در خصوص تشکیل کمیته مشترک میان این سه بخش به منظور برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای هدفمند، تخصصی و شناسنامه دار به امضا رساندند.
هدف از این تفاهم نامه، یافتن راهکارهایی برای تقویت بازار بخش خصوصی با استفاده از پتانسیل های نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب و معرفی شهر آفتاب به عنوان یک ظرفیت فوق العاده جهت رشد اقتصاد کشور است.

صادرات را درگیر مسائل پیش پا افتاده نکنیم
در این جلسه، جمشید نفر، رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: پیش از این فرصت های استثنایی بسیاری برای تجارت کشور پیش آمد که از جمله آنها می توان به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی اشاره کرد.
وی با اشاره به شرایط صنعت چرم در ایران به عنوان نمونه عنوان کرد: ایران جزو اولین کشورهای ابداع کننده این صنعت است و رتبه پنجم دنیا در مواد اولیه پوست و چرم سبک را دارد که این موضوع از نظر کیفیت چرم، ایران را در مقام اول دنیا قرار می دهد.
نفر، یک مصداق عینی در پیشرفت صنعت چرم را کشور ترکیه دانست و گفت: این کشور صنعتی به نام صنعت چرم نداشت اما از این فرصت استفاده کرد و اکنون کشورهای ایتالیا و چین را پشت سر گذاشته و حرف اول را در دنیا می زند.
وی ادامه داد: این در حالی است که سابقه فعالیت ترکیه در صنعت چرم به سال ۱۹۹۲ باز می گردد و اکنون دنیا را با چرم تولیدی خود به تسخیر در آورده است؛ اما این صنعت در ایران همچنان درگیر مسائل پیش پا افتاده است.
رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: اکنون که این فرصت استثنایی با افزایش نرخ ارز برای صادرات کشور رخ داده است باید از فرصت ها استفاده کرد و با بخشنامه های غلط و کارشناسی های غیراصولی آن را از بین نبرد.
به گفته نفر؛ اکنون نمایشگاه شهر آفتاب فرصتی مناسب برای شناساندن صنایع صادراتی کشور است و با این تفاهم نامه امکان بهره برداری از فضای موجود وجود دارد.

نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب منطقه آزاد می شود

محمدرئوف قادری، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب نیز در این مراسم با اشاره به استراتژیهای سه گانه شهرآفتاب گفت: انتقال نمایشگاههای پر مخاطب از شهر تهران به نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب بمنظور کاهش ترافیک و آلودگی های زیست محیطی یکی از استراتژیهای سه گانه است.
وی افزود:  هدف اولیه برای تاسیس نمایشگاه شهرآفتاب کاهش بار ترافیکی و آلودگی های زیست محیطی به منظور ایجاد آرامش، آسایش و امنیت ساکنین شهر تهران بوده است که در این راستا زیرساختهای حقوقی این مهم انجام شده است و اجرای آن نیز در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با اشاره به اینکه تبدیل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب به شهرنمایشگاهی و مرکز همایش های بین المللی از دیگر استراتژیهای مورد پیگیری است، بیان کرد: به منظور ایجاد مکانی مناسب برای فعالیت های نمایشگاهی و برگزاری همایش ها وسمینارها و همچنین ایجاد زیرساختهای  تفریحی، ورزشی، اقامتی، گردشگری، تجاری، بازرگانی و خدماتی به منظور رونق بخشی فعالیت های نمایشگاهی  تبدیل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب به شهرنمایشگاهی غاز برنامه های مهم و استراتژیک شهرآفتاب است.

قادری با بیان اینکه بررسی، مطالعه و پیشنهاد تاسیس منطقه آزاد تجاری یا ویژه اقتصادی در مورد نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب صورت گرفته است گفت: با هدف رشد و شکوفایی اقتصادی، جذب سرمایه گذاری، حذف بروکراسی های اداری، ایجاد فرصت های اشتغال و رونق بخشی بیشتر به تعاملات تجاری، بازرگانی،صنعتی و فرهنگی داخلی و بین المللی و تسهیل ورود فعالان عرصه اقتصادی و نمایشگاهی بین المللی و حذف تشریفات زائد گمرکی و صدور ویزا به منظور ورود آسان کالا، افراد و خدمات به سایت نمایشگاه، ایجاد منطقه آزاد تجاری با حمایت دولت و کمیسیون تخصصی و زیربنایی دولت در دستور کار قرار گرفته است و مطالع فاز نخست آن با همکاری شورای مناطق آزاد کشور و یکی از دانشگاه های معتبر به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات تهران نداشتن پایانه صادراتی است، افزود: شهر آفتاب با ۴۰۰ هکتار زمین که تنها ۱۳۸ هکتار آن برای برگزاری نمایشگاه ها مورد بهره برداری قرار می‌گیرد توانایی برپایی پایانه صادراتی و استقرار سازمان ها و نهادهای قانونی در آن را دارد که این موضوع نیز با حمایت وزارت صنعت معدن و تجارت در دستور کار قرار دارد.

بر اساس این گزارش، این تفاهم نامه با حضور جمشید نفر رئیس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق ایران، محمدرضا مرتضوی نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، محمدرئوف قادری، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب، کامبیز معتمد وزیری عضو هیات مدیره و معاون نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب به امضا رسید. گفتنی است که در این مراسم  محمد حسین مقیمی استاندار سابق تهران نیز حضور داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 18:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون فنی و عمران منطقه 15 از آغاز عملیات مرمت و بازسازی سرای محله کیانشهر شمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علیرضا حلاجیان با اشاره به اینکه مراحل بازسازی و بهسازی ساختمان سه طبقه سرای محله کیانشهر شمالی از تیرماه آغاز شده است، افزود: این اقدام در راستای استفاده مجدد از این بنا برای انجام امور فرهنگی و آموزشی توسط شهروندان ساکن محله کیانشهر انجام شد.

او اضافه کرد: این محله از ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه فرهنگی برخوردار است و تعداد زیادی از هنرمندان منطقه ما در این محله زندگی می‌کنند.

حلاجیان به اقدامات انجام شده در پروژه سرای محله کیانشهر اشاره کرد و گفت: انتخاب پیمانکار، تجهیز کارگاه، انجام حصار کشی کارگاهی، تخریب ( مضرس کردن ) دیوار و برچیدن کف طبقات و حمل نخاله و تمیزکاری انجام شده است.

او اضافه کرد: داربست فلزی نیز به منظور شستشوی نما، ساپورت گیری نما و پیچ و رولپلاک سنگ ها صورت پذیرفته و عملیات بهسازی تاسیسات برقی و مکانیکی و بازسازی اسکلت در سقف سالن آمفی تئاتردر دست اقدام است.

معاون فنی و عمران منطقه گفت: سراهای محله‌ها بستری برای افزایش مشارکت شهروندان در برنامه‌های اجتماعی فرهنگی و پل ارتباطی بین مدیریت شهری و شهروندان محسوب می‌شوند و از این رو نگهداشت و بازسازی آنها مهم است.

برپایه این گزارش؛ محمدی شهردار منطقه ۱۵ به همراه شهردار ناحیه سه و روسای ادارات از روند عملیات بازسازی سرای محله کیانشهر بازدید کرد.زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 18:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


آخرین بخشنامه ها و قوانین شهرداری جهت   رسیدن مردم به حقوقشان و حفظ اموال آنها از دست سودجویان، باید از طریق پرتال به آنان اطلاع رسانی شود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جلسه شورای مدیران که با حضور معاونین، شهرداران نواحی و‌ مدیران این منطقه با هدف هماهنگی ها و پیگیری های لازم در اجرای برنامه های تعریف شده برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: باید از ظرفیت های اطلاع رسانی منطقه استفاده نمود و همه معاونت ها، نواحی و ادارات موضوعات با اهمیت که مورد نیاز و درخواست شهروندان است را در پرتال شهرداری منطقه یک اطلاع رسانی و  در غنای آن تلاش کنند.


وی در ادامه با اشاره به اهمیت مباحث ایمنی در منطقه یک افزود: گزارشات مربوط به تهیه نقاط حادثه خیز در منطقه یک بسیار با اهمیت است و نواحی سریعتر در زمینه شناسایی این موارد اقدام و با اداره حقوقی مکاتبات خود را انجام دهند تا اقدامات ایمن سازی سریعتر انجام شود.


موسوی گفت: دو پارکینگ طبقاتی شهیدهمت و شهید باهنر که ساختمان های نا ایمنی داشتند تعطیل شدند و به دلیل تاثیر زیادی که بر فضای کسب و کار مردم می گذارند باید هر چه سریعتر رفع خطر شده و به فضاهای خدماتی فعال منطقه باز گردند.


شهردار منطقه یک خاطر نشان ساخت: نظارت مستمر بر ساخت و سازها، اهتمام ویژه بر اجرای آرای ماده صد، بازدید مسیل ها و رود دره ها جهت آمادگی و انجام امور پیشگیرانه و رفع خطرات احتمالی، توجه به ارزشیابی ۶ ماهه واحدها، جمع آوری کارفودها، سد معبرهای خیابان شهرداری، ساماندهی سگ های ولگرد، تکمیل پروژه ۳۵ متری شهید افتخاری پیرو نشست با مسئولین ارتش و تکمیل مسیر دوچرخه سواری از امور با اهمیتی در برهه کنونی است که مدیران حوزه های مرتبط با هر موضوع، باید نسبت به آن با برنامه ریزی اقدام کنند.


گفتنی است در این جلسه شهردار منطقه یک ضمن تشکر از عملکرد صادقانه و سخت کوشانه غلامرضا رنجبر معاون شهرسازی و معماری این منطقه، ایشان را به سمت مشاور شهردار و بازرس ویژه در امور شهرسازی و دفاتر خدمات الکترونیک منصوب و بهمن اصغری را به عنوان معاون جدید شهرسازی و معماری این منطقه معرفی کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 18:5
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )فناوری EROFS از زمان EMUI9.1 به دستگاه‌های هوآوی اضافه شده و متعلق به هوآوی است. این فناوری چند بخش اصلی دارد که آنها را بررسی می‌کنیم.

 یکی از قابلیت‌های اصلی EROFS امکان ایجاد فضای بیشتر ذخیره‌سازی اطلاعات به کمک کم کردن حجم فایل‌های موجود سیستم است. در این سیستم مشابه فایل‌های سیستمی فقط خواندنی، چندین ناحیه‌ متا (meta region) از جمله بیت‌مپ فضای آزاد در فایل‌های سیستم حذف می‌شوند و به کمک این شیوه فضای ذخیره اطلاعات بیشتری آزاد می‌شود. ولی تفاوت EROFS با فناوری‌های قدیمی‌تر در این است که بیشتر روی کیفیت عملکرد تمرکز می‌کند تا اینکه بخواهد صرفا روی ذخیره کردن هرچه بیشتر فضای حافظه تمرکز داشته باشد. به دلیل محدودیت‌های موجود در فایل سیستم‌های فقط خواندنی، هوآوی در حال حاضر توجه بسیاری بر گسترش فناوری EROFS بر روی دستگاه‌های اندرویدی‌اش کرده است. EROFS مخفف عبارت Extendable Read-Only File System است.

EROFS چیست؟
EROFS یک سیستم مدیریت فایل جدید است که کیفیت عملکرد دیسک سخت حافظه و سرعت خوانش از آن را بهبود می‌دهد. این بهبودها، فضای ذخیره اطلاعات بیشتری را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

فایل سیستم EROFS سرعت خواندن تصادفی را به طور متوسط تا ۲۰ درصد افزایش می‌دهد و در حالت حداکثری، این میزان تا ۲۰۰ درصد هم افزایش پیدا می‌کند. با این کار، چیزی بیشتر از ۲ گیگابایت از فضای حافظه‌ی سیستم ذخیره می‌شود.

به گفته «ژیانگ گائو» (Xiang Gao) مهندس نرم‌افزار هوآوی، پشتیبانی از فایل سیستم EROFS اجازه می‌دهد تا عملیات خارج کردن فایل‌ها از حالت فشرده (Decompression) در شکلی خاص موسوم به LZ4 انجام شود. به کمک این شیوه نیازی به کپی کردن فایل بر روی حافظه وجود ندارد. مسلم است که چنین خصوصیتی منجر به بهبود عملکرد خواهد شد. علاوه بر این قابلیت‌ها، همچنین پشتیبانی از یک فناوری فشرده‌سازی خاص به نام Z_EROFS نیز وجود دارد. به کمک پردازنده قدرتمند Kirin980 سرعت خواندن ترتیبی و بعد از استفاده از فناوری decompression جدید، به 778 مگابایت در ثانیه رسیده است».

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 18:2
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


روابط عمومی بانک ملت، مجدداً نسبت به فعالیت های غیرقانونی و سودجویانه برخی کانال های تلگرامی با استفاده از نام و نشان این بانک به کاربران هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، با وجود هشدارهای قبلی، کماکان شبکه ای از کانال ها و گروه های تلگرامی با ادعای پرداخت پول نقد در ازای عضویت و دعوت از دیگر کاربران برای عضویت، سوء استفاده از نام و نشان تجاری بانک ملت را ادامه داده که در راستای برخورد با این شبکه، اقدامات قانونی لازم از سوی بانک صورت گرفته است.
روابط عمومی بانک ملت با تاکید بر این نکته که پیگیری سوء استفاده این شبکه از نام و نشان این بانک، از طریق مراجع قضایی و پلیس فتا نیز پیگیری می شود، به کاربران پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی توصیه کرد که برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، از عضویت در چنین گروه هایی یا دعوت از دوستان برای عضویت جداً پرهیز کنند.
بر اساس این اطلاعیه، بانک ملت هیچ گونه کانال یا گروه رسمی در پیام رسان تلگرام ندارد و استفاده از نام یا نشان این بانک از سوی گروه ها و کانال ها غیرقانونی و ممنوع است و حق پیگرد قانونی را برای بانک ملت محفوظ نگه می دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 17:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهرداری منطقه ۱۶ در نظر دارد با اجرای طرح کاپ فرهنگ تفکیک پسماند در این منطقه را افزایش دهد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، جابر انصاری معاون خدمات شهری این منطقه از برگزاری جلسه ای با حضور کارشناسان و فعالان محیط زیستی خبر داد و گفت: در این جلسه آموزش خانه به خانه، تبلیغات محیطی، نصب پوستر آموزشی در ۸۵ بلوک، جلسات تشریحی طرح، مشارکت دبیران شورایاری، کد گذاری و تجویل مخازن، تبلیغات و آموزش در فضای مجازی، پسماندهای خشک، آمار کاهش مخازن ۱۱۰۰ لیتری مکانیزه را بررسی شد.

مسئول اجرای تفکیک پسماند در ساختمان های شهر تهران، به آموزش و آگاهی شهروندان تاکید کرد و گفت: اجرای موفقیت آمیز طرح کاپ نیازمند آموزش تک تک شهروندان و مشارکت هر چه بیشتر آنها است، با آموزش اصولی شهروندان در مناطق پایلوت و به کارگیری روش های اصلاحی، می توانیم برای کاهش تولید پسماند از داخل خانه ها گام برداریم.

او افزود: به گفته شهردار تهران مبنی بر جمع آوری ۵۰ درصد از مخازن تا خرداد ماه ۱۴۰۰، باید تا پایان سال کل منطقه ۱۶ تحت پوشش طرح کاپ قرار گیرد، برای رسیدن به اهداف نهایی طرح کاپ چند گام از قبیل آموزش شهروندان، کم شدن مخازن از معابر، مدیریت مناسب جمع آوری پسماند و جانمایی و نصب مخازن زباله داخل مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری در نظر گرفته شده که می تواند رسیدن به اهداف را تسهیل کند.

همچنین نماینده سازمان مدیریت پسماند، با اشاره به تجربه موفق کشور های پیشرفته در زمینه کاهش پسماند مانند آلمان، افزود: نگاه نخست در مدیریت پسماند، نظرسنجی از شهروندان و بعد کاهش تولید پسماند است که در تمام دنیا وجود دارد که به صورت تدریجی پسماند های حجیم و قابل بازیافت را جدا سازی و به مواد اولیه تبدیل کنیم.

جابر انصاری معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۶، در پایان جلسه ضمن جمع بندی موارد مطرح شده گفت: نصب پوستر آموزشی در ۸۵ بلوک و تهیه بروشور برای ۸۰۰ خانوار انجام شده، جلسات تشریحی طرح کاپ بصورت مستمر و منظم برگزار می شود، کد گذاری و تحویل مخازن آبی انجام شده، تبلیغات و آموزش در فضای مجازی محلات نه گانه صورت می گیرد، پسماندهای خشک بصورت منظم و مستمر جمع آوری می شود، آموزش های خانه به خانه با حضور کارشناسان آمار و اطلاع رسانی اداره مدیریت پسماند و کارشناسان محیط زیست انجام می شود تا کنون ۶۴۰ نفر آموزش دیده و ضریب نفوذ در خانواده ها ۹۵ درصد است.

او خاطر نشان کرد: این برنامه با یک بسته اجرایی مشخص در بعد فرهنگ سازی عمومی، آموزش عوامل اجرایی، تغییر شکل مخازن به رویه قابل تفکیک، درگیر کردن ساختمان های مجتمع های مسکونی به سیستم تفکیک پسماند از مبدا و انتقال پسماند، گرفتن شیرآبه و تبدیل زباله تر به کمپوست و در نهایت فرستادن پسماند غیرقابل استفاده به زباله سوز عمل می کند، امیدواریم با مشارکت شهروندان در راه مهم با موفقیت گام برداریم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 17:35
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )فعالیت های ورزشی و اوقات فراغت در محلات منطقه ۶ مجازی شد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، حبیب الله غفوری معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶  گفت: با توجه به شیوع گسترده  ویروس کرونا در جامعه و لزوم رعایت فاصله اجتماعی و حضور نیافتن شهروندان در اجتماعات، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ اقدام به راه اندازی باشگاه مجازی با حضور مربیان برجسته  ورزشی  کرده است.
غفوری در این خصوص  با تاکید بر لزوم مدیریت اوقات فراغت که امسال  زیر چتر کروناست، گفت: فعالیت های ورزشی و شور ونشاط شهروندی در باشگاه های مجازی به صورت آنلاین و با ارائه کلیپ های آموزشی از طریق فضای مجازی  انجام میشود.  

او مشارکت همگانی شهروندان در پویش ماندن در خانه همزمان با افزایش شور و نشاط در شرایط کنونی و ارتقای سطح سلامت جسمی وروانی شهروندان را از اهداف این طرح برشمرد و افزود: این برنامه در قالب رشته های ورزشی دو میدانی، آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، ریاکشن تایم، دوچرخه سواری، اسکیت، حرکات اصلاحی، تغذیه ورزشی در حال اجرا است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶، اجرای این پویش را یک اتفاق بسیار خوب در تشویق شهروندان به انجام ورزش دانست و بیان کرد : با توجه به گستره شیوع ویروس کرونا امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به ورزش کردن در میان شهروندان احساس می شود و امیدواریم این پویش ها تاثیر خوبی در تحقق این مهم داشته باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 32دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 17:28
  • تعداد رکورد ها : 655719