ایران2264 ( تعداد مطالب : 3065 ) ( تعداد نظرات : 548 )
اگر تمامی جلسات مجلس از تلویزیون پخش مستقیم شود از این تصاویر کمتر خواهیم دید.
عکس
عکس
عکس
عکس
عکس
عکس
عکس
عکس
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1476روز قبل
شنبه 26/5/1392 - 11:40
mansoor43 ( تعداد مطالب : 1673 ) ( تعداد نظرات : 1254 )

سر گذشتم را دگر تکــــرار بی جا کی کنم

درس باید تا کـــــه حل مشکل این دی کنم

آه و افســـــــوس و گلایه تا کجا باید نمود

زندگی شیرین شود گر حاصلی در جی کنـم

فی البداهه: 21/5/92منصور مقدم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1154روز قبل
دوشنبه 21/5/1392 - 13:36
ایران2264 ( تعداد مطالب : 3065 ) ( تعداد نظرات : 548 )

سلام.

ای کاش مدیریت ثبت مطلب فکری برای تائید و نمایش مطالب ارسالی کاربران کند؛مطالب برخی از کاربران در طول شبانه روز بدون تعطیلی و در تعداد یک عدد 3 رقمی تائید و نمایش داده میشه ،ولی مطالب برخی از دوستان الارقم داشتن منبع موثق تائید آنها به 2 ،3 روز احتیاج دارد.

خطاب به برخی از دوستان که در طول شبانه روز بیش صد ؛دویست مطلب ارسال می کنید خداییش خودتون میتونید همه آنها را مطالعه کنید.

امیدوارم هیچ کدام از دوستان ناراحت نشوند و مطلب فوق هم تائید شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1476روز قبل
يکشنبه 20/5/1392 - 17:14
سید رسول تنهای تنها ( تعداد مطالب : 76 ) ( تعداد نظرات : 127 )

به نام خدایی که خداییش حق-عدالتش حق و پرستشش حق و انکارش ناحق است***

و مر شما راست احترام اولاد نبی و احترام است والدین و در راس مقدم تر است

رهبــــــــــــــــــــــــــــــــــر*

عید فطر مبارک

انتقاد و پیشنهاد خاصی ندارم

تو مطلب آخری که ثبت کردم یه جمله ی ملکوتی گفتم

و تبیان پاسخ داده که لینک این مطلبت رو بگذار

بگم که من خیلی از مطلبای سالهای پیش رو قبلا که می شد حذف کرد حذف کردم

و اون لینک وجود نداره

ولی من چندبار خواستم که از تبیان لغو عضویت کنم ولی وقتشو نداشتم

کارش هم ندارم گه گاهی میام یه سری میزنمو میرم

ای کاش سایت تبیان حال و هوای سالهای اولیه رو داشت

خیلی ساده زیبا و دوس بداری بود ولی حیف که

الان شده تبلیغات و خیلی بی عاطفه

دوس میدارم از دوستان قدیمی نظر سنجی کنید البته خیلیهاشون رفتن

مثل فواره سیاوش صحنه مجمر وروجک و خیلی های دیگه

بگین که کدوم تبیان خوب بودش

اون قدیمیه یا این جدیده؟

خداوند مرگ را قرار داد تا حق هیچ مظلومی ضایع نگردد

و حق اوست

یا علی

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2524روز قبل
جمعه 18/5/1392 - 12:52
نورالهدایه ( تعداد مطالب : 9 ) ( تعداد نظرات : 5 )

واقعا مقصدمان کجاست؟ مقصد دین و مذهبمان، اخلاقمان، فرهنگ و انقلابمان...

    وقتی تبلیغات صدا و سیما را که به تعبیری دانشگاه انسان سازی است می بینیم برای همه چیزمان متأسف می شویم. وقتی مرد خانواده در خانه مشغول آشپزی است و مادر خانواده از بیرون و خرید و... سر می رسد، وقتی سراسر تبلیغات، تشویق تجمل گرایی و مصرف زدگی است، وقتی رنگ همه پارچ های سر سفره فیلم هایش نارنجی و مشکی است..

    چرا باید در اخبار بشنویم کشور دور از تمدن امارات برای کاهش وزن مردمش جایزه تعیین می کند؟!آنهم طلا، و در کشور خودمان در رسانه ملی ببینیم یک شرکت مواد غذایی که تازه  معلوم نیست تولیداتش چقدر ارزش غذایی دارد برای سنگین وزن بودن جایزه تعیین می کند. چه کسی باید باید پاسخگوی چنین آسیب ها و ضربه های فرهنگی به جامعه باشد؟

یا حق

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2519روز قبل
چهارشنبه 2/5/1392 - 15:18
rezaei73 ( تعداد مطالب : 4549 ) ( تعداد نظرات : 277 )

این هم از شور جوانی من نمی خواهم بگویم که این شور بده من می گم شور اتفاقا خوب هم هست به شرتی که در کنار این شور کمی هم شعور باشه

تصاویر زیر مربوط به جشن آب‌پاشی در پارک آب و آتش تهران است. عملکرد مدیریت فرهنگی شهرداری تهران در برخی از موارد با انتقادهایی همراه بوده، به‌طوری که در جریان جشن‌های نیمه شعبان نیز برنامه‌های نامناسبی به نام امام زمان(عج) در برخی از محلات تهران اجرا شد.
13120250331 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
13120250363 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
13120250384 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
13120250395 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
13120250416 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
13120250448 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
13120250459 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
131202504811 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
131202505012 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
131202505113 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
131202505314 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران
131202505616 تصاویر دختران بد حجاب در جشن آب پاشی تهران

فقط می خواهم از مسعولین تشکر کنم که همکاری کردند تا همچنین بستری فراهم بشه تا................

و فقط می تونم که بگم که شهدا واقعا شرمنده ایم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1765روز قبل
يکشنبه 30/4/1392 - 22:9
shadbi ( تعداد مطالب : 15639 ) ( تعداد نظرات : 1106 )
آگاهی نظرات و انتقادات دیگران، به شرط اینکه از روی غرض ورزی نباشد، می‌تواند بسیار سازنده بوده و باعث رشد و بهبود کار بشود.

آیا تا به حال نظر کسی را در مورد یکی از کارها و آثار خود پرسیده‌اید؟ مثلا، ممکن است نظر کسی را در مورد آهنگی که نوشته‌اید یا نقاشی که کشیده‌اید، بپرسید. اگر شما خواهان شنیدن نظرات دیگران در مورد بازخوردهای کارهایتان هستید، پس باید تحمل شنیدن و پذیرش هر نوع نظر منفی را داشته باشید.

حقیقت این است که برای هر کسی شنیدن یا خواندن نظرات منفی در مورد کارش، سخت است. شنیدن نظرات منفی در مورد کار یا اثر یک نفر، می‌تواند به راحتی به اعتبار و قدر شخصی فرد ضربه بزند و باعث ایجاد احساس بی لیاقتی دز فرد شود.

اما بسیاری هنرمندان و نویسنده‌های به نام یا حتی شرکت‌های مطرح و بزرگ، علیرغم شنیدن و خواندن انتقادات تند و صریح، موفق شده‌اند. پس چگونه بیاموزیم که بدون اینکه به هم بریزیم، انتقادات منفی را بپذیریم؟

1- فقط شما پیوند عاطفی با کار و اثر خود دارید

وقتی یک اثر جدید خلق می‌کنید، طبیعی است که به آن افتخار کنید. اگر این کار در حد رنگ آمیزی نرده‌ها یا حصار یک باغ باشد، باز هم یک رضایت خاطری در شما ایجاد می‌شود. هرقدر کاری که انجام می‌دهید وقت و انرژی بیشتری از شما بگیرد و بیشتر روی آن کار کنید به همان اندازه بیشتر به آن افتخار می‌کنید و به آن وابسته می‌شوید.

طبیعی است که کسانی که شما از آنها می‌خواهید تا نظرشان را در مورد کارتان بگویند، پیوند احساسی همانند شما با کارتان نداشته باشد. شما نظر آنها را خواسته‌اید، آنها هم نظرشان را می‌گویند.

آنها ساعت‌ها وقت‌شان را مثل شما روی آن کار نگذاشته‌اند، بنا بر این نظر آنها بی‌طرفانه و بی تعصب است. پس به جای اینکه در قبال نظریات منفی موضع گیری کنید، سعی کنید شما هم به کارتان از دریچه دید کسی که تعصب خاصی ندارد، نگاه کنید.

2 - اکثر مردم دشمنی ندارند

اگر کسی در مورد کار شما نظر منفی داد، به راحتی می‌توانید متوجه منظور او بشوید.

مسلما اکثر مردم با نیت بد و از روی دشمنی نظر بد نمی‌دهند. بلکه بیشتر کسانی که حتی نظر خوبی نمی‌دهند با هدف و نیت کمک به شما در جهت پیشرفت کارتان اینگونه اعلام نظر می‌کنند. البته اغلب کسانی که با این نیت مثبت، شما را نقد می‌کنند حتما لااقل به یک نکته مثبت کار اشاره می‌کنند زیرا قصد رنجاندن شما را ندارند بلکه می‌خواهند به تمام توانایی‌های بالقوه خود نایل شوید.

این تیپ آدمها اگر کار شما به نظرشان کاملا وحشتناک و بد برسد، احتمالا از اعلام نظر خودداری می‌کنند.

3 - منفی‌ها را به مثبت تبدیل کنید

وقتی کسی انتقاد سازنده‌ای از کار شما می‌کند، اگر به آن با ذهنیت درست نگاه کنید می‌توانید آن انتقاد منفی را به نقطه نظری مثبت تبدیل کنید.

به عنوان مثال، تصور کنید کسی در مورد داستان کوتاهی که شما نوشته‌اید بگوید " به اندازه کافی توصیفی نیست" شما می‌توانید با خودتان بگویید" تو تصور خوب و کافی برای نوشتن یک داستان کوتاه نداشتی"، که با این شیوه فقط به ارزش‌های خود آسیب وارد می‌کنید.

در این موقعیت بهتر است دست به کار شده و با اعمال تغییرات لازم و رفع اشکالات آن، یک داستان کوتاه توصیفی خوب از آن بسازید.

زمانی که شما از یک انتقاد منفی یک استفاده مثبت ‌کنید، می‌بینید که می‌توانید به چیزهایی بزرگ‌تر از تصورات خود دست پیدا کنید.

4 - بدخواهان را نادیده بگیرید

گرچه همانطور که اشاره شد بیشتر مردم از روی بدخواهی و دشمنی کار شما را نقد نمی‌کنند، اما همانطور که هر قانونی استثنا دارد، کسانی هم هستند که از روی بدخواهی طوری رفتار می‌کنند که در دیگران احساس بدی ایجاد می‌کنند و انتقادات این آدمها معمولا به نیت ممانعت از پیشرفت و موفقیت دیگران است.

این نوع انتقادها احتمالا به علت این است که این آدمها هیچوقت در زنددگی خویش موفقیتی نداشته‌اند. به همین دلیل هیچگاه نباید توقع داشته باشید در قبال کارهای شما مثبت برخورد کنند.

در مواجهه با این انتقادات غرض ورزانه بهترین کار نادیده گرفتن آن است. همت خود را بر انتقادات سازنده بگذارید که ارایه کنندگان آن خواهان رشد و موفقیت شما هستند.همشهری آنلاین
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2456روز قبل
چهارشنبه 19/4/1392 - 0:56
hamidreza1404 ( تعداد مطالب : 12908 ) ( تعداد نظرات : 583 )

واکنش به سوءاستفاده از «فامیل دور»

حمید مدرسی با اشاره به سوءاستفاده شبکه‌های خارجی از «فامیل دور» گفت: با توجه به تولیدات جدید این مجموعه در رسانه ملی و سینما، از طریق قوانین بین‌المللی حقوق این عروسک‌ها را پیگیری خواهم کرد.

حمید مدرسی تهیه کننده مجموعه «کلاه قرمزی»در گفت‌وگو با فارس درباره سوء استفاده شبکه‌های ماهواره‌ای از عروسک‌های این مجموعه گفت: متاسفانه شاهد استفاده از نام و چهره و شخصیت عروسک «فامیل دور» در برنامه سیاسی شبکه «من و تو» بودم.

وی در ادامه توضیح داد: این مجموعه مورد توجه گسترده مخاطبین قرار گرفت و یکبار دیگر تجربه تلخ سالهای گذشته در خصوص سوءاستفاده شبکه‌های خارجی از عروسک‌های این مجموعه تکرار شد.سال‌های گذشته شخصیت «جیگر» از مجموعه کلاه قرمزی چند ماهی تیتر خبر شبکه‌های ماهوار‌ه‌ای از قبیل BBC و... شد. همچنین در فضای مجازی با تیتر «جیگر ممنوع الکار می باشد» به این مطلب دامن زدند . اما با درایت مدیران ارشد سازمان صدا و سیما این موضوع تکذیب شد .

وی در ادامه گفت: با توجه به طرفداران میلیونی این شخصیت و دور نگه داشتن کامل سازندگان اثر از حواشی سیاسی ، سوء‌استفاده‌هایی از این نظر قابل تحمل نیست و ضرر و زیان‌های بسیاری را برای این مجموعه و سازندگان آن باعث می‌شود. محبوبیت این عروسک‌ها در میان بچه‌ها و خانواده‌ها و خلق آنها برای ایجاد شادی و نشاط بوده که از این رو در رابطه با آموزش و ماندگاری تکه کلام ها در میان مردم جایگاه خاصی پیدا نموده است.

مدرسی درباره اقدام قانونی علیه سوء استفاده‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی از این شخصیت ها گفت: با توجه به تولیدات جدید این مجموعه در رسانه ملی و سینما از طریق قوانین بین المللی در خصوص حقوق این عروسک ها پیگیری خواهم نمود.

بنابراین گزارش، برنامه تلویزیونی «کلاه قرمزی» یکی از پر‌بیننده‌ترین برنامه‌های رسانه ملی است که پخش آن از اوایل دهه 70 از سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. در ابتدا کلاه قرمزی و پسرخاله شخصیت‌های اصلی این مجموعه بودند و به تدریج شخصیت‌های دیگری چون پسر عمه‌زا، فامیل‌دور، گیگیلی، ببعی، همساده، دختر عمه‌زا و ... هم به جمع عروسک‌های این مجموعه اضافه شدند.

تاکنون 3 فیلم سینمایی با حضور کلاه قرمزی و برخی از عروسک‌های همراهش روی پرده رفته که هر سه با استقبال مواجه شده‌اند.

آخرین فیلم از این مجموعه با عنوان «کلاه قرمزی و بچه ننه» سال گذشته توانست به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال تبدیل شود و یکی از عوامل آشتی مردم با سینما شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2551روز قبل
سه شنبه 18/4/1392 - 18:31
hamidreza1404 ( تعداد مطالب : 12908 ) ( تعداد نظرات : 583 )

این کلاهبردار را شناسایی کنید+عکس

کلاهبرداری که با مدارک مفقود شده شخص دیگری اقدام به افتتاح حساب جاری و کشیدن چک‌های بی محل می‌کند را شناسایی کنید.
با مراجعه تعدادی از کسبه بازار و فروشندگان مواد غذایی، کیف و کفش به دادسرای ناحیه 14 تهران و طرح شکایت از فردی به نام احد، پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری تشکیل و به دستور شعبه پنجم بازپرسی، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباختگان پس از حضور در پایگاه ششم در اظهارات مشابه عنوان داشتند که فردی با مراجعه به محل کار آنها و به بهانه‌های مختلف اقدام به خرید اقلام از آن‌ها کرده و در ازای آن، چک دریافت کرده و زمانیکه برای وصول چک به بانک شعبه کیانشهر مراجعه کرده‌اند از سوی بانک به آنها اعلام شده که حساب بانکی متعلق به آقای احد فاقد موجودی لازم برای وصول چک است.
یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: من در کار خرید و فروش کیف در منطقه میدان خراسان هستم، شخصی که خود را احد معرفی کرده بود، اقدام به خرید کیف از من کرد و در ازای آن مبلغ 197 هزار تومان به بنده تحویل داد و من کیف‌های فروخته شده را از طریق پیک به منطقه‌ای در شهرری ارسال کردم؛ دو روز بعد، زمانیکه برای وصول چک اقدام کردم، متوجه شدم که چک وصول نشده و در حساب صاحب حساب پولی وجود ندارد.

مالباخته‌ای دیگر که در زمینه فروش مواد غذایی فعالیت دارد نیز در اظهارات مشابه عنوان داشت که صاحب حساب اقدام به خرید 500 کیلوگرم برنج از وی کرده و در ازای آن، یک فقره چک به مبلغ 930 هزار تومان تحویل داده که در زمان وصول چک از سوی بانک اعلام شده است که پولی در حساب وجود ندارد.

با آغاز رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان با مراجعه به شعبه بانک و بررسی مدارک شناسایی، به محل سکونت احد در خیابان وحدت اسلامی مراجعه و اطلاع پیدا کردند که متهم اصلی پرونده شخص دیگری است که با جعل هویت و سوء‌استفاده از مدارک شناسایی متعلق به احد اقدام به افتتاح حساب و دریافت دسته چک کرده است.

احد پس از اطلاع از موضوع کلاهبرداری به کارآگاهان گفت: در سال 88 مدارک شناسایی بنده مفقود شد که بلافاصله اقدام به دریافت مدارک المثنی کرده و هیچ اطلاعی از حساب بانکی و کلاهبرداری ندارم.

بررسی سوابق احتمالی و صحت اظهارات احد در دستور کار کاراگاهان قرار گرفت و کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که نامبرده هیچگونه سابقه در هیچکدام از مراجع قضایی و یا انتظامی نداشته و اظهاراتش در خصوص فقدان مدارک شناسایی و تهیه مدارک المثنی کاملا صحت دارد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان که بدین شیوه و شگرد و از طریق ارائه چک های بلامحل مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، دستور انتشار تصویر بدست آمده از متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است.

لذا از تمامی شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص هویت واقعی، مخفیگاه و یا محل تردد وی دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس‌های 21868240 و 33190004 در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
منبع: خبرگزاری فارس
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2551روز قبل
سه شنبه 18/4/1392 - 17:42
میثم ومپایر ( تعداد مطالب : 5258 ) ( تعداد نظرات : 1198 )
سیر صعودی انتقادات افکار عمومی، مراجع تقلید و علمای حوزه از نیروهای انتظامی هم تکانی به جسم محافظه کار ناجا در عرصه عفاف و حجاب، نداده است.
فارغ از اینکه برخورد با مظاهر بی حجابی و ناهنجاری اخلاقی و بویژه گروه های سازماندهی شده فساد، "قانون" و وظیفه ناجاست، نیروی انتظامی حتی تن به اجرای دغدغه های جدی مردم در این باره هم نداده است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در دی ماه ۸۴ وظایف تخصصی نیروی انتظامی را هم در قانون راهكارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در قالب ۲۱ بند مصوب و به امید اصلاح وضع حجاب و عفاف در جامعه ابلاغ کرد.
پس از گذشت سالها از تصویب این قانون، نگاهی به بندهای مربوط به نیروی انتظامی و مقایسه آن با عملکرد مسئولا ناجا، واقعیت های تامل برانگیزی را روشن و مشخص می کند که ناجا چقدر به اجرای قانونی که دغدغه مردمی هم هست، متعهد بوده است.

۱- اعلام حدود و ضوابط قانونی عفاف و ملاك‌های بدحجابی در جامعه به منظور تشخیص مصادیق آن.
۲ - اهتمام بیشتر به برخورد قانونی و محترمانه.
۳ - همكاری با سازمان‌های ذیربط در فضا سازی تبلیغی و فرهنگی در همه مسیر‌های منتهی به كوهستان‌ها و تفرجگاه‌های كوهستانی و سایر اماكن عمومی و تفریحی.
۴ - الزام اتحادیه‌ها، سندیكاها و صنوف در مقابله با بدحجابی.
۵ - تذكر به افراد بدحجاب و برخورد با آنها طبق ضوابط قانونی در اماكن عمومی شهر.
۶ - پیشنهاد لایحه قانونی به مراجع قانونگذار در خصوص رعایت پوشش مناسب در هنگام رانندگی.
۷ - برخورد قانونی با افراد خیابانی، افراد بدحجاب و باندهای اصلی فساد فحشا و ....
۸- نظارت و كنترل قانونی و اصولی بر وضعیت اماكن تفریحی و عمومی نظیر پارك‌ها، سالن‌های سینما، سالن‌ها و اماكن ورزشی، كوهستان‌ها، سواحل دریایی، جزایر، مناطق آزاد تجاری، فرودگاه‌ها، پایانه‌ها و ... (با مشاركت نهادها و دستگاه‌های ذیربط).
۹- اهتمام بیشتر به آگاه‌سازی جامعه از آثار مثبت اجتماعی و اخلاقی حجاب و عفاف و نتایج منفی عدم رعایت آن از طریق خلق آثار فرهنگی، هنری و تبلیغ (با مشاركت دستگاه‌های ذیربط).
۱۰- ممانعت از تولید، توزیع و نمایش محصولات سمعی و بصری غیر مجاز و نمایش لباس‌هایی كه موجب بی عفتی و بدحجابی می‌شوند.
۱۱- كنترل و نظارت جدی بر رعایت حدود و ضوابط قانونی عفاف در مجتمع‌های مسكونی، برج‌ها و شهرك‌ها از طریق مدیریت بر این گونه اماكن.
۱۲ - توجه و نظارت بر مراكز خطرناك، ویژه و آلوده و اولویت‌‌ دادن به این برنامه‌ها و مراكز حساس و سلب ابتكار عمل از آن در نفی امنیت اجتماعی زنان.
۱۳- اولویت در بكارگیری زنان مجرب در دستگیری زنان متخلف و تحویل دادن آنان به مراكز امنیتی و جلوگیری از بازتاب منفی آن در بین مردم.
۱۴ - لزوم برگزار كنندگان جشن‌ها و مراسم عروسی به رعایت شئون اسلامی و كنترل افراد شركت كننده در آن و برخورد جدی با مراكز غیر قانونی و فاقد مجوز.
۱۵ - الزام آرایشگاه‌ها به رعایت ضوابط شرعی و قانونی عفاف و كنترل نحوه ورود و خروج عروس و همراهان وی.
۱۶- نظارت مستمر بر اماكن تجاری عمومی شامل فرودگاه‌ها و مجتمع‌های مسكونی، نمایشگاه‌ها و ... بر نحوه پوشش و بازرسی از این اماكن در رفع بدحجابی (با همكاری دستگاه‌های ذیربط).
۱۷- آموزش، ساماندهی و بكارگیری نیروهای آگاه زنان جهت نظارت بر رعایت حجاب و پوشش در اجتماع با رعایت حریم و حرمت شخصی افراد.
۱۸- كسب اعلام نظر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی در خصوص برگزاری هر گونه كنسرت یا جنگ شادی قبل از صدور مجوز.
۱۹- توقیف خودروهای دولتی كه سرنشینان آن شئون اسلامی را رعایت نمی‌كنند.
۲۰- اعلام نظر در خصوص فعالیت‌ یا عدم فعالیت بخش‌هایی كه می‌تواند موجب ترویج فساد شوند.
۲۱- جلوگیری از فعالیت‌ واحدهای صنفی متخلف كه باعث مخدوش كردن عفت عمومی می‌شوند.

با نگاهی به واقعیت های جامعه، به نظر می رسد اغلب وظایف قانونی ناجا همچنان در حسرت اجرایی شدن مانده اند.
البته مسئولان ناجا، دست کم در اظهارنظرهایشان به توجیه انفعال سوال برانگیز در برابر قانون عفاف و حجاب پرداخته اند.
فرمانده نیروی انتظامی گاهی اوقات بر اجرای این قانون و پیگیری جدی آن تاکید کرده، در برهه ای دیگر از جنبه غیرانضباطی و زمانی دیگر از بهبود وضعیت حجاب و عفاف سخن گفته است.
برخی اوقات هم از سخنان فرمانده نیروی انتظامی این بو به مشام رسیده که ناجا از پیامدهای اجرای این قانون دچار نوعی هراس شده است.
حتی اینگونه كه از آخرین مصاحبه فرمانده ناجا بر می آید، به نظر می رسد با روی كار آمدن دولت یازدهم دیگر هیچ خبری از همین اندك تلاشها و شعارهایی كه ناجا هر از چندی از آنها یادی می كرد، نباشد.

واقعا اگر فرمانده نیروی انتظامی توان ادامه مسئولیت را نداشته و آنگونه كه در مصاحبه اخیر خود اعلام كرده «بار مسئولیت در نیروی انتظامی، مردافکن و سنگین است و محلی برای استراحت و تنفس ندارد و میانگین مرخصی سالانه بنده به بیش از دو روز نمی‌رسد و این در حالی است که حتی در دوره مرخصی نیز باید آماده باشیم» به نظر می آید كه دیگر و با توجه به وضع حاكم در جامعه، باید گفت كه دیگر امیدی به وی و مجموعه تحت مدیریت ایشان نیست.

شاید بد نباشد نیم نگاهی به وضعیت فروش پوشاك هایی كه متاسفانه امروز به بركت تلاشهای جانانه !! نیروی انتظامی پوشاك و جامه عموم زنان و دختران شده است نگاهی بیاندازیم. البته این تصاویر صرفاً بخشی از تبلیغات اینترنتی فروش اینگونه پوشاك است كه البته در سطح شهرها نیز در قامت مانكنهای آنچنانی ویترین فروشگاههای كشور (كه بازهم به بركت تلاش مشفقانه اماكن ناجاست) قابل مشاهده و دسترس است. (توضیح: مطالب زیر عینا از سایتهای اینترنتی بازگو شده است و قبلا از اینكه تصاویر مناسب نیستند عذرخواهی می گردد. البته به مدد پلیس فتای نیروی انتظامی و تلاش وافر آن مجموعه، تمامی افرادی كه با اینترنت سرو كار دارند روزانه دهها بار شاهد این تصاویر در صفحات گوناگون وب می باشند كه این هم خود جای تشكر ویژه از نیروی انتظامی را دارد.)

با این اوصاف واقعاً می توانیم جوبگوی خون شهدا باشیم. واقعاً اگر خسته شده ایم و یا اگر دیگر برخورد با این مظاهر فساد را وظیفه خود نمی دانیم بهتر نیست بیهوده آخرت خود و دیگران را ویران نكنیم.

آیا باز هم بر این عقیده اید كه با اقدامات شما وضعیت حجاب و عفاف بهتر شده است. بهتر نیست عینك دودی را از چشمانتان بردارید تا واقعیتهای جامعه را شفاف و روشن ببینید.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2253روز قبل
دوشنبه 17/4/1392 - 14:35
  • تعداد رکورد ها : 564