دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

چگونگی برگزاری مراسمات عزاداری ایام محرم که توسط دکتر رئیسی به شرح زیر اعلام شد:
١. دسته‌های عزاداری در محیط‌های باز با حفظ فاصله فیزیکی بین هر فرد به اندازه چهار متر مربع (از هر طرف ۱.۵ متر)
۲. زدن ماسک برای عزاداران حسینی در تمام مراسمات و محافل ضروری و مهم‌ترین عامل کنترل شیوع کرونا است.
۳. افراد مسن و دارای بیماری‌های مزمن در منزل عزاداری کنند و در مجالس عمومی به هیچ وجه شرکت نکنند.
۴. برگزاری مراسمات در فضای باز اولویت اصلی مجالس حسینی باشد، و در صورت اضطرار در محیط‌های بسته می‌بایست یک چهارم ظرفیت مکان و با حفظ فاصله فیزیکی برگزار شود. (هر چقدر ارتفاع سقف محیط‌های بسته بلند‌تر باشد مثل ۶ یا ۸ متر، به فضای باز نزدیک‌تر می‌باشد. مسئله اصلی تهویه هوا است.)
۵. حرکت هیأت‌ها از یک هیأت به یک هیأت دیگر و تجمع هیأت‌ها، یکی از عواملی است که به شدت در انتقال کرونا موثر است و نباید صورت بگیرد.
۶. جهت زنجیر زنی در دسته‌های عزاداری، حتما از زنجیر‌های شخصی استفاده شود و یا زنجیر‌ها به اشخاص تا پایان دهه عزاداری واگذار شود تا زنجیر‌ها بین افراد دست به دست نشود.
۷. استفاده از طبل و سنج و دمام و دیگر ادوات به دلیل تحرک بالای افراد و تجمع افراد یکی از عوامل انتقال کرونا است و نباید صورت بگیرد.
۸. تمهیداتی انجام پذیرد که در هنگام ورود و خروج عزاداران از مجالس تجمع مردم نباشد. مردم به نوبت و با فاصله وارد یا خارج شوند.
۹. حتی الامکان نذورات حسینی به سمت کمک‌های مومنانه و توزیع مواد غذایی درب منازل برود، اگر در جایی نذر غیر قابل تغییر بود، با نظارت کارشناس‌های بهداشتی پخت و توزیع صورت بگیرد و بصورت بیرون بر در ظرف‌های یکبار مصرف به نحوی توزیع شود که تجمع مردم را به دنبال نداشته باشد.
۱۰. مهم‌ترین مسئله که در مورد عزاداری‌ها هنوز به اتفاق نرسیده ایم، برگزاری مراسمات در محیط بسته به مدت بیش از یک ساعت می‌باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 6:18
haji bina ( تعداد مطالب : 13454 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 1:3
haji bina ( تعداد مطالب : 13454 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 0:58
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اعلام اینکه با توجه به ارزیابی‌های میدانی، بررسی‌های کارشناسی و اسناد راهبردی این سازمان، شهر تهران نیاز به 65 بازار جدید میوه و تره بار دارد، گفت: کار ساخت 26 بازار از این تعداد در سال 99 آغاز شده یا به اتمام می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با تاکید بر اینکه فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و گسترش ویروس کرونا، وظیفه ما را در خدمت‌ به شهروندان دوچندان کرده است، افزود: برای اینکه خدمات‌رسانی این سازمان را به تمام سطح شهر گسترش دهیم تا امکان بهره‌مندی از این مراکز برای تمامی شهروندان فراهم شود، عمران و توسعه بازارهای میوه و تره بار را به عنوان برنامه محوری سال 99 در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه عملیات طراحی و ساخت 17 بازار میوه و تره بار در نیمه اول سال جاری، آغاز شده و شروع طراحی و ساخت 9 بازار دیگر نیز برای نیمه دوم سال برنامه‌ریزی شده است، اظهار کرد: در ساخت بازارهای میوه و تره بار، علاوه بر تعداد جمعیت ساکن در هر محله، میزان دسترسی ساکنان آن محله به بازارهای میوه و تره بار محلات همجوار نیز مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد.
راد با بیان اینکه 116 بازار میوه و تره بار در دو سال برای توان‌یابان مناسب‌سازی شده و می‌شود، تصریح کرد: 60 بازار در سال 98 برای سالمندان گرامی، جانبازان عزیز و افراد دارای معلولیت، بهسازی شده است و مناسب‌سازی 56 بازار دیگر شامل 26 بازار جدید و 30 بازار قدیمی نیز برای سال 99 در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در پایان با اعلام اینکه بهره‌برداران این سازمان باید بتوانند محصول مورد نیاز شهروندان را فراهم کنند از توانایی تامین این محصولات در طول سال برخوردار باشند، خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت که فاصله تولید تا مصرف را به حداقل میزان ممکن کاهش دهیم و بتوانیم محصولات را به صورت مستقیم در اختیار شهروندان قرار دهیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 18دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 20:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اعتقاد دارد با ورود شهرداری کلانشهرها به سامانه پژوهشیار برای به اشتراک گذاشتن مطالعات و پژوهش های این حوزه باعث به اشتراک گذاشتن دانش مدیریتی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران؛ محمد حسین بوچانی در وبینار کلانشهرها و شورای اسلامی شهر تهران درخصوص سامانه پژوهشیار با حضور بهاره آروین، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، محمد فرجود، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و جمعی از نمایندگان کلانشهرهای کشور به صورت آنلاین برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: مطالعاتی که در شهرداری ها به منظور حل مسائل شهری در کل کشور انجام می شود، جنس آن کاربردی است و چون عمده مسائل شهرهای کشور از جنس ساختاری به هم شباهت دارد، در نتیجه مدیران شهری می توانند از تجربیات یکدیگر در حل موضوعات خود استفاده کنند.
وی ادامه داد: اگر این مطالعات کاربردی در کنار هم و در یک سامانه در دسترس تمامی مدیران شهری قرار گیرد، می توانیم برای کنترل و حل مسائل شهری با ثبات بیشتری حرکت کنیم. به عنوان مثال اگر قرار باشد در رابطه با مبارزه با حیوانات موذی در شهرها ورود کنیم تمام معاونت های خدمات شهری برای مدیریت این مساله راهکارهایی دارند اگر این مطالعات درکنار هم قرار گیرد و چون کاربردی است می توان از آن به عنوان یک روش بهینه و پایدار در حل مساله شهری از آن استفاده کرد.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران تغییر مدیریت های شهری را یکی دیگر از دلایل لزوم ایجاد هم افزایی در مدیریت دانش کلانشهرها دانست و بیان کرد: همانطور که میدانید هر 4 سال یک بار ساختارهای مدیریت اجرایی و سیاست گذاری شهری اعم از اعضای شورای شهر و شهرداری تهران به سرعت جابه جا می شوند. زمانی که تیم جدید بر مسند مدیریت می نشیند، لازم است به تجربه دانشی هم افزایی که در گذشته بوده به راحتی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه امکان دسترسی به مطالعات انجام شده در دوره های گذشته مدیریتی جزئی از مسئولیت اجتماعی ما برای مدیریت دانش است، یادآور شد: اگر تمام مطالعات کاربردی مجموعه های مدیریت شهری در یک سامانه قرار بگیرد به عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی می تواند در اختیار تیم اجرایی بعدی قرار گرفته تا آنها نیز به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.
بوچانی با بیان اینکه مدیریت دانش و انتقال دانش به ساختارهای آینده از جمله تکالیفی است که برعهده داریم، تاکید کرد: باید به این نکته توجه کرد که ما در تهیه مطالعات و پژوهش ازمنابع عمومی شهر استفاده می کنیم و حق نداریم امکان انتقال تجارب را به مدیران بعدی میسر نکنیم.
وی با تاکید بر اینکه این جلسه می تواند از طریق هم افزایی به انتقال مدیریت دانش کمک کند، گفت: مساله دیگر این است که اگر مطالعات کاربردی ای که در شهرهای مختلف برای حل مسائل شهری انجام می دهند، در یک جا به صورت سیستماتیک در دسترسی عموم شهروندان و مدیریت های اجرایی قرار گیرد، می تواند در بلند مدت به زبان های دیگر منتشر شود تا در شناخت بین المللی درباره مطالعات کاربردی در ایران تاثیرگذار باشد.
به اعتقاد رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریز شهر تهران؛ در این هدف و ماموریت ما صرفا مصرف کننده دستاوردها بیرون ازمرزهای میهن نیستیم و خودمان به راهکارهای خلاقانه ای دست پیدا کرده ایم که می توانیم این دانش را در حوزه بین الملل به اشتراک بگذاریم.
وی با بیان اینکه انسجام عملکردی ما در رابطه با حوزه پژوهش و انتشار آن در فضای مجازی می تواند به سرعت بخشیدن به حل مسائل شهری کشور منجر شود، گفت: به عنوان مثال اکنون با پدیده های نوظهوری مانند بیماری کرونا روبه رو هستیم که این پدیده ها باعث می شود مدیریت شهری به یک باره در مقابل مسائل بسیار پیچیده ای دراداره شهرها مواجه شوند از سوی دیگر محدودیت های سفر و ارتباطات چهره به چهره در این شرایط کاهش می یابد. بنابراین به اشتراک گذاری این مطالعات هم افزا باعث می شود که در مواجهه با مسائل جدید و نوظهور واقعا بتوانیم ازتجربه های یکدیگر استفاده کنیم.
بوچانی افزود: با اشتراک گذاری پژوهش ها در سامانه پژوهشیار و انجام تحلیل محتوا در رابطه با موضوعات بررسی شده در این مطالعات توسط مجموعه هایی مانند مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و یا سایر شهرها و ترجمه آن به زبان انگلیسی باعث خواهد شد تا درجامعه جهانی نقش خودمان را در مورد مسائل شهری نشان دهیم.
وی با تاکید بر اینکه با مدیران فرادست را در کلانشهرها متقاعد کنیم تا بدون تعصبات نقطه ای و در راستای مطلوبیت مدنی بتوانیم دانشمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم، ادامه داد: باید به این مساله توجه کنیم که منابع پژوهشی ای که از آن استفاده می کنیم هزینه آن از محل منابع مردم تامین شده است به همین دلیل اعتقاد دارد شهروندان نیز می توانند در بلند مدت از این دانش مدیریتی استفاده کنند.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با اشاره به تجربه موفق این مجموعه در همکاری با شورای شهر پایتخت در رابطه با نظام مند کردن سیستم پژوهش و مطالعه در شهرداری تهران بیان کرد: حمایت شورای شهر باعث شد تا مطالعات درداخل مدیریت شهری تهران به صورت واحد انجام نشود اما یکپارچه شود. ما از طریق تبصره ای که در قانون بودجه وجود داشت، تلاش کردیم تمام مطالعات در سامانه پژوهشیار ثبت و ضبط شده تا فرآیند تایید آن انجام شود. این کار مانع از بین رفتن منابع در شرایطی که درآمد شهرها کاهش یافته، می شود.

امکان استفاده کلانشهرها برای اشتراک گذاری دانش مدیریتی وجود دارد
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران نیز با بیان اینکه سامانه پژوهشیار به صورت زیرساختی امکان استفاده در سایر کلانشهرهای کشور را نیز دارد، گفت: خوشبختانه فرآیندها و مدل مدیریتی این سامانه قابلیت استفاده چندگانه دارد و هم اینکه بستری برای انتشار مطالعات و پژوهش ها در آن ایجاد شده، این قابلیت را دارد کلانشهرها برای به اشتراک گذاری تجارب دانش مدیریتی خود به آن دسترسی داشته باشند. محمد فرجود افزود: سعی می کنیم که یک سطح جدید از مدیریت دانشی در شهرداری تهران و سایر کلانشهرها ایجاد شود. امکان توسعه این سامانه وجود دارد تا ظرفیت استفاده از آن را در اختیار سایر کلانشهرها قرار گیرد.

امکان استفاده کلانشهرها از پژوهش های شهرداری تهران در سامانه پژوهشیار
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه مجمع کلانشهرها ظرفیت خوبی برای به اشتراک گذاری پژوهش هایی که در سایر شهرها و کلانشهرها انجام می شود، دارد گفت: تجربه نشان داده است مسائل شهری در کلانشهرها مشابه است با توجه به اینکه برای حل این موضوعات تجربیاتی نیز وجود دارد اما مدیران شهری به صورت پراکنده و غیر سیستماتیک برای بهره بردن از این مطالعات کاربردی مطلع می شوند.
بهاره آروین با بیان اینکه برای حفظ منابع عمومی و جلوگیری از حدر رفت آن باید امکان استفاده مشترک از تمامی تجربیات کلانشهرها در حل مسائل شهری برای مدیریت های شهری ایجاد شود، افزود: متاسفانه در شرایط کنونی شاهد این مساله هستیم که در رابطه با یکی از مسائل شهری پژوهشی در یکی ازشهرها انجام شده و نتایج خوبی در پی داشته است اما در عین همین مشکل در شهر دیگری نیز دیده می شود که دوباره از منابع عمومی هزینه می شود تا پژوهش جدیدی در این زمینه انجام شود این در حالی است که در این زمینه چندین پژوهش در شهرها و کلانشهرهای کشور وجود دارد که با قرار گرفتن در یک سامانه مشترک و با تحلیل و یکپارچه کردن می توان آن را در بعد ملی و بین المللی به اشتراک گذاشت.
وی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم پژوهش ها را در یک بسترگردآوری کنیم، بیان کرد: باید تمامی کلانشهرها امکان دسترسی به این تجربیات و پژوهش ها را داشته باشند به همین دلیل اشتراک گذاری این منابع بر روی سامانه ای در رابطه با پژوهش در حوزه شهرداری است، می تواند به عنوان یک منبع ارجاع برای تمامی مدیران شهری شناخته شود.
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به راه اندازی سامانه پژوهشیار در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران یادآور شد: خوشبختانه این زیر ساخت را شهرداری تهران ایجاد کرده است. به نظر می رسد این سامانه بستر مناسبی است تا کلانشهرها پژوهش های خود را روی آن بارگذاری کنند.
آروین پیشنهاد کرد: این کار می تواند در قالب تفاهمنامه ای که بین شهرداری تهران با سایر کلانشهرها منعقد می شود انجام شود. در این تفاهمنامه باید مشخص شود سطح دسترسی ها و خروجی آن برای شهرها چگونه است. این کار باعث می شود هم پژوهش های سایر شهرها در سامانه پژوهشیار بارگذاری شود و هم امکان استفاده از مدیریت دانش شهرداری تهران برای سایر شهرها به وجود آید.
براساس این گزارش در ابتدای جلسه نیز لیدا مقدم نژاد مسئول و راهبر سامانه پژوهش یار ایده طرح جامع پژوهشیار مبتنی بر فناوری "رایانش ابری" جهت بهره برداری کلیه کلانشهرها و ارتباط آن ها با سامانه پژوهشیار را ارائه کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 18دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 20:0
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


 مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با حضور در جلسه آنلاین ارتباط مستقیم شهروندان از طریق سامانه ۱۸۸۸ با مسئولین حوزه خدمات شهری پاسخگوی برخی از تماس‌های شهروندی درباره بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، سد معبر صنفی و ... بود.

 به گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، صبح امروز با شرکت در جلسه آنلاین ارتباط مستقیم با شهروندان، پاسخگوی تماس‌های مرتبط با شرح وظایف شرکت بود. اغلب این تماس‌ها با موضوع اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها بود. علاوه بر این، مسائل مربوط به سد معبر موضوعات دیگری بود که شهروندان در تماس‌های خود به آن اشاره کردند.
مفاخریان در این جلسه، پس از شنیدن پیام‌ها و درخواست‌های شهروندان، دستورات لازم جهت رفع مشکلات مطرح شده از سوی آنان را صادر می‌کرد تا روند اصلاح و رفع اشکال تسریع شود.
 در این جلسه، همه مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه خدمات شهری حضور داشتند و به درخواست‌ها و پیام‌های مردم پاسخ می‌دادند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 18دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 19:48
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 از راه اندازی کاروان نمادین غدیر و بازسازی و مستند سازی این واقعه تاریخی با عنوان "تا همیشه غدیر" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، اکبر مختاری ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم گفت: این مراسم با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد، ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر، مجمع تعزیه آل طاها و فرهنگسرای خاوران با حرکت سه کاروان نمادین طی روزهای 16، 17 و 18 مرداد از ساعت 16 الی 20 به اجرا در می آید.

او به مسیر حرکت کاروانها اشاره کرد و گفت: کاروان نخست 16 مرداد ماه از مسیر فرهنگسرای خاوران ، خیابان نصر، خیابان گلستان ، خیابان فاضل بجستانی ، بلوار ابوذر و مسجد ولیعصر (عج) حرکت می کند و کاروان دوم نیز در شب عید غدیر ماه مسیر سه راه افسریه، مسجد حضرت علی اکبر (ع)، خیابان عباس کاشی ، خیابان هاشم آباد ، بازار اتابک و خیابان ذوالفقاری را طی خواهد کرد.

 مختاری با اشاره به اینکه کاروان سوم 18 مرداد ماه از مسجد امام سجاد (ع) محله رضویه حرکت خود را آغاز می کند و به در پایان به بوستان بنفشه محله مشیریه می رسد، افزود: در این راستا 3 کاروان سیار با خودروی صوت، استیج سیار، کاروان اسب و شتر، تعزیه خوانی، گروه موزیک، دمام زنی، سنج زنی، اجرای خواننده و مجری واقعه غدیر را برای شهروندان بازسازی می کنند.

او اضافه کرد: خطبه خوانی غدیر، ارسال پیام غدیر در مسیر حرکت کاروان ها، اهدای هدیه به نام ها و القاب حضرت علی (ع) و پخش زنده مراسم از شبکه های مجازی از دیگر برنامه های این مراسم است.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه از برپایی جشن های ویژه عید غدیر و دهه ولایت با مشارکت شهروندان، موسسات و سازمان های مردم نهاد، هیات مذهبی و سازمان ها و ادارات جنوب شرق تهران در محله ها، مساجد و بوستان های منطقه 15 خبر داد و افزود: برپایی جشن غدیر در مجموعه ورزشی قدس، راه اندازی کاروان غدیر در نواحی، اجرای ویژه برنامه های «از نسل پیامبر» و «کتاب مشق» در سراهای محله، برپایی جشن های ولایت در فضای مجازی، اجرای برنامه نورافشانی در بوستان گلزار و اطعام علوی از جمله این جشنها و برنامه ها است.

مختاری ادامه داد: برنامه های کمک های مومنانه به منظور یاری رساندن به خانواده های کم برخوردار و آسیب دیده از شرایط کرونا ادامه دارد و برنامه هایی نظیر اطعام غدیر، نقالان علوی، تجمیع عیدی سادات و مواسات غدیر نیز به همین مناسبت به اجرا درمی آید.

او در پایان به برگزاری این جشنها در مساجد شاخص اشاره کرد و گفت: مساجد حضرت رقیه درکیانشهر، فاطمیه در افسریه، حضرت ابوالفضل در مسعودیه، امام حسن مجتبی(ع) در محله بروجردی، امام حسن عسگری(ع) در محله مینابی و المهدی در محله ابوذر با رعایت پروتکلهای بهداشتی میزبان شهروندان است.

برپایه این گزارش؛ با هدف هویت بخشی و آذین بندی سیمای بصری شهر، پوستر، بنر های تبلیغاتی و ریسه نوری و پارچه ای در معابر و ساختمان های منطقه نصب شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 18دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 19:45
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه۱۳ از احداث بازار میوه و تره بار در محلات این منطقه در قالب پروژه های کوچک مقیاس خبر داد و افزود :اولویت توسعه با محلات کم برخوردار از سرانه های خدماتی و فاقد بازار است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه با بیان اینکه محلات شورا ، پیروزی ،نیروی هوایی و زاهد گیلانی در این منطقه فاقد بازار میوه و تره بار هستند افزود : طبق برنامه ریزی و در سال جاری ، پیگیری های لازم را برای احداث بازار تره و بار در این محلات در قالب پروژه های کوچک مقیاس انجام می دهیم.
وی افزود : در حال حاضر، عملیات احداث بازار میوه و تره بار در مسیل منوچهری تقاطع شورا واقع در محله امامت در فضایی به مساحت ۱۵۰ متر مربع داخل سرای این محله آغاز شده است.
وی همچنین با بیان اینکه در راستای مناسب سازی تجهیزات شهری و بهبود سیمای شهر و افزایش امنیت کودکان در بوستان ها و فضاهای تفریحی و گردشگری، پروژه بهسازی و ایمن سازی آبنماهای سطح منطقه در برنامه کاری قرار دارد، افزود : در حال حاضر ، ایمن سازی آبنمای بوستان خیام با اجرای تخریب ، نوسازی و ایجاد موتور خانه در خارج از فضای آبنما برای امنیت شهروندان به ویژه کودکان انجام شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 18دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 19:43
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 4 تهران از آغاز عملیات احداث مسیر دوچرخه سواری خبر داد و افزود: مرحله نخست پروژه احداث مسیر دوچرخه سواری در محلات مهران، نارمک، تهرانپارس غربی، حکیمیه، جوادیه و قاسم آباد ده نارمک آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران، " مهدی پورشاسب" با اشاره به احداث مسیر دوچرخه سواری با هدف تامین ایمنی عبور دوچرخه سواران گفت: عملیات احداث مسیر دوچرخه سواری به منظور تامین ایمنی تردد دوچرخه سواران و عابران پیاده در معابر شریانی و پر تردد نواحی 7،6،5،4،1 و 8در محلات مهران، نارمک، تهرانپارس غربی، حکیمیه، جوادیه و قاسم آباد ده نارمک به طول تقریبی 5 هزار متر آغاز شد.

معاون فنی و عمرانی منطقه 4 با بیان اینکه در این محلات اصلی ترین معابر برای احداث این مسیر در نظر گرفته شده است افزود: احداث مسیر دوچرخه سواری در خیابان خواجه عبداله حدفاصل خیایان شریعتی تا خیابان شهید عراقی در محله مهران به طول حدود 395 متر ، محله نارمک بزرگراه شهید سردار سلیمانی حد فاصل بزرگراه شهید باقری تا خیابان حیدر خانی به طول حدود 1200 متر در دستور کار قرار گرفت.

پورشاسب گفت: در محله تهرانپارس غربی خیابان جشنواره به طول حدود 95 متر و خیابان هلیسایی در ناحیه 6 به طول حدود 950متر و خیابان کوهستان به طول حدود 2140 متر در ناحیه 7 و بلوار شهید عباسپور بین خیابان های احسان تا نشوه در محله حکیمیه به طول حدود 830 متر از دیگر محلاتی هستند که عملیات زیر ساختی مسیر دوچرخه سواری آغاز شده است.

او با بیان اینکه مجموعه مسیرهای دوچرخه سواری در منطقه 4 حدود 42 کیلومتر پیش بینی شده است گفت: با احداث این مسیر ها در خصوص ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده حداکثری شهروندان از حمل و نقل پاک و تحقق شعار "تهران شهری برای همه" قدم برخواهیم داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 18دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 19:38
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: سامانه های 1888و 137 پل ارتباطی مدیریت شهری و شهروندان است و این مهم حساسیت و اهمیت کار ما را دو چندان می کند، از این رو یکی از اهداف اصلی معاونت خدمات شهری در خدمت رسانی به شهر و شهروندان کسب رضایتمندی حداکثری آنان است.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی در جلسه ارتباط مستقیم سامانه 1888 که صبح امروز 14مردادماه در محل این معاونت برگزار شد، گفت: سامانه های 1888و 137 پل ارتباطی مدیریت شهری و شهروندان است که در راستای تسهیل گری در خدمات رسانی بهینه و مطلوب به شهروندان فعالیت می کنند.

 یزدانی در ادامه گفت: از این رو گستردگی فعالیت های حوزه خدمات شهری و نیز ارتباط مستقیم و مستمر زیرمجموعه این معاونت با شهروندان حساسیت کار ما را دو چندان می کند.
وی با تاکید بر اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و هر خدمتی که در مجموعه مدیریت شهری ارائه می شود، به منظور آرامش خاطر و جلب رضایتمندی حداکثری شهروندان است، گفت: این حوزه با استفاده از تمامی پتانسیل های خود در جهت حل مسائل، مشکلات و خواسته های شهروندان تلاشی مضاعف دارد.

یزدانی با بیان این که این معاونت بیشترین ارتباط و تعامل دوسویه را با مناطق 22گانه در جهت حل مباحث و موضوعات مورد درخواست شهروندان دارد،اذعان کرد: بدون تردید یکی از اهداف اصلی معاونت خدمات شهری در خدمات رسانی به شهر و شهروندان کسب رضایتمندی حداکثری آنان است.

 معاون شهردار تهران بر رسیدگی ویژه به پیام های سامانه 1888 در حوزه خدمات شهری تاکید کرد و گفت: زمان رسیدگی به پیام های سامانه 1888 برای ما بسیار با اهمیت است، بنابراین تدابیری اتخاذ گردیده است که موارد و موضوعات مورد درخواست شهروندان عزیز در ارتباط با این حوزه در کمترین زمان ممکن رسیدگی و رفع شود.

 به گفته یزدانی حوزه خدمات شهری خود را موظف می داند در کم ترین زمان ممکن و با بیشترین کیفیت پیام های مردمی را مورد رسیدگی قرار داده و پاسخگوی مسائل و مشکلات مردم باشد.

 گفتنی است در جلسه سامانه نظارت همگانی شهرداری تهران (1888) که به منظور پاسخگویی به پیام های شهروندان به صورت ویدئو کنفرانس و در محل این معاونت برگزار شد، مهندس مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و مدیران زیرمجموعه این معاونت به درخواست بیش از 100 شهروند در موضوعات مختلف حوزه خدمات شهری رسیدگی کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 18دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 19:26
  • تعداد رکورد ها : 655596