ahmadchalepey ( تعداد مطالب : 2664 ) ( تعداد نظرات : 2458 )

جام جم آنلاین: «سازمان ملل کارکرد خود را از دست داده و از آرمان‌های وجودی خود فاصله گرفته است». این عبارت کلیدی انتقادی است که بسیاری از کشورها به عملکرد سازمان ملل در سال‌های اخیر وارد کرده‌اند.

این سازمان که برای حل و فصل امور جهان بر اساس عقل جمعی شکل گرفت امروز و در سایه عملکرد خود در دهه های اخیر هدف انتقادهای زیادی قرار دارد.

این انتقاد همه وجوه عملکرد سازمان از جمله نحوه تامین منابع مالی آن را در بر می گیرد. برخی اعضا اعتقاد دارند کشورهای خاصی با به عهده گرفتن بخش اعظم بار مالی سازمان موفق شده اند بر جهتگیری ها و سیاست های این مجموعه تاثیر بگذارند.

سازمان ملل متحد مجموعه ای بزرگ است که به واسطه گستردگی ماموریت ها بودجه ای سنگین را می طلبد.

مجمع عمومی سازمان ملل سال گذشته در سایه رکود مالی حاکم بر اقتصاد جهان به کاهش 5 درصدی بودجه سازمان رای داد و مبلغ بودجه دوسالانه مالی 2012 و 2013 را حدود 5.15 میلیارد دلار تعیین کرد.

این دومین بار در تاریخ این سازمان است که بودجه اش نسبت به دوره قبل کاهش پیدا می کند.

این تصمیم در یکی از نشست های مجمع عمومی با حضور بیشتر اعضا و پس از مذاکراتی طولانی اتخاذ شد.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل ژوئن گذشته و پس از تصویب بودجه جاری سازمان گفته بود «این نهاد مصمم است کمترین بودجه و بهترین عملکرد را به نمایش بگذارد.»

بودجه سازمان ملل در سـال مالی 2012 بیــــش از 5.41 میلیارد دلار بود، اما به پیشنهاد بان و با توجه به ناتوانی برخی کشورها در پرداخت وجوه تعهدی، کاهش بودجه مد نظر قرار گرفت.بودجه سازمان با پرداخت های داوطلبانه کشورهای عضو بر اساس برنامه ریزی مدون تامین می شود. دبیرخانه سازمان ملل بر اساس ارزیابی های موسسات مالی حرفه ای، بودجه دو سالانه سازمان را تعیین و سهم هر کشور را اعلام می کند.معیار محاسبه سهم کشورها تولید ناخالص ملی هر کشور است و طرح بودجه پس از تدوین به مجمع عمومی ارائه می شود.

مجمع عمومی بودجه را تصویب و به کشورها ابلاغ می کند. به این ترتیب سهم اصلی را در تامین بودجه سازمان، کشورهای پرجمعیت و پیشرفته صنعتی دارند و کشورهای کوچک و در حال توسعه بخش ناچیزی از هزینه های سازمان ملل را پرداخت می کنند.

تعیین سهم اعضا

مجمع عمومی سقف خاصی را برای پرداخت هر کشور در نظر گرفته تا تامین بودجه سازمان به عملکرد و اراده کشور خاصی متکی نباشد.

دسامبر ۲۰۰۰ در نظام تعیین بودجه تغییراتی حاصل و شرایط جهانی کشورها هم در تعیین سهم پرداختی دخیل شد، اما در عین حال سقف پرداخت بودجه از ۲۵ به ۲۲ درصد کاهش یافت.

ایالات متحده تنها کشوری است که مشمول این سقف پرداخت می شود و البته طبق برآوردها بیش از صدها میلیون دلار به سازمان ملل بدهکار است.

برخی اعضای سازمان ملل ادعا دارند آمریکایی ها با اهمال در پرداخت بموقع سهم خود از بودجه سازمان ملل بر مقامات این سازمان اعمال فشار می کنند.

این مساله موجب شده این گروه از اعضا پیشنهاد اصلاح نظام تعیین بودجه را مطرح کرده و حتی خواستار تغییر محل این نهاد و انتقال به یکی از کشورهای در حال توسعه شوند.

تامین کنندگان اصلی

مهم ترین کشورهای تامین کننده بودجه سازمان ملل پس از ایالات متحده، کشورهای ژاپن (19.63 درصد)، آلمان (9.28 درصد)، بریتانیا (5.75 درصد)، ایتالیا (5.9 درصد)، کانادا (5.72 درصد)، اسپانیا (5.32 درصد) و برزیل (2.39 درصد) هستند.بودجه برنامه های خاص سازمان ملل که در بودجه معمول در نظر گرفته نمی شود (مثلا یونیسف یا صندوق توسعه انسانی ملل متحد) از محل مشارکت های داوطلبانه دولت ها تامین می شود.

برخی از این کمک ها به صورت اهدای محصولات کشاورزی به مردم قحطی زده یا درگیر جنگ است ولی عمدتا کمک های مالی است.البته نزدیک به 60 کشور در تامین بودجه سازمان ملل مشارکت دارند که سهم بسیاری از آنها از چند دهم درصد این بودجه فراتر نمی رود.

نزدیک به 80 درصد بودجه سازمان ملل توسط 20 کشور توسعه یافته تامین می شود که هر یک سهمی را متناسب با شرایط خود متقبل شده اند و در مقابل نزدیک به 140 کشور به طور کلی از مشارکت در تامین بودجه سازمان معاف شده اند.

کشورهای معاف از پرداخت

بخش اعظم کشورهای در حال توسعه آفریقایی از پرداخت هرگونه وجهی به سازمان معاف هستند و این سازمان دفاتر کار و محل اقامت رایگان در اختیار نمایندگی این کشورها قرار داده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2387روز قبل
دوشنبه 1/7/1392 - 16:49
covert ( تعداد مطالب : 2159 ) ( تعداد نظرات : 961 )

ایستگاه های مترو اگرچه فضایی برای رفت و آمد سریع و شتابان مسافران زیر زمینی اند. هر چند که همه وارد ایستگاه می شوند که به سرعت مسیر را پیدا کنند، کارت بلیتشان را روی گیت بگذارند و هر چه سریعتر خود را به پله برسانند تا با اولین قطار راهی مقصد شود اما در بسیاری از شهرهای جهان، ایستگاه های مترو تنها تونل های زیر زمینی برای انتقال مسافران نیستند بلکه در نوع خود نمایشگاه ها و گاه موزه هایی منحصر به فردند. بهترین آثار هنری هنرمندان معاصرشان را در ایستگاه های مترو به ویژه ایستگاه های مهم نصب می کنند. طراحان و برنامه ریزان نهایت تلاششان را به کار می گیرند تا از فضاهای ایستگاهی برای ایجاد فضاهای هنرمندانه و با هویت شهری استفاده کنند.

ایستگاه سینتگما

راهروی بزرگ ایستگاه  سینتگما در آتن که در سال 2000 افتتاح شده است. این مکان  دارای محل‌های نمایشی از آثار باستانی است. این فضا از نظر وسعت دقیقا مشابه فضایی است که اکنون در ایستگاه متروی تجریش وجود دارد و بدون استفاده رها شده است.

ATEN METRO

ایستگاه اتنیکی آمینا در آتن که ، با طرحی هنری یک پارک را شبیه سازی کرده است.

metro berlin

ایستگاه پلتز هدلبرگر در برلین که  در سال 1913 توسط ویلهلم لتگبل ساخته شده است و نشان می دهد چطور هنرمندانه یک فضای وسیع زیر زمینی را به فضایی چشم نواز و با شکوه تبدیل کرده اند.

منبع: umic

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2033روز قبل
يکشنبه 31/6/1392 - 15:47
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
روزنامه شرق نوشت:

بزرگ‌ترین شهر جهان مورد توجه کابینه تدبیر قرار گرفته و اینطور که به‌نظر می‌رسد کلید تدبیر در قفل فیلترینگ هم خواهد چرخید. یک روز پس از آن عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه از بررسی محتوای صفحات وزرا در این شبکه اجتماعی خبر داد و گفت: برخی مدعی هستند در این صفحات محتوای مجرمانه منتشر شده که بررسی این موضوع باید در کارگروه مطرح شده و کارگروه درباره آن اظهارنظر کند. صفحه فیس‌بوک پایگاه اطلاع‌رسانی دولت تدبیر و امید به‌وسیله بیژن نامدارزنگنه وزیر نفت در این شبکه اجتماعی معرفی شد. هرچند خرم‌آبادی گفته بود در جلسه روز چهارشنبه در مورد این موضوع بحث و بررسی خواهد شد و الهام امین‌زاده هم با تکذیب اینکه در فیس‌بوک صفحه‌ای دارد، اعلام کرده بود: «منع قانونی یا عدم وجود صفحات فیس‌بوکی وزرا را بررسی می‌کنیم.»

اما صفحه فیس‌بوک دولت تدبیر و امید 18 عضو فعال دارد و علی چیت‌چیان با ارسال شکلک لبخند نوشته اخبار مربوط به وزرا و دولت را در این صفحه دنبال کنید. 18 وزیر کابینه روحانی در این صفحه مطالب خود را منتشر می‌کنند و جواد ظریف وزیر امور خارجه در مطلبی که در این صفحه به اشتراک گذاشته، نوشته است: «دیروز در مرور کامنت‌ها دیدم یک تعدادی از دوستان نظرات خود را با نام و عکس بنده قرار می‌دهند. ممنون می‌شوم اگر نظراتتان را با نام خود منتشر کنید. بقیه دوستان هم توجه کنند که بنده فقط مسوول مطالب منتشرشده توسط این صفحه (facebook. com/jzarif) هستم. از توجه شما سپاسگزارم. بیژن نامدارزنگنه در معرفی این صفحه نوشته است: «این صفحه مرجع رسمی برای دسترسی به برگه‌های رسمی وزیران دولت تدبیر و امید است.» منظور زنگنه از برگه، برگردان عبارت پیج و فن‌پیج به فارسی است.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی که دیروز میزبان اهالی اتاق بازرگانی و استانداران بود، در نخستین پست خود در صفحه رسمی پایگاه اطلاع‌رسانی کابینه تدبیر و امید در فیس‌بوک نوشت: «خواستار نشاط سیاسی و مشارکت واقعی مردم هستیم انشاءالله اعضای شوراهای جدید با مسوولیت‌پذیری، دلسوزی و با تدبیر و درایت و برنامه‌ریزی سعی در انجام مطالبات مردم داشته باشند و بتوانند پاسخگوی این مطالبات در عمل باشند.» حمید چیت‌چیان هم از انتصابات جدید وزارت نیرو خبر داده و نوشت: «در این حکم «هوشنگ فلاحتیان» به‌عنوان معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو و «علی‌اکبر مهاجری» به‌عنوان معاون جدید تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو منصوب شدند.»

اما علی جنتی وزیر ارشاد با انتشار تصویری که زایران خانه خدا را در حال سوارشدن به یک هواپیما نشان می‌دهد این متن را به اشتراک گذاشت: ‌با توجه به مذاکراتی که با مقامات سعودی در موسم حج انجام خواهیم داد تلاش خواهیم کرد که سال آینده قیمت عمره قطعا افزایش نیابد و حتی تعدیلاتی را نیز شاهد باشیم. در عمره مفرده دست ما برای تعیین هتل و محل‌های اقامت بازتر از حج تمتع است بنابراین به‌موقع واردشدن به مذاکرات با طرف‌های سعودی این امکان را فراهم می‌کند تا تحمیل خواسته‌های آنان نشویم و بتوانیم گفت‌وگوها را مدیریت کنیم و قیمت‌های مناسب‌تری را برای زایران محترم در نظر بگیریم.»

عباس آخوندی وزیر راه هم نوشت: «آزادراه تهران - شمال با توجه به سفرها، سوانح جاده‌ای و ضرورت کاهش مشکلات سفر یکی از طرح‌های مهم وزارت راه و شهرسازی و مورد توجه افکار عمومی است؛ گروهی از کارشناسان را به طرح آوردم تا وضع حقوقی و مالی این طرح را بررسی کنم و از آنان خواسته‌ام که از آغاز تاکنون تمام موارد مالی را بررسی و گزارش کنند.» متن منتشرشده از سوی آخوندی با استقبال زیادی روبه‌رو شد.

علی ربیعی وزیر کار هم با کاربران صفحه خود مطلبی را در میان گذاشت و نوشت: «دولت تدبیر و امید با حمایت از تعاونی‌ها سعی در توسعه تعاونی‌ها در کشور دارد. تعاونی‌ها توانمندی بالایی دارند و با همفکری و همراهی نخبگان در تعاونی‌ها رشد و بالندگی اقتصادی را به‌همراه می‌آورند. با جذب سرمایه‌های مردمی و هدایت این سرمایه‌ها در مسیر تولید قطعا شرایط اقتصادی بهبود خواهد یافت.» مطلب علی ربیعی سبب شد کاربران فیس‌بوک دیدگاه و برنامه‌های خود را در این‌باره به بحث بگذارند.

سیدحسین هاشمی وزیر بهداشت با به اشتراک گذاشتن تصویری از خود نوشت: در یک برنامه بلندمدت می‌توان مازاد بر ظرفیت به دانشگاه‌هایی که در نقاط محروم هستند، اجازه دهیم با کف ورودی پایین‌تر نسبت به دیگران از نظر نمره بتوانند نیازهایشان را برطرف کنند. اگر استان‌های محروم به پزشک متخصص نیاز دارند و اگر مازاد بر ظرفیت فضا و بیمارستانی دارند که می‌تواند در امر آموزش کمک کند، نیازهایشان را برنامه‌ریزی کنند، ما هم کمک خواهیم کرد. البته ممکن است افراد بومی نتوانند با افراد کل کشور در رشته‌های پزشکی رقابت کنند که می‌توان آنها را با ورودی متفاوت در نظر بگیریم و برای دانشجویان مدرک مخصوص آن استان بومی در نظر گرفت که این موضوع باید در قالب طرح و لایحه بررسی شود که نیاز به زمان دارد.

محمود واعظی از برنامه‌های جدید وزارتخانه متبوعش خبر داد و نوشت: در حال مطالعه برای ایجاد این شهرک‌های فناوری اطلاعات هستیم تا بتوانیم در چند نقطه کشور این شهرک‌ها را ایجاد کنیم. شهرک‌ها باید نزدیک به محل مصرف و جایی که دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های مختلف هستند، ایجاد شوند و بتوانند هم نیاز منطقه را برآورده‌ و هم در ارتباط با صادرات کار کنند. این شهرک‌ها بیشتر در ارتباط با رفع نیاز در بخش‌ آی‌تی و فناوری اطلاعات و کارهای تحقیقاتی و پژوهشی است.

محمود حجتی وزیر کشاورزی هم با به اشتراک‌گذاشتن تصویری از خود به‌همراه خبرنگاران نوشت قانون انتزاع وظایف بازرگانی بخش کشاورزی از وزارت تجارت به مقدمات و بسترهایی نیاز دارد که باید همه مسوولان و دستگاه‌های مرتبط برای اجرای آن دست‌به‌دست هم دهند.

محمدرضا نعمت‌زاده در پستی کوتاه نوشت: برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای ایمیدرو، علاوه بر تامین منابع و امکانات، استفاده از توان و مشارکت بخش خصوصی امری الزامی است و محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نوشت: باید تمام توان و وقت به سمت یک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی روزآمد، قوی و کارآمد معطوف شود. خوشبختانه با وزارت کشور در مقوله توسعه نگاه مشترک وجود دارد و باید بتوانیم در کنار سازمان مرکزی و ملی، در هر استان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چالاک، قوی و فهیم استانی هم با مرتفع‌کردن نقص‌هایی که در گذشته وجود داشته، فراهم کنیم. باقی وزرا هم مطالبی مشابه در این صفحه دارند اما پایگاه اطلاع‌رسانی رییس‌جمهور در نخستین پست فیس‌بوکی خود با تیتر «جبران افزایش قیمت داروهای بیماران خاص» از مشکلات دارو ابراز نگرانی کرد و نوشت: در حال حاضر مردم به‌خصوص بیماران خاص و صعب‌العلاج با گرانی و کمبود دارو مواجه هستند که در این خصوص سیاست‌های کوتاه‌مدتی را در نظر داریم تا با تدابیری از جمله مذاکره با بیمه‌ها و اصلاح پوشش بیمه‌ای آنها افزایش قیمت‌ها را جبران کنیم به نحوی که پرداختی بیماران خاص نسبت به سال گذشته تغییری نکند. به‌نظر می‌رسد عزم دولت برای استفاده از امکانات ویژه فیس‌بوک به‌عنوان رسانه‌ای در راستای ارتباط مستقیم با مردم و پایگاهی برای اطلاع‌رسانی سریع و دقیق جزم است، باید دید کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت چه تدبیری برای استفاده از فیس‌بوک خواهد اندیشید.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2021روز قبل
دوشنبه 18/6/1392 - 18:50
taghvimi ( تعداد مطالب : 10405 ) ( تعداد نظرات : 2216 )

موقعیت‌های مختلفی گاهی ناچار به انتقاد كردن از دیگران هستید

. بایدهمه تلاش خود را به كار بندید تا انتقادتان سازنده باشد تا بر فرد موردنظرتاثیر بگذارد. در اینجا به راهكارهایی اشاره می‌كنیم كه به شما كمك خواهدكرد. انتقاداتی ارائه كنید كه نه آنقدر بی‌فایده و بیهوده باشد و نه باعثرنجش فرد مقابل شود ، اما در عوض تاثیرگذار بوده و باعث پیشرفت و اصلاح اوشود.

خصوصیات شخصی فرد را نادیده بگیرید: اگر می‌خواهید انتقاد شما سازنده وتاثیرگذار باشد ،‌ باید تا می‌توانید از دخالت دادن خصوصیات شخصی فرد موردنظر خودداری كنید. اگر بخواهید در انتقادتان صرفا به نقص‌های او اشارهكنید، تصور خواهد كرد قصد خوار كردن شخصیتش را دارید و توجهی به حرف‌ها وانتقادتان نخواهد كرد و علاوه بر این كه از شما كینه به دل خواهد گرفت، بهقول معروف انتقادتان را از یك گوش می‌گیرد و از گوشی دیگر بیرون می‌كند.با این كه دشوار است اما باید تلاش كنید كه تا می‌توانید شخصیت فرد را ازكارش جدا كنید.

اگر در انتقادتان صرفا به نقص‌های او اشاره كنید ، تصور خواهد كرد قصدخوار كردن شخصیتش را دارید و توجهی به حرف‌ها و انتقادتان نخواهد كرد .

انتقاد خود را با بیانی مناسب مطرح كنید: استفاده از لغات و اصطلاحاتمربوط به مطلب مورد نظر باعث تخصصی‌تر شدن آن خواهد شد. در این صورتمی‌توان جدی‌ترین و مهم‌ترین انتقادها را به بهترین شكل بیان كرد. اگرجملات خود را با « به نظرم می‌آید كه ...» یا « شاید من اشتباه می‌كنم،اما... » شروع كنید ، انتقادتان غیرمغرضانه‌تر و مودبانه‌‌تر به نظر خواهدرسید.

به واقعیات مستقیم اشاره كنید: فایده انتقاد سازنده در مستقیم و رك و راستارائه كردن واقعیات است. هیچ چیز به اندازه نادرست بودن حقایق ارائه شدهدر انتقاد شما، آن را خراب نمی‌كند. یكی از بهترین‌ راه‌های گفتن حقایقیكه با بحث نمی‌توان آن را مطرح كرد ، ‌از طریق انتقاد است. حقایق وواقعیات می‌توانند انتقاد شما را سازنده‌تر كند و به طرف مقابل اجازهنخواهد داد از زیر آن شانه خالی كند.

احساسات خود و طرف مقابل را تحت كنترل بگیرید: نباید اجازه دهیداحساساتتان باعث بدنامی و بی‌اعتباری انتقادتان شود. علاوه بر این بایدتوجه تان به احساسات طرف مورد انتقاد نیز باشد تا باعث خجالت و رنجش اونشوید.


به این توجه كنید كه چه می‌توان كرد، نه چه انجام شده: به فرصت‌هایی برایپیشرفت و اصلاح اشاره كنید و از بیان كمبود و نقصان‌ها بپرهیزید. مثبتجلوه دادن انتقادتان باعث خواهد شد كه مودبانه‌تر و موثرتر به نظر آید.معمولا اگر به افراد راهكارهایی برای پیشرفت و اصلاح ارائه كنید تاثیربیشتری بر آنها خواهد گذاشت تا این كه فقط اشكالات كارشان را به آن هاگوشزد كنید.

فقط باید همیشه به خاطر داشته باشید انتقاداتی كه بر پایه دلیل و برهان باشند ، كمتر مورد بحث قرار می‌گیرند.

خود را جای طرف مقابل بگذارید: خود را جای فرد موردنظر بگذارید و ببینیدبا شنیدن چنین انتقادی چه احساسی پیدا خواهید كرد. این در طبیعتانسان‌هاست كه در برابر انتقادات حالت تدافعی بگیرند ، حتما خود شما نیزهمین طور هستید.

به جای استفاده از نظرات شخصی از استدلال و منطق استفاده كنید: هر نوعانتقادی معمولا با یك مشكل مواجه است كه می‌توانید آن را از بین ببرید.فقط باید همیشه به خاطر داشته باشید انتقاداتی كه بر پایه دلیل و برهانباشند ، كمتر مورد بحث قرار می‌گیرند. دفاع در مقابل منطق و برهان برایهمه دشوار است. پس به جای دخالت دادن نظرات شخصی خودتان بهتر است از دلایلعقلی استفاده كنید تا تاثیرگذارتر باشد.

برای جواب گرفتن باید فرصت بدهید: بهتر است بین طرح انتقادات خود كمی سكوتكنید تا فرد مقابل نیز فرصت دفاع از خود را پیدا كند. باید به او اجازهدهید برای كار خود توجیه بیاورد. این كار باعث می‌شود كه او توجه بیشتریبه انتقادات شما ابراز كند و دستپاچه نیز نشود.

منبع : روز نامه جام جم - با تغییر و تلخیص
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1647روز قبل
دوشنبه 18/6/1392 - 15:15
mansoor43 ( تعداد مطالب : 1673 ) ( تعداد نظرات : 1254 )

بنده می دانم کـه دارم اضطراب

این زمان دارم بسی حال خراب

صحبتی با دل که آرامـــــم کنید

یاروی خواهم دهد نیکو جواب

فی االبداهه: منصور مقدم 18/6/92

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1154روز قبل
دوشنبه 18/6/1392 - 12:56
shabe_yalda ( تعداد مطالب : 41 ) ( تعداد نظرات : 52 )

با سلام

قصد داشتم در این قسمت مطلبی را برای تشکر و قدردانی از مسولین بگذارم ولی در ستون مربط به موضوع تنها موضوعی که یافت نشد تشکر وقدردانی بود!!

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2494روز قبل
جمعه 15/6/1392 - 3:52
ararrashvand ( تعداد مطالب : 2 ) ( تعداد نظرات : 0 )
آخرین خبر مهم درباره سوریه "أخبار هامة حول سوریا "Important News About Syria"

کمپین عاقل ها 

اگر به دنبال مسایل انسان دوستانه هستید این مطالب را بخوانید و اگر آن را مناسب دید برای همه دوستان خود بفرستید .

حمله شیمیایی به مردم سوریه اگر راست و صحیح باشد چند نفر کشته شدند؟

و اگر آمریکا و سایر کشورها به سوریه حمله کنند چند نفر کشته می شوند ؟

در ضمن اگر به سوریه حمله شود چه کسانی کشته می شوند ؟ عاملین کشتار شیمیایی ؟ یا بازماندگان از حملات گذشته ؟

Campaign wise to
If you"re looking for humanitarian affairs topic and see if it"s right for your friend.
If it is right and proper chemical attack on the Syrian people, how many people were killed?
America and other countries and if multiple people are killed in Syria attack?
  If the Syrians be attacked who are killed? Destruction of chemical agents? Or the last survivor of the attacks?Campaign wise, if you"re looking for humanitarian affairs topic and see if it"s right for your friend. Chemical attack on the Syrian people and the right is correct, how many people were killed? America and if it and other countries to attack Syria

حملة الحكمة
إذا كنت تبحث عن موضوع الشؤون الإنسانیة، ومعرفة ما اذا كان هذا الحق لصدیقك.
إذا كان الهجوم الكیمیائی الصحیح والسلیم على الشعب السوری، وقتل كثیر من الناس كیف؟
أمریكا وغیرها من البلدان واذا قتل عدة أشخاص فی هجوم سوریا؟
إذا أن هاجم السوریین الذین یتعرضون للقتل؟ تدمیر العوامل الكیمیائیة؟ أو الناجی الأخیر من الهجمات؟


زمان آخرین مطلب این کاربر: 2504روز قبل
پنج شنبه 7/6/1392 - 1:9
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
یک هنرمند ایتالیایی توانسته با استفاده از کیسه های آشغال آثار جالبی را خلق کند.

به گزارش بانکی دات آی آر، فرانسیسکو د پاجارو، به تازگی با نقاشی روی کیسه های آشغال در شهر لندن خیابان های این شهر را زیباتر کرده است.

او این کار را چند سال پیش در اسپانیا آغاز کرد. آنچه پیش روی شماست، برخی از هنرهای آقای د پاجارو است:

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2021روز قبل
سه شنبه 5/6/1392 - 23:30
fakhrrayaneh ( تعداد مطالب : 2545 ) ( تعداد نظرات : 149 )

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، پس از اعلام رسمی حضور بن افلک در نقش بتمن، هواداران شوالیه تاریکی دادخواستی اینترنتی بر ضد این اقدام صادر کردند. جان رودن از کنتاکی آمریکا این دادخواست را منتشر کرده و تاکنون قریب بر 50000 نفر آن را امضا کرده اند. در بیانیه این دادخواست آمده است:" توانایی بازیگری وی (افلک) حتی نزدیک به میزانی نیست که بروس وین را باورپذیر کند. او قادر نیست عدالت را به اجرا در آورد. " آنها به بازی او در دیگر فیلم کمیک بوکی سال 2003 مارول "دردویل (کله خر)" هم اشاره و بازی ضعیف وی در آن فیلم را هم یکی از دلایل مخالفتشان با حضور وی به عنوان بروس وین/بتمن اعلام می کنند.

جالب اینجاست که تعدادی از مردم در سایت دولت آمریکا هم به موضوع انتخاب بن افلک به عنوان بتمن اعتراض کرده اند که البته اکنون از روی سایت حذف شده است اما رودن در دادخواست خود ضمن اشاره به این موضوع که دادخواست روی سایت دولت آمریکا به او ربطی ندارد، دولتمردان کشورش را سرزنش می کند و می گوید:" دولت آمریکا درگیری های بزرگتری نسبت به این موضوع دارد که چه کسی  به عنوان بتمن انتخاب شده است. مثل استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه ."

نظرات مردمی که این دادخواست را امضا کرده اند هم بسیار جالب و خواندنی است:" بعضی از مردم به شوخی گفته اند اگر مریل استریپ یا مستر بین برای نفش بتمن انتخاب شوند، از طرف آنها بیشتر حمایت می شوند. عده ای هم لحن فیلسوفانه به خود گرفته اند و نوشته اند که نباید نماد فرهنگ آمریکایی را با یک انتخاب بد، در دنیا خراب کرد و بعضی دیگر رو به شوخی های عامیانه آورده اند به مشابه فردی که نوشته: ماه گذشته همسرم را طلاق دادم! کاری نکنید که این اتفاق هم بیفتد... 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2437روز قبل
يکشنبه 3/6/1392 - 20:49
asghargol ( تعداد مطالب : 27 ) ( تعداد نظرات : 0 )

در مورد جلسه های رای اعتماد مجلس و پخش آن ها از تلویزیون

رای اعتماد، تلویزیون، یا خوب یا بد، خرج از رهبری و باقی قضایا

امیرحسین مجیری

مجموعه جلسه های مجلس برای رای اعتماد یا عدم اعتماد دادن به وزرای پیشنهادی کابینه ی حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان، و پخش این مجموعه جلسه ها به صورت زنده از شبکه ی خبر صدا و سیما، اتفاق مهمی است. اما دو نکته در این جلسه ها توجهم را به شکل خاص به خودش جلب کرد که باید بیانشان کنم. نکته ی اول مربوط است به پخش این جلسه ها از تلویزیون و نکته ی دوم مربوط است به صحبت های نمایندگان.

۱- وقتی منطق صفر و یکی به اجبار تن به آزاداندیشی می دهد.

صدا و سیما، متاسفانه، هم به خاطر ساختار خاصش و هم به خاطر مدیرانی که بر آن مدیریت می کنند، مجموعه ای بسته و القاگر نوع خاصی از تفکر است. گاه حتا این مجموعه ی گسترده به طرف جناح و گروه خاصی هم سوق پیدا می کند. در اخبار می بینیم که خبرهای خاصی پخش می شود و خبرهای خاصی پخش نمی شود. مثلن تا مدت ها، صدا و سیما از پیروزی های ارتش سوریه سخن می گفت بی آن که از پیشروی های نیروهای ضد حکومتی حرف بزند. و وقتی در اخبار از تسلط ارتش بر فلان شهر حرف زده می شد، مخاطب از خود می پرسید این شهر کی از تسلط خارج شده بوده که حالا ارتش تسلط پیدا کرده است؟!

این بحث هم که وقتی به کسی در «رسانه ی ملی» تهمتی زده می شود، آن فرد باید بتواند پاسخ بدهد (همان طور که در فضای مطبوعات این گونه است) از سوی مدیران این مجموعه عملی نشد. در کنار این ها، نام هایی را بگذارید که به تشخیص مدیران محترم، نباید از صدا و سیما پخش می شد! یا افرادی که «ممنوع التصویر» بودند، چه از مجموعه ی خود صدا و سیما (مجریان، بازیگران و…) چه خارج از این مجموعه. 

البته حرف بر سر این نیست که رسانه های صوتی و تصویری دیگر در جهان، بی طرف هستند. اما حداقل سعی می کنند جوری رفتار کنند که حسی از بی طرف بودن شان به مخاطب نشان داده شود. در مقابل، نگاه کنید به گزارش های خبری صدا و سیما مثلن در مصاحبه با مردم! به جای آن که طبق اصول حرفه ای خبری، گزارش ها بی طرفانه و «گزارشی» تهیه شود، متن های حماسی و احساسی خوانده می شود! تحلیل های خاص مدیران ارائه می شود و کارهایی از این دست که بی طرفی را کاملن نقض می کند.

در واقع گویی صدا و سیما، نوعی مرزبندی دارد که افراد را در آن یا «خوب» نشان می دهد یا «بد». این نوع تفکر باعث می شود اگر فلانی بد است، بد باشد و از ویژگی های مثبتش هیچ چیز گفته نشود! یا به طور کامل حذف شود یا فقط از ویژگی های منفی اش حرف زده شود. در مقابل اگر کسی به تشخیص مدیران صدا و سیما، خوب بود، نباید از کارهای بدش گفته شود، نباید از او انتقاد شود. 

در چنین فضایی، تصمیم گرفته شده است که جلسه های رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم از این مجموعه ی «صفر و یکی» پخش شود. جلسه هایی که ماهیتشان آزاداندیشانه است و در آن موافق و مخالف حرف می زنند. مجموعه ای که پیش از این، خودش به جای مردم تصمیم می گرفت و می گفت «ما به شما می گوییم کی خوب است و کی بد!» حالا دارد جلسه هایی را پخش می کند که در آن، کسی مستقیمن به مردم نمی گوید «فلانی خوب است یا فلانی بد است» بلکه مردم خود موافقت ها و مخالفت ها را می بینند و آن گونه که خودشان تشخیص دهند، قضاوت می کنند. دیگر افراد سیاه یا سفید مطلق نیستند، بلکه خاکستری اند. مجموعه ای از ویژگی های مثبت و منفی. 

همین است که به نظرم، پخش این جلسه ها از تلویزیون به نوعی تناقض است. باید امیدوار بود که مدیران صدا و سیما واقعن رویه ی خود را تغییر داده باشند و فهمیده باشند که نباید به جای مخاطب خود تصمیم بگیرند.

- نکته: جلسه های مجلس البته همیشه به شکل مستقیم از رادیو پخش می شود اما پر واضح است که مخاطب تلویزیون با مخاطب رادیو به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و مثلن حساسیتی که نمایندگان در جلسه های اخیر در مورد صحبت های خود دارند، به علت پخش از تلویزیون، بسیار بیش از حساسیت آن ها در جلسه های قبلی شان است.

۲- وقتی رهبری هست، از او خرج می کنم!

می گویند در یک ساختار مدیریتی مشکل های کوچک را برای حل شدن نباید به آدم های سطح بالا سپرد. این مشکل ها را آدم های سطح های پایین تر هم می توانند حل کنند. دست های آدم های سطح های بالا را باید برای حل مشکل های بزرگ، آزاد گذاشت. 

می گویند در زندگی، اگر به مشکلی برخوردید، نباید از همان ابتدا از سرمایه های کلان خود خرج کنید. بهتر است برای هر مشکل متناسب با اندازه و وسعتش سرمایه گذاری کنیم. چرا که سرمایه های بزرگ باید برای مشکل های بزرگ نگه داشته شوند.

حالا بگویید آیا واقعن برای رای اعتماد یا عدم اعتماد دادن به یک وزیر پیشنهادی، نیاز است از بزرگترین سرمایه ی نظام جمهوری اسلامی ایران خرج شود؟ مثلن یکی بگوید «بالاترین مقام کشور با وزارت ایشان موافق است»، «بالاترین مقام کشور با وزارت ایشان مخالف است». بحث بر سر درستی یا نادرستی چنین ادعاهایی نیست، بحث بر سر این است که مگر در مورد چنین مسائلی نیاز است بالاترین مقام کشور، اظهار نظر مستقیم کند؟ 

گرچه شاید در جلسه های اخیر، کم تر به این شکل صریح حرفی زده شده باشد، اما کافی ست بشمارید که چند بار از «مقام معظم رهبری» در سخنان نمایندگان مجلس و وزرای پیشنهادی استفاده شده است. گویی هرکس خود را ملزم دانسته که حرفی از «آیت الله خامنه ای» نقل کند یا خاطره ای بگوید از خودش و ایشان و به این ترتیب «هرکسی از ظن خود شد یارِ» رهبری! 

وقتی کسی در مجموعه ی نظام فعالیت می کند، مشخص است که بالاترین مقام کشور را هم قبول دارد. دیگر چه نیازی است وقت و بی وقت از ایشان سخن گفته شود؟

خرج کردن از سرمایه های بزرگ برای مشکل های کوچک گرچه کار آسانی است اما عاقلانه نیست. به روزی فکر کنید که مشکل های بزرگ پیش بیاید و آن روز دیگر از بس سرمایه ها را خرج کرده اید، چیزی نداشته باشید!

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2509روز قبل
شنبه 2/6/1392 - 19:40
  • تعداد رکورد ها : 564