abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تغییر ساعت سرویس دهی در خط 6 متروی تهران وحومه خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ ساعت سرویس دهی در خط ۶ متروی تهران به دلیل تكمیل برخی كارهای اجرایی باقیمانده توسط پیمانکار در خط ۶ و اصلاحات مورد نیاز از روز یكشنبه ۱۹ مرداد تا جمعه ۱۴ شهریور ماه ۹۹ آخرین اعزام قطار در این خط از ایستگاه امام حسین (ع) به سمت ایستگاه دولت آباد در ساعت ۲۲ و بالعکس از ایستگاه دولت آباد به سمت ایستگاه امام حسین(ع) در ساعت ۲۱:۵۰ خواهد بود.
در روزهای غیر تعطیل شروع اعزام قطارها از ایستگاه های دولت آباد و امام حسین(ع) از ساعت ۶:۰۰ صبح خواهد بود.
روزهای جمعه ۲۴ مرداد، ۷ شهریور و ۱۴ شهریور و همچنین ۸ و ۹ شهریور ماه سال جاری همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی خط ۶ سرویس دهی نخواهد داشت.
گفتنی است از روز چهارشنبه ۲۹ مرداد تا روز شنبه ۱ شهریور ماه ۱۳۹۹ همزمان با برگزاری كنكور سراسری در این مدت خط شش مترو طبق جدول زمانی قبلی این خط سرویس دهی خواهد داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 22:8
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به وسایل ورزش بوستان های پایتخت گفت: در گذشته نگرانی در خصوص استاندارد نبودن این وسایل بود اما باید گفت که وسایل ما هیچ گونه ایرادی ندارند و تنها مشکل نحوه آموزش و استفاده صحیح از این وسایل است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، "امیر محسنی" با اشاره به پویش "آماده باش ورزش همگانی" که در سطح کشور کلید خورده است، گفت: این پویش 50 روز زمان را به خود اختصاص می دهد که کار مشترکی از وزارت وزرش، فدراسیون ورزش های همگانی و سازمان ورزش شهرداری تهران است که امیدواریم بتوانیم در این پویش فعالیت های ورزشی شهروندان تهرانی را احیا کنیم.

وی با اشاره به همکاری با وزارت خانه ها و سازمان و ارگان های مختلف گفت: علاوه بر همکاری با وزارت ورزش و جوانان، با وزارت آموزش و پرورش، ورزش نیروهای مسلح، ورزش ارتش، ورزش سپاه، ورزش بسیج، ورزش ناجا، وزرات علوم، دانشگاه آزاد اسلامی و ... نیز ارتباط کاری و تنگاتنگ داریم.

وی با اشاره به تغییر سبک زندگی طی سال های گذشته اظهارکرد: در این راستا برنامه هایی همچون 80 برنامه ورزش در خانه، 30 برنامه بازی در خانه و سومین دوره لیگ بازی های رایانه ای را راه اندازی کرده ایم. همچنین در مناطق 22گانه شهر تهران به صورت محلی نیز فعالیت های ورزشی انجام می شود که می توان به تلنت پدر- فرزند و تلنت مادر- دختر اشاره کرد.

وی با اشاره به وسایل ورزش بوستان های پایتخت اظهارکرد: در گذشته نگرانی در خصوص استاندارد نبودن این وسایل بود اما باید گفت که وسایل ما هیچ گونه ایرادی ندارند به طوری که رئیس فدراسیون بدنسازی طی بازدید و تست وسایل اعلام کرد که تنها مشکل نحوه آموزش و استفاده صحیح از این وسایل است. به همین منظور در حال ضبط برنامه هایی برای استفاده صحیح از وسایل بوستان ها هستیم.

محسنی همچنین ادامه داد: در آینده نیز مربیانی را برای 2200 بوستان در نظر خواهیم گرفت تا نسبت به آموزش شهروندان اقدام کنند. همچنین به زودی 15 میلیاردتومان وسایل و تجهیزات با همراهی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران برای بوستان ها خریداری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با تاکید بر ورزش کودکان کار اظهارکرد: در سریع ترین زمان ممکن و با ارتباط با سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در این حوزه فعالیت خواهیم داشت و می توان با کمک مربیان به صورت رایگان نسبت به آموزش کودکان کار در ورزش های مختلف اقدام کرد.

وی در خصوص نگرانی درباره وضعیت حوزه ورزش باتوجه به شیوع کرونا افزود: در چنین شرایطی استارتاپ ها به کمک صنعت و بیزینس ها می آیند. تجارت های بزرگ دنیا رفتارهای استارتاپی را به خود اختصاص می دهند و به رفتارهای جدید تبدیل می شوند که با کمک از این علم جدید می توانیم فعالیت های جدیدی را از خود نشان دهیم.

محسنی با بیان اینکه این سازمان ورزش با 3 میلیون مخاطب ورزشی و ارایه 19.5 میلیون سانس ورزشی در سال گذشته یادآور شد: در حال حاضر 58 مجموعه ورزشی سازمان ورزش های کم برخورد را به دلیل شیوع کرونا و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به خود اختصاص داده اند اما متاسفانه مخاطب ما بین 10 تا 15 درصد بیشتر نیست.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با مسئولین ستاد کرونا در خصوص ورزش های همگانی گفت: جلسه با پلیس امنیت، دادسرای ارشاد اسلامی و ... نتایج خوبی را دریافت کرده ایم، به طوری که در خصوص برپایی ورزش همگانی در بوستان های پایتخت هیچ مشکلی وجود ندارد. در آینده نزدیک با رعایت فاصله اجتماعی و با یکی از طرح های استارتاپ ورزشی می توان با رعایت فاصله اجتماعی و برپایی کاور و باکس تک نفره در بوستان ها به ورزش پرداخت.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران ادامه داد: طی جلسات اخیر در حال متقاعد کردن ستاد ملی کرونا هستیم که ورزش هایی که از سوی این ستاد ممنوع اعلام شده است را در صورتی که شرایط شهر تهران در وضعیت زرد باقی بماند و به سمت وضعیت هشدار نرود، بتوانیم اجرا کنیم.

وی در خصوص تعامل با بخش خصوصی در زمان شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: سازمان ورزش اولین سازمانی در کشور بود که اعلام کرد از مجموعه های اجاره ای، اجاره ای دریافت نخواهد کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 22:1
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )


دکتر "محمد تقی زاده" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، ضمن دیدار و گفتگو با معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در جریان آخرین تحولات عمرانی پایتخت قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، در نشستی که با حضور مهندس "صفا صبوری دیلمی" معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و دکتر "محمد تقی زاده" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران برگزار شد، گزارشی از آخرین تحولات عمرانی پایتخت ارائه گردید.
در این نشست که جمعی از مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز حضور داشتند، درباره موارد مهمی از قبیل طرح 500 کیلومتری بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیرهای دوچرخه، طرح بهسازی معابر شهر تهران و پروژه های در حال اجرای معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران بحث و تبادل نظر شد.
مهندس صفا صبوری دیلمی طی سخنانی در این نشست، طرح 500 کیلومتری بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیرهای دوچرخه را اقدامی در جهت ارجحیت بخشیدن به مفهوم انسان محوری در مقابل خودرومحوری دانست و با تاکید بر اینکه تلاش برای تغییر سبک زندگی شهروندان و جلوگیری از غلبه بیشتر خودرو بر فضاهای شهری پایتخت نیازمند هم اندیشی و همکاری نزدیک تمام نهادهای ذیربط است، یادآور شد: هم اکنون 70 معبر به طول 80 کیلومتر در سطح مناطق 22گانه شهر تهران، در حال بهسازی مسیر پیاده رو و احداث مسیر دوچرخه می باشند و پیش بینی می شود تا پایان مردادماه امسال 60 کیلومتر مسیر پیاده رو بهسازی شده به همراه مسیر دوچرخه تحویل شهروندان شود.
وی همچنین با اشاره به آغاز طرح بهسازی معابر شهر تهران از فروردین ماه سال جاری، از هدف گذاری اجرای یک میلیون تن آسفالت در سطح معابر شهر تهران تا پایان امسال خبر داد و گفت: . طرح بهسازی معابر در سال 1399 با اطمینان بیشتر در مورد دستیابی به اهداف کمی، ارتقای دوام و کیفیت آسفالت را نیز مدنظر قرار داده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 16:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مهم‌ترین نکته تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران که از امروز صبح در 245 میدان میوه و تره بار پایتخت اعمال می‌شود، کاهش محسوس قیمت اغلب میوه‌هاست.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ براساس این نرخنامه، همزمان با افزایش تنوع میوه‌‎های موجود، به یک باره قیمت 17 قلم میوه در میادین میوه و تره بار کاهش پیدا کرد.
میوه‌هایی که قیمت آنها کاهش یافته است، به شرح زیر اعلام شده‌اند.
1- انجیر زرد با هزار تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 17 هزار تومان
2- انجیر سیاه با 2 هزار تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 11 هزار تومان
3- انگور کندری با 900 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 11 هزار تومان
4- انگور عسگری با 1600 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 9900 تومان
5- انگور رطبی با 1500 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 9500 تومان
6- انگور یاقوتی با 500 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 8 هزار تومان
7- انواع آلو (شابلون، سیاه و ...) با 700 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 9800 تومان
8- خربزه مشهدی با 350 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 3950 تومان
9- زغال اخته با هزار تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 14 هزار تومان
10- سیب دورنگ با 500 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 9300 تومان
11- شلیل و شبرنگ معمولی با 1600 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 9900 تومان
12- شلیل و شبرنگ انجیری با 1700 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 9500 تومان
13- جانا با 300 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 4600 تومان
14- هلوی ممتاز با 800 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 9 هزار تومان
15- هلوی انجیری با هزار تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 8800 تومان
16- هندوانه (زیر 4 کیلوگرم) با 300 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 1500 تومان
17- هندوانه (بالای 4 کیلوگرم) با 200 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 2300 تومان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 16:14
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

شهردار منطقه15 از احداث دومین پل موتوررو در میدان ثامن الحجج(ع) منطقه 15 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحید رضا محمدی با اعلام این خبر گفت: طرح احداث پل موتور رو در این معبر با هدف افزایش ایمنی و کاهش آمار تصادفات فوتی در بزرگراه امام رضا(ع) و میدان ثامن الحجج(ع) آغاز شد.

او با اشاره به حرکت غیرمجاز موتورسیکلت ها در میدان ثامن الحجج (ع) افزود: معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه پس از بررسی های تخصصی و مطالعات ترافیکی نسبت به احداث پل موتور رو اقدام کرده است.

شهردار منطقه یادآور شد: احداث فونداسیون این پل با 3 متر عرض، 100 متر عرشه و 120 متر رمپ انجام شده و پروژه در مرحله نصب پایه ها و آماده سازی تیر و عرشه پل است.

محمدی تصریح کرد: با توجه به واقع شدن این پل در بزرگراه امام رضا )ع( و یکی از مبادی ورودی شهر تهران؛ سعی شده تا طراحی مناسب برای زیبایی پل در نظر گرفته شود.

شهردار منطقه در پایان یادآور شد: نخستین پل موتوررو منطقه در سنوات گذشته بر روی بزرگراه بسیج، نبش خیابان ۲۰ متری افسریه احداث شده و با توجه به جانمایی مناسب پل؛ استقبال خوب و رضایتمندی راکبان موتورسیکلت را در پی داشته است. همچنین با عبور ایمن موتورسواران از این پل؛ شاهد کاهش آمار تصادفات موتورسواران در محدوده هستیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 16:10
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه چهار تهران از احداث دوربرگردان و اصلاح رمپ دسترسی مسیر غرب به جنوب بزرگراه شهید زین الدین – بزرگراه امام علی(ع)- خیابان شهید محمدی (ریحانی) خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه4 ، " مهدی اناری" در این باره گفت: با توجه به رخداد تصادفات مکرر در تقاطع دسترسی مسیر غرب به جنوب بزرگراه شهید زین الدین – بزرگراه امام علی(ع)- خیابان شهید محمدی و به منظور حذف مقطع پرتصادف و یا دارای پتانسیل تصادفات مذکور، اجرای این طرح در دستور کار معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه قرار گرفت.
او با اشاره به اقدامات انجام گرفته این عملیات گفت: تا به امرروز تناژ مصرفی حدود 510 تن در متراژ 3958 مترمربع روکش آسفالت در مسیر مذکور استفاده شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه در پایان گفت: امید است با انجام چنین عملیاتی تا جای ممکن شاهد تصادفات کم و کمتری باشیم و سلامت و رضایت شهروندان را فراهم نماییم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 16:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )


با تلاش و پیگیری های شهرداری منطقه ۱۳ ، چهار هکتار از اراضی شرق تهران رفع تصرف و آزاد سازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه گفت :در دو سال گذشته در کنار موضوعات اصلی شهر ، طی بازدید های مستمر و مداوم از محدوده حریم واقع در ناحیه چهار منطقه ، نسبت به شناسایی زمین های تصرف شده توسط افراد سودجو اقدام و با پیگیری های مداوم و هماهنگی انجام شده با مراجع ذیربط ،آزاد سازی اراضی موصوف در دستو کار قرار گرفت.
وی افزود :با برنامه ریزی انجام گرفته و عزم شهرداری منطقه و ارگان ها و سازمان ها دخیل بیش از ۴ هکتار از اراضی تصرف شده ، آزاد سازی شد.
شهردار منطقه۱۳ با بیان اینکه آزاد سازی زمین های مذکور در راستای صیانت از اموال عمومی صورت گرفت ، خاطرنشان کرد : این روند با جدیت همچنان ادامه خواهد داشت .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 16:3
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

محمدمهدی دادمان، رییس حوزه هنری در بازدید از انتشارات سوره مهر تاکید کرد: پیشگام بودن انتشارات سوره مهر در عرصه نشر باید در خدمت توسعه مخاطب و شکستن فضای راکدی باشد که این تلقی را ایجاد می‌کند که نمی‌شود در عرصه فرهنگی انقلاب اسلامی کار کرد.
رییس حوزه هنری برگزاری موفق نمایشگاه مجازی سوره مهر را یک خط شکنی مهم دانست و افزود: این خط شکنی نه تنها متعلق به سوره مهر است بلکه برای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و نشر کشور نیز ماندگار خواهد بود.
وی افزود: اینگونه حرکت‌ها باید تداوم داشته باشد و هر حرکتی جدید از این نوع باید تفاوت‌های ملموسی از لحاظ میزان فروش، توسعه مخاطب و نوآوری و ایده پردازی با برنامه‌های گذشته داشته باشد.
دادمان اضافه کرد: اگرچه برای بنده توسعه مخاطب و شکستن فضای ناامیدی که این تلقی را دربردارد که نمی‌توان در این عرصه کار کرد، مهمترین اولویت است، اما باید در بحث فروش نمایشگاه هم یک هدفی در نظر گرفته شود و تلاش شود به این هدف برسیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 15:58
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 19 از آغاز به کار پارکینگ مترو آزادگان با ظرفیت نزدیک به 500 خودرو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علیرضا مرآتی با اشاره به کمبود پارکینگ و مطالبه بالای شهروندان در این خصوص گفت: فقدان پارکینگ در ایستگاه مترو باعث پارک خودروها در کوچه های اسماعیل آباد و اطراف آن و در نتیجه ایجاد مشکل در تردد شهروندان و نارضایتی اهالی شده بود.

او تصریح کرد: این پارکینگ در زمینی به مساحت تقریبی 2 هزار متر مربع مجاور ایستگاه مترو آزادگان راه اندازی شده که ظرفیت پارک نزدیک به 500 خودرو را دارد.

به گفته مرآتی به منظور آماده سازی فضای این پارکینگ تجهیزات ترافیکی از جمله 4 تابلوی راهنمای مسیر و 300 نیوجرسی در آن نصب شده است.

این مسئول یادآور شد: توافق نامه تخصیص زمین مجاور مترو به پارکینگ سال گذشته بین شهرداری این منطقه با شرکت حمل و نقل فجر جهاد منعقد شد.

معاون شهردار منطقه در بخش دیگری به تازه ترین اقدامات انجام شده در راستای نگهداشت شهر و ایمن سازی معابر بزرگراهی اشاره و بیان کرد: در همین راستا علاوه بر نصب کاشن تانک و موانع استوانه ای، نزدیک به 40 گاردریل در بزرگراه های محدوده این منطقه نصب شد.

همچنین به منظور سهولت تردد خودروها در معابر داخلی منطقه، 15 تابلوی «گردش به چپ »، «گردش به راست»، تابلوهای هدایت مسیر ویژه مرکز آموزش آتش نشانی و نیز 11 تابلوی جدید و بروز شده در ایستگاه های تاکسی نصب شده است.


زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 15:50
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

به منظور اجرای طرح کاهش تولید پسماند "کاپ"، آموزش های مورد نیاز این طرح به شهروندان واقع در مراکز دولتی، تجاری و بوستان های منطقه سه ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، عباس فخارمنش معاون خدمات شهری و محیط زیست با اعلام این خبر گفت: لزوم تغییر الگوهای رفتاری به منظور کاهش پسماند، استفاده مجدد از مواد و تفکیک از مبدا، بهره مندی از آموزه های دینی، فعالیت های گسترده آموزشی و اطلاع رسانی پسماند با محوریت کاهش تولید، آبگیری و کم حجم سازی پسماند در سطح ادارات، مدارس، سرای محلات، اماکن مسکونی، راسته های تجاری و ... از جمله سرفصل های این آموزش است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه سه اظهار داشت: تفکیک هر چه بیشتر و دقیق تر پسماند تولیدی نقش بسیاری در اجرای بهینه طرح کاهش پسماند(کاپ) خواهد داشت ضمن اینکه با کاهش پسماند نیز می توان فرایند تفکیک را آسانتر کرده و میزان پسماندهای تولیدی را کاهش داد.

فخارمنش از شهروندان درخواست نمود تا نسبت به مدیریت زباله های خانگی و تفکیک پسماند خشک توجه بیشتری داشته باشند و مسئوولان را در اجرای هر چه بهتر این طرح همراهی نمایند.
به گفته ی معاون شهردار منطقه سه ، طرح کاپ با هدف تفکیک بهینه پسماندهای خشک و حفظ محیط‌زیست به وسیله ارائه بروشورهای اطلاع‌رسانی و کیسه‌های آبی مخصوص جمع‌آوری پسماندهای خشک با آموزش چهره به چهره در محله‌های منطقه 3 در حال اجرا است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 15:36
  • تعداد رکورد ها : 655732