abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهرنوشت: معاون خدمات شهری شهرداری تهران تهمیدات اندیشیده شده به منظور برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی را تشریح کرد.

مجتبی یزدانی در تشریح اقدامات انجام شده به منظور برگزاری مراسم پیاده روی شهروندان جامانده از پیاده روی بزرگ اربعین اظهار کرد: پیاده روی اربعین حسینی امسال نیز همچون سنوات گذشته از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و در مسیرهای سه گانه، میدان امام حسین (ع)، خیابان هفده شهریور ، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) (مسیر شماره یک)، حرم مطهر امام زاده حسن (ع) خیابان امین الملک ، خیابان قزوین، میدان حق شناس ، میدان بهمن ، خیابان شهید رجایی، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) (مسیر شماره دو) و مسجد جامع جمهوری ، بزرگراه نواب ، میدان حق شناس ، میدان بهمن، خیابان شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) (مسیر شماره سه) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 450 نفر نیروی انسانی (كارگران ایرانی با لباس کار مناسب و كامل تیپ، اتیكت و مخزن 120 لیتری و تجهیزات انفرادی نو) آماده به كار پشتیبانی از مناطق درگیر هستند، عنوان کرد: همچنین 205 خودرو در این مسیر به شهروندان تهرانی خدمات رسانی می کنند، البته این آمار به غیر از امکانات مناطق درگیر با مسیر راهپیمایی شامل مناطق 7 – 12- 13-14-15 -16 و 20 است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه خودروهای اعزامی باید شستشو شده و دارای سوخت کافی باشند و خودروهای شستشو قبلاً آبگیری شده باشند، گفت: اولویت كاری شستشو و پاكسازی جداره های خارجی اماکن برگزاری مراسم و كانون های تجمع شهروندان و نظافت معابر و گذرها، انهار، فضای سبز، پیاده روها و ... منتهی به اماكن مذکور (در حداقل زمان ممكن و توام با كیفیت مناسب) و اجرای عملیات رفع آبگرفتگی احتمالی معابر پیرامون مساجد، حسینیه ها و تكایا و نیز مسیر عبور هیئت های عزاداری در صورت بارش نزولات، از جمله وظایف تعریف شده در این راستا است.به گفته وی؛ انهار روباز و روبسته در طول مسیر باید روز قبل از مراسم لایروبی شده باشند.

یزدانی با اشاره به جانمایی و استقرار مخازن ویژه پسماند خشك در معابر پیرامون اماكن مذهبی و مسیر حركت هیئت های عزاداری، عنوان کرد: توزیع کیسه پلاستیكی ویژه پسماند و مخزن در بین اماکن برگزاری مراسم ( تکایا، مساجد و حسینیه هیئت های عزداری و ایستگاه های صلواتی و توزیع نذورات ) از جمله اقدامات در دستور کار است.

معاون شهردار تهران با اشاره به استقرار كارگران در مسیر حركت هیئت های عزاداری و محل های توزیع نذورات در معابر و پیرامون مساجد، تكایا و حسینیه ها اضافه کرد: رسیدگی مستمر به وضعیت مخازن موجود اعم از بازبینی، تخلیه، شستشو، تعویض، تعمیر و بازسازی مخازن معیوب و همچنین نظافت بعد از مراسم باید با مدیریت عوامل منطقه طبق برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند به خوبی انجام شود.

وی با اشاره به جمع آوری پسماند خشك و تر، نظافت و رفت و روب در مسیر حركت هیات و محل های برگزاری مراسم از طریق كارگران مستقر و یا گشت زنی خودروی وانت به همراه کارگر عنوان کرد: نظافت و رفت و روب كلی منطقه (جمع آوری پسماندهای خانگی و تجاری و تخلیه مخازن در كلیه منطقه) با مد نظر قرار دادن برنامه هیئت های عزاداری در طول شب و روز اربعین باید با کمترین تداخل زمانی با حركت هیئت های عزاداری انجام شود.

یزدانی ادامه داد: چاپ و نصب بنر اطلاع رسانی به منظور تسریع در برقراری نظافت در اماکن و مسیر حركت هیئت ها، اماکن مذهبی و معابر پیرامون آنها و بهره گیری از ظرفیت مساجد و امامان جماعت جهت ارائه مطالب و اطلاع رسانی در زمینه امور نظافتی و مدیریت پسماند از جمله برنامه های این معاونت به منظور برگزاری مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد که مدارس و ادارات در طول مسیر راهپیمایی باید برای استفاده از سرویس بهداشتی توسط هیئت های عزاداری قابل استفاده باشد. به گفته وی، فضاسازی متناسب با این ایام و اکران طرح ها و تبلیغات فرهنگی بر روی بیلبوردها و پل های عابرپیاده در سطح شهر تهران و نیز مسیرهای پیاده روی توسط سازمان زیباسازی انجام خواهد شد. یزدانی با بیان این که در مسیرهای پیاده روی اربعین حسینی در تهران موکب هایی توسط گروه های مردمی برپا و به ارائه خدمات به راهپیمایان خواهند پرداخت، گفت: همچنین در بحث پذیرایی از راهپیمایان در این مراسم نیز از ظرفیت های خیرین استفاده خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 15:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 شهردار تهران آخرین وضعیت پروژه زیرگذر استاد معین را تشریح کرد. به گزارش  شهرنوشت، پیروز حناچی در حاشیه بازدید از پروژه استاد معین با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قول داده بودیم این پروژه را تا بهمن افتتاح کنیم که امیدواریم زودتر افتتاح شود، گفت: این پروژه بسیار پیچیده است و در تقاطع با دو شریان اصلی مترو و خیابان آزادی قرار دارد، همچنین تاسیسات زیربنایی هم در مسیر عبور قرار دارد. همکاران من با وجود این دشواری ها تلاش کردند در محیطی امن و با سرعت بالا کار کنند. 

وی ادامه داد: امیدواریم با افتتاح این پروژه معضل همشهریان در غرب شهر حل و دسترسی های بهتر فراهم شود. همچنین برنامه های دیگری برای ارتقای کیفیت شهری پیش بینی شده است که در صورت تصویب اطلاع رسانی می کنیم.

حناچی در پاسخ به این سوال که به دو پروژه زیرگذر گیشا و استاد معین چه نمره ای می دهید، گفت: این دو پروژه قابل مقایسه نیستند؛ پروژه گیشا یکی از گره های شهری ماست و در تقاطع دو بزرگراه اصلی شهر قرار دارد و من همین جا از مردم به دلیل اجرای این پروژه و سختی هایی که متحمل می شوند، تشکر می کنم. در عین حال، از پلیس راهور که سعی در تسهیل راه ها داشت تشکر ویژه دارم.

وی تاکید کرد: در پروژه گیشا با بازبینی هایی که صورت گرفته پروژه ارزان تر و سریع تر انجام می شود و امیدواریم زودتر از زمان موعد افتتاح کنیم. ما هم نگران مشکلات مردم در این زمینه هستیم و تمایل داریم که هر چه زودتر این پروژه افتتاح شود. در مورد زیرگذر استاد معین پروژه پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و کار به نازک کاری انتهایی و لاینینگ رسیده است که حساس ترین کار ماست و واترپروف کردن جداره ها که مانع از ریزش آب به تونل می شود هم در درجه بالای اهمیت است؛ کما این که می بینیم این مشکل در برخی تونل های دیگر ایجاد شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 15:7
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

روز گذشته نشست کمیته اجرایی مصوبه شهر دوستدار کودک با اعلام آمادگی معاونین امور اجتماعی و فرهنگی و فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص مناسب‌سازی شهر برای کودکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی‌ معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این نشست تخصصی با حضور مهندس صفا صبوری دیلمی‌ معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری، غلام محمدی رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران وجمعی از مدیران شهری و نمایندگان دستگاه‌های متولی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام آمادگی برای مناسب‌سازی شهر در راستای رفاه بیشتر کودکان گفت: باید در این زمینه برنامه‌های دقیق‌تری در حوزه عمرانی داشته باشیم.

صفا صبوری دیلمی با اعلام اینکه ما سالیانه در شهر تهران چند میلیارد تومان هزینه پروژه‌های عمرانی می‌کنیم، اما تا حدودی مناسب‌ برای کودکان را فراموش کرده‌ایم، بیان کرد: می‌توانیم برنامه‌های دقیق‌تری در حوزه‌های عمرانی داشته باشیم  تا تهران را تبدیل به شهری مناسب برای کودکان کنیم.

وی با یادآوری اینکه ما در زمینه کودک نسبت به کشور‌های پیشرفته دنیا از نظر استاندار‌های مناسب‌سازی عقب‌تر هستیم، به اهمیت استانداردسازی شهر تهران اشاره و خاطر نشان کرد: کشورهای پیشرفته دنیا بین ۲۸۰ هزار تا ۳۰۰ هزار استاندارد دارند که حدود 15 هزار  استاندارد در حوزه شهری است اما در ایران تعداد این استاندارد‌بیش از۲۵ هزار استانداردنیست.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران استاندارد‌های حوزه شهری در ایران کمتر از ۱۰۰ عدد است و به طور دقیق به آنها عمل نمی‌شود. در حالیکه شهر تهران باید حداقل استاندارد‌های حوزه کودک را داشته باشد.

صبوری دیلمی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت استانداردسازی شهر تهران برای کودکان تاکید کرد و گفت: باید در تهران خیابان‌ها و کوچه‌ها استانداردسازی شود که این امر نیازمند کمیته‌ای است تا این موضوع را پیگیری کند.

وی با اعلام آمادگی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران برای مناسب‌‌سازی شهر برای کودکان خاطر نشان کرد که معاونت متبوع خود این آمادگی را دارد تا در حوزه عمرانی فعالیت‌هایی داشته باشد که تهران شهر دوستدار کودک باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درخاتمه یادآور شد: شرایط جامعه به سمتی حرکت می کند که نیازمند اپلیکیشنی با نام شهر دوستدار کودک هستیم که با لوکیشن محل زندگی شهروندان و کودکان آنها مشکلات را به ما گزارش دهند که می‌تواند جایگزین سامانه ۱۳۷ باشد.

در ادامه این نشست معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن تاکید بر لزوم تحقق شهر دوستدار کودک و اجرای مصوبه شورای شهر در این زمینه گفت: هیچ کودکی در شهر تهران نباید دچار آسیب شود و در این زمینه می توان از تجربه شورایاری‌ها نیز به عنوان نماینده مردم در سطح خرد جامعه استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی‌ معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه در خصوص شکل گیری و عملکرد کمیته اجرایی شهر دوستدار کودک تصریح کرد: خوشحالم کمیته اجرایی شهر دوستدار کودک تشکیل شد زیرا کودکان شهروندان بسیار مهمی ‌در تهران هستند.

وی افزود: تحقق شهر دوستدار کودک مستلزم یک رابطه دوطرفه است که در اینراستا شهر و کودک و عکس می توانند باهم در راستای ایجاد و تقویت نشاط جامعه گام بردارند.

جوادی یگانه با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات نقاشی برای کودکان گفت: در مسابقه نقاشی نشان داده شد شهر دوستدار کودکان چه ویژگی‌هایی دارد که این مسابقات به ما کمک می‌کند بتوانیم شهر دوستدار کودک را ایجاد کنیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه باید برای کودک در شهر تهران خاطره و رویا را ایجاد کنیم و طبیعتا اگر بخواهیم تعلقی به شهر ایجاد شود باید بستر مناسب نیز ایجاد شود، خاطر نشان کرد: لازم است مناسب‌سازی شهر در تهران برای کودکان صورت بگیرد و همچنین در نظر داشته باشیم که هیچ کودکی در شهر تهران آسیب نبیند؛ برای مثال ایجاد حفاظ مناسب در پارک‌ها برای کمتر آسیب دیدن کودکان یکی از این طرح‌ها است که در شهر تهران می‌توان اجرا کرد.

جوادی یگانه با تاکید بر اینکه با اجرای طرح‌های مناسب می‌توانیم بفهمیم که کودکان از چه چیز‌هایی می ترسند و والدین به چه مواردی حساسیت دارند، در خاتمه یادآور شد: محافظت از کودکان موضوع مهمی است که ما می‌توانیم به طور دقیق به آن بپردازیم. ضمن آنکه باید مسئله کودکان کار را برای دیگر کودکان نیز باز کنیم که در این زمینه‌ها می‌توان از بهزیستی و پلیس کمک و مشارکت گرفت؛ همچنین  از تجربه شورایاری‌ها به عنوان نمایندگان مردم در سطح خرد جامعه طبق استانداردها استفاده کنیم.

در بخش دیگری از این جلسه، مجتبی دانشور مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران نیز در خصوص پیشینه شهر دوستدار کودک گفت: شهر دوستدار کودک در تهران سابقه 10 ساله دارد و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده، اما نیازمند بررسی‌های دقیق تر و فعالیت بیشتری در این زمینه هستیم.

وی با ارائه گزارش برنامه‌های اجرا شده در هفته ملی کودک بیان کرد: روز 13 مهر نشست تخصصی محله دوست دار کودک با حضور افراد با تجربه در زمینه کودک برگزار شد و به این نتیجه رسیدیم که مناسب سازی کل تهران برای شهر دوستدار کودک باید نظام بندی دقیق تری داشته باشد و تجربیات خوبی در این نشست تبادل شد که بسیار مفید بود.

وی با بیان اینکه روز ۱۷ مهر ماه نیز در جلسه ای که با حضور مناطق ۲ و ۸ و ۱۸ تهران، وزارت کشور و نمایندگان یونیسف برگزار شد این مناطق و کارشناسان آمادگی خود را برای پیوستن به  شهرهای دوست دار کودک اعلام کردند، خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش های شهروندی حمایت سایر سازمان‌ها برای پیشرفت و تحقق شهر دوستدار کودک را خواستار است.

در ادامه نشست کمیته اجرایی مصوبه شهر دوستدار کودک، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری نیز گفت: ایده شهر دوستدار کودک از سوی یونیسف مطرح شد و به وزارت کشور رسید و امروز شاهد هستیم که هشت شهر در این زمینه درگیر شده اند.

وی با اشاره به اینکه ارزش‌های خوبی در چهار چوب آیین نامه در طرح شهر دوستدار کودک اندیشیده شده است که شهرداری تهران با پشتوانه عظیم علمی به این موضوع ‌ورود کرده است، افزود: این اقدام شهرداری قابل تقدیر است.

عباسی با یادآوری اینکه تهران باید شهری باشد که از مشارکت کودکان در بسیاری از طرح‌ها استفاده کند، عنوان کرد: شهر دوست دار کودک شهری است که از آسیب رسیدن به کودکان در آن خبری نیست. در این خصوص نیز امیدوارم شهرداری تهران بتواند شهر را برای کودکان مناسب سازی کند.

بر اساس این گزارش مقرر شد جلسات این کمیته ادامه داشته باشد و در جلسات آینده گزارش عملکردها ارائه شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:59
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

حفظ محیط زیست پایانه مرزی مهران با پاکسازی شبانه روزی از زباله و بازیافت آن ها، به وسیله ماشین آلات مجهز و 80 نیروی پسماند منطقه 5 در 3 شیفت کاری در مرز مهران انجام می شود. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، مانی جعفریان دبیر ستاد اربعین 98 در شهر مرزی مهران درباره خدمات رسانی نیروها به زائران ضمن تاکید بر کیفیت این خدمات گفت : جمع آوری و انتقال زباله از 127 هکتار اراضی پایانه مرزی با رویکرد حفظ محیط زیست شهر مهران انجام شده و به همین منظور از ابتدای استقرار نیروها، معاونت خدمات شهری این منطقه با احداث سایت تفکیک زباله در محلی خارج از شهر و نصب دستگاه پرس زباله توانسته تاکنون بیش از 25 تن زباله خشک را بسته بندی و روزانه حدود 15 تن زباله تر را جمع آوری می کند. 

این عملیات تا اول آبان ماه حتی پس از برگشت زائران حسینی از پیاده روی اربعین ادامه داشته  تا پاکیزگی محیط زیست مرز مهران حفظ شود. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )آموزش مهارت‌های زندگی، فردی و اجتماعی، راه‌های شاد زیستن، خودباوری و عزت نفس از اولویت های نیاز آموزشی مدارس و جامعه امروز است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مجتبی توسلی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه در جلسه کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش شهرستان شمیرانات که با حضور سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات، صادق صادق پور رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه یک و برخی مدیران مدارس برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: دروس تئوری و عملی نباید تنها محور آموزش به دانش‌آموزان باشد بلکه آموزش مهارت های زندگی نیز باید در اولویت های آموزشی قرار گیرد.
وی حضور مشاوران در مدارس را مورد تاکید قرار داد وگفت: حضور مشاوران در مدارس و همکاری با مشاورانی که از دانشگاه علوم بهزیستی برای کمک های اجتماعی به مدارس اعزام می‌شوند می‌تواند به شناسایی و حل مسائل و آسیب‌های دانش‌آموزان کمک کند و همچنین اطلاعات جامعی را تدوین و به مراجع مرتبط گزارش کنند تا مجمع‌های سیاستگذاری بتوانند برنامه‌ریزی صحیح و جامعی در خصوص مقوله های آموزشی داشته باشند .
توسلی با اشاره به پیشنهاد برخی مدیران مدارس در خصوص حضور دانش‌آموزان در جلسات تصمیم گیری برای آنها، افزود: حضور دانش آموزان در جلسات تصمیم‌ گیری مدارس می تواند حس مشارکت آنها را در امور مدرسه ارتقاء و به تبع در آینده نیز در مدیریت خانه، شهر و... موفق عمل کنند.
فرماندار شهرستان شمیرانات نیز در این جلسه با تاکید بر نقش معلمان در کاهش آسیب‌های جامعه خاطر نشان کرد : اگر ارزش‌ها و هنجارها باور قلبی معلمان باشد به ‌راحتی می‌توانند این مفاهیم را به دانش‌آموزان منتقل و از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنند.
سیاوش شهریور تصریح کرد:‌ گفتمان و عملکرد ما باید اخلاقی و آموزشی باشد چرا که کودکان و جوانان نیز از ما الگو می‌گیرند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:52
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی با سفر به خوزستان از پایانه مرزی شلمچه و روند تردد زائران اربعین حسینی از این مرز بازدید کرد.
وزیر اطلاعات در بازدید از سایت سردار شهید حسین همدانی شهرداری تهران که در حاشیه بازدید از مرز شلمچه انجام شد، ضمن گفتگو با مسئولین تیم خدماتی شهرداری منطقه شش وعرض خداقوت از نحوه خدمت رسانی شهرداری تهران و بقیه دستگاههای خدمات رسان در این مرز قدردانی و تشکر کرد.
موکب شهید همدانی در مرز شلمچه شش سال است که خدمت رسان زائرین اربعین اباعبدالله در مرز شلمچه است.
در این موکب امکانات بهداشتی و رفاهی برای اسکان شبانه روزی زائرین در نظر گرفته شده است و نظافت موکب به صورت شبانه روز صورت می گیرد.
بسیج خدمات بانکی و درمانی نیز به رفاه هرچه بیشتر زائرین کمک کرده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

"سه شنبه های بدون خودرو"؛ بهانه ای شده تا کارکنان شاغل در معاونت حمل ونقل و ترافیک منطقه21، ماموریت های اداری درون منطقه ای خود را با استفاده از دوچرخه انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، محمدرضا سالمی معاون حمل ونقل و ترافیک این منطقه با بیان خبر فوق گفت: راه اندازی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" و تاکید ویژه و حضور پررنگ شهردار کلانشهر تهران در برنامه های دوچرخه سواری این روز؛ کارکنان معاونت حمل ونقل و ترافیک منطقه21 را بر این داشت تا با استفاده از دوچرخه ماموریت های اداری درون منطقه ای خود را انجام دهند.

وی در ادامه افزود: در مقابل ساختمان های ستادی شماره یک و دو منطقه21 تعدادی دوچرخه توسط دوچرخه بند تعبیه شده تا کارکنان با استفاده از آنها به انجام ماموریت های اداری درون منطقه ای خود بپردازند و در کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر سهیم باشند.

سالمی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که تمامی کارکنان منطقه21 تشویق به استفاده از دوچرخه در انجام ماموریت های اداری درون منطقه ای خود شوند تا بدین وسیله، به تحقق هوای سالم شهر و رفع ترافیک معابر کمک شود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:45
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

رییس اداره زیباسازی شهرداری منطقه چهار تهران گفت: در آستانه چهلمین روز شهادت سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع) محورهای اصلی و بیش از 20 معبر منطقه با  نصب ریسه های پارچه ای، پرچم های مشکی و کتیبه سیاه پوش شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "سیدرضا خاتمی" با اعلام این خبر افزود: با عنایت به نزدیک شدن مراسم چهلمین روز عزاداری امام حسین(ع) و همگام با شهروندان ، معابر و میادین منطقه یکپارچه عزادار شد؛ دراین خصوص  محور رسالت ، هنگام ، طاهرخانی و بیش از 20 معبر درسطح منطقه با ریسه ها و 790 پایه پرچم ایران و مشکی و 2000 پایه پرچم کوتاه سیاه پوش شد.

وی در ادامه گفت: درراستای هویت بخشی به شهر، فضاهای تبلیغاتی موجود، مزین به نام امام حسین(ع) و پیام تسلیت این ایام به شهروندان می شود.

رییس اداره زیباسازی شهرداری منطقه با اشاره به اقدامات گسترده شهرداری منطقه 4 در  پایانه مرزی چزابه گفت: همزمان با راهپیمایی همه ساله اربعین حسینی شهرداری منطقه چهار امسال نیز مانند سال های گذشته با نصب 300 مترمربع بنر شامل تمثال شهدا و بنرهای اطلاع رسانی محل اسکان زوار و مواکب و یکصد پرچم در مرز چذابه حضور به رسانده است.

خاتمی در پایان گفت : ازآنجایی که اربعین یکی از مهم ترین مراسم معنوی در میان شیعیان است، سعی شده با تجهیز خدمات مسیر چذابه و بستان  را برای زائران حسینی هموارتر سازیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 20 گفت:  از تمامی ظرفیت های مدیریت شهری این منطقه برای ارائه بهترین خدمات به راهپیمایان مراسم خودجوش و مردمی پیاده روی اربعین حسینی استفاده می کنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ حجت الاسلام شاهین معبودی با اشاره به اینکه ایستگاه های فرهنگی و صلواتی با همکاری ادارات شهر و ظرفیت های بومی و محلی منطقه 20 در مسیر پیاده روی پیش بینی شده است، گفت: 165 غرفه شامل ایستگاه های صلواتی و فرهنگی، مادر و کودک، خدمات رسانی، امدادرسانی، درمانی، استراحت بانوان و آقایان و ستاد خبری برای خدمات رسانی به راهپیمایان در نظر گرفته شده است.

معبودی تصویرگری شهدا، تجلیل از دختران محجبه خردسال، ایستگاه نقاشی و دلنوشته های حسینی ویژه کودکان، توزیع کتب مخصوص عاشورا و اربعین و محصولات فرهنگی را از دیگر اقدامات این روز عنوان کرد.

رئیس کمیته تبلیغات فرهنگی و مشارکت های مردمی منطقه 20به ارائه خدمات درمانی، غربالگری قند و فشار خون و استقرار اتوبوس سیار اهدای خون در این روز اشاره کرد و افزود: استقرار ایستگاه های صلواتی و فرهنگی برای ارائه خدمات فرهنگی، ارزشی و  پذیرائی در طول مسیر به گونه ای انجام خواهد شد تا ضمن سهولت تردد شهروندان، با تدابیر اندیشه شده نظارت بر فعالیت ایستگاه های پذیرائی انجام شود.

معبودی با اشاره به استفاده از پتانسیل هیئت های مذهبی شهرری افزود: موسسات، سمن ها و تشکل های غیردولتی، ادارات شهرری، حوزه بسیج منطقه و پایگاه های بسیج نواحی و ادارات شهرداری منطقه ۲۰ نیز با تشکیل غرفه های مجزا به زائران و راهپیمایان خدمات رسانی خواهند کرد.

وی به فضاسازی و تبلیغات محیطی با موضوعات فرهنگ عاشورایی اشاره کرد و افزود: هویت بخشی سیمای بصری شهر با  فرهنگ و بصیرت حسینی و احادیث مذهبی در مسیر راهپیمایی ، نصب پرچم و ریسه های مشکی، بنرهای اطلاع رسانی و پوشش تلویزیونهای شهری در نقاط پرتردد با پیامهای اربعین در این منطقه پیش بینی شده است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:36
azemandias ( تعداد مطالب : 248 ) ( تعداد نظرات : 2 )

صندوق امانات شعبه ولنجک بانک ایران زمین با حضور معاون عملیات بانکی و جمعی از مدیران و مشتریان شعبه ولنجک بانک ایران زمین افتتاح شد.

به گزارش تبیان و به نقل از روابط عمومی، هادی قدیمی معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین در آیین افتتاحیه این صندوق‌ها با بیان این نکته که نگهداری و محافظت از اشیاء گران قیمت یکی از دغدغه‌های مشتریان است، اظهار داشت: براساس برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته و به منظور دسترسی مشتریان به مکان‌های امن جهت نگهداری اشیاء قیمتی افتتاح این صندوق‌ها در دستور کار قرار گرفته است و بزودی در برخی شعب دیگر نیز این اقدام صورت خواهد گرفت.

قدیمی پاسخ مناسبت به نیاز مشتریان را از اولویت‌های بانک ایران زمین عنوان کرد و گفت: ارتباط نزدیک بین مشتری و بانک می‌تواند موجبات رضایت‌مندی مشتری از دریافت خدمت و در حقیقت بهبود تجربه مشتری را همراه داشته باشد.

معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین بعد از افتتاح این صندوق‌ها با تعدادی از مشتریان دیدار و نظرات آنها در خصوص مسائل مختلف را جویا شد.

مصطفی یزدانجو مدیر امور شعب استان تهران در این مراسم با اشاره به تلاش های انجام گرفته در خصوص تکمیل سبد محصولات بانک جهت ارائه به مشتریان بیان کرد: در استان تهران تمامی اهداف برای جلب رضایتمندی مشتریان و ارائه خدمات نوین به آنها برنامه ریزی شده و امیدواریم با اجرای آن مشتریان بانک ایران زمین از خدمات کامل بانک رضایت کامل داشته باشند.

آیین افتتاحیه صندوق امانت شعبه ولنجک بانک ایران زمین با حضور معاون عملیات بانکی، مدیر بازرسی، مدیران شعب استان تهران، حوزه مدیرعامل ، روابط عمومی، و جمعی از مشتریان برگزار شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 11:52
  • تعداد رکورد ها : 649276