abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13092 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون شهردار تهران گفت: شهرداری تهران با وجود اینکه وظیفه مستقیمی در حوزه آموزش در مدیریت پروژه ندارد اما با توجه به مسئولیت اجتماعی خود باید ورود پیدا کند و به دستگاه ها و بخش های دیگر نیز در این زمینه کمک کند.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا، حامد مظاهریان در مراسم اهدای جایزه ملی نهمین دوره مدیریت پروژه شهرداری در منطقه 21 ضمن تقدیر از شهردار منطقه برای ایجاد در بخش غربی پایتخت، گفت: نتیجه مستقیم و نفع اقدامات شهرداری در حوزه های مختلف، به مردم باز می گردد و این مهم جزو رویکردهای اصلی شهرداری تهران محسوب می شود.

وی به خاطره ای از سال 1390 در دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: آن زمان رییس دانشکده معماری بودم و رشته مدیریت پروژه را در مقطع کارشناسی ارشد داشتیم که در برابر رییس دانشگاه تهران گزارشی را ارائه دادم و اشاره کردم به برنامه های آتی که طی 5 سال آینده قصد داشتیم در رشته مدیریت پروژه مقطع دکتری را تاسیس کرده و دانشجو جذب کنیم. در همان مراسم رییس وقت دانشگاه تهران که مشکل کشور در بحث کارهای عمرانی را مدیریت پروژه می دانست به ما ماموریت داد که ظرف یک سال این مقطع را راه اندازی کنیم.
معاون شهردار تهران تصریح کرد: ما در ایران عموما منابع مالی و نیروی انسانی کارآمد داریم اما مدیریت پروژه که موضوعی کاملا تخصصی و مهم است نقطه ضعف در اجرای پروژه ها محسوب می شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه های عمرانی از عدم مدیریت پروژه علمی رنج می برند و مصداق های بسیاری در این زمینه وجود دارد، افزود: پروژه مسکن مهر سال 1386 کلید خورد و اکنون پس از 13 سال همچنان نیمه تمام است.

مظاهریان، اتلاف منابع و زمان را از جمله نتایج منفی طولانی شدن پروژه ها دانست و افزود: این موضوع به قدری مهم است که برخی مواقع در اثر عدم مدیریت پروژه، کارکرد موضوع به طور کلی تغییر می کند و اصل اقدام را نیز زیر سوال می برد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اذعان داشت: شهرداری تهران علاوه بر اینکه به وظایف قانونی خود عمل می کند در مدیریت پروژه نیز می تواند موفق باشد و کمک کند دانش در این حوزه گسترش یابد و و این وظیفه اجتماعی ماست.
به گفته مظاهریان، شهرداری تهران وظیفه مستقیمی در حوزه دانش مدیریت پروژه ندارد اما مسئولیت اجتماعی شهرداری ایجاب می کند که به بخش های دیگر نیز در این زمینه کمک کند.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با اشاره به بازدید خود از ستاد مدیریت بحران گفت: اقداماتی که شهرداری تهران در موضوع پیشگیری از کرونا انجام داده در حد قابل قبولی با بهره گیری از امکانات موجود به وظایف خود عمل کرده است.

مظاهریان خاطرنشان ساخت: باید چراغ امید را روشن نگه داریم. بدون شک اگر باهم باشیم و انسجام و یکپارچگی را حفظ کنیم اتفاقات خوبی را در شهر شاهد خواهیم بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 14دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13092 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون شهردار تهران با تاکید بر ضرورت انسجام بخشی و افزایش آمادگی شهرداری تهران برای رویارویی با بحران های احتمالی گفت: ستاد بحران همواره باید آماده باش باشد و باید برای آموزش و توانمندسازی نیروهای متخصص سرمایه گذاری صورت گیرد تا به عنوان نیروهای مسلط بتوانند نقش خود را در حوزه مقابله با بحران های شهری به خوبی ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا ، حامد مظاهریان در بازدید از ستاد مدیریت بحران شهر تهران ضمن تقدیر از تلاش های کارکنان این ستاد به ویژه در شرایط بحران کنونی کرونا اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران یک مجموعه تخصصی با وظایف و مسئولیت های خطیر و حیاتی است که در هیچ شرایطی کار در آن متوقف ویا تعطیل نخواهد شد. باید بهره گیری از پتانسیل مجموعه شهرداری و با بالابردن توانمندی و آگاهی سازمانی نیروهای آن در اولویت برنامه های این ستاد قرار گیرد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تصریح کرد: در شرایط عادی شهر نیز همواره باید آمادگی حفظ شود چرا که شهر تهران منطقه وقوع بحران های متعددی است. مسائل حاد و بحرانی روزمره وجود دارد و شاهد بودیم که اپیدمی کرونا شرایط معمولی شهر را چگونه تغییر داد.

وی، از شیوع کرونا به عنوان یک بحران واقعی در تمام جهان و از جمله ایران یاد کرد و گفت: شهرداری تهران نیز پیشگام مقابله با بحران کرونا و مقابله با اپیدمی آن شد و از همان ابتدا اقدامات بسیاری را در حوزه های مختلف خدمات شهری، نظافت شهر، آموزش نیروی انسانی، فرایندهای کاری و... در اماکن مختلف شهری در دستورکار قرار داد.

مظاهریان با بیان اینکه از فرصت غیرمنتظره کرونا باید برای برنامه ریزی برای آینده و اتخاذ تصمیمات به موقع و صحیح استفاده کنیم افزود: نقش ستاد بحران شهرداری تهران و مجموعه مدیریت شهری در آمادگی برای بحران، رعایت اصول تاب آوری و دوراندیشی بسیار استثنایی است.

وی با اشاره به قانون بحران اذعان داشت: بر اساس این قانون وظایف دستگاه ها مشخص شده است و اگر این را در دستورکار قراردهیم و برای هر کدام بودجه لازم را درنظر گرفته و مسئولیت را پیگیری کنیم و علاوه برآن در سایر بندها نیز بازبینی صورت گیرد تا در حوزه هایی مانند آموزش، سازو کارهای آمادگی برای بحران و... ضمن پیش بینی بودجه لازم، راهکارهای مدنظر برای ورود به حوزه عملیاتی نیز آماده شود.

مظاهریان، آمادگی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران را در حوزه آموزش مدیریت بحران اعلام کرد و گفت: می توان از ظرفیت های آموزشی دانشگاه های معتبر نیز به عنوان پشتوانه علمی این فرایند بهره ببریم و نیروهای مستعد را در این زمینه به صورت تخصصی آموزش دهیم.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با تاکید بر لزوم سازماندهی درون سازمانی در حوزه بحران افزود: در صورتی ستاد بحران می تواند کارکرد و نقش خود را به خوبی ایفا کند که در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی متخصص سرمایه گذاری کرده باشد. درواقع باید برای تمام حوزه های اجرایی بحران گروه آموزش دیده مسلط به موضوع مربوطه وجود داشته باشد.

وی اظهار امیدواری کرد که با برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی بتوانیم مسیر حرکت ستاد مدیریت بحران را بر پایه دانش و علم به عنوان یکی از اقدامات مورد نیاز در انسجام بخشی و افزایش آمادگی در رویارویی با حوادث طبیعی و بحران های احتمالی در شهر تهران را بیش از گذشته هموار کنیم.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: باید ابتدا برای ایمن سازی مجموعه شهرداری تهران تدابیری اندیشیده شود و بخشهای مختلف شهرداری وظایف خود در قبال بحران ها را باور کنند و در گام بعدی این نیروهای پرورش یافته و مسلط می توانند نقش خود را در حوزه مقابله با بحران های شهری به خوبی ایفا کنند.

وی انتخاب یکی از معاونین سازمان مدیریت بحران از طریق فرایندهای کانون ارزشیابی مدیران را بسیار مهم و قابل تقدیر دانست و افزود: حوزه بحران تخصصی است و باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که جمعیت 9 میلیونی تهران را پوشش دهد.

به گفته مظاهریان، نقش ستادهای بحران در سطح شهر و ستادهای مرتبط با آن مانند چتری است که در زمستان همراه خود می بریم. البته که شاید هر روز باران نبارد اما همیشه آماده باش بودن کمک می کند که به موقع از شکل گیری بحران های احتمالی جلوگیری شود.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تاکید کرد: ستادهای بحران هواره باید آماده باش باشند و در شرایط ایده آل به سر ببرند و امکانات باید فراهم باشد تا در آن روز مبادا بتوانند پاسخگوی نیازهای شهر و شهروندان باشند.
مظاهریان در ادامه با همراهی مدیران از بخش های مختلف ستاد بحران بازدید به عمل آورد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 14دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 13:57
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13092 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران به اتفاق شهردار منطقه 9 از آخرین مراحل عملیات عمرانی در مسیرهای پیاده روی بلوار استادمعین جنوبی بازدید میدانی به عمل آورد.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، دیروز سه شنبه چهاردهم مردادماه سال 1399 مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران به اتفاق جمعی از مدیران ارشد این معاونت و هماهنگ با پویش سه شنبه های بدون خودرو با دوچرخه به محل اجرای پروژه احداث بلوار استادمعین جنوبی رفت تا به همراه "سید مصطفی موسوی" شهردار منطقه 9 و تنی چند از مدیران ارشد سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، آخرین اقدامات انجام شده در این پروژه راهگشای ترافیکی را مورد پایش قرار دهد.
طی این بازدید میدانی مسیر 875 متری ادامه جنوبی بلوار استادمعین پیمایش شد و ضمن ارائه گزارشی از جزئیات اجرایی مسیرهای پیاده رو و دوچرخه سواری این بلوار که مطابق با استانداردهای روز دنیا احداث شده اند، درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در قالب طرح 500 کیلومتری بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیرهای دوچرخه بحث و تبادل نظر شد.
لازم به ذکر است پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استادمعین که شامل احداث یک معبر 45 متری به طول ۸۷۵ متر حدفاصل خیابان نیارکی تا محور 30 متری جی است، صبح روز دوشنبه بیستم مردادماه به بهره برداری خواهد رسید. گشایش این معبر نه تنها از ترافیک سنگین معابر کم عرض منتهی به سه راه آذری می کاهد بلکه سبب روان سازی جریان عبور و مرور خودروها در میدان آزادی، خیابان آزادی و حتی بزرگراه آیت ا... سعیدی خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 14دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 13:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13092 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۹ از تدارک جشن و برنامه های فرهنگی به مناسبت عید غدیر خم در این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، محسن فریدی گفت: به همین مناسبت جشن ویژه ای در قالب حرکت کاروان شادی در محلات ناحیه سه از شهرک گلسار تا دولتخواه جنوبی همراه با مدیحه سرایی، اجرای تواشیح و موسیقی تدارک دیده شده است.

همچنین برنامه های فرهنگی و هنری از جمله تواشیح، موسیقی، مسابقه، بازی و نورافشانی در معابر شاخص منطقه از جمله ضلع شمالی بازار حسانی از ساعت ۱۹:۳۰ روز چهارشنبه ۱۵ مرداد  اجرا می شود.  

این مسئول به برگزاری مسابقه نقاشی کودکان با موضوع عید غدیر خم اشاره کرد و افزود: این مسابقه  ویژه کودکان ۴ تا ۷ سال عضو کانون مادر و کودک برگزار خواهد شد.

به گفته فریدی به منظور جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا و الزام به عدم تردد غیر ضرور این مسابقه به صورت مجازی برگزار می شود و شرکت کنندگان می توانند آثار خود را از طریق واتساپ به شماره ۰۹۳۳۵۹۲۱۷۴۸ ارسال کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 14دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 13:32
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

امام هادی(ع): شکرگزاری از نعمت، از خود نعمت بهتر است، چون نعمت متاع دنیای فانی است و لکن شکر، نعمت جاودانه آخرت است.

🌸🔶فرخنده میلاد باسعادت حضرت امام هادی برتمام مسلمانان جهان مبارک باد🌸

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 7:9
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

دفتر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور طی اطلاعیه‌ای توضیحاتی در مورد فیلم منتشرشده در مورد تاثیر نیش زنبور عسل در درمان کرونا منتشر کرد.

دفتر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی را در مورد فیلم منتشر شده در مورد تاثیر نیش زنبور عسل بر درمان کرونا ویروس به شرح زیر منتشر کرد:

اخیرا کلیپی در شبکه‌های مجازی درخصوص تاثیر نیش زنبور عسل بر درمان بیماری‌های مختلف و از جمله کرونا ویروس توسط دکتر عظیم اکبرزاده خیاوی منتشر شده است که ایشان وابستگی علمی خود را انستیتو پاستور ایران اعلام کرده است.

به استحضار می‌رساند نامبرده عضو هیات علمی بازنشسته این انستیتو بوده و ادعا‌های صورت گرفته در این ارتباط، در انستیتو پاستور ایران مورد بررسی و تایید قرار نگرفته است.

بررسی تاثیر درمانی هر دارو یا مداخله پزشکی بر کروناویروس و بیماری‌های مشابه باید پس از بررسی پروپوزال مربوطه در شورای پژوهشی مراکز تحقیقاتی و دریافت مجوز از کمیته‌های اخلاق پزشکی صورت بگیرد و تا زمانی که این مراحل انجام نشود و نتایج احتمالی درمانی مطالعات به تایید مراجع ذی صلاح در کشور نظیر سازمان غذا و دارو نرسیده و به پروتکل‌های درمانی کشور وارد نشود، این روش‌های درمانی، ادعا‌های اثبات نشده بوده، مورد تایید نیست و توصیه نمی‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 7:6
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

بیگلری با اشاره به اینکه مدت زمان حدود ۵ تا ۱۰ سال برای ساخت واکسن نیاز است، گفت: این فرآیند زمان بر و هزینه‌بر است.

علیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران با حضور در برنامه طبیب شبکه سه سیما با اشاره به اینکه در علم فناوری واکسن زمان آیتمی مهم محسوب می‌شود، بیان کرد: ساخت واکسن زمان بر و هزینه‌بر است.

او با اشاره به اینکه باید مراحل آزمایش مختلفی را از حیوانی تا چهار مرحله انسانی برای ساخت واکسن در نظر گرفت، افزود: در برخی از واکسن‌ها پس از مدتی دیده می‌شود که کاربرد ادعایی را ندارد و لذا واکسن را تکامل می‌دهند.

بیگلری با تاکید بر اینکه حداقل ۵ تا ۱۰ سال در یک بازه زمانی معمولی باید وقت گذاشت تا واکسن تولید شود، بیان کرد: از چندین سال پیش روی دو عضو خانواده این ویروس یعنی مرس و سارس اقداماتی صورت گرفته بود، به طوری که برخی کشور‌ها ساختار‌های این ویروس‌ها را در تولید واکسن کرونا در پیش گرفتند.

رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه ۷ میلیارد جمعیت دنیا به این واکسن احتیاج دارد،  گفت: حتی اگر ۱۰۰ شرکت تولیدکننده اقدام به تولید واکسن کنند کفاف تولید مورد نیاز دنیا را نمی‌کند.

برای ساخت واکسن راه‌های مختلفی در دنیا طی می‌شود
او با اشاره به اینکه برای ساخت واکسن راه‌های مختلفی در دنیا طی می‌شود، اظهار کرد: همه راه‌هایی که دنیا برای ساخت واکسن می‌روند در کشور ما هم نمونه آن در انستیتو پاستور و در سایر مراکز علمی انجام می‌شود.

بیگلری تصریح کرد: در تحریم هستیم، ولی دانش فنی خوبی داریم، حتی اگر نتوانیم زودتر واکسن بسازیم، افرادی را داریم که بتوانند انتقال تکنولوژی را سریع به کشور انجام دهند و لذا انتقال تکنولوژی در صنعت واکسن‌سازی ایراد نیست.

رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه واکسن با هزینه زیادی ساخته می‌شود، اما ممکن است کارایی نداشته باشد، گفت: هنوز مطمئن نیستیم واکسنی که ساخته می‌شود بتواند به صورت دائم ایمنی ایجاد کند.

او عنوان کرد: علم پزشکی در صد سال گذشته همه‌گیری جهانی مثل این ویروس را تجربه نکرده بود و لذا نادانسته‌های ما در مورد این ویروس بسیار زیاد است به طوری که هر چه جلوتر می‌رویم می‌بینیم دارو‌هایی که گفته می‌شد مؤثر است تأثیر چندانی ندارد و پروتکل‌ها تغییر می‌کنند.

بیگلری با اشاره به واکسن روسی گفت: با دانشمندان روسی به صورت مرتب جلساتی به شیوه ویدیو کنفرانس داریم و لذا کاملا می‌دانیم پایه کار آن‌ها چیست و چه روش‌هایی را دنبال می‌کنند، کارایی این واکسن قابل پیش‌بینی نیست این موضوع را حتی خودشان هم اذعان می‌کنند، واکسن بر اساس ژنتیک و شرایط بدنی و محیطی بر روی افراد مختلف واکنش‌های متفاوتی دارد لذا اگر واکسنی وارد کشور شود باید روی گروه‌های خاصی که داریم تست شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 7:1
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

فرمانده عملیات ستاد کرونای تهران گفت:‌در زمینه‌ اطعام و توزیع مواد غذایی در ماه محرم و صفر محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد.

علیرضا زالی فرمانده عملیات ستاد کرونای تهران اظهار کرد: با اینکه بیشتر مردم ماسک می زنند و فاصله اجتماعی را رعایت می‌کنند و یک سوم کارمندان دورکار شدند، ولی متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۵ نفر جان خود را به خاطر بیماری کرونا از دست دادند.

فرمانده عملیات ستاد کرونای تهران ادامه داد: تهران تبدیل به منبع کرونا شده است. در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید کرونایی بالغ بر ۶۶۲ بیمار و سهم بستری ۱۰.۲ درصد بود و سهم کسانی که در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند ۱۶ درصد بود، یعنی ۱۱۱ نفر نیاز به بستری داشتند.

او بیان کرد: نسبت به ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۱.۵ درصد کاهش موارد بستری داشتیم و نسبت به میزان ترخیص ۲.۲ درصد رشد داشتیم. پیش بینی می‌شود اگر اتفاق جدید نیفتد و استفاده منظم از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ادامه پیدا کند و رعایت شیوه نامه بهداشتی به طور متعهدانه صورت بگیرد ظرف ۱۰ روز آینده با شیب ملایم سیر نزولی را شاهد باشیم.

فرمانده عملیات ستاد کرونای تهران گفت: طبیعتا مداخله هر گونه تجمع و فرآیندی که باعث افزایش تراکم و جمعیت شود می‌تواند آمار را مخدوش کند، در آستانه ماه محرم و صفر قرار داریم و محدودیت جدی تری در زمینه برگزاری مراسم جمعی ماه محرم خواهیم داشت و برخی از شیوه‌های محدود کننده را شاهد خواهیم بود، به خصوص در زمینه‌ اطعام و توزیع مواد غذایی محدودیت‌های اعمال خواهد شد.

زالی اظهار کرد:توصیه ما به شهروندان این است که مردم در پویش نذر سلامتی شرکت کنند. در غالب این پویش مومنانه و نیکو می‌توان  ماسک و مواردی از این قبیل برای شهروندان به خصوص حاشیه نشینان استان تهران تهیه کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 6:57
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

نکاتی مهم در انجام کارهای روزمره برای جلوگیری از ابتلا به کرونا را باید رعایت کنیم تا هم جان خود و هم جان نزدیکانمان در معرض خطر قرار نگیرد

 به احتمال بسیار زیاد ویروس کرونا قصد ناپدید شدن زود هنگام را ندارد و بیشتر افراد یا به نوعی همه ما برای رفتن به خارج از منزل با مشکل مواجه هستیم که در این صورت رعایت برخی از تکنیک‌ها به ما کمک می‌کند تا در مقابل ویروس کرونا سلامت جسمانی خود را حفظ کنیم.

فرض کنید تمامی انسان ها، فضا‌ها به خصوص سطوحی که در معرض مکرر تماس افراد هستند آلوده به ویروس خطرناک کرونا باشند، برای مثال دستگیره درها، دکمه‌های آسانسور، دستگاه‌های خودپرداز، کارت مترو، کارتخوان‌ها و دستگیره مترو به راحتی در معرض ویروس کرونا قرار خواهند گرفت.

۱_ در صورت خروج از منزل و حضور در اجتماع به هیچ عنوان به وسایل بیرون دست نزنید و حداقل فاصله خود را به میزان یک و نیم متر با افراد دیگر رعایت کنید.

۲_ به جای رفت و آمد از طریق آسانسور حتما از پله استفاده کنید و در موارد ضروری وسایل برقی مانند آسانسور را برای بالا و پایین کردن پله‌ها ترجیح دهید.

۳_ به جای پول نقد یا کارتخوان از پرداخت آنلاین استفاده کنید.

۴_ اگر سطحی را لمس کردید لازم است تا در اولین فرصت دستان خود را با مواد شوینده از قبیل الکل و ... ضدعفونی کنید.

۵_ یادمان باشد افرادی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند در معرض آلودگی قرار دارند؛ بنابراین در صورت نزدیک بودن مقصد حتما پیاده روی کنید و اگر مسافت طولانی بودید از وسایل حمل و نقل شخصی غافل نشوید.

۶_ استفاده از ماسک در سطح شهر امری لازم و ضروری است و در صورتی که مجبور به رفت و آمد عمومی در مترو، اتوبوس و ... بودید حتما استفاده از آن را در اولویت قرار دهید.

۷_ بیرون از منزل دستان ما آلوده هستند؛ بنابراین نباید آن‌ها را به چشم، بینی، دماغ، دهان و به طور کلی صورت بزنید و حتما مرتب آن‌ها را ضدعفونی کنید و یا با آب و صابون بشویید.

۸_ پوشیدن دستکش یک بار مصرف لازم نیست، مگر اینکه فعالیتی که انجام می‌دهیم باعث آلوده شده دستانمان شود.

۹_ فراموش نکنید که پوشیدن دستکش ما را از شستشوی دست‌ها بی نیاز نمی‌کند.

اگر حواسمان را به همین نکات ساده جلب کنیم حتما با تلاش یک دیگر کرونا را شکست خواهیم داد، در غیر اینصورت باید منتظر افزایش تعداد بیماران و کاهش ظرفیت بیمارستان‌ها و در نهایت مرگ افراد باشیم که در اینصورت هم جان خود و هم جان دیگران در معرض خطر خواهد افتاد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 6:53
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

بهمن اسمی متخصص بیهوشی کرمانشاه به علت ابتلا به ویروس کرونا دار فانی را وداع گفت

بهمن اسمی متخصص بیهوشی در کرمانشاه که اخیرا به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستانی در تهران بستری شده بود، ساعاتی پیش به فیض شهادت نائل آمد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 6:50
  • تعداد رکورد ها : 655584