haji bina ( تعداد مطالب : 13486 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 3/8/1399 - 19:57
haji bina ( تعداد مطالب : 13486 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 3/8/1399 - 19:54
haji bina ( تعداد مطالب : 13486 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 3/8/1399 - 19:52
haji bina ( تعداد مطالب : 13486 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 3/8/1399 - 19:49
haji bina ( تعداد مطالب : 13486 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 3/8/1399 - 19:46
haji bina ( تعداد مطالب : 13486 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 3/8/1399 - 19:42
haji bina ( تعداد مطالب : 13486 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 3/8/1399 - 19:38
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 ) جلسه اضطراری ستاد مبارزه با کرونا شهرداری تهران به ریاست مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران برای اتخاذ تصمیمات اجرایی مهم در موج سوم شیوع ویروس کرونا برگزار شد.
به گزارش شهر، با توجه به شیوع بیماری کویید-۱۹ در تهران و تشدید اقدامات پیشگیرانه، جلسه اضطراری ستاد مبارزه با کرونا شهرداری تهران به ریاست مصطفی کاظمی، مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران و با شرکت معاونان شهردار تهران و مدیران عامل سازمان‌های اتوبوسرانی، مترو، پایانه‌ها، بحران، تاکسیرانی، بوستان‌ها و فضای سبز، پسماند و بهشت زهرا(س)، روز شنبه -۳ آبان ۱۳۹۹- برگزار شد.

در این جلسه پس از گفتگو و تبادل نظر مقرر شد ۱۰ اقدامات مهم به شرح ذیل انجام شود.

۱ . برگزاری جلسات اضطراری ستاد مبارزه با شیوع کرونا در شهرداری تهران از روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۸/۳ به صورت هفتگی تا اطلاع ثانوی 
۲. تهیه پیشنهادات ترافیکی در خصوص شناوری زمان‌بندی طرح‌های ترافیکی، ساعات کاری و ساعات حرکت وسایل نقلیه به منظور کاهش تردد شهروندان برای ارائه به شورای عالی ترافیک
۳. تهیه محتوای تبلیغی و آموزشی برای اکران در محیط های شهری از هفته جاری 
۴. کاهش ۵۰ درصد حضور کارکنان در محیط کار
۵. تشدید اقدامات ضدعفونی در وسایل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، مترو و تاکسی و انجام اقدامات جدی به منظور جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک به فروشگاه‌های شهروند، میادین میوه و تره بار، مترو و اتوبوس
۶. تهیه پیشنهادات لازم برای تعطیلی بوستان‌ها باتوجه به شیوع کرونا و افزایش برودت هوا همزمان با تاریک شدن هوا بخصوص در روزهای تعطیل 
۷. برگزاری جلسات با مسئولان وزارت بهداشت و مسئولان ستاد ملی مقابله با شیوع کرونا در خصوص ایجاد هماهنگی یبشتر برای مقابله با شیوع بیماری و دستیابی به راهکارهای مناسب برای چالش‌های پیش رو  
۸. ارسال پیشنهادات ایجاد محدودیت‌های جدی‌تر با توجه به بررسی‌های علمی و کارشناسی به رئیس ستاد ملی ستاد مبارزه با کرونا از طرف شهردار تهران
۹. انجام تمهیدات لازم برای پشتیبانی اقلام بهداشتی و ضدعفونی با توجه به آغاز فصل سرما برای تأمین کالای بهداشتی لازم در اختیار کارکنان خدمات دهنده و تأمین کالاهای مجموعه‌های خدماتی میادین میوه و تره بار و شهروند به عموم مردم با توجه به آغاز فصل سرما
۱۰. برگزاری جلسات اضطراری و تهیه پیشنهادات لازم به منظور هماهنگی دستگاه‌های ذیربط برای مبارزه با آلودگی هوا در آستانه سرما و افزایش شیوع بیماری باتوجه به تأکیدات متخصصان بر نقش آلودگی هوا در گسترش شیبوع بیماری

زمان آخرین مطلب این کاربر: 15ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 3/8/1399 - 15:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )آیین رونمایی از زیر سامانه سنا با حضور دکتر صادقی مشاور عالی شهردار تهران، سید مالک حسینی مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران و داود لطفی شهردار منطقه 17 تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17 تهران، سعید صادقی مشاور عالی شهردار تهران در این مراسم که منطقه 17 به عنوان پایلوت و اولین منطقه برای افتتاح این سامانه در نظر گرفته شده بود، به زیر سامانه سنا که برای سامانه سمات است اشاره کرد و گفت: این سامانه در تمامی مناطق 22 گانه تهران راه اندازی می شود. با همکاری کمیته امداد و بهزیستی قصد داریم اطلاعات را یکپارچه کنیم تا موازی کاری صورت نگیرد و راستی آزمایی این اطلاعات با کمک ثبت احوال صورت می گیرد. بدین ترتیب کمک های مردم با اطمینان به دست نیازمندان می رسد.
وی با بیان اینکه در این سامانه در سه فاز عمل خواهیم کرد گفت: در فاز اول به شناسایی وجمع آوری و یکپارچه سازی اطلاعات می پردازیم که دراین راستا ثبت احوال نیز به یاری ما خواهد آمد.در فاز دوم داشبورد مدیریتی طراحی شده که با توجه به اطلاعات جمع آوری شده چگونگی کمک ها را تحلیل می کنیم و در فاز سوم این افراد را به سرویس های کمک رسان مثل کمیته امداد، بهزیستی و سپاه متصل می کنیم.
در ادامه این مراسم سید مالک حسینی مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران نیز متمرکز شدن اطلاعات اقشار آسیب پذیر را یک اتفاق بزرگ دانست و تاکید کرد: همانطور که در شهرداری رسیدگی به خدمات شهری، ترافیک و... اهمیت دارد مسائل اجتماعی نیز حائز اهمیت و مورد تاکید است. همانقدر که یک شهروند از تمیز نبودن کوچه و محل خود گلایه می کند اگر در محله ای باشد که معتادان متجاهر در آن باشند هم برای شهروندان ایجاد ناراحتی می کند.
وی با بیان این مطلب که عمده مشکلات در اثر نداشتن سیاست گذاری درست و نبود بانک اطلاعاتی دقیق و شفاف است اظهار داشت: هر اقدام یا عملیاتی که شکست می خورد به همین دلیل نداشتن بانک اطلاعاتی درست و دقیق و شفاف است و این سامانه به ما یک اطلاعات جامع و کامل از خانواده های کم برخوردار می دهد تا خدمات به طور صحیح و در بین همه ی این افراد توزیع شود.
حسینی با بیان اینکه شهردار تهران نگاه ویژه ای به مسائل اجتماعی دارد اذعان داشت: تهران بیش از 23 هزار معتاد متجاهر دارد که بیش از 10 هزار معتاد سرگردان است که اگر به ساماندهی آنها کمک نکنیم برای جامعه و خانواده ها خطر دارد. سنا از این جهت ارزشمند است که یک بانک اطلاعاتی برای این گونه موارد است و تلاش می کنیم با شناسایی درست افراد نیازمند بتوانیم تامین و توزیع درستی برای کمک ها داشته باشیم.
داود لطفی شهردار منطقه 17 تهران نیز در مراسم رونمایی از زیر سامانه سنا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه آسیب های اجتماعی در شهرداری منطقه 17 گفت: منطقه 17 با توجه به موقعیت اجتماعی و اقتصادی نیازمند توجه بیشتر است.با توجه به اعتمادی که به این منطقه شده و برای افتتاح زیر سامانه سنا پایلوت قرار گرفته است امیدواریم بتوانیم حرکت دقیقی در این زمینه داشته باشیم.
وی افزود: با توجه به اینکه نزدیک فصل سرما هستیم و شرایط خاصی برای بیماری کویید 19 حاکم است باید به وضعیت معتادان متجاهر و کارتن خواب ها رسیدگی بیشتری شود. در طول گشت هایی که شبانه روز در منطقه 17 داشتیم افراد آسیب پذیر و معتادان متجاهری هستند که نیاز به ساماندهی دارند. گرمخانه های منطقه 17 آمادگی پذیرش معتادان و آسیب دیدگان در فصل سرما را دارد اما یک مددسرا داریم که 35 نفر ظرفیت دارد و در شرایط اضطراری تا 60 نفر هم پوشش می دهد.این حجم قطعا پاسخگوی نیاز منطقه نیست و باید با اندیشیدن تدبیری این قشر رها شده را تحت پوشش قرار دهیم.
در ادامه بابک حقیقی راد معاون اجتماعی شهرداری منطقه 17 به بیان برخی اقدامات این معاونت در منطقه 17 پرداخت و تاکید کرد: در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت های خوبی داشتیم.در حوزه کودکان کار چهار مدرسه داریم که فعال هستند و آموزش و پرورش در آنها در جریان است. ساختمان دوتا از این مدارس را شهرداری منطقه در اختیار آنها گذاشته است که 550 نفر در این چهار مدرسه تحت تعلیم و تریبت هستند. شهرداری علاوه بر این دو ساختمان کمک های دیگری هم به این مدارس دارد و با کمک خیریه ها مسائلی چون تهیه کتاب آموزشی،مواد آموزشی،غذای گرم و البسه گرم را بر عهده دارد.
وی افزود: در بخش ارائه خدمات به معتادان متجاهر و کارتن خواب در مددسرای منطقه اقداماتی انجام دادیم اما این مکان به دلیل فرسودگی امکان توسعه ندارد و با توجه به معتادان زیاد در منطقه باید تمهیداتی اندیشیده شود.
حقیقی راد به شناسایی دستفروشان و زنان سرپرست خانوار در منطقه با همکاری کمیته امداد اشاره کرد و افزود: در حال پالایش و غربالگری این افراد هستیم تا بتوانیم کمک های لازم را به نیازمندان واقعی برسانیم.
سامانه سنا به عنوان یکی از زیر سامانه های سمات(سامانه مراکز اجتماعی تهران) بانک اطلاعاتی جامع برای نیازمندان و خانواده های کم برخوردار تهرانی است که به صورت خود معرف یا دگر معرف از طریق خانه های خدمات اجتماعی واقع در سرای محلات ثبت می شوند. هدف از راه اندازی این سامانه، شناسایی و سطح بندی خانواده های کم برخوردار، ایجاد ارتباط و حلقه وصل بین نیازمندان و توانمندان، تغییر ادبیات و نهادینه سازی مشارکت اجتماعی اخلاق شهروندی و نفاق، هم افزایی با سایر دستگاه های حمایتی در سطح شهر تهران و توزیع عادلانه خدمات ارائه شده به جامعه هدف است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 15ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 3/8/1399 - 14:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

میادین و بازارهای میوه و تره بار تهران به منظور خدمات‌رسانی به شهروندان، فردا (یکشنبه چهارم آبان) از ساعت 8 صبح تا یک بعد از ظهر باز هستند.
روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) و تبریک به مناسبت آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)، اعلام کرد: تمامی میادین و بازارهای میوه و تره بار، روز یکشنبه چهارم آبان از ساعت 8 صبح تا یک بعد از ظهر، باز و آماده خدمات‌رسانی به شهروندان هستند.
این روابط عمومی از عموم شهروندان مؤکداً درخواست کرده است تا برای حضور در میادین میوه و تره بار مطابق پروتکل‌های بهداشتی، ضمن رعایت فاصله فیزیکی از ماسک و دستکش استفاده نمایند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 15ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 3/8/1399 - 14:7
  • تعداد رکورد ها : 657577