abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )

بر اساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، هندوانه و خربزه ارزان‌ترین و گُلابی و موز گران‌ترین میوه‌ها در میادین میوه و تره بار هستند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ متوسط قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار، 9895 تومان است و این در شرایطی است که قیمت میوه در میادین، 34 درصد پایین‌تر از میانگین قیمت‌های سطح شهر است.
بر اساس این گزارش، قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار به شرح زیر اعلام شده است.
1. گلابی 18900 تومان
2. موز 16900 تومان
3. ازگیل 13900 تومان
4. خرمالو 12500 تومان
5. لیمو تُرش 12500 تومان
6. انواع انگور 11900 تومان
7. انار 11200 تومان
8. انجیر 11 هزار تومان
9. پرتقال تامسون جنوب 11 هزار تومان
10. بِه 10800 تومان
11. لیمو شیرین 10500 تومان
12. نارنگی 9900 تومان
13. کیوی 9800 تومان
14. سیب زرد 9500 تومان
15. پرتقال تامسون شمال 9200 تومان
16. سیب قرمز 8500 تومان
17. خیار 6500 تومان
18. گریپ فروت 6900 تومان
19. خربزه 4600 تومان
20. هندوانه 1800 تومان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 19:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )


 به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران؛ مظفر صرافی دبیر علمی جشنواره در جلسه برخط کمیته داوری دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری که با حضور محمد حسین بوچانی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، روسای کمیته‌های علمی و دبیران گروه های تخصصی جشنواره برگزار شد، ضمن تشکر از همکاری گسترده در داوری این رویداد علمی افزود: مشارکت گسترده پژوهشگران و مراکز علمی، علیرغم شرایط ناشی از کرونا بیانگر این است که چرخه پژوهش و نوآوری جریان دارد و پژوهشگران رسالت انسانی و علمی خود را در هر شرایطی انجام خواهند داد.

صرافی با اشاره به محور تاب آوری شهری افزود: امیدواریم این پژوهش ها بتواند فصل آغازین برنامه ریزی و حرکت به سوی شهرهای ایمن و تاب آور باشد.

در ادامه این جلسه محمدحسین بوچانی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره بیان کرد: تلاشهای مدیریت شهری در مهار بیماری کرونا بر پایه دانش و مطالعات انجام شده بوده است و پژوهشگران در این مسیر همواره نقش مشارکتی و فعالیت هابی داشته اند و تلاش داریم نتیجه فعالیت های اجرایی در جشنواره ارایه شود.

وی در ادامه با اشاره به محور ویژه جشنواره بیان کرد: هر سال رویکردی تخصصی بعنوان محور جشنواره قرار خواهد گرفت. سال گذشته موضوع نوآوری در فضای شهری انتخاب شد و امسال نیز با توجه به شرایط موجود کشور، موضوع تابآوری شهری به عنوان محور ویژه جشنواره دوازدهم انتخاب شده است. 

بوچانی افزود: عدالت، شفافیت و دقت نظر علمی، رویکرد اصلی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در انتخاب آثار است و با تفویض اختیارات کامل به هیات داوران جشنواره، آثاری انتخاب خواهند شد که بتواند تاثیرات جدی برای شکوفایی شهری داشته باشند. 

وی گفت: در ارزیابی و داوری 4115 اثر علمی 118 نفر از اساتید برجسته دانشگاهی با اختیارات کامل و تخصص های متفاوت مشارکت دارند و تلاش داریم که این رویداد علمی را به استانداردهای جهانی نزدیکتر نماییم.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امسال به صورت برخط برگزار می شود یادآور شد، راه اندازی پرتال جشنواره باعث شفافیت بیشتر، مستندسازی و تسریع در فرایندها شده است.

در ادامه این جلسه روسای کمیته های علمی جشنواره نکاتی را در خصوص آثار دریافتی در محورهای تخصصی ارائه کردند که مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد تصمیمات اخذ شده توسط دبیرخانه جشنواره پیگیری گردد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 19:16
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10225 ) ( تعداد نظرات : 25 )

کدام تست برای تشخیص کووید ۱۹ دقیق‌تر است؟

سه نوع تست کرونا سریع، PCR و سرولوژی در ایران داریم که دقت آن‌ها در تشخیص کرونا متفاوت است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، این روزها که تب کرونا داغ تر از همیشه شده و با بالارفتن آن محدودیت های کرونایی به شهرها آماده است توجه به علائم ابتلا به کرونا و انجام روش های تشخیصی و مراجعه زودهنگام به پزشک بسیار مهم است، پزشکان در شرایط کنونی هشدار داده اند که هر نوع علامت سرماخوردگی را باید کرونا فرض کرد و در صورت تداوم علائم فرد باید به پزشک مراجعه کند تا با تجویز پزشک روش تشخیصی مورد نظر به بیمار توصیه شود.

تست های کرونا انواع و اقسام مختلفی دارند از تست های PCR گرفته که ازحلق یا بینی گرفته می شوند تا آزمایش هایی که از خون فرد اخذ می شود و این آزمایش ها به تست سرولوژی مشهور هستند البته این روزها تست های سریع و رپید هم در حال توزیع در مراکز غربالگری کروناست تا بتوان افراد علامت دار را به سرعت غربارلگری و قرنطینه کرد.

روش‌های تشخیص کرونا را بشناسید
 امیرحسین بحرالعلومیان رئیس کمیته صنفی انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره روش‌های تشخیص آزمایشگاهی ویروس کرونا اظهار کرد: روش‌ نخست تشخیص آزمایشگاهی ویروس کرونا بر اساس شناسایی ویروس است که با دو روش  یافتن ژنوم ویروس با استفاده از روش پی سی آر Real Time PCR  و یافتن آنتی ژن ویروس با تست های سریع یا رپید صورت می‌گیرد، همچنین در روش دوم تشخیص بر اساس آنتی بادی‌های تولید شده در بدن فرد مبتلا به کرونا، علیه آنتی ژن ویروس انجام می‌شود.

رئیس کمیته صنفی انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور درباره اینکه گاهی پزشکان آزمایش های خون مختلفی را برای تشخیص کرونا تجویز می‌کنند، گفت: البته گاهی اوقات پزشک معالج ممکن است آزمایشات غیر اختصاصی دیگری را براساس سایر واکنش‌های بدن علیه ویروس کرونا درخواست کند که این آزمایشات اختصاصی ویروس کرونا نیست و صرفاً وجود یک عامل ایجاد کننده التهاب یا عفونت در بدن را تأیید می‌کند نظیر آزمایشات ESR , CRP , CBC، ولی آزمایشات اختصاصی همان دو دسته فوق الذکر است.

همه آنچه درباره تشخیص کرونا به روش PCR باید بدانید
تست های PCR یا همان تست های مولکولی از حلق و بینی گرفته می شود و روش تشخیص اختصاصی Covid-۱۹ است البته این تست ها منفی کاذب دارد اما مثبت شدن آن به معنای ابتلای قطعی به کروناست.

بحرالعلومیان با اشاره به روش تشخیص کرونا یافتن ژنوم ویروس با استفاده از روش ‌PCR  اظهار کرد:در آزمایش کرونا به روش Real Time PCR، نمونه برداری از سطح مخاطی انتهای حلق و بینی انجام و سپس نمونه برداشت شده به آزمایشگاه منتقل می شود، در این روش آزمایشگاه ابتدا ماده ژنتیکی (ژنوم) ویروس استخراج می‌کند و سپس مناطق خاصی از زنجیره ژنتیکی آن که مخصوص ویروس کروناست(در صورت وجود داشتن) به وسیله دستگاه Real Time PCR تکثیر و تشخیص داده می‌شود و نتیجه بصورت مثبت برای ویروس Covid-۱۹ گزارش می‌شود.

تست منفی کرونا به معنای عدم ابتلا نیست
رئیس کمیته صنفی انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور با اشاره به معایب تشخیص کرونا به روش ‌PCR اظهار کرد:  نتایج این آزمایش از دقت بسیار خوبی برخوردار است ولی این روش معایبی نیز دارد که از جمله آنها می‌توان به قیمت آزمایش و مواد مصرفی و تجهیزات مورد نیاز بسیار بالا و نیاز به افراد بسیار ماهر برای انجام آزمایشات مولکولی اشاره کرد.افزون بر اینها زمان مورد نیاز برای انجام آزمایش زیاد است و گاهی نتایج آزمایش چند روز بعد به بیمار داده می‌شود.

بحرالعلومیان درباره اینکه برخی افراد تست کرونایشان منفی می شود اما پزشک تشخیص کرونا می دهد، گفت: همچنین در این روش احتمال منفی کاذب به دلیل شرایط نمونه برداری و سایر عوامل مداخله گر وجود دارد و از علل منفی شدن تست PCR می‌توان به جمع‌آوری نامناسب نمونه، نوع نامناسب نمونه، ذخیره سازی و حمل نامناسب و اشکال در مواد و تکنیک اشاره کرد لذا گاهی پزشک با وجود نتیجه منفی آزمایش PCR بر اساس علائم بالینی یا سی تی اسکن تشخیص کرونا می‌دهدو  اقدام به درمان می‌کند.

تست سریع کرونا در ۲۰ دقیقه
به تازگی تولید کیت های تشخیص Covid-۱۹ با آنتی ژن در کشور آغاز شده است و این تست ها قرار است در مراکز غربالگری سرپایی مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس کمیته صنفی انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور به روش تشخیص کرونا مبتنی بر یافتن آنتی ژن ویروس یا تست های سریع اشاره کرد و گفت: آزمایش آنتی ژن که در ایران نیز بزودی در دسترس خواهد بود، برروی نمونه‌های مخاطی نظیر خلط انجام می‌شود ولی به جای ردیابی ژنوم ویروس به دنبال پروتئین‌های اختصاصی ویروس (آنتی ژن) می‌گردیم، این تست با سرعت بسیار بالاتر (حدود بیست دقیقه) و ارزانتر (حدودا نصف قیمت روش PCR) قابل انجام است و دقت نسبتا مناسبی هم دارد.

مقایسه تست PCR و سریع کرونا
وی درباره کاربرد تست های آنتی ژن یا رپید تست ها کروناو دقت آنها نسبت به تست PCR برای تشخیص کرونا اظهار کرد: این تست‌ها آنتی ژن های اختصاصی ویروس ها را تشخیص می‌دهند و ابتلای فرد به کرونا در همان زمان را می‌توان با این تست ها مشخص کرد قبل از کرونا تست های آنتی ژن و برای ویروس های آنفولانزا وRSV مورد تایید قرار گرفته بود.

رئیس کمیته صنفی انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور تست های آنتی ژن یا تست های سریع کووید ۱۹ در حال حاضر با نمونه برداری از نازوفارنکس و بینی تایید شده اند و برای انجام تست در رده سنی خاصی محدودیت وجود ندارد و از مزایای این تست های سریع می توان به این موضوع اشاره کرد که این تست‌ها نسبتاً ارزان هستند و قابلیت انجام در بالین بیمار و خارج از آزمایشگاه‌های تشخیصی را دارند.

وی افزود:‌ باید توجه داشت تست های سریع کرونا حساسیت کمتری نسبت به تست های PCR دارند ولی به واسطه در دسترس بودن، سرعت جوابدهی ۲۰  دقیقه ای، عدم نیاز به تجهیزات گران قیمت و پرسنل با تخصص بسیار بالا و قیمت مناسب برای تشخیص و غربالگری بیماران به صورت انبوه بسیار کمک کننده هستند و بیشتر در افراد علامت دار مورد استفاده قرار می گیرند و بهتر است برای تشخیص افراد ناقل از تست‌های PCR استفاده کرد.

تست‌هایی سرولوژی چگونه عمل می‌کنند؟
شاید بسیاری از شما با تست خون کرونا آشنا باشید اغلب این تست ها برای آن انجام می شود تا ببینند فرد پیش از این به کرونا مبتلا شده است یا نه ؟

بحرالعلومیان درباره تشخیص کرونا بر اساس آنتی بادی‌های تولید شده در بدن فرد مبتلا به کرونا علیه آنتی ژن ویروس یا تست های سرولوژی بیان کرد: باید توجه داشت که بدن انسان در مواجه با عوامل بیماری زا بصورت اختصاصی بر علیه هر ویروس یا باکتری و سایر عوامل توسط لنفوسیت‌های B با همکاری سایر سلول‌های سیستم ایمنی آنتی بادی یا پادتن تولید می‌کند.

رئیس کمیته صنفی انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور  ادامه داد: آنتی بادی‌ها علیه هر آنتی ژن می‌تواند از انواع مختلف (IgA , IgE , IgM , IgG) باشد که هر کدام از این کلاس‌های آنتی بادی در زمان و شرایط خاصی در بدن علیه آنتی ژن یا ویروس کرونا تولید می‌شود و باید توجه داشت که نمونه مورد نیاز برای انجام آزمایش آنتی بادی خون (سرم خون) است.

بحرالعلومیان با بیان اینکه علیه ویروس کرونا دو نوع مختلف آنتی بادی اختصاصی IgG و IgM تولید می‌شود، گفت: در ابتدای ورود ویروس به بدن و پس از واکنش ایمنی اولیه، آنتی بادی از کلاس IgM بر علیه آنتی ژن‌های ویروس تولید می‌شود و بین سه الی هفت روز پس از ورود ویروس به بدن مقدار آن در خون بیمار افزایش می‌یابد و سپس از حدود روز دهم، آنتی بادی از کلاس IgG شروع به افزایش در خون بیمار می‌کند.

رئیس کمیته صنفی انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور اظهار کرد: از هفته دوم الی سوم آنتی بادی‌های کلاس IgM کم کم کاهش پیدا و آنتی بادی‌های کلاس IgG شروع به افزایش می‌کنند، پس بنابراین در صورتی که IgM به تنهائی در نمونه خون بیمار شناسائی شود نشان دهنده فاز اولیه شروع بیماری است و در صورت حضور همزمان IgM و IgG در خون بیمار می‌توان فهمید شخص مبتلا در فاز‌های انتهائی بیماری است و در صورتی که فقط IgG در خون بیمار حضور داشته باشد به احتمال قوی بیمار بهبود یافته و فقط یک سابقه ابتلا به بیماری در گذشته نزدیک قابل تشخیص است.

کاربرد تست‌های سرولوژی چیست؟
بحرالعلومیان بیان کرد: توجه داشته باشید ارزش تشخیصی آزمایش آنتی بادی که روی نمونه خون بیمار انجام می‌شود و از دقت مناسب و سرعت نسبتا خوب (حدودا ۲ الی ۳ ساعت) و قیمت بسیار مناسب (حدودا نصف قیمت روش آنتی ژن و یک چهارم روش PCR محدود است و عمدتا برای مطالعات اپیدمیولوژیک بیماری ارزش دارد. اکنون اطلاعات زیادی در دسترس نیست که عمر و میزان ایمنی زائی IgG برای ویروس کووید ۱۹ تا چه حد است.

رئیس کمیته صنفی انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور اظهار کرد: نمودار زیر بصورت کلی تفسیر سطح IgG و IgM را توضیح می دهد که ابتدا فقط IgM و در اواسط بیماری هر دو نوع و در انتهای دوره فقط IgG قابل تشخیص است، سطح IgG ممکن است برای مدت طولانی و حتی ماه‌ها و سالها بالا بماند و در صورت عفونت مجدد همین سطوح بالا باعث پاسخ ایمنی سریع و مناسب می‌شود و در عفونت مجدد دوباره سطح IgM کمی بالا می‌رود و مجددا کاهش می یابد.

بحرالعلومیان گفت: در نمودار نشان داده شده است که ویروس کرونا تقریباً بین یک تا دو هفته قبل از علائم در نمونه‌های مخاط تنفسی قابل تشخیص است و این موضوع ارزش تست‌های PCR و آنتی ژن را برای تشخیص بیماری به ویژه در ناقلان کرونا نشان می دهد ضمن آنکه IgM و IgG  از زمان شروع علائم در بدن تولید می‌شوندودر ابتدا سطح IgM سریع بالا می رود و این آنتی بادی قابل ردیابی و تشخیص است ولی  IgG به کندی بالا می‌رود و تقریباً دو هفته بعد قابل تشخیص می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 18:14
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10225 ) ( تعداد نظرات : 25 )


شیوع ویروس کرونا برای برخی کسب وکار‌ها فرصتی شد تا شرکت‌های خود را در برخی زمینه‌ها گسترش دهند و برای اقتصاد کشور موثر واقع شوند که در این گزارش به جنبه‌های مختلف آن رسیدگی شده است.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شیوع ویروس کرونا آغاز یک دوره سختی برای تمام مردم جهان بود، اولین نگرانی مردم جهان از این ویروس در خصوص سلامتی و دومین نگرانی از لحاظ ضربه خوردن به درآمد هایشان بود.

حدود ۱۰ ماه گذشته با شیوع این ویروس در نقاط مختلف جهان، دولت‌ها اقدام به تعطیلی نسبی شهر‌های خود کردند به طوری که تنها مراکز ضروری و حیاتی مانند بیمارستان ها، درمانگاه‌ها و مراکز بهداشتی فعالیت دارند. باز بودن این مراکز در هر شرایط ضروری است و سلامت بیماران را تضمین می‌کنند.

همچنین علاوه بر مردم که کسب و کار خود را برای مدت نا مشخصی تعطیل کرده اند، دولت‌ها نیز از این قافله زیان دیده اند به طوری که ارزش سهام‌ها کاهش و بازار‌ها ضعیف شده اند همچنین بخش تولید که ستون اقتصاد کشور‌هاست نیز ظرفیت خود را از دست داده است.اما در این بین بخش متفاوتی از کسب و کار‌ها نه تنها هیچ احساس ضرری نکرده اند بلکه بیش از پیش نیز ارزش کسب وکارشان گسترده و درآمد شرکتشان افزایش یافته است. به این گونه فعالیت‌ها استارت آپ، کسب وکار فناورانه یا خدمات اینترنتی گفته می‌شود که سال هاست افراد زیادی از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

بر اساس محدودیت‌هایی که در برخی کشور‌ها برای مقابله با شیوع کرونا اعمال شده بود، بسیاری از مردم تنها برای خرید‌های ضروری خود از خانه خارج می‌شدند و حجم قابل توجهی از روزمرگی‌ها به فعالیت‌های فناورانه محول شده بود به طوری که سفارش‌های اینترنتی صورت می‌گیرد و تحویل نیز بر عهده این شرکت‌ها است.

این گونه کسب وکار‌ها یک شرکت و نشان تجاری را به نام خود ثبت می‌کنند و در اغلب موارد واسطه هستند، یعنی فردی که در خانه در قرنطینه به سر می‌برد، با حضور در سایت شرکت مورد نظر سفارشات خود را به عنوان مثال از یک سوپر مارکت ثبت و هزینه را به صورت آنلاین پرداخت می‌کند، این تمام ماجرا است حال باید فرد منتظر بماند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفارش به دست وی برسد.

در ایران نیز تا پیش از شیوع این ویروس، کسب وکار‌های زیادی در زمینه‌های مختلف مانند سفارش غذا، خوراک، پوشاک و خدمات مختلف مانند تاکسی سرویس و خرید بلیت فعالیت داشتند که درآمد و اشتغالزایی خوبی هم نتوانسته اند از این طریق حاصل کنند.
محدودیت‌ها به نفع کسب وکار‌های اینترنتی شد
رضا الفت نسب عضو هئیت مدیره کسب وکار‌های مجازی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: در روز‌های نخست شیوع کرونا در ایران، کسب و کار‌های اینترنتی به دو بخش تقسیم شدند؛ بخش اول که کالا و خدمات ضروری ارائه می‌دادند، سود‌های قابل توجه دریافت کردند، اما بخش دوم به دلیل عرضه کالا‌های نه چندان ضروری با اُفت سود و درآمد مواجه شدند.

وی افزود: اما با گذشت زمان با برداشته شدن محدودیت‌ها و کاهش ترس عموم مردم از این ویروس تمام شرکت‌ها به حاشیه سود مشخصی دست پیدا کردند و باعث رونق و گسترش روز افزون آن‌ها شد.

عضو هئیت مدیره کسب وکار‌های مجازی بیان کرد: برخی کسب وکار‌ها نیز هستند که اغلب کالا‌هایی که به فروش می‌رسانند واسطه‌ای است یعنی طبق سفارش مشتری‌ها کالا را تهیه و به دست آن‌ها می‌رسانند که حاشیه سود مشخصی نیز دریافت می‌کنند که به این گونه کسب وکار market place گفته می‌شود.
رشد ۲۰ هزار فروشنده اینترنتی در یک فروشگاه  مجازی
اُلفت نسب ادامه داد: به عنوان مثال در یکی از market place‌های بزرگ در ایران بیش از ۸۰ هزار فروشنده وجود دارد که کالا‌های خود را در این کسب وکار عرضه می‌کنند در حالی که تعداد فروشندگان آن تا قبل از شیوع کرونا در کشور کمتر از ۶۰ هزار بود.

وی تصریح کرد: بر اساس محدودیت‌هایی که از ابتدای این هفته برای صنوف مختلف کشور اعمال شده است، ۷۰ درصد واحد‌های صنفی فعالیت خود را از دست داده اند که می‌توانند محصولات و یا خدمات خود را از طریق اینترنتی مانند market place‌ها به فروش برسانند تا حداقل از بروز ضرر جلوگیری کنند.

بر اساس این گزارش با گسترش روز افزون فناوری و علم در جهان، می‌توان به فکر این افتاد که اشتغال زایی و درآمد خوبی از طریق کسب وکار اینترنتی یا فناورانه حاصل کرد همچنین با افزایش فروش اینترنتی محصولاتی که در کشور تولید می‌شوند، می‌توان تولید را گسترش داد.

به عنوان مثال شرکت آمریکایی آمازون که به عنوان بزرگ‌ترین market place در جهان شناخته می‌شود و در حال حاضر در ۱۷ کشور جهان نمایندگی فعال دارد و محصولات آن‌ها را به فروش می‌رساند همچنین به اغلب کشور‌ها از جمله ایران محصولات را عرضه می‌کند. این شرکت توانسته با فروش چشم گیر محصولات، تولیدات این ۱۷ کشور را افزایش و اشتغالزایی در آن‌ها ایجاد کند.

البته که این نوع از کسب وکار از سال‌های قبل نیز در ایران وجود داشته، اما ویروس کرونا نتوانست فرصت مناسبی باشد تا کسب وکار فناورانه بیشتر در کشور شناخته شود و شرکت‌ها بتوانند ضمن گسترش سرمایه‌های خود، به رونق تولید در کشور کمک کنند که تمام این‌ها موجب اشتغالزایی و ایجاد فرصت‌های شغلی می‌شود.

افراد فعال و متفکر زیادی هم اکنون در کشور هستند که نیازمند سرمایه در گردش و تبلیغ فعالیت خود هستند، اما به دلیل مهیا نبودن شرایط نمی‌توانند فعالیت خود را گسترش دهند که این موضوع تماما حمایت‌های دولت به خصوص وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را می‌طلبد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 18:13
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10225 ) ( تعداد نظرات : 25 )

سفرهای خطرناک بیماران کرونایی همچنان ادامه دارد!

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از خرید بلیط توسط برخی بیماران کرونایی و مسافرت آنها گله کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا همچنان در کشور ما یک سیر صعودی را نشان می دهد. بنا به آمارهای رسمی روزانه بیش از ده هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا می شوند که از این تعداد بیش از چهارصد نفر از مبتلایان روزانه جان خود را از دست می دهند.
این آمار نشان دهنده آن است که زنجیره انتقال کرونا در کشور نه تنها قطع نشده بلکه افراد مبتلا به کرونا با حضور خطرساز خود در بیرون از خانه، موجب انتشار و انتقال ویروس به افراد دیگر جامعه می شوند. مطلبی که امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در توئیتر خود منتشر کرد موید این حقیقت تلخ است.

ناظمی در این توئیت نوشت: «از شنبه تا کنون خرید بلیط سفر بین‌شهری برای افراد مبتلا به کرونا ممنوع است؛ اما همچنان برخی مبتلایان اقدام به خرید بلیط می‌کنند؛ (تن‌ها در ۲۴ساعت گذشته ۲۷ نفرشان خرید بلیط هواپیما و ۱۸نفر قطار) هرچند جلوگیری می‌شو‌د. ماندن در خانه مسئولیت اجتماعی است و برای مبتلایان وظیفه اخلاقی».

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 18:9
امیرمحسن سلطان احمدی ( تعداد مطالب : 39 ) ( تعداد نظرات : 0 )

در پی ولایتعهدی امام رضا(ع) و سفر آن حضرت به مرو(پایتخت مأمون عباسی) حضرت معصومه(س) همراه و یا در رأس قافله ای که گویا تعدادی از برادران خود و برخی دیگر از علویان نیز حضور داشتند، برای دیدار با امام رضا(ع) رهسپار ایران گردید.
 حضرت می رفت تا زینب وار با سفر پر برکتش سند گویایی بر حقانیت امامت رهبران راستین و افشاگر چهره نفاق و تزویر مأمونی باشد، و همانند قهرمان کربلا پیام آور خون سرخ برادری باشد که این بار مزّورانه به قتلگاه (بنی عباس ) برده می شد.
 اما تقدیر به گونه ای دیگر رقم خورده بود. مطابق برخی نقلها در ساوه تعدادی از همراهان آن حضرت ناجوانمردانه به دست طرفداران بنی عباس به قتل رسیدند و خود حضرت فاطمه معصومه(س) نیز بیمار شد. در پی آن جناب ایشان به درخواست خودشان به قم عزیمت کردند.
قول مشهور ورود آن حضرت به قم را در ۲۳ ماه ربیع الاول سال 201 هجری و مدت اقامت وی در آن شهر را حدود 17 روز دانسته اند. بنابراین رحلت آن حضرت باید دهم ماه ربیع الثانی سال 201 هجری صورت گرفته باشد.
 البته برخی از محققان دوازدهم ربیع الثانی را به عنوان روز رحلت جناب ایشان ذکر کرده‌اند. با توجه به اینکه ولادت حضرت معصومه اول ذی‌القعده سال ۱۷۳ هجری می‌باشد. و با توجه به زمان رحلت آن حضرت یعنی سال ۲۰۱ هجری، بنابراین سن مبارک آن حضرت هنگام وفات ۲۸ سال بوده است.
 در پی این ضایعه، مشتاقان و دل سوختگان، پیکر شریف آن حضرت را به سوی قبرستان «بابلان» (باغ اختصاصی موسی بن خزرج اشعری، جایگاه کنونی حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع و  خاکسپاری کردند.
 تقدیر الهی بر این شد که مرقد آن بزرگ حامی خط ولایت و امامت در قم برای همیشه تاریخ ، فریادگر مبارزه با ظلم و بی عدالتی ستم پیشگان دوران و الهام بخش پیروان راستین تشیّع علوی در طول قرون و اعصار باشد.

سید محمود سامانی عضو گروه تاریخ و سیره پژوهشکده حج و زیارت

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 17:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 گفت: ۲۴ کارگاه آنلاین آموزش های شهروندی برای شهروندان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، اکبر مختاری با اشاره به اینکه آموزش های شهروندی راهی برای کاهش آسیب های شهری و اجتماعی و پیشرفت جامعه است، افزود: علی رغم وجود بحران کرونا و عدم امکان برگزاری کلاس و کارگاه های حضوری این آموزش ها تعطیل نشده است و در فضای مجازی برای شهروندان برپا می شود.

به گفته او، این کارگاه در 6 محور شامل ترافیک و آلودگی هوا، حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و پسماند، ایمنی و مدیریت بحران، زیست مسئولانه شهری و پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به صورت آنلاین در کانال های آموزشی مدارس قابل دسترسی است.

مختاری با اشاره به اینکه این دوره های آموزشی در کانال شاد، بله، آموزشی و واتس آپ مدارس پخش می شود، افزود: مطالب آموزش در قالب فیلم، متن، پوستر و کلاس آموزشی ارائه می شود.

او به برگزاری کارگاه آنلاین فن بیان، سخنوری و تقویت اعتماد به نفس با مشارکت انجمن علوم اجتماعی پژوهش سرای دانش آموزی ابن سینا در پیام رسان شاد اشاره کرد و گفت: این کارگاه پنج شنبه 6 آذر توسط دکتر هومن نامور متخصص، استاد دانشگاه و پژوهشگر در حوزه رفتار و هیجان برپا می شود و علاقه مندان برای شرکت در این کارگاه از قسمت ثبت نام در کلاس ها و کارگاه ها در سایت پژوهش سرای ابن سینا به آدرس http://pse.tehsch15.ir/portal/home.php اقدام کنند.

مختاری اضافه کرد: این کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان متوسطه ۱ و۲ می باشد و دانش آموزان پایه پنجم و ششم ابتدایی نیز می توانند در این برنامه جذاب شرکت کنند.

برپایه این گزارش؛: علاقه مندان به منظور اطلاع و بهره مندی از دوره آموزش های شهروندی می توانند به لینک کانال معاونت اجتماعی منطقه 15 به آدرس http://t.me/Ejf15 مراجعه کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 16:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )


سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در راستای ارزیابی مراقبتی به منظور اخذ و تمدید گواهینامه HSE که توسط شرکت KUMS ایتالیا انجام گرفته، در میان ۳ مجموعه برتر شهرداری تهران قرار گرفت.
سازمان پسماند به دلیل عملکرد مناسب در حوزه بهداشت و ایمنی محیط کار و توجه ویژه به سلامت کارمندان و کارگران جزو برترین های حوزه HSE قرار گرفت.
در این ارزیابی که از میان معاونت ها، مناطق، ادارات کل و سازمان های شهرداری تهران و با توجه به پاندمی کووید 19 صورت گرفته، سازمان مدیریت پسماند به دلیل پایش جدی و مسئولانه، ایجاد شرایط بهداشتی و امن برای پاکبان ها و کارگران حوزه پسماند، حفظ سلامتی و ایمنی در محیط کار جزو سه مجموعه برتر شهرداری تهران قرار گرفت.

علیپور مدیر نمونه شهرداری تهران

همچنین بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی معاونت منابع انسانی شهرداری تهران، صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند به دلیل اجرای طرح کاپ در تعدادی از مناطق شهر تهران و عملکرد مناسب سازمان متبوع وی در مواجهه با ویروس کووید 19، از حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به عنوان یکی از مدیران نمونه انتخاب شد و با اهدای لوح از سوی پیروز حناچی، شهردار تهران از وی تقدیر به عمل آمد.

در بخشی از پیام شهردار تهران به مدیران منتخب و نمونه شهرداری تهران اینگونه آمده است: «در سایه عنایت حضرت حق و ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های خستگی ناپذیر و مجدانه شما در خدمتگزاری به شهروندان تهرانی، کارکنان خدوم و سازمان معظم شهرداری تهران، این لوح را به مناسبت انتخاب جنابعالی به عنوان مدیر نمونه شهرداری تهران در سال 99 تقدیم می کنم.»

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 16:14
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )

دکتر سمیه فدایی نژاد با اعلام این خبر، گفت: مرمت و احیای خانه نیما یوشیج به عنوان یکی از پروژه‌های حفاظت و استفاده مجدد تطبیقی میراث معاصر شهر تهران، به صورت ویژه در دستور کار سازمان زیباسازی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، وی با تاکید بر اینکه این اثر تاریخی یادآور پدر شعر نو فارسی است، ادامه داد: سازمان زیباسازی در راستای رسیدن به نتیجه مطلوب در امر مرمت و احیای خانه نیما یوشیج، روند تهیه طرح آن از مهرماه سال جاری آغاز شده و در جریان است.

فدایی نژاد با اشاره به انتخاب مشاور برای تهیه طرح حفاظت و استفاده مجدد تطبیقی بنا، گفت: با توجه به نیازهای بنا و بر اساس طرح‌های مشاور و همچنین به منظور جلوگیری از آسیب به بنا، عملیات حفاظت و مرمت اضطراری شامل مرمت و استحکام‌بخشی سقف و ستون‌های آن آغاز شده است.

سرپرست معاونت فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، با تاکید بر اینکه کار مرمت و احیای این بنای تاریخی با همکاری سازمان میراث فرهنگی خواهد بود، اظهار کرد: با تکمیل طرح حفاظت و تغییر کاربری بنا، عملیات اجرایی اصلی بنا بر مبنای طرح مشاور و با در نظر گرفتن ارزش های ملموس و ناملموس و حفظ اصالت بنا ادامه می یابد.

وی تاکید کرد؛ طرح احیا این خانه قطعا با نیما ارتباط خواهد داشت و کاربری دیگری برای آن تعریف نخواهد شد.

فدایی نژاد در این خصوص با مثال خانه لرزاده و تبدیل آن به خانه معمار تهران، گفت: کاربری خانه نیما یوشیج در حوزه شعر و ادبیات خواهد بود و در زمینه دیگری از آن استفاده نخواهد شد.زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 15:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )

جشنواره فروش لوازم خانگی در فروشگاه‌های رفاه منتخب سراسر کشور با تخفیفات ویژه در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه، جشنواره فروش لوازم خانگی در فروشگاه‌های رفاه منتخب سراسر کشور با تخفیفات ویژه آغاز شده است. یخچال فریزر، اجاق گاز، جاروبرقی، هود، فر، فرش سرویس ظروف آشپزخانه، ظروف پلاستیکی، چینی، کریستال و بلور، اسباب بازی و ... از جمله 335 قلم کالایی است که در این جشنواره با تخفیفات 10 الی 47 درصد به فروش می رسند.
این جشنواره در قالب فروش ویژه حراجستون از 28 آبان آغاز و تا 9 آذرماه سالجاری در فروشگاه های منتخب این بنگاه اقتصادی خصوصی در تهران و شهرستان‌ها ادامه دارد. هدف از برگزاری جشنواره پاییزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، خرید ارزان‌تر محصولات با کیفیت تولید ملی توسط مشتریان است که محصولات مورد نیاز خود را در بستر مناسب تهیه کنند. به عبارت دیگر، از ظرفیت فروشگاه‌‌های منتخب رفاه استفاده شده است تا برای خرید بهتر هموطنان فرصت مناسبی مهیا شود.
گفتنی است؛ خانواده بزرگ فروشگاه‌های رفاه در تلاش است در راستای تحقق اهداف راهبردی شرکت، با افزایش شعب فروشگاه و برگزاری جشنواره‌های فروش ویژه با هدف تنظیم بازار و عرضه کالای با کیفیت داخلی با قیمت مناسب در روزهای سخت کشور در دوره جدید شیوع ویروس کرونا با هدف حفظ سلامت هموطنان با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی به دو صورت خرید حضوری در فروشگاه‌ها و اینترنتی در خدمت هموطنان گرامی باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
چهارشنبه 5/9/1399 - 15:43
  • تعداد رکورد ها : 658355