تعداد مطالب : 1227
تعداد نظرات : 535
زمان آخرین مطلب : 3002روز قبل
 حضور قائم مقام باشگاه ذوب‌آهن اصفهان و رفتار غیر متعارف وی با برخی خبرنگاران مرد در جایگاه خبرنگاران ورزشگاه فولادشهردردسرآفرید.
از آنجا که مدیران ذوب‌آهن تمایل نداشتند این مساله دردسر جدیدی برای مدیریت باشگاه درست کند، پس از این ماجرا، تصویربردار برنامه نود نیز به دفتر ورزشگاه فرا خوانده شده است تا به شکلی مسالمت آمیز ماجرای ورود غیر قانونی خانم قائم مقام حل و وفصل شود و از تصویربردار این برنامه تلویزیونی بخواهند تصویر حضور وی در ورزشگاه را از بین ببرد تا این موضوع بهانه ای برای تذکر چند باره نهادهای ذی ربط اصفهانی به ذوب آهن نشود.

اما امتناع تصویربردار از قبول پیشنهاد مسوولان ورزشگاه فولادشهر سبب شد تا مدیران مجموعه فولادشهر برای از بین بردن این سند تصویری متوسل به یک اقدام عجیب شوند و هنگامی که تصویردار و گزارشگر تلویزیونی برای هماهنگی صوری به اتاق دیگری راهنمایی شده بودند، در این حد فاصل فیلم داخل دوربین را بیرون آورده و قسمت ضبط شده حضور خانم قائم مقام را از بین ببرند تا دردسری مدیریت باشگاه ذوب آهن را تهدید نکند.

این در حالی است که هنگامی که گزارشگر و تصویربردار تلویزیونی به این حرکت غیرقانونی مسوولان ورزشگاه فولادشهر اعتراض کردند، مسوولان ورزشگاه فولادشهر اعلام کردند که به نحوی که بخواهند عمل خواهند کرد و هیچ مانعی پیش روی آنها در این زمینه نیست؛ این مسوولان در یک استدلال بسیار عجیب خاطرنشان کرده‌اند که شاید تصمیم داشته باشند تمام پرسنل زن باشگاه ذوب آهن را به ورزشگاه دعوت کنند که این مساله به آنها هیچ ارتباطی ندارد.

این اتفاق در حالی صورت گرفت که مقامات استان پیش از این به صورت مکتوب به تمامی باشگاه‌های ورزشی استان نسبت به ورود بانوان در محیط های ورزشی آقایان، هشدار داده بودند. اما مسوولان ورزشگاه فولادشهر اصفهان بدون هماهنگی قبلی اجازه ورود قائم مقام باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن را صادر کردند تا جنجالی جدید در محافل ورزشی استان اصفهان به راه بیافتد.

گفتنی است " فرشته سموعی" پیش از این از کار در باشگاه ذوب آهن اصفهان کنار گذاشته شده بود، اما با ورود " دلیلی" به عنوان مدیرعامل جدید وی با رایزنی بسیار و لابی‌های پشت پرده و حمایت برخی افراد کنار گذاشته شده از باشگاه به عنوان قائم مقام جدید مدیرعامل انتخاب شد تا ابهام در خصوص چگونگی حضور این فرد در باشگاه ذوب آهن به شکل ویژه‌ای افزایش یابد.

به نظر می‍‌رسد مسوولان ذی ربط باید برای جلوگیری از این قبیل اتفاقات باید نطارت خود را بر مجموعه های ورزشی افزایش دهند تا چنین اتفاقاتی در میادین ورزشی روی ندهد. چناچه پیش از این نیز شاهد مسابقه برخی رزمی کاران زن در مسابقات خارج از کشور آنهم بدون حجاب اسلامی بودیم.

دوشنبه 28/10/1388 - 14:51
(وَاللَّهُ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَحْیَا بِهِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا ۚ إِنَّ فِی ذَٰلِكَ لَآیَةً لِّقَوْمٍ یَسْمَعُونَ - خداوند از آسمان، آبی فرستاد؛ و زمین را، پس از آنكه مرده بود، حیات بخشید! در این، نشانه روشنی است برای جمعیّتی كه گوش شنوا دارند! - آیه 65 نحل)

اما در روزگاری كه شباهت های بسیاری به قرن ها پیش تاریخ دارد، هم اكنون می خواهیم پاسخ «هل من معین» حسین (ع) را از سر صداقت بدهیم و تا ابد خود را یار و مددكار سیدالشهدا (ع) بدانیم.
پیامكی می نگاریم تا آنچه از وفاداری می دانیم و آموخته ایم با سید الشهدا (ع) در میان بگذاریم و تمام احساسات درونی خود را به رهبر آزادگان جهان هدیه كنیم.
همچنین بهترین پیامكها در ویژه نامه سایت بسیج با نام نویسندگان منتشر می شود.

ضروری است شركت كنندگان در مسابقه، پیامك های خود را حداكثر در 2 پیام(140 كاركتر) تنظیم و به شماره 100005555 ارسال دارند. چنانچه در متن مورد نظر از نقل قول استفاده شده است، حتماً در پایان این پیامك آورده شود.
یادآور می شود: به انتخاب داوران به بهترین پیامك ها جوایز نفیسی ا ز جمله به 3 نفراول ، كمك هزینه سفر به كربلای معلی تقدیم می كند.
دوشنبه 28/10/1388 - 14:49
علی كفاشیان در گفت و گویی تفصیلی در مورد مباحث مختلف از جمله عنوان بهترین تیم جهان برای تیم ملی فوتسال، مسائل مختلف تیم ملی، تیم امید و ... صحبت كرد.
متن مصاحبه  با كفاشیان را در زیر می خوانید: 

تیم ملی فوتسال ایران بهترین تیم جهان شد. در این باره چه نظری دارید؟

چند عامل باعث شد فوتسال ایران در جهان به عنوان بهترین تیم انتخاب شده تا افتخاراتی به ورزش كشور افزوده شود.
نخستین عامل علاقمندی به فوتسال در جامعه است. مردم ایران با لذت و عشق فوتسال بازی می‌كنند و به آن علاقه دارند. این مورد پایه‌های فوتسال ما را به وجود می‌آورد. علاوه بر آن توجه ویژه به لیگ برتر در این رشته و تداوم آن كمك زیادی به پیشرفت فوتسال در چند سال اخیر كرده است.
مورد بعدی وجود مربیان خوب و بادانش است كه در ایران حضور دارند و دائماً در حال بالا بردن دانش فنی خود نیز هستند. از موارد دیگر می‌توان به برنامه ریزی خوب و دقیق برای انجام بازی‌های تداركاتی اشاره كرد كه فدراسیون فوتبال برای فوتسالی‌ها فراهم كرد تا تیم‌ ملی ایران بدون هیچ دغدغه‌ای بازی‌های تداركاتی بزرگی انجام دهند. بازی‌های بزرگی مانند برزیل، اسپانیا و ... به ما كمك كردند تا امروز بهترین تیم فوتسال در جهان شویم. 

با این شرایط، فدراسیون فوتبال انتظار شنیدن این خبر كه تیم ملی فوتسال در جهان عنوان بهترین به دست بیاورد را داشت؟

ما در گذشته‌های دور با مایلی‌كهن چهارمی جهان را به دست آورده بودیم. با حفظ انسجام تیمی همیشه در آسیا حرف اول را زدیم و لازم بود در جهان هم حرف اول را بزنیم.
امسال به خوبی به این رشته بها دادیم تا در كنار امكاناتی كه فراهم كردیم در كنار مربیان با دانشی مانند حسین شمس كه همیشه تمام تمركزش روی فوتسال كشور است و همچنین حضور ترابیان كه به درستی از روابط بین‌المللی‌اش استفاده كرده و توانسته برزیلی‌ها را متقاعد به حضور در ایران كند و موارد دیگر باعث شد ابتدا بین كشورهای بزرگ دنیا قرار گرفته و نامزد كسب بهترین تیم جهان شویم و سپس به این عنوان مهم بین‌الملی دست پیدا كنیم. 

انتظار فوتسال دوستان ایرانی قهرمانی ایران در جهان است؛ چه زمانی این مهم محقق خواهد شد؟

قطعاً این پتانسیل را خواهیم داشت. در حال حاضر بین 2 كشوری هستیم كه میزبانی مسابقات جام جهانی 2012 را می‌خواهیم. به تیم‌ بزرگی مانند برزیل با اختلاف یك گل بازی را واگذار كردیم. در جام جهانی نیز با اختلاف كمی نسبت به ایتالیا از صعود بازماندیم.
بازیكنان ما با توجه به بازی‌های فراوانی كه با برزیل انجام داده‌اند به خودباوری خاصی دست پیدا كرده و می‌توانند به راحتی برزیل را شكست دهند.
ما این توان را داریم تا با قدرت‌های طراز اول فوتسال جهان مبارزه كرده و با حفظ افتخار بهترین تیم جهان، تیم ملی را برای جام جهانی آینده در بازی فینال و سپس در ردای قهرمانی ببینیم. 

سئوال بعدی درباره قهر تركی از داوری است. این موضوع طولانی شده است؛ قصد ندارید این مورد را حل كنید؟

صحبت‌هایی با تركی انجام دادیم. او گرفتاری‌هایی دارد، اما قول داده هر چه سریع‌تر به جامعه داوری بازگردد. 

هفته گذشته هم این موضوع اعلام شد، اما این وعده محقق نشد؛ این مورد ارتباطی به جایگاه متزلزل عنایت در ریاست كمیته داوران ندارد؟

تركی قطعاً به داوری بازخواهد گشت. اگر هفته پیش بازنگشت؛ هفته آینده حتماً بر می‌گردد. این مورد ارتباطی به عنایت ندارد. او در سفر خارج از كشور در حال سر و سامان دادن به داوران آسیایی است و با بازگشت به ایران داوران ایرانی را هم سر و سامان خواهد داد. جایگاه او متزلزل نیست و من این مورد را تكذیب می‌كنم. 

قصد ندارید برای تیم امید بازی تداركاتی بزرگی ترتیب دهید؟

روز گذشته جلسه‌ای با ترابیان كه به تازگی به ریاست كمیته روابط بین الملل انتخاب شده است داشتم تا وی رایزنی‌های خود برای بازی تداركاتی بزرگ با تیم‌های مطرح در این رده سنی را در جهان آغاز كند. برنامه‌ریزی خواهیم كرد تا بهترین تیم‌ها را برای دیدار با تیم امید به ایران بیاوریم. از ترابیان درخواست كردیم همانطور كه در فوتسال قوی‌ترین بازی‌ها را برای تیم ملی تدارك دید برای تیم‌های ملی فوتبال در رده‌های سنی ملی همین كار را انجام دهد. 

این مورد موجب تداخل با برنامه‌های فوتسال نمی‌شود؟
برنامه‌ریزی شده تا تداخلی پیش نیاید. ترابیان توانمندی این كار را دارد و مشكلی پیش نخواهد آمد. 

بودجه یك و نیم میلیاردی برای تیم ملی در چه مرحله‌ای است؟ آیا این بودجه تأمین خواهد شد؟

در جلسه‌ای كه با سعیدلو داشتیم در مورد تیم‌های ملی صحبت شد و وی تمام كادر فنی تیم‌های ملی در تمام رده‌های سنی را مورد حمایت قرار داد و از همه آنها خواست قدرتمندانه به كارشان ادامه دهند.
برای آماده‌سازی تیم‌های ملی، وظیفه داریم بستر سازی كنیم تا با برنامه‌ریزی قوی و تداركاتی طبق خواسته مربیان، تیم ملی ایران در تمام رده‌ها سال آینده در آسیا حرف اول را بزند. 

برنامه به جای خود؛ آیا از لحاظ مالی صحبت نشد؟
دنبال این موضوع هستیم تا از لحاظ مالی نیز هزینه‌های برنامه‌هایمان را تأمین كنیم.

تأمین بودجه ارتباطی به دیدار شما از باشگاه سایپا داشت؟
خیر؛ من در این بازدید از مجموعه سایپا دیدن كردم. قبل از آن باشگاه استقلال را دیده بودیم و قرار است به زودی از باشگاه پرسپولیس هم دیدن كنیم. البته قرار است از پیكان هم بازدید داشته باشیم.

دایی در مصاحبه ای اعلام كرده زمان سرمربیگری‌اش در تیم ملی كسی از او حمایت نكرده است.

این مورد را از آقای تاج بپرسید. ما در حد توانمان از هر كسی كه سرمربی تیم ملی باشد حمایت كرده و خواسته‌هایش را فراهم خواهیم كرد زیرا این كار وظیفه فدراسیون فوتبال است. فدراسیون باید كامل از تیم ملی و كادر فنی‌اش حمایت كند.

جلسه هفتگی با سعیدلو ادامه دارد؟

هر زمان لازم باشد درخواستمان را ارائه كرده تا با رئیس سازمان تربیت‌بدنی دیدار كنیم. 

قطبی معتقد بود در كمیته فنی خیلی‌ها پول خرج می‌كنند تا به جایگاهش برسند؟

این طور نیست. او منظورش را بد رسانده وگرنه قطبی چنین منظوری نداشته است. قطبی با همه خوب است و با همه كارشناسان جلسه می‌گذارد و مشكلی در این مورد وجود ندارد. 

در بازی استقلال مقابل تراكتورسازی علیه مسئولان فدراسیون شعارهایی سر داده شد...
من چنین چیزی را نشنیدم. تاج و عزیز محمدی هم این مورد را تأیید كردند كه شعاری داده نشد.

دوشنبه 28/10/1388 - 14:46
رامین مهمان‌پرست در خصوص برگزاری بازی‌های كشورهای اسلامی گفت: اصل برگزاری این بازی‌ها برای وحدت و نزدیكی هر چه بیشتر مسلمانان و كشورهای اسلامی با هم است، بنابراین اقداماتی كه در جهت تاخیر انداختن یا ایجاد مشكل برای انجام بازی‌ها صورت گیرد، به نظر ما كار درستی نیست و رویكردی اشتباه است.
وی با بیان اینكه ما به طور داوطلبانه آمادگی خود را برای برگزاری این بازی‌ها اعلام و هزینه‌های زیادی را تاكنون صرف‌ كرده‌ایم‌، اظهار داشت: یكی از كارهایی كه میزبان انجام می‌دهد طراحی جزئیات مسابقات از جمله مدال‌های بازی‌ها است. طرحی كه برای مدال انتخاب شده، ‌نقشه كشورمان است كه در بالای آن دریای خزر و در جنوب خلیج فارس وجود دارد.
مهمان‌پرست افزود: با توجه به تلاش‌های برخی كشورهای عربی برای اینكه از اسم اصلی خلیج فارس استفاده نشود و اصرار آنها برای برداشتن این اسم، به هیچ وجه این كار برای ما امكان‌پذیر نیست، این منطقه خلیج فارس بوده، ‌هست و خواهد بود.
سخنگوی وزارت خارجه نقشه خلیج فارس را مصوب سازمان ملل خواند و گفت: پیگیری حقوقی از طریق كمیته ملی المپیك و بخش حقوقی وزارت خارجه صورت می‌گیرد.
وی در خصوص واگذاری میزبانی این مسابقات به كشور دیگر نیز اظهار داشت: مهم نیست، زیرا قبلاً اصرار داشتند كشور دیگری میزبانی را بر عهده بگیرد و كسی داوطلب نبود و ما خودمان داوطلب شده بودیم.
دوشنبه 28/10/1388 - 14:41
سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران پس از ماه‌ها سكوت گفت: در تیم ملی تنها بودم و هیچ‌كس پشتوانه‌ام نبود.
علی دایی در مورد شكست 4 بر یك برابر شاهین بوشهر عنوان كرد: روز بسیار بدی را مقابل شاهین داشتیم. این شكست از اتفاقات فوتبال است كه هر 10 سال یك بار پیش می‌آید. همه چیز دست به دست هم داد تا چهار گل بخوریم.
وی ادامه داد: من هم مانده‌ام كه چرا با تمرینات خوبی كه در طول هفته انجام دادیم، در بازی بسیار بد ظاهر شدیم و عملكرد بدی داشتیم.

وی افزود: شرایط یك دفعه در بازی تغییر كرد و توپ اول با خوردن به دست دروازه‌بان وارد دروازه شد. نمی‌دانم چرا تیم ما از نقطه‌ای گل خورد كه بارها در تمرین روی آنها كار كرده بودیم.

دایی در مورد اینكه گفته می‌شود، شما اعتبار خود را در راه پرسپولیس گذاشته‌اید و با این شكست چگونه خواهد شد، تأكید كرد: من فقط آمده‌ام كه پرسپولیس را درست كنم و با كمك كاشانی و بازیكنان در آینده نزدیك به آن دست پیدا خواهیم كرد. تا زمانی كه این تیم را سر و سامان ندهم صحنه را خالی نمی‌كنم.

وی در مورد این كه گفته می‌شود تعصب در فوتبال مرده است، خاطرنشان كرد: در فوتبال اتفاقات زیادی ممكن است بیفتد اما من نمی‌توانم یك نفر را مثال بزنم كه بی تعصب بوده است. همه ما مقصر بودیم كه چهار گل دریافت كردیم. امیدوارم این شرایط دیگر در آینده برای ما رخ ندهد. اشتباهات فردی در بازی با شاهین زیاد بود. برخی اشتباهات را بازیكنان انجام دادند كه من نمی‌توانم آنها را درست كنم چون این اشتباهات در فوتبال ما جا افتاده و وجود دارد.

دایی یادآور شد: در این بازی بسیار شرمنده هواداران شدیم. علی دایی، بازیكنان و تمامی كادر فنی لیاقت این را نداشتند كه هواداران در پایان بازی با آنها عكس یادگاری بگیرند. من فقط ناراحت هوادارانی هستم كه پس از بازی روز گذشته با اشك ورزشگاه را ترك كردند. متأسفانه ما دل هواداران را شكستیم و باید در آینده جبران كنیم.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا مشكلات جانبی در شكست پرسپولیس نقش داشت، به فارس گفت: مشكلی خاصی نبود. فقط بازیكنان در داخل زمین راه می‌رفتند. اگر حتی آنها در سر جای خود می‌ایستادند و 10 درصد توان خود را می‌گذاشتند شاید پرسپولیس 4 گل دریافت نمی‌كرد.
سرمربی پرسپولیس تصریح كرد: بازیكنان در این بازی هیچ تلاشی انجام ندادند و به هیچ وجه جنگنده نبودند و اینها همه تمام مشكلات ما بود.

دایی اضافه كرد: باید خیلی كارها را در پرسپولیس انجام دهیم. من امروز ناراحتی را در چشمان بازیكنان دیدم و همه آنها ناراحت بودند. با اعتباری كه داریم در بازی‌های آینده این مشكلات را برطرف می‌كنیم.

سرمربی پرسپولیس گفت: می‌خواستم پس از این شكست در رختكن برای آن هوادارانی گریه كنم كه با ناراحتی ورزشگاه راترك كردند. مطمئن باشید دایی با این كارها خراب نمی‌شود و با انجام یك بازی از بین نخواهد رفت.

دایی در ادامه با اشاره به اتفاقاتی كه در تیم ملی برایش رخ داده گفت: زمانی كه سرمربی تیم ملی بودم و برعكس این نتایج كسب می‌شد تنها و غریب بودم و ‌هیچ پشتوانه‌ای نداشتم، اما حالا كاشانی و مسئولان دیگر مثل كوه پشت سر من هستند و می‌خواهم خود را نشان دهم. این تنها ناگفته‌ای است كه درباره تیم ملی می‌گویم. این را بنویسید تا مردم بدانند كه در تیم ملی كسی پشتوانه من نبود.

وی تاكید كرد: فقط خدا می‌تواند من را خراب كند. همیشه در تمام زندگی خدا را حس می‌كردم كه به من قوت قلب می‌داد. هواداران بدانند دایی هر چه دارد از پرسپولیس و آنها است.
دوشنبه 28/10/1388 - 14:40
سرهنگ حسین علیشاهی گفت: ساعت 20 شب گذشته، یك واحد گشت پلیس راه كه در محور خاش - زاهدان در حال انجام وظیفه بود، مورد تهاجم اشرار مسلح قرار گرفت و هر 3 مأمور این گشت خودرویی به شهادت رسیدند.
وی اظهار داشت: در این حادثه ستوان‌دوم علی قاسم‌پور، گروهبان دوم مهدی قدرت‌پناه و سرباز وظیفه محسن زمانی به دست اشرار مسلح به شهادت رسیدند.
سرهنگ علیشاهی افزود: در این حادثه اشرار مسلح با نزدیك شدن به خودروی پلیس، سرنشینان را به رگبار بسته و از محل متواری شدند و هر 3 مأمور پلیس راه در دم به شهادت رسیدند.
رئیس مركز كنترل ترافیك پلیس راه كشور گفت: اقدامات لازم برای شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه آغاز شده است و دستگاه‌های انتظامی و امنیتی فعالیت‌های خود در این زمینه آغاز كرده‌اند. 
فعالیت اشرار مسلح و قاچاقچیان مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان یكی از مشكلات این منطقه به شمار می‌رود. به نظر می رسد با تكمیل طرح انسداد مرزها در این استان بسیاری از مشكلات در زمینه قاچاق مواد مخدر و فعالیت اشرار كاهش خواهد یافت. اما نیروی انتظامی از روند تخصیص بودجه به این طرح گلایه دارد.
دوشنبه 28/10/1388 - 14:38
دومین جلسه رسیدگی به اتهامات مطبوعاتی حسین شریعتمداری، مدیر‌ مسئول روزنامه كیهان كه قرار بود امروز در شعبه 1083 دادگاه عمومی استان تهران به تصدی قاضی حسینیان برگزار شود؛ تجدیدوقت شد.
در جلسه اول دادگاه روزنامه كیهان متن كیفرخواست توسط شاكیان قرائت و ادامه رسیدگی به جلسه بعد موكول شد.
بر اساس این گزارش، شاكیان این پرونده مدعی‌العموم و نماینده معاون وقت رئیس كل دادگستری استان تهران، محمد‌رضا رضاپور، مدیر ‌عامل گروه قطعات فولادی ایران و شكات دیگر شامل وزارت علوم تحقیقات و فناوری، شورای اسلامی شهر تهران احمد حكیمی‌پور، حجت‌الاسلام محسن كدیور‌، سرپرست مدیریت حقوقی دانشگاه تهران، انجمن اسلامی دانشجویان دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران،‌ رضاپور، مدیر گروه قطعات فولادی ایران، شیخ عبدالرسول كشمیری، مدیر عامل شركت سپا فیلم، احمد میمنی، مدیر شیلات استان یز‌د، عزیزالله رضائیان، از اداره كل حفاظت محیط زیست مازندران، شورا‌یاران اسلامی شهرك قلعه حسن‌خان گرگان، شورای اسلامی شهر پارس‌آباد مغان استان اردبیل، اتحادیه اسلامی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی، بیژن اسماعیل‌زاده، دبیر ‌كل حزب پاك ایران، روزنامه‌های جامعه، نشاط، طوس، عصر آزادگان و لطیف صفری، مدیر‌مسئول روزنامه نشاط، مهدی اسدی واقف و متولی موقوفه فدكیه حضرت زهرا (س)، رضا علیجانی، بشارت رفیعی، خبرنگار ندای هرمزگان و خبرگزاری جمهوری اسلامی در حاجی‌آباد‌، داوود رستمی‌وند، قاسم اموری، علی‌اصغر تقی ‌زنجانی، فرهاد اكبری زاهد،حسین تلخابی، بتول تلخابی، مجتبی زوله، خسرو فلاحیان، زهره سماواتی، امیر فرشاد ابراهیمی و صالح نیكبخت واحدی وكیل كدیور هستند.
دوشنبه 28/10/1388 - 14:8
رامین در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری هفته گذشته اظهار داشت: «سردبیر روزنامه در لندن اقامت دارد و لحظه به لحظه، آن چه رسانه‌های غرب، بی‌بی‌سی، صدای آمریکا و دیگر رسانه‌های صهیونیستی منعکس می‌کنند، همان را در روزنامه خود بازتاب می‌دهد... ما تحلیل‌های بی‌بی‌سی را هر روز در این روزنامه می‌بینیم...»

اما در حالی كه معاون وزیر ارشاد نامی از فرد مورد نظر خود نبرده بود، ضمیر به سرعت مرجع خود را پیدا كرد و به فاصله‌ی یك روز پس از آن، مجتبی واحدی كه ماه‌ها است در لندن به‌سر برده و در ضمن هر روز نیز بدون اینكه حتی یك بار در این زمینه به خوانندگان روزنامه توضیح یا اطلاعی داده باشد، در سرمقاله‌ها رهنمود صادر می‌كرد، با افشای این خبر ناگزیر از استعفا شد.

این در حالی است كه برخلاف گفته‌های سردبیر مستعفی آفتاب‌یزد، علت حضور او در لندن ارتباطی با ادامه تحصیل نیز ندارد، بلكه به‌دلیل برخورداری وی از موهبت چندهمسری! همسر دوم او از ماه‌ها قبل وی را مجبور به ترك ایران كرده و واحدی نیز پس از انتخابات، به‌دلیل ترس از امكان بازداشت، بازگشت به ایران را به تعویق انداخته بود.

سردبیر حامی مستضعفین آفتاب‌یزد! كه روزنامه تحت مدیریت وی با ژست مردم‌گرایی بیشترین حملات را علیه دولت انجام داده بود، علاوه بر لندن در یكی از ایالت‌های كانادا نیز ویلای مجللی دارد.

واحدی كه پس از افشاگری رامین یاد استعفا افتاده و توجیهی هم برای مخفی‌كاری و نسخه‌پیچی‌هایش از لندن برای خوانندگان ارائه نكرده است، طی سال‌های ریاست مهدی كروبی بر مجلس ششم، به‌عنوان رئیس حوزه ریاست وی فعالیت می‌كرد.

همچنین ارتباطات وی با یك نهاد امنیتی توسط عزت‌الله سحابی مورد اشاره قرار گرفته و سحابی با اشاره به رویت او در یكی از بازجویی‌هایش، وی را به‌عنوان یك عامل چندجانبه قلمداد كرده بود.
دوشنبه 28/10/1388 - 14:7

حجت الاسلام داوود رنجبران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره کم و کیف "پدیده شیطان پرستی در دانشگاهها" گفت: درباره مبحث شیطان پرستی در خوابگاههای دانشجویی به صورت بسیار خرد گزارشات بسیار پراکنده ای داشته ایم که این گزارشات آن قدر جدی نیستند که بگوییم جریانی در این حوزه در دانشگاهها شکل گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه جریان غالب در دانشگاهها همان فضای خوبی است که دانشجویان ارزشی آن را شکل می دهند. افرادی نیز که به دنبال پدیده هایی مانند شیطان پرستی می روند مانند میکروب و ویروس هایی هستند که در سطح جامعه پراکنده شده اند و ممکن است در هر جایی حضور داشته باشند.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها خاطرنشان کرد: برخی گزارشات خرد و پراکنده درباره ظهور شیطان پرستی در برخی فضاهای دانشگاهی دلیل بر این نمی شود که بگوییم دانشگاهها به این سمت و سو تمایل پیدا کرده اند اما جای نگرانی نیز وجود دارد و باید با برنامه ریزی نسبت به این مسئله برخورد صورت گیرد.

نوع شیطان پرستی در برخی دانشگاهها

رنجبران با بیان اینکه در سطح دانشگاهها در مقیاسی کوچکتر نسبت به جامعه با پدیده شیطان پرستی روبرو هستیم به مهر گفت: چیزی که در سطح دانشگاهها به صورت بسیار محدود اتفاق افتاده حضور بخشی از این افراد با نمادهایشان در سطح برخی دانشگاههای خاص است.

به گفته رنجبران، حضور شیطان پرستی در کشور در قالب حضور نمادهای شیطان پرستی است که این نمادها در حوزه لباس، موسیقی، رفتارهای اجتماعی، فیلم، آلات تزئینی مانند انگشتر و حلقه های گوشواره ای، خوراکی های غیر مجاز و ... قابل یافت است.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها به مهر گفت: اگر از افراد استفاده کننده از نمادهای شیطان پرستی سئوال شود که آیا مبانی اعتقادی شیطان پرستی را با فکر، تامل و تعقل بررسی و انتخاب کرده اند بسیاری از آنها پاسخ منفی می دهند. لباس هایی که دنباله روهای شیطان پرستی می پوشند حکایت از یک نوع جهان بینی می کند اما کسی که آنها را می پوشد آیا آن جهان بینی را قبول دارد یا خیر. برای پاسخ به این سئوال هنوز جای تامل است و نمی توان قاطعانه گفت در کشور ما برخی آگاهانه به دنبال نمادهای شیطان پرستی رفته اند.

وی افزود: افرادی که در کشور ما از نمادهای شیطان پرستی استفاده می کنند خیلی به مبانی آن توجه ندارند و صرفا بخاطر اینکه امر جدیدی است به سوی این نمادها تمایل پیدا کرده و حتی به عنوان پدیده جدیدی که تحت عنوان یک "مد" وارد کشور شده است تبلیغ و توصیه نیز می کنند. از طرفی آن قدر این نمادها در برخی حوزه ها به طور مخفیانه و در عین حال گسترده وارد کشور می شود که بسیاری افراد متوجه نیستند که نمادهای شیطان پرستی را با خود حمل می کنند و متوجه نیستند که دارند مشوق بسیاری از افرادی می شوند که با سوداگری این وسایل را وارد کشور می کنند.

اجاره سالن در چند دانشگاه به شیطان پرستها

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاهها درباره نتایج برخی بررسیها درباره نحوه حضور عوامل شیطان پرستی در دانشگاهها به مهر گفت: بررسیها نشان می دهند که بخشی از افرادی که خود را دنباله روی شیطان پرستی می دانند در قالب گروههای موسیقی برای اجاره کردن تالارها و فضاهای داخل دانشگاه با برخی مدیران دانشگاه هماهنگی کرده و از این محیط ها استفاده کرده و برنامه موسیقی ترتیب داده و هوادارانشان نیز در این برنامه ها حضور پیدا کرده اند.

وی افزود: مدیری که چنین سالنی را در اختیار یک گروه موسیقی خارج دانشگاه قرار داده است قطعا آگاه نبوده که سالن را به یک گروه شیطان پرست اجاره می دهد. اگر می دانست هرگز چنین کاری نمی کرد. لذا مدیران دانشگاهها باید نسبت به این موارد آگاه باشند اما متاسفانه این اتفاق در چند دانشگاه کشور رخ داده است. البته سعی شد اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت گیرد و حساسیت لازم نسبت به پدیده شیطان پرستی برای مدیران دانشگاهها بوجود آید.

حجت الاسلام رنجبران تاکید کرد: وقتی به مسئله شیطان پرستی توجه نکنیم شاهد خواهیم بود که این گروهها می آیند و در دانشگاههای معتبر کشور با اجاره کردن سالن های آمفی تئاتر اقدام به جمع آوری افراد و گروهها و هوادارانشان می کنند. این جای نگرانی دارد. البته با رویکرد خوبی که وزارت علوم و دستگاههای آموزش عالی کشور و به واسطه هماهنگی خوبی که بین این مجموعه ها وجود دارد می توان با این بحث ها مقابله کرد و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها نیز در این زمینه کمک می کند.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها خاطرنشان کرد: تصور می کنیم اگر این مباحث به طور جدی روی میز قرار گیرد و وضعیت دانشگاهها را در این مباحث رصد کنیم می توانیم نتایج مناسبی را برای رفع این معضلات بگیریم.

متولیان فرهنگی کشور نباید از شیطان پرستی غافل باشند

وی خطاب به متولیان فرهنگی کشور تاکید کرد: متولیان فرهنگی در کشور نباید از آسیبهای فرهنگی مطرح غافل باشند. شیطان پرستی در کشور ما یک آسیب فرهنگی است. حتی یک فرهنگ هم نیست که بخواهیم به طور جدی درباره اش صحبت کنیم چرا که یک فرهنگ عمومی در کشور نشده و در حد یک آسیب فرهنگ است بنابراین آنقدر مهم نیست که بر روی آن سرمایه گذاری جدی کنیم. اما این به معنای غفلت از آن نیز نیست چرا که این حوزه می تواند برای طیف خاصی در جامعه جوان کشورمان بسیار ضربه زننده باشد.

رنجبران افزود: پدیده هایی مانند شیطان پرستی پدیده هایی جدید هستند و به این سادگی نیز شناخته نمی شوند. خانواده ها و حتی متخصصان و اهل فن نیز اطلاع کافی از آن ندارند. بنابراین در وهله اول باید نخبگان جامعه نسبت به آن آگاهی پیدا کنند. در فضای عمومی، اساتید در حوزه ها و دانشگاهها، افراد موثر و خواص جامعه باید نسبت به این پدیده به اندازه خودش آشنایی و اطلاعات کافی داشته باشند. خانواده ها باید نسبت به این مسئله آگاهی پیدا کنند و فیلم، موسیقی یا یک بازی رایانه ای که استفاده می کنند را بررسی کنند و به فرزندان هشدارهای لازم را بدهند.

به اعتقاد معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، در سطح آموزش و پرورش باید معلمان و مدیران مدارس نسبت به مسائلی از قبیل نمادهای شیطان پرستی آگاهی لازم را داشته باشند و سعی کنند جوانها به این سمت و سو کشیده نشوند.

آموزش شیطان پرستی در برخی فیلمهای صدا وسیما

رنجبران خواستار دقت بیشتر رسانه ملی و سایر رسانه های کشور در عرضه محصولات فرهنگی شد و به مهر گفت: در بسیاری موارد فیلم هایی که در صدا و سیما پخش می شود شیطان پرستی آموزش داده می شود و آن فردی که ناظر پخش این فیلم است متوجه نیست که یکی از مراسمات شیطان پرستی را به جامعه تحویل می دهد.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها تاکید کرد: افرادی که به دنبال نمادهای شیطان پرستی رفته اند در یک مرحله سعی کرده اند به حالت تفننی وارد این فضا شوند اما این فضا به حالت تفننی خلاصه نمی شود چرا که اگر کنترل نشود به حوزه رفتارهای اجتماعی سرایت می کند و از حوزه رفتارهای اجتماعی به عرصه پذیرش جهان بینی می رسد.

موسیقی یکی از اصلی ترین تابلوهایی شیطان پرستان در کشور است

رنجبران افزود: یکی از اصلی ترین تابلوهایی که شیطان پرستان در کشور ما دارند موسیقی هایی است که استفاده می کنند که یکی از اصلی ترین این موسیقی ها Black Metal است و نماد آنها است که یک جهان بینی در پشت سر آن وجود دارد و مفاهیمی را ترویج می کند. این موسیقی تنها ابزاری است که بسیاری از افراد در کشور ما به آن توجه دارند و دارند به سمت آن تمایل پیدا می کنند. این درحالی است که شاید این موسیقی را بسیاری از جوانان کشور نمی شناسند لذا باید به مبانی موسیقی از حیث جهان بینی نیز توجه شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: شیطان پرستی در کشورمان به نحوی که در غرب وجود دارد نیست هر چند که نماد و رفتارش را تا یک حدی داریم. باید نگران باشیم چرا که اگر این مباحث به طور جدی نقد و بررسی و ریشه یابی نشوند و به علل بوجود آمدن و گسترش آن در سطح جامعه توجه نشوند دچار مشکل می شویم.

يکشنبه 27/10/1388 - 16:31
سزامی پروژه‌ای است كه بر روی "تابش سینکروترون برای تحقیقات علوم کاربردی و به‌کارگیری آن در خاورمیانه" مطالعه می‌كند. ایران، اردن، رژیم صهیونیستی، ترکیه، فلسطین و پاکستان در زیر چتر یونسکو مؤسسین سزامی در سال ۲۰۰۲ بوده اند.

دکتر مسعود علی محمدی و دکتر بابک شکری از سال 2008 نمایندگان ایران در این پروژه بزرگ بوده‌اند.

عضویت ایران در پروژه سزامی می‌تواند رویای ساخت شتابدهنده ملی و دستیابی به بیم لاین‌های اختصاصی را که در حال حاضر از سوی محققان سازمان انرژی اتمی ایران و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM) دنبال می‌شود، محقق ‌کند.

در شرایط کنونی عضویت در چنین پروژه‌های بین المللی که جزو علوم هسته‌ای نیز محسوب می‌شود، بسیار مفید بوده و همانگونه که تاکنون محققان ایرانی از طریق سزامی آموزش‌های زیادی دیده‌اند، می‌توانند تولید علم بالقوه‌ای را برای پایه ریزی این فن‌آوری در کشور ایجاد کند.

اما کدام یک از اعضای سزامی خاورمیانه از تضعیف ایران بهره می برند؟ چه کسانی بودند که ادعا می‌کردند دکتر علی‌محمدی شخصیت مهمی برای ترور نیست؟ چرا چنین شخصیتی نباید از محافظت نیروهای امنیتی برخوردار باشد؟ دعوای نمایشی انجمن پادشاهی و تکاوران تندر در زمینه ترور این استاد به نفع چه کسی است و چرا وی باید در این موقعیت سیاسی به شهادت برسد؟

سایت خبری تابناك پس از ترور شهید علی‌محمدی نوشت: «پیشتر از سوی بسیاری از منابع رسمی کشور اعلام شده بود که اسرائیل در کنار تلاش برای نفوذ و رخنه به طرح‌های اتمی ایران در صدد شناسایی دانشمندان اتمی کشور است تا با ربودن و یا ترور آنها در چرخه علمی کشور در زمینه تکنولوژی هسته‌ای اختلال ایجاد کند.

اسرائیل تنها رژیمی در دنیاست که مستقیم برای عقیم گذاشتن طرح‌های استراتژیک کشورهای اسلامی و عربی به ترور فیزیکی عناصر این طرح‌های استراتژیک روی می‌آورد و برای این اقدام از نیروهای بومی نیز سود می‌برد.

تقریبا در همه عملیاتی که اسرائیل در چهار دهه اخیر در این زمینه‌ها انجام داده است، همیشه از نیروهای بومی در این کشورها سود برده است. این نشانه ها را به راحتی می‌توان در مصر، سوریه، لبنان، عراق، اروپا و آمریکا دید.

نکته آنکه بر پایه برخی اخبار رسیده، عناصر منافقین، بازوان اجرایی ترورهای رژیم اسرائیل در داخلند.

عملیات ترور شهید پروفسور مسعود علی محمدی، بی‌شباهت به ترور عماد مغنیه، رهبر نظامی حزب‌الله لبنان در سوریه نیست.»

احتمال می‌رود شناسایی دكتر علی‌محمدی طی نشست سال گذشته سزامی از سوی نمایندگان رژیم صهیونیستی انجام گرفته و طراحی برای ترور وی به جوخه‌های ترور این رژیم سپرده شده باشد.

طرح استفاده از تابش سینکروترون برای علوم و کاربردهای تجربی در خاورمیانه یا همان "سزامی" ایده ای بین المللی است که برای نخستین بار در سال 1997 و از سوی هرمان وینیک از مرکز شتابده خطی الکترون در دانشگاه استنفورد آمریکا و گوستاف آدولف ووس از مرکز سینکروترون آلمان با هدف استفاده از تحقیقات علمی و پژوهشی ارایه شد.

این ایده در جریان برگزاری دو سمینار سازمان یافته شده در سالهای 1997 در ایتالیا و 1998 در سوئد از سوی تورد اکلوف با همکاری گروه همکاری‌های علمی خاورمیانه به سرپرستی سرجیو فابینی از آلمان مطرح شد و طی دهه گذشته بر گسترش همه جانبه آن تاکید شد.

این طرح با مشارکت نزدیک 8 کشور خاورمیانه به نام های اردن، رژیم اشغالگر قدس، ترکیه، قبرس، مصر، بحرین، پاکستان و فلسطین در نهایت راه اندازی مرکزی بین المللی موسموم به تابش "سینکروترون" در منطقه خاورمیانه مربوط می شود که از چندین سال پیش و تحت نظارت دقیق یونسکو آغاز شده است. در این میان سازمان یونسکو به عنوان ناظر این طرح حضور دارد و بر اساس اعلام مقامات مسوول قرار است که در سال های آتی و در حوالی شهر امان، پایتخت اردن نخستین سیستم شتابدهنده خاورمیانه به بهره برداری برسد. اهمیت این دستگاه آنجا پر رنگ تر می شود که با استفاده از پرتوهای تولیدی آن می توان تحولی بنیادین در تحقیقات و پروژه های علمی نظیر نانو، پزشکی، مکانیک، فیزیک، داروسازی و غیره ایجاد کرد.

پروژه سزامی در حال حاضر با هدف ساخت مهمترین مرکز تحقیقات بین المللی در خاورمیانه به عنوان ابتکاری همه جانبه و مشترک از سوی دانشمندان و دولت های منطقه است.

پروژه سزامی هم اکنون در منطقه الان واقع در 30 کیلومتری امان واقع شده است.

نشستهای این شورا هر دوسال یک بار برگزار می شود. نخستین نشست این طرح در ژانویه 2003 برگزار شد. البته پیش از برگزاری این نشست، 9 نشست دیگر در قالب نشست های خارج از برنامه ریزی و غیرمدون طی سال های 1999 تا 2003 برگزار شده بود.

يکشنبه 27/10/1388 - 16:28