abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13759 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مرحله نهایی مشارکت در طرح «شنبه‌های بدون پسماند»‎ ‎‏با ارائه کد پیگیری برای شرکت در قرعه کشی دوچرخه های اهدایی سازمان مدیریت پسماند در منطقه 8 کلید خورد.‏

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ صدرالدین علیپور، مدیر عامل ‏سازمان ضمن اعلام این خبر گفت: اجرای طرح شنبه های بدون پسماند به عنوان گامی در مسیر رسیدن به ‏اهداف پروژه کاپ(کاهش پسماند)، بیش از یک ماه است که از سه طریق غرفه های بازیافت، اپلیکیشن جمع آوری ‏پسماند خشک(جاروب) و خودروهای ملودی دار بازیافت در مناطق 22 گانه اجرا می شود.‏

وی با ابراز خرسندی از مشارکت مطلوب شهروندان در اجرای طرح شنبه های بدون پسماند افزود: برای ‏نخستین بار مرحله تکمیلی این طرح یعنی ارائه کد پیگیری به شهروندانی که پسماند خشک خود را به ‏غرفه های بازیافت تحویل می دهند در منطقه 8 اجرا شد. دارندگان کد پیگیری این کد را تا ‏اعلام نتایج قرعه کشی سازمان مدیریت پسماند نزد خود نگه می دارند و منتخبین نیز با ارائه همین کد، دوچرخه اهدایی سازمان را دریافت کنند.‏

علیپور در ادامه در تشریح طرح شنبه های بدون پسماند خاطرنشان کرد: به منظور اجرای رهنمود و تاکید شهردار تهران در ‏خصوص مدیریت مناسب پسماندها و تعیین روزی با عنوان شنبه های بدون پسماند، ابتدا اطلاع رسانی و آموزش ‏در مناطق 22 گانه انجام شد و سپس از شهروندان خواستیم در روزهای شنبه، پسماندهای خشک ‏خود را در بازه زمانی تعیین شده یعنی ۸ تا ۹ صبح در کنار منزل خود گذاشته، یا در منزل نگهداری و منتظر ‏خودروهای ملودی دار باشند. همچنین شهروندان می توانند پسماند خشک خود را به غرف بازیافت تحویل ‏دهند.‏

وی تفکیک پسماند در مبدا، کم حجم کردن پسماند خشک، کاهش ‏رطوبت پسماندها و حفاظت از محیط زیست را از اهداف طرح شنبه های بدون پسماند عنوان کرد و افزود: البته ‏شهروندان طبق روال گذشته و در طول هفته پسماندهای خود را تفکیک و به غرف بازیافت یا خودروهای ‏ملودی دار تحویل می دهند، اما شنبه های بدون پسماند قراری بین مردم و مدیریت شهری است تا در این روز هیچ پسماند ‏خشکی در منزل نباشد.

در همین رابطه، در مراسمی که در منطقه 8 به مناسبت طرح شنبه های بدون پسماند برگزارشد، محسن امیری مدیر طرح تفکیک پسماند در مبدا سازمان مدیریت پسماند گفت: بیش از یک ماه است که ‏آموزشگران بازیافت مناطق 22 گانه در کنار آموزش های زیست محیطی در خصوص تفکیک در مبدا، با حضور در مراکز اداری، تجاری و مسکونی درباره شنبه های بدون پسماند آموزش می دهند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح «شنبه های بدون پسماند» یعنی اینکه در یک روز از هفته، پسماندهای ‏خشک تفکیک شده با حداکثر میزان و با ابزار تشویقی همچون ارائه کد پیگیری و شرکت در قرعه ‏کشی جمع آوری شوند، اظهارکرد: تفاوت این طرح با طرح جمع آوری پسماند خشک در روزهای عادی ‏این است که در این طرح از شهروندان می خواهیم پسماند خشک خود را روزهای شنبه ساعت ۸ ‏تا ۹ صبح در بیرون از خانه قرار دهند تا نیروهای خدمات شهری مناطق نسبت به جمع آوری آنها ‏اقدام کنند و شهروندان از مزایای تشویقی آن بهره مند شوند.‏‎

امیری در انتها با تاکید بر تلاش سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در زمینه کاهش پسماند ورودی به ‏آرادکوه گفت: اجرای مطلوب گام های طرح «کاپ» و به دنبال آن اجرای ‏طرح شنبه‌های بدون پسماند تعامل و همکاری شهروندان را می طلبد تا نتایج کار تلاشگران مدیریت ‏شهری در ارتقاء شاخص های زیست محیطی به ثمر بنشیند.‏

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 13:3
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13759 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون حمل ونقل وترافیک منطقه 19 از فعالیت اتمام تعویض و بروز رسانی تابلوهای ایستگاه های تاکسیرانی این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علیرضا مرآتی با اشاره اجرای این اقدام در فاز نخست بروزرسانی تابلوهای ناوگاون حمل و نقل عمومی منطقه گفت: در همین راستا 60 تابلوی جدید و بروز شده در پایانه های تاکسیرانی این منطقه نصب شد.

به گفته این مسئول در فاز بعدی این عملیات، تابلوهای ایستگاه های اتوبوس محدوده منطقه نیز بروزرسانی خواهد شد.

او همچنین با اشاره به 5 سرعتکاه آسفالتی جدید در معابر این منطقه بیان کرد: این سرعتکاه ها در جاده قدیم قم، بزرگراه علامه عسگری و خیابان یاس نصب شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست پلیس راهور درخصوص ایجاد سرعتکاه های آسفالتی در معابر محدوده، احداث 30 سرعتکاه دیگر نیز در برنامه اجرایی این حوزه قرار دارد.

همچنین در پاسخ به درخواست پلیس راهور، دو راه بند در بزرگراه شهید هاشمی به منظور هدایت مسیر و کنترل تردد خوردوها در ترافیک سنگین روزهای پنجشنبه تعمیر و بازسازی شد.

مرآتی در ادامه به اقدامات مربوط به نگهداشت بزرگراه ها اشاره و بیان کرد: به منظور افزایش ایمنی تردد در معابر بزرگراهی منطقه، ضمن نصب 50 گاردریل و 60 مانع استوانه ای شکل، بشکه های ایمنی و کاشن تانک های جدید نیز در محورهای مورد نیاز نصب شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 13:1
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13759 ) ( تعداد نظرات : 48 )


عملیات بهسازی و مرمت  پیاده راه 8 معبر مهم منطقه 15  به مساحت 17 هزار و 150 مترمربع طی شش ماه نخست سال انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علیرضا حلاجیان معاون فنی و عمران منطقه به تشریح اقدامات انجام شده پرداخت و افزود: 350 مترمربع پیاده رو سازی در خیابان شیاسی آرانی، 2 هزار و 100 مترمربع درضلع غرب خیابان  نبرد حدفاصل خیابان بقایی تا خاوران، 500 مترمربع در خیابان ابراهیمی حدفاصل خیابان خوبخت تا بزرگراه امام علی(ع)، 2 هزار و 400 مترمربع در خیابان احدی و 2 هزار و 500  مترمربع  در خیابان بوعلی حدفاصل خیابان شیرودی تا کانال سرخه حضار به اجرا درآمده است.


او ادامه داد: پیاده راه خیابان ذوالفقاری به مساحت هزار و 300 متر مربع ، خیابان ناصری به مساحت 4 هزار متر مربع و نیز خیابان خوبخت حدفاصل خیابان خاوران تا خیابان منصور به مساحت 4  هزار متر مربع  نیز توسط سازمان عمران مناطق شهرداری تهران بهسازی و مرمت شد.

به گفته او،  این اقدامات در راستای انسان محورشدن پایتخت، افزایش کیفیت زندگی ، تسهیل در تردد عابرین پیاده و بازگشت عرصه خیابان ها به شهروندان انجام شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 12:57
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13759 ) ( تعداد نظرات : 48 )

شهردار منطقه 11 تهران گفت: به مناسبت روز جهانی موزه ، بازدید از موزه های این منطقه در روز ششم مهر ماه رایگان است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان با بیان این که در بخش مرکزی شهر تهران و محدوده این منطقه 4 کیلومتر از حصار ناصری و طهران قدیم واقع شده است؛ به وجود موزه هایی که ساختمان آن ها نیز خود از بناهای ارزشمند و میراث فرهنگی هستند اشاره کرد و افزود: موزه مقدم از بناهای تاریخی به جا مانده از زمان قاجار است که از نظر تاریخچه، معماری و اشیایی که در آن نگهداری می شوند، ارزش بسیار بالایی دارد و نشانی آن خیابان امام خمینی نرسیده به تقاطع ولیعصر(عج) است.

آبادیان همچنین ادامه داد:  نخستین موزه ثبت احوال کشور نیز که در خیابان امام خمینی، بعد از میدان حسن آباد واقع شده است؛ یکی از زیباترین ابنیه کشور بوده که در نوع خود بی نظیر است.

شهردار منطقه 11 همچنین در باره نخستین موزه جنگ کشور که در محل عمارت تاریخی تیمور تاش  در ضلع شمال غربی مجموعه کاخ‌های باغشاه واقع شده است ؛ بیش از 160 سال قدمت دارد و علاوه بر نگهداری ابزار و ادوات جنگی با معماری زیبای خود می تواند مقصد گردشگری علاقمندان به طهران قدیم باشد. این موزه در خیابان کارگر جنوبی، میدان پاستور و روبروی مترو میدان حر در داخل دانشگاه جنگ قرار دارد.

او همچنین به موزه ملی قرآن کریم اشاره کرد که دارای یک نمایشگاه بزرگ و متنوعی از آثار تاریخی، قرآنی و فرهنگی بوده و تنها موزه بزرگ و تخصصی در زمینه جمع‌آوری و کلکسیون هنرهای قرآنی از قرن ۴ هجری تا آخر سلسه قاجاریه است. این موزه در تقاطع خیابان ولی عصر (عج) و امام خمینی (ره) قرار گرفته.

به گفته شهردار منطقه 11 موزه دخانیات نیز که سال گذشته افتتاح شد؛  بیش از 300 اثر از آثار متعدد صنعتی، اداری، آزمایشگاهی،افتخارات ورزشی و مسئولیت اجتماعی، عکس و محصولات قدیمی از زمان تاسیس و همچنین  اسناد تاریخی مرتبط با فعالیت های حوزه توتون و تنباکو ایران در آن به نمایش گذاشته شده است.

خانه مینایی و موزه روایت خانه خیابان ولی عصر(عج) نیز در خیابان ولی عصر(عج) ، میدان منیریه ،کوچه خوش طینت از دیگر مواردی بود که شهردار منطقه 11 به آن اشاره کرد. این خانه با معماری زیبا بیش از 80 سال قدمت دارد و اسناد و آثار مربوط به خیابان ولی عصر (عج) در آن به نمایش گذاشته شده است.

آبادیان یاد آور شد بازدید از این موزه ها روز یکشنبه 6 مهر به مناسبت روز جهانی گردشگری رایگان است و علاقمندان می توانند ساعت 9 صبح تا 16 برای بازدید به آن ها مراجعه کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 12:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13759 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مجموعه تفریحی رفاهی وردآورد در منطقه21 احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطثقه21، حسن رحمانی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: مهم ترین هدف مدیریت شهری منطقه انجام پروژه های عمرانی، ترافیکی، خدماتی و رفاهی به روش مشارکتی و براساس اصل مسئولیت اجتماعی است. این بار نیز مجموعه تفریحی رفاهی وردآورد در بوستان شهدای گمنام وردآورد به روش مشارکتی BOLT در زمینی به مساحت 6 هزار و 500 متر ساخته می شود.

وی افزود: مجموعه تفریحی رفاهی وردآورد قرار است در محیطی دلنشین با سبکی سنتی و به شکل باغ ایرانی با بخش های متنوع رفاهی تا چند ماه آینده به بهره برداری برسد.

شهردار منطقه21 یادآور شد: این مجموعه تفریحی رفاهی که عملیات ساخت آن آغاز شده، در بزرگراه شهید لشگری، بلوار اصلی وردآورد، جنب بوستان شهدای گمنام واقع شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 12:53
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3557 ) ( تعداد نظرات : 10 )

حریرچی با اشاره به اینکه بنده انواع ماسک را استفاده می‌کنم و تاکید دارم که اگر مردم قادر به تهیه ماسک نیستند از ماسک پارچه‌ای استفاده کنند، گفت: مردم می‌توانند ماسکی که خصوصیات پارچه را دارد استفاده کنند و خجالت نکشند.

در استفاده از ماسک سقوط کرده ایم
او با اشاره به اینکه متاسفانه استفاده از ماسک به زیر ۵۰ درصد در کشور رسیده است، افزود: ما در استفاده از ماسک سقوط کرده ایم و این موضوع اثرات بدی دارد. با پوشش ۹۵ درصدی ماسک از هنگام خروج از خانه تا بازگشت به خانه می‌توانیم بیماری کرونا را مدیریت کنیم؛ لذا این موضوع می‌تواند اثر قرنطینه را داشته باشد و می‌توانیم استفاده از ماسک را وظیفه اجتماعی، دینی و اخلاقی برای خودمان تصور کنیم.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ما با امواج متعددی روبرو هستیم و در دریای مواج طوفانی با شدت بسیار زیاد درگیر هستیم، ادامه داد: تست‌های تشخیص کرونای ما خیلی زیاد نیست، ولی نسبت به موج اول و دوم تعداد ابتلا خیلی بیشتر است. همچنین تعداد افراد بستری در برخی از استان‌ها از جمله تهران و قم بیشتر از موج اول و دوم است.

او با اشاره به اینکه آمار کرونا زیبنده کشور ما نیست، بیان کرد: تا موقعی که وضعیت این گونه است و رعایت مردم در همین حدود است، این ویروس نقش خود را ایفا می‌کند.

حریرچی با اشاره به اینکه تعداد فوتی‌ها در برخی استان‌ها بی سابقه و خیلی بیشتر از حدنصاب‌های قبلی است گفت: براساس آمار هفته گذشته، متوسط هر ۷ دقیقه یک نفر به علت کرونا فوت می‌کند که این آمار اصلا زیبنده کشور ما نیست.

او خاطرنشان کرد: مادامی که پیشگیری و رعایت‌های بخشی از مردم در همین سطح نامطلوب و بازگشایی‌های مشاغل هم برقرار باشد، آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا همین خواهد بود و ویروس کرونا کاری ندارد که علت راه اندازی و شکل گیری تجمعات بیش از یک نفر چیست.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به انواع راه‌های ابتلا به ویروس کرونا افزود: در بسیاری از موارد که سرفه‌ها و تنفس چهره به چهره انجام می‌شود، می‌توان عامل ابتلا را شناسایی کرد، اما در برخی موارد مانند ابتلا در محل‌هایی همچون، کافی شاپ و غذاخوری‌ها به هیچ عنوان نمی‌توان عامل ابتلا به کرونا را شناسایی کرد.

حریرچی با اشاره به اعطای اختیارات برای اعمال محدودیت‌ها تصریح کرد: در برخی موارد امکان بازگشت تعطیلی‌ها وجود دارد.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر محور اصلی نگرانی‌ها استان تهران است اظهار کرد: تهران از تجمع و تردد‌های بالایی برخوردار است و تاثیر فراوانی بر سایر استان‌ها می‌گذارد، پس امکان بازگشت تعطیلی‌ها در تهران بسیار بیشتر از سایر استان‌ها است.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره ه تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و دانشگاه‌ها افزود: با صلاح دید مسئولان استانی، تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و دانشگاه‌ها امکان تمدید خواهد داشت ودرباره تعطیلی سایر اماکن همچون ورزشگاه‌ها، باشگاه ها، آرایشگاه‌ها و تالار‌ها و برگزاری مراسم گوناگون هم مسئولان استانی، مستقل تصمیم گیری خواهند کرد.

حریرچی با اشاره به اینکه برخی مشاغل مانند نیروی انتظامی، بیمارستان‌ها در گروه و دسته اول قرار می‌گیرند و این گروه از مشاغل هرگز تعطیلی ندارند خاطرنشان کرد: اعمال تعطیلی برای مغازه داران و برخی اداره‌ها با صلاح دید ستاد ملی مقابله با کرونا امکان پذیر خواهد بود.

معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: استفاده از ماسک به زیر ۵۰ درصد رسیده است، در حال حاضر به علت مسائل اقتصادی در سراسر دنیا، حد جریمه افرادی که از پوشش ماسک استفاده نمی‌کنند به ندادن خدمت در اداره‌ها و فروشگاه‌ها خلاصه شده است.

او با بیان اینکه اعمال کسر از حقوق به دستگاه مربوط و تصمیم گیرنده واگذار شده است گفت: تجربه نشان داده است که این میزان از جریمه کافی نیست و براساس تصمیم رئیس جمهور قرار است دستورالعملی جدید از هفته آینده اعلام و اعمال شود.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر در حال تجربه آمار فوتی بالای ۱۷۰ نفر هستیم ادامه داد: احتمال وقوع فوتی‌های بیشتر هم بار‌ها اعلام شده است، اما بیشترین نگرانی ما درباره مدارس و دانش آموزان کشورمان است که با ایجاد فضای مجازی شاد از یک سو و حضور فیزیکی ۱۰ درصدی دانش آموزان در کلاس درس، بخش اعظم نگرانی ما رفع شده است.

حریرچی با اشاره به اینکه بچه‌هایی که در هشت ماه گذشته فوت کردند اکثراً بیماری زمینه‌ای داشتند گفت: بنابراین دانش آموزان و بچه‌های زیر ۱۸ سال هم فوت می‌کند، اما اکثراً موارد ابتلا به آن‌ها از جامعه و خانواده بوده است، هنوز در این بازگشایی‌ها موارد ابتلا و بستری قابل توجهی از دانش‌آموزان ندیده‌ایم، قاعدتا اگر استقبال زیاد باشد و یا اجبار به حضور دانش آموزان در مدارس باشد موارد ابتلا بالا می‌رود.

حریرچی با اشاره به اینکه جامعه زیر ۱۸ سال ما حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهد که موارد ابتلای آن حدود یک درصد است افزود: دانش آموزان می‌توانند ناقل قابل توجه ویروس باشند.

او اظهار کرد: امسال کل تولید واکسن آنفلوانزای دنیا حداکثر ۸۰۰ میلیون خواهد بود که برای ۱۰ درصد اجتماع دنیا تامین خواهد شد، لذا برای ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر جمعیت دنیا حداکثر ۸۰۰ میلیون واکسن توزیع می‌شود، در نیمکره جنوبی بیش از ۹۵ درصد ابتلا به آنفولانزا کاهش یافته است و از بستری‌های چند هزارتایی به چند ده تایی رسیده اند و این موضوع به دلیل استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شستشوی دست و عدم تماس‌های دیگر است، بنابراین رعایت عدالت و اصول علمی باید مطابق با شیوه نامه‌ها باشد.

معاون کل وزیربهداشت تصریح کرد: تجربه قم نشان می‌دهد که ایمنی جمعی جواب نمی‌دهد، بلاشک ما تا چند ماه روند ابتلا و فوت قابل توجهی خواهیم داشت و تا چند ماه آینده حتماً باید مسائل بهداشتی و درمانی را رعایت کنیم، هر وقت تعداد فوتی‌ها به زیر ۱۰ رسید می‌توان در خصوص ایمنی جمعی صحبت کرد.

حریرچی با اشاره به اینکه اداره کرونا دو عنصر اصلی دارد که یکی مردم و دیگری حکومت است اظهار کرد: مجموعه حکومت‌ها در همه کشور‌ها برای مقابله با ویروس تصمیماتی می‌گیرند، اما همه تصمیمات حکومتی بستگی به میزان رعایت توسط مردم دارد، اگر همه جا را تعطیل کنیم، اما مهمانی خانگی داشته باشیم موارد افزایش پیدا می‌کند، هنوز حکومت به این نتیجه نرسیده است که منع رفت و آمد و یا منع تجمع داشته باشیم.

او عنوان کرد: متاسفانه روند نزولی استفاده از ماسک را در مراکز و اماکن عمومی از ۷۶ درصد به ۵۵ درصد را شاهدیم، همچنین در وسایل نقلیه عمومی استفاده از ماسک از ۷۳ درصد به ۵۶ درصد سقوط کرده است، صنوف هم از ۷۷ درصد به ۵۸ درصد تنزل کرده اند.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هشدار می‌دهیم ممکن است جایی برای پذیرش نداشته باشیم گفت: میزان حرکت افراد در اجتماع منجر به تماس اجتماعی می‌شود، در اردیبهشت ماه میزان حضور افراددر اجتماع ۴۵ درصد نسبت به شرایط معمول کاهش یافته بود، اما الان به حدود ۱۲ درصد نسبت به شرایط معمول رسیده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 58دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 9:39
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3557 ) ( تعداد نظرات : 10 )

سیب زمینی یکی از پرمصرف‌ترین غذا‌ها در سراسر جهان است؛ به گونه‌ای که همگان به خاطر ارزان بودن و سرعت رشد و کاشت آسان از آن استفاده می‌کنند، اما پوست سیب زمینی اسرار بسیاری دارد که اکثر مردم از آن بی اطلاع بوده و از این رو سرنوشت آن غالبا سطل زباله است.

یک مجله تخصصی غذا و دارو لیستی بلند از فواید پوست سیب زمینی که گنجینه‌ای از مواد مغذی و مفید برای بدن دارد را منتشر کرده است.

تقویت سیستم دفاعی بدن با پوست سیب زمینی
پوست سیب زمینی یکی از مهم ترین منابع ویتامین سی به شمار می‌رود؛ به گونه‌ای که به مانند یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند، علاوه براین پوست زمینی حاوی ویتامین ب و کلسیم است که نقشی اساسی را در تقویت سیستم دفاعی بدن ایفا می‌کنند.
خاصیت ضد سرطانی پوست سیب زمینی
پوست سیب زمینی سرشار از موادی شیمیایی گیاهی است که آنتی اکسیدان قوی به شمار می‌رود و همچنین مقادیر زیادی اسید کلروژنیک دارد که بدن را از سرطان حفظ می‌کند.
کاهش کلسترول خون با پوست سیب زمینی
در پوست سیب زمینی مقدار زیادی الیاف، آنتی اکسیدان و بولیفنل وجود دارد که باعث کاهش میزان کلسترول می‌شود؛ از این رو توصیه می‌شود تا پس از شستشوی دقیق سیب زمینی را با پوست میل کنید.
کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی با پوست سیب زمینی
از آنجایی که پوست سیب زمینی سرشار از پتاسیم و یک ماده معدنی بسیار مهم است، مصرف آن از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی می‌کاهد؛ زیرا پتاسیم نقشی اساسی در کاهش فشار خون و حفظ سلامت قلب ایفا می‌کند.
پوست سیب زمینی همچنین حاوی مواد غذایی متنوع ، مفید و ضروری برای قلب مانند اسید امگا ۳ و اسید‌های چرب است.
حفظ میزان قند خون با پوست سیب زمینی
افزودن پوست سیب زمینی به وعده‌های غذایی خود اقدام مناسبی برای جلوگیری از پرخوری است؛ با صرف‌نظر از اینکه حاوی مقادیر زیادی الیاف است، مواد مغذی مناسب برای جلوگیری از افزایش سطح قند خون را هم دارد. تناول پوست سیب زمینی برای مدت زیاد موجب می‌شود تا فرد به نوع دوم مرض قند و بیماری‌های قلبی مرتبط با آن مبتلا نشود.

درمان سوختگی پوست
پوست سیب زمینی یکی از راه‌های خانگی تاثیرگذار و ساده برای درمان سوختگی پوست و یک آنتی باکتریال قوی است که پوست را مرطوب می‌کند و نسبت به دیگر پماد‌های سنتی ضد سوختگی اثرگذاری بهتری دارد.
بازگرداندن جوانی

بسیاری از مردم از خاصیت شگفت انگیز و سحرآمیز پوست سیب زمینی خبر ندارند؛ این ماده پرخاصیت به دلیل داشتن مواد غذایی اصلی مناسب برای رنگ طبیعی مو راهی شگفت انگیز برای از بین بردن پیری به شمار می‌رود و می‌توان با استفاده از پودر آن مو‌ها را شستشو داد.
کاهش لکه‌های تیره روی پوست با پوست زمینی
پوست سیب زمینی حاوی ترکیبات ضد باکتریال فنلیک و آنتی اکسیدان است که نقش مهمی را در بازگرداندن رنگ طبیعی پوست ایفا می‌کنند. شما باید پوست سیب زمینی تازه را روی لکه‌های تیره ناشی از آفتاب سوختگی و تیرگی به طور مستمر مالش دهید تا از خاصیت لکه بری و روشن کنندگی پوست سیب زمینی بهره‌مند شوید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 58دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 9:38
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3557 ) ( تعداد نظرات : 10 )

کرونا ویروس عمدتا از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. وقتی شخصی که آلوده است، سرفه یا عطسه می‌کند، قطرات حاوی ویروس را به هوا می‌فرستد.کرونا ویروس می‌تواند ساعت‌ها و حتی روز‌ها روی سطوح مانند دستگیره‌های در و میز‌های پیشخوان زنده بماند. مدت ماندگاری این ویروس به ماده‌ای بستگی دارد که آن سطح از آن ساخته شده است.

مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره فواید ضدعفونی کردن سطوح و ماندگاری ویروس کرونا روی اشیا اظهار کرد: اگر بخواهیم به طور دقیق در مورد این موضوع صحبت کنیم باید گفت ضدعفونی کردن سطوح چندان تاثیری در از بین بردن ویروس، ندارد زیرا به طور مداوم ویروس می تواند روی سطوح بنشیند، فقط شست‌وشوی دست‌ها برای مصونیت در برابر کرونا کافی است.

او افزود: تنها راه موثری که می تواند تا حدودی ویروس کرونا را مهار کند و بتوانیم با آن زندگی کنیم، رعایت فاصله اجتماعی و زدن مرتب ماسک است. افراد اگر این شرایط را رعایت نکنند حتما نقطه اصلی وصل شدن مجدد زنجیره ویروس کرونا خواهند بود.

میزان ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح

معصومه بیاتی، متخصص عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل درباره میزان ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح گفته است: قابلیت ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح جامد مانند میز کار، صندلی، دستگیره‌های در از ۲ ساعت تا ۹ روز است. طبق بررسی ها، بهترین ضدعفونی کننده روی این سطوح آب و محلول‌های سفید کننده است.

او می‌گوید: برای تهیه محلول ضدعفونی کننده باید ۹ قسمت آب و یک قسمت سفید کننده مانند وایتکس را ترکیب کرده و با استفاده از پارچه خیس سطوح را تمیز کرده و با پارچه خشک هم باقی مانده رطوبت را پاک کرده و از بین ببریم.

این متخصص عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: در سطوح جاذب میزان تعاملی که فرد در مدت زمان حضور در محیط آلوده دارد، می‌تواند تعیین کننده باشد. اگر ما در محیطی کار می‌کنیم که ترشحات تنفسی زیاد است بهترین کار این است که کفش هایمان را خارج از محیط ساختمان تعویض کنیم و با همان کفش ها داخل نشویم.

بیاتی گفت: لباس‌هایی که خیلی آلوده نیستند را بعد از خروج از محل کار مانند محیط بیمارستان‌ها نه محیط‌های عادی که میزان تعامل و برخورد افراد با قطرات تنفسی زیاد نیست باید در کیسه زباله بزرگی بریزیم و بعد از وارد شدن به منزل آن‌ها را با شوینده‌های معمولی بشوییم.

محققان بریتانیایی دریافته‌اند که اگر فردی عطسه یا سرفه کند، ویروس کرونا پس از خروج از بدن فرد می‌تواند در حالت قطرات ریز تا سه ساعت در محیط دوام بیاورد. در مورد دستگیره‌ها نیز باید گفت دستگیره‌های مسی سریع‌تر از هر سطح دیگری ویروس کرونا را از کار می‌اندازند. طبق تحقیقات، کرونا روی فلز مسی نهایتاً چهار ساعت دوام می‌آورد.

طبق گفته این محققان، کرونا روی پلاستیک و استیل بیشتر از هر سطح دیگری قابلیت انتقال خود را حفظ می‌کند. یعنی ۲ تا سه روز این ویروس همچنان روی سطح پلاستیکی «زنده» باقی می‌ماند. ویروس کرونا می‌تواند تا بیست و چهار ساعت روی گوشی‌های هوشمند و صفحه نمایش آن‌ها دوام بیاورد. پژوهش‌های دیگر این عدد را تا ۹۶ ساعت هم برآورد می‌کنند. آزمایش‌ها نشان داده است که الکل ۶۲ تا ۷۱ درصد، مواد ضدعفونی کننده خانگی حاوی کمتر از ۰.۱ درصد هیپوکلریت سدیم یا حاوی ۰.۵ درصد ماده سفیدکننده پروکسید هیدروژن می‌توانند در عرض کمتر از یک دقیقه ویروس کرونا را از بین ببرند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 58دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 9:36
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3557 ) ( تعداد نظرات : 10 )

در برخی موارد دندان عقل سبب درد‌های شدیدی می‌شود که باید کشیده شود.

متخصص جراحی دهان، فک و صورت آلمانی «تورستن ریچرت» (Torsten Reichert) در این زمینه می‌گوید: مشکلات دندان عقل به دلیل کوچک بودن فک و یا رشد این دندان در موضعی نادرست به وقوع می‌پیوندد، یعنی پدیدار شدن دندان عقل به شکل جزئی یا اینکه به صورت وارونه بیرون آید.

او افزود: دندان‌های عقل اکثرا سبب ایجاد مشکلاتی مانند التهاب ها، ورم و درد شده و دندان‌های مجاور را نیز اذیت می‌کند.

این جراح آلمانی می‌گوید: دندان‌های عقل تا سن ۲۰ سالگی ظاهر می‌شوند که باید آن‌ها را کشید و در صورت لزوم، پیش از ۲۵ سالگی انجام شود؛ زیرا برداشتن استخوان‌های اطراف با وجود تشکیل ریشه آسان است. گاهی نیز پزشک مجبور می‌شود تا دندان عقل را در صورت آنکه مانع رشد و خروج داندان‌های مجاور شود، زودتر بکشد.

دندان عقل همچنین در زمان وقوع عوارضی مانند عفونت اطراف تاج دندان که سبب درد شدید به هنگام بازکردن دهان می‌شود، کشیده می‌شود؛ اگر دندان عقل در مقطعی، عوارضی ایجاد کند، کشیده می‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 58دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 9:35
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3557 ) ( تعداد نظرات : 10 )

یکی از چیز‌هایی که در سلامت دندان‌ها تأثیرگذار است، نوع غذا‌هایی است که مصرف می‌کنیم. اینکه چه غذا‌هایی برای سلامتی دندان‌ها مفید هستند یا چه زمان باید دندان عقل را کشید، از پرسش‌هایی است که قصد داریم در این گزارش به آن پاسخ دهیم.

علت پوسیدگی دندان
به اعتقاد «اشتفان زیمر» دندانپزشک آلمانی، علت پوسیدگی دندان‌ها به تغذیه نادرست باز می‌گردد؛ بطوری که پوسیدگی دندان به دلیل خوردن زیاد کربوهیدرات‌ها به خصوص قند است. باکتری‌های موجود در رسوبات دندانی از قند، سبب تولید اسید‌هایی می‌شود که به نوبه خود باعث پوسیدگی دندان می‌شوند.

دکتر زیمر اظهار می‌کند: مسئله تنها به آنچه ما می‌خوریم ختم نمی‌شود؛ بلکه زمان و چگونگی آن نیز مهم است.

او در ادامه می‌گوید: به هنگام فاصله میان وعده‌های غذایی، فرآیند پیچیده‌ای در دهان شکل می‌گیرد. رسوباتی از باکتری‌ها در دهان وجود دارد که از قند، اسید تولید می‌کنند. سپس میزان PH به سطحی پایین کاهش می‌یابد (یعنی اسیدیته افزایش می‌یابد) و کلیسم موجود در دندان‌ها را از بین می‌برد.

این دندانپزشک آلمانی می‌افزاید: حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد تا مقدار PH دوباره از این مقدار عبور کند و در این مدت، دندان‌ها ضعیف هستند.

اما خبر خوب این است که بدن در صورتی که زمان کافی در اختیار داشته باشد، به تنهایی این کار را انجام می‌دهد. این بدان معناست که در میانِ وعده‌های غذایی، چند ساعت استراحت کنید و میان وعده سبک و یا نوشیدنی، بین آن نخورید.

نقش سبزیجات  در سلامت دندان
سبزیجات از بهترین انتخاب‌ها در خصوص میان وعده‌ها هستند؛ چرا که دربردارنده مواد قندی کمتری بوده و نیازمند جویدن بیشتری هستند، به مانند ساقه‌های کرفس که سرشار از فیبر‌هایی است که تا حدی دندان‌ها را تمیز می‌کند. همچنین فلفل و هویچ نیز مفید هستند.

اما کسانی که خوردنی‌های شیرین را دوست دارند، می‌توانند سیبی را بخورند که دارای مقداری شیرینی باشد؛ اما نباید شیرینی آن زیاد باشد. برعکس، خوردن میوه‌هایی که میزان زیادی قند دارند، به مانند موز، نیازمند آن است که دندان‌ها بلافاصله پس از آن مسواک شوند.

خوراکی های مضر برای دندان
بهتر است غذا‌هایی خورده شود، که به دندان نمی‌چسبند؛ چرا که شستن دندان‌ها در این موارد دشوار بوده و سبب می‌شود این مواد برای مدتی طولانی بر روی دندان‌ها باقی بمانند و در نتیجه به دندان‌ها آسیب برسانند.برای مثال «چیپس» به سطح محل جویدن می‌چسبد و از طریق کربوهیدرات فراوان، به آنجا آسیب می‌رساند.

ویتامین‌های لازم برای دندان
به طور کلی ویتامین ها، نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان‌ها دارند. از این رو، میوه‌ها و سبزیجات سبز رنگ و نیز زرد رنگ، در بردارنده مقدار فراوانی ویتامین A هستند که به نوبه خود برای غشای مخاطی دهان مفیدند؛ همچنانکه ویتامین دی (D) نیز دارای اهمیتی فراوان برای رشد دندان‌ها و قدرت آنهاست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 58دقيقه قبل
يکشنبه 6/7/1399 - 9:34
  • تعداد رکورد ها : 656868