تعداد مطالب : 1227
تعداد نظرات : 535
زمان آخرین مطلب : 3002روز قبل
سایت زیرزمینی آینده که هم اکنون به عنوان تریبون ساختارشکنان داخل کشور عمل می‌کند، برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی‌های اخیر (گنجی، کدیور، مهاجرانی و بازرگان) مدعی شد که 30 روشنفکر خارج‌نشین به دلیل پایبندی موسوی به ولایت فقیه(!) وی را مورد حمله قرار داده‌اند.

این دروغ شاخدار سایت آینده در حالی است که 30 روشنفکر مزبور – که خود این سایت، بسیاری از آنها را افراد غیر مشهور، کارمند یا مورد حمایت محافل غربی و بی‌ارتباط با مردم ایران معرفی کرده - در بیانیه خود در عین مخالفت با ولایت فقیه و تأکید‌ بر ضرورت مقابله با نظام ولایی به عنوان خواسته اصلی فرقه سبز، بر بیانیه هفدهم میرحسین موسوی مهر تأیید گذاشته و تصریح کرده‌اند: «ما، به عنوان بخشی کثرت باور از حامیان جنبش سبز مردم ایران، ضمن پشتیبانی از مطالبات مطرح شده در بیانیه هفدهم مهندس میرحسین موسوی، با درک ضرورت زمان و لزوم همبستگی، بر این عقیده‌ایم که: حکومت دینی، برای حفظ خود، میان مناسبات آزاد مردم با یکدیگر از یک سو، و با جهان خارج از سوی دیگر، پرده‌ای ظلمانی می‌کشد.»!

همانگونه که ملاحظه می‌شود، در این بیانیه نه تنها حمله‌ای متوجه میرحسین موسوی نشده بلکه بیانیه هفدهم وی نیز به صراحت مورد تأیید این به اصطلاح روشنفکران خارج‌نشین قرار گرفته است. از سوی دیگر بر خلاف ادعای سایت آقازاده آشوبگر، در بیانیه هفدهم میرحسین موسوی هیچ اشاره‌ای به پایبندی به ولایت فقیه نشده و نامبرده صرفاً بر اجرای کامل قانون اساسی آن هم با شرط و شروطی که او برای برون‌رفت از بحران (بحرانی که در صورت وجود، خود وی یکی از عوامل و مسببین و مجرمان اصلی آن است) قرار داده، تأکید‌ کرده بود. مضافاً اینکه موسوی در بیانیه‌های قبلی خود برای خشنود کردن ضدانقلاب خارج کشور مداوماً بر این نکته تأکید‌ می‌کرد که قانون اساسی وحی منزل نیست و قابل تغییر است!

گفتنی است با توجه به واکنش شدید مردم مسلمان و انقلابی ایران به رفتارها و مواضع ساختارشکنانه  – از جمله در حماسه باشکوه مردم در 9 دی - ماموریت تبیین دیدگاه‌های اصلی فرقه سبز به خارج کشور منتقل شده و براساس این تقسیم نقش، موسوی و همفکرانش مطالبات به اصطلاح حداقلی را در داخل مطرح و نمایندگان فرقه در خارج کشور – با ادبیات مختلف - مطالبات حداکثری و اصلی را تبیین و منتشر می‌کنند.

يکشنبه 4/11/1388 - 18:2
استفاده از ‌5HTML،3CSSو ‌‌فونت‌ها به‌عنوان یك سرویس

استفاده از ‌ ‌‌5HTML‌،-3CSS و فونت‌ها به‌صورت سرویسی مانند ‌Typekit‌ كه به مرورگرها امكان پشتیبانی از قانون ‌CSS@font-face‌ را می‌دهد، استفاده از فونت‌های دلخواه بدون نیاز به نصب را به‌طراح می‌دهد و این آزادی بیشتری برای طراحان به ارمغان می‌آورد. ‌ ‌

‌3CSS‌ برای شكل دادن به محتویات وب امكانات جدید و جالب توجهی در اختیار برنامه‌نویس قرار داده‌است. از پس‌زمینه‌های چندگانه روی عناصر صفحه گرفته تا توانایی بهتر در انتخاب و شكل دادن به عناصر به‌شكلی اختصاصی‌تر، رنگ‌های متحرك مستقل از گرافیك‌های ایستا و پیشرفت‌های مستقل ساده‌تر مانند پشتیبانی از گوشه‌های چرخان بدون نیاز به تكنیك‌های پیچیده درهای غلتان یا جاوااسكریپت.

‌5HTML‌، آرام ولی مطمئن درحال تغییر دادن راه نشانه‌گذاری صفحه‌ها است. این زبان ما را به هدف نهایی وب سمانتیك نزدیك می‌كند، امكان پشتیبانی از چندرسانه‌های با فرمت باز، مثل ویدیو و صدا را می‌دهد و راه‌های بهتری را برای همگام شدن با محتوای یك وب‌سایت به ما نشان می‌دهد.

تغییر دیگری كه طراحان وب آرزوی داشتن آن را داشتند، این بود كه بتوانند از هر فونتی در صفحه وب استفاده كنند بدون این‌كه از جایگذاری عكس پس‌زمینه ‌CSS‌ یا جاوااسكریپت و فلش استفاده كنند. توسعه ابزاری مثل ‌Typekit‌ و پشتیبانی از قانون ‌@font-face‌، سازندگان سایت را قادر به استفاده از رنج وسیع‌تری از فونت‌ها در طراحی‌هایشان می‌كند.

راه‌های وب‌‌‌گردی

منظره مرورگری با مرورگرهای وب بهتر و سریع‌تر مثل گوگل كروم، فایرفاكس، سافاری و اپرا، زنده و خوب است. كاربران وب با گزینه‌های زیادی روبرو هستند كه از عرصه رقابت موفق بیرون‌آمده‌اند. البته این مساله برای توسعه‌دهندگان، پردغدغه و برای مشتریان خوب است.

همه مرورگرها با تمام قوا در جنگ مرورگرها شركت كرده‌اند. این جنگ هیچ شباهتی با رقابت‌های گذشته در اینترنت ندارد، جایی‌كه اینترنت اكسپلورر بقیه مرورگرها را به‌راحتی در رقابت كنار می‌زد. ولی ‌IE‌ در رقابت‌های اخیر تبدیل به یك رقیب ضعیف شده‌است.

ولی تغییرات در جستجو در اینترنت فقط به‌رقابت مرورگرها محدود نشده‌است. محتوای وب خلاصه شده است و برای وب‌گردی دیگر لازم نیست فقط پشت میز بنشینید. گوشی‌های هوشمند رایج شده‌اند، تلویزیون‌ها می‌توانند به اینترنت وصل شوند، كنسول‌هایی مثل ‌3 PS‌ و نت‌بوك‌ها و دستگاه‌های موبایل مثل آیفون و ‌Droid‌، در صفحه‌ای كوچك‌تر از لپ‌تاپ‌های سنتی وب را به كاربران خود می‌دهند.

علاوه‌براین مرورگرها نیز درحال تغییر هستند. گوگل كروم، موتور ‌WebKit‌ را ارائه داد. موتور طرح‌بندی كه بخشی از ویژگی‌های ‌5HTML‌ و ‌3CSS‌ را دارا بود و برای كامپیوترهای ویندوزی طراحی شده بود كه بهتر از درگاه سافاری اپل روی ویندوز جواب داد. این موتور، هنوز یك هدف به‌شمار می‌آید. با حركت گوگل برای گرفتن 10% از بازار در یكی دو سال آینده، كاربران به‌زودی به‌سمت این مرورگر حركت می‌كنند. با تغییر مرورگرها،كار ‌IE‌ سخت شده است ولی امكان موفقیت آن در سال جاری وجود دارد. در آلمان موزیلا فایرفاكس تقریبا بازار ‌IE‌ را كساد كرده است.

وضعیت دیدن وب‌سایت‌ها در رسانه‌های دیگر نیز درحال تغییر شدن و بهتر شدن است. این سوال همواره پیش می‌آید كه آیا وب‌سایت شما نگارش تلفن همراه دارد؟ در صفحه‌های نمایش بزرگ به‌چه صورت خواهد بود، صفحه‌های نمایش كوچك وب‌سایت را چطور خواهند دید؟

رسانه جمعی

هیچ‌كس نمی‌تواند منكر این قضیه شود كه سال 2009، سال بزرگی برای رسانه جمعی بود. مثلا توییتر به روابط عمومی اداره‌ها هم راه یافت. بدیهی است كه این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

رشد پایگاه‌هایی مثل توییتر و فیس‌بوك، وب را به سمت اجتماعی‌تر شدن پیش برد. تغییرات بزرگ قطعا در رسانه جمعی رخ خواهند داد.

جاوااسكریپت

خود ‌3 CSS‌ و ‌5 HTML‌ می‌خواهند جای جاوااسكریپتی را بگیرند كه فلش را برای حمله انتخاب كرده است. این اتفاق، باعث می‌شود اجرای نرم‌افزارهای تحت وب آسان‌تر باشد و بدون نیاز به افزونه‌ای برای یك مرورگر بتوان وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارها را بهتر، مفیدتر و زیبا‌تر دید. ‌ ‌

جاوااسكریپت قدم در محدوده‌ای گذاشت كه پیش از این با فلش به آن دسترسی داشتیم. مثل بازی‌های تعاملی با كاربر و مصوركردن داده‌ها به‌صورت تعاملی و كامل. این فناوری می‌تواند راه بسیار ساده‌تری را برای واسط‌های قوی و از نوع فلش فراهم كند.

استفاده از نرم‌افزار به‌عنوان یك سرویس

مدل‌های شغلی استفاده از نرم‌افزار به‌عنوان یك سرویس ‌(SaaS)‌ سال‌های زیادی منتظر ارائه بودند. بهترین ‌SaaS‌ها مثل محصولات ‌Singals37‌ و ‌Google Enterprise‌ امروزه به‌سرویس‌های معمول بدل شده‌اند.

رقابت خیلی سخت شده‌است! فناوری‌ها راحت‌تر و با هزینه كمتر در دسترس هستند كه به افراد كوچك امكان مبارزه با افراد بزرگتر را می‌دهند. در سال جاری، خواهیم دید كه این رقابت افزایش می‌یابد و جای امیدواری دارد كه خلاقیت در نرم‌افزارهای تحت وب افزایش داشته باشد.

يکشنبه 4/11/1388 - 17:58

فروردین: ممكن است امروز بتوانید مشكلی را در محل كارتان حل كنید و یا موقعیتی مناسب برای برتری  و موفقیت بوجود بیاورید. همچنین شما می‌دانید كه این بخشی از یك نتیجه بزرگتر است كه برای زمانی با شما خواهد بود و برای این مشكل راه حل آسانی وجود ندارد. نتیجه گیری‌های شما درباره كارتان نگرانی‌هایی را ایجاد می‌كنند و دری به روی درگیری شدید عاطفی برای شما باز می‌كند. زیركانه ترین سیاست شما الان این است كه مشغولیت‌های خود را كمتر كنید؛ به خاطر اینكه یكباره می‌بینید كه در یك تعارض قرار می‌گیرید و حتی اگر برنده باشید باعث می‌شود بازنده شوید.
 

اردیبهشت: اكنون نیازی نیست كه به سمت كارهای خود هجوم ببرید و بخواهید با عجله كارها را انجام دهید، به خاطراینكه زمان كافی برای انجام آنها خواهید داشت، اگرچه شما چیزهای مفیدی برای یادگیری دارید، وسوسه كننده است كه  آسان ترین راه را انتخاب كنید. درباره تصمیماتی كه باید بگیرید به مقدار كافی فكر كنید. به خاطر اینكه نتیجه كارهای شما بیشتر از آنچه كه شما فكر می‌كنید روی شما تاثیر خواهد داشت.

 

خرداد: شما تا به حال بسیار مراقب بودید تا كاری را انجام دهید كه از شما انتظار می‌رفت. اما اكنون زمان تفریح و گردش در زندگی شما فرا رسیده، حتی اگر وظایفی دارید كه باید برای اینكه لذت خود را بدست بیاورید آنها را انجام دهید. امروز اگر توجه  و تمركز كافی بر روی كاری كه انجام می‌دهید داشته باشید می‌توانید بسیار مفید واقع شوید و اگر بتوانید كارهایتان را امروز زودانجام دهید بعداز ظهر زمان كافی برای تفریح و خوشی خواهیدداشت.

 

تیر: شما احتمالا قادرید كه بحرانی كه در حال بوجود آمدن است را احساس كنید، حتی اگرآنها در ظاهر خوب و عالی بنظر برسند. با وجود اینكه شما بهترین كاری كه می‌توانید را می‌كنید تا از آن پیشگیری كنید، اما این یك آزمایش نهایی است. نیروی غریزی‌تان به شما می‌گوید كه عقب نشینی كنید،‌ اما احتمالا شما در یك جواب فعالانه‌ای پیشنهاد را ریشخند می‌كنید. همچنانكه مسئولیت شما می‌تواند راه ناپدید شده زندگی شما را مشخص كند. امروز زیاد به خود مغرور نشوید كه ممكن است این اتفاق خوشایند برای‌تان نیفتد. در عوض، به آنها به عنوان بخشی از یك تغییر طولانی مدت در جریانات زندگی تان نگاه كنید.

 

مرداد: زندگی احتمالا امروز گیج كننده به نظر برسد، اما این اوضاع آن قدر طولانی نخواهد بود تا بتواند كارهای شما را زیاد تحت تاثیر قرار دهد. در اواخر روز، به هر حال، ‌ممكن است احساس كنید كمی گیج شده‌اید، حتی اگر شما فقط درباره آنچه كه باید فردا انجام دهید فكر می‌كنید. اجازه ندهید فكركردن به اینكه چقدر كار برای انجام دادن دارید شما را  از پا درآورد و پریشان شوید. نگرانی‌های شما بسیار بدتر از حقیقت است. فقط آن كاری را بكنید كه می‌توانید و مطمئن باشید كه در هفته آینده اوضاع آرام خواهد شد و به آرامش خواهید رسید.

 

شهریور: شما تمام تلاش‌تان را برای كنار آمدن و تحمل كردن همه شرایط انجام داده‌اید و اكنون احساس می‌كنید كه در رابطه با ناتوانی خود برای انجام دادن همه كارها در آستانه سقوط هستید. اكنون، به هر حال،‌ به نظر می‌رسد نوسانات در راه دیگری هستند و شما مشتاقانه منتظر رد شدن از آن هستید،‌ اینكه حتی به سرعت برای انجام دادن كارهای بی شمار آماده می‌شوید. اكنون اولویت بخشی به كارهایتان بسیار مهم است،‌ برای اینكه شما بدانید چقدر مهم است كه پیش بروید و روی آنچه كه بعدها پیش می‌آید حركت كنید. شما همیشه می‌توانید به عقب باز گردید و شكست خود را جبران كرده و آن را بعدها انجام دهید.

 

مهر: در پشت چشم‌های شما رازهای بسیاری نهفته است كه هر كسی آن را متوجه نمی‌شود. افكار شما اكنون همه جا در حال پرواز هستند،‌ اما الان سخت است كه بخواهید بر روی یك كدام از موضوعاتی كه به آنها فكر می‌كنید تمركز كنید تا آن را به واقعیت تبدیل كنید. این حرف به معنی این نیست كه آنها ایده‌های بدی هستند؛‌ بلكه به این معنی است كه اگر بخواهید آنها را به سختی جلو ببرید زمان شما تمام خواهد شد. خوش بینی شما امروز به كمك شماخواهد آمد و شما باید قادر باشید تا دوباره به جلو حركت كنید،‌ و شما نباید كارها را با شتابی بیش ازآنچه كه در كار معمول است انجام دهید.

 

آبان: داوری شما درباره خودتان امروز زیاد زننده و ناگوار نیست، در حقیقت احتمال دارد كه گامی آزمایشی بردارید برای فهمیدن اینكه اخیرا كاری را عالی به اتمام رسانده‌اید، اگر چه آن طوری كه شما انتظارداشتید نتیجه نداده است. شما اكنون قادرید كه آن بخش پرورش یافته وجو خود را به نمایش بگذارید، بنابراین با حمایت خود از آنهایی كه دوستشان دارید حمایت كنید.

 

آذر: شما امروز از احتیاط خود ناامید می‌شوید، به خاطر اینكه مجبور می‌شوید بیش از آنچه كه می‌خواهید خود را در یك موقعیت از اختیارات و تصمیم گیری‌ها قرار دهید. اگر سیاست شما مفید بود،‌ قادر خواهید بود كه استراحت كنید و اجازه دهید كه امور در محل كار تان راه خود را بروند. اما اگر كنترل كردن نتایج مثبتی در پی نداشت، هنوز ایده خوبی است كه به عقب بازگردید و اجازه دهید دیگری این تغییرا را ایجاد كند.

 

دی: احتمالا شما چشم‌های خود را به اوج اهداف‌تان دوخته‌اید،‌ اما اگر توجه نكنید كه پایتان را كجا می‌گذارید ممكن است بلغزید و بیفتید. شما باید چشم انداز خود را تعیین كنید و آن را به واقعیت تبدیل كنید كه آنها باید اینجا و اكنون وجود داشته باشد. اما این می‌تواند فریبنده باشد اما ممكن است ذهن شما برای آینده بسیار سرگردان باشد و شما مایل نباشید كه در لحظه حال باشید. به یاد داشته باشید، چیز اشتباهی در رویاپردازی نیست اما فقط تا زمانیكه هوشیاری خود را به آنچه كه در جلو روی شما واقعیت دارد بازگردانید.

 

بهمن: احتمال دارد اولین بخش از روزتان را صرف كوشش كردن برای كنار آمدن با شرایط اخیر كنید، مخصوصا زمانیكه پیچیدگی و بحران شدیدتر می‌شود. اما شما آرزوش سادگی را ندارید؛ شما به آن توجه نمی‌كنید تا زمانیكه اتفاقات زیادی بیفتد،‌ سعی كنید آن كارهایی را كه باید انجام دهید مشخص كنید. خوشبختانه، همچنانكه روز پیش می‌رود راه شما آشكار خواهد شد و ناگهان شما می‌فهمید كه كجا باید بروید، پس زمان را هدر ندهید.

 

اسفند: ممكن است امروز احساس كنید كه به اندازه كافی موثر و فعال نبوده‌اید یااینكه كاری را اشتباهی انجام داده‌اید. اما مایل نیستید كه همیشه در راه اشتباهی قرار داشته باشید؛ این تنها راهی است كه  باعث می‌شود شما احساسی ناخوشایند داشته باشید به خاطر اینكه شما معمولا می‌خواهید كه راه خود را از میان یك موقعیت انتخاب كنید و به جای اینكه عقلانی آن را برگزینید احساسی انتخاب می‌كنید. زیاد در رابطه با آن فكر نكنید؛‌ فقط با همین شیوه‌ای كه الان در پیش گرفته‌اید راه را ادامه دهید

دوشنبه 28/10/1388 - 15:24

 كارشناسان با كشف چند مقبره اعلام كردند كه سازندگان اهرام مصر بردگان نبوده‌اند.

به گزارش ایسنا، فاروق حسنی وزیر فرهنگ مصر در جریان یك نشست خبری در شهر قاهره از كشف مقبره‌ تعدادی از كارگران سازنده‌ هرم بزرگ مصر خبر داد.


به گفته‌ حسنی، دكتر زاهی هاواس دبیر كل هیأت ارشد آثار باستانی مصر رهبری پروژه‌ كاوش منجر به كشف مقبره‌های سازندگان هرم بزرگ را برعهده داشته است و تا به‌حال تعدادی مقبره مربوط به سلسله‌ چهارم فراعنه با چندهزار سال قدمت كه به سازندگان هرم بزرگ تعلق دارند، كشف شده‌اند.

هاواس در این‌باره گفت، كشف مقبره‌ی كارگران سازنده‌ی هرم چیوپس (Cheops) در كنار این هرم، از آن نظر اهمیت دارد كه یافته‌های پیشین را درباره‌ی این‌كه سازندگان اهرام مصر بردگان بوده‌اند، رد می‌كند.

او ادامه داد: اگر این افراد برده بودند، هرگز به آن‌ها اجازه داده نمی‌شد، مقبره‌های خود را كنار هرم‌های مصری كه مقبره‌ فراعنه‌اند، بسازند. شواهد به‌دست آمده نشان می‌دهند، خانواده‌های ثروتمند مصری و ساكنان دلتای رود نیل، هر روز برای كارگران 11 گاو و 23 گوسفند می‌فرستادند تا به این وسیله، از پرداخت مالیات معاف شوند.

هاواس بر این باور است كه تعداد كارگران سازنده‌ی هرم چیویس حداكثر 10هزار نفر بوده است

دوشنبه 28/10/1388 - 15:23

 نتایج تحقیقات سازمان مخابرات انگلستان در کشورهای گروه 7 نشان می دهد که ایتالیایی‌ها با 97 میلیارد دقیقه مکالمه با موبایل پرحرف ترین کاربران تلفن همراه هستند.
آلمانیها در اروپا بیشترین دلبستگی را به تلفنهای ثابت قدیمی دارند به طوری که هنوز 65 درصد از شهروندان آلمان دارای حداقل یک خط تلفن ثابت در خانه هستند و از هر 10 نفر تنها 6 نفر دارای یک تلفن موبایل است. این درحالی است که به نظر می رسد ایتالیایی‌ها اعتیاد زیادی به تلفن همراه دارند و در این کشور برای 100 نفر 77/155 سیم کارت ثبت شده است.

وابستگی به تلفن همراه در هیچ یک از کشورهای گروه 7 تا این حد بالا نیست به طوری که در آلمان 35/129 سیم کارت برای هر 100 نفروجود دارد.

گزارش سازمان مخابرات انگلستان (Ofcom) با انجام تحقیقاتی در کشورهای عضو گروه 7 نشان می دهد که در سال 2003 در ایتالیا برای هر 100 نفر 66/97 سیم کارت وجود داشت به طوری که در مدت پنج سال یک رشد 11/58 درصدی به ثبت رسیده است. به موازات این رشد از تعداد مشترکان تلفنهای ثابت کاسته شده است به طوری که در حال حاضر11/40 تلفن ثابت برای هر 100 نفر وجود دارد.

همچنین در سال 2003 ایتالیایی‌ها 102 میلیارد دقیقه با تلفن ثابت صحبت کردند که این رقم در سال 2008 به 80 میلیارد دقیقه کاهش یافت. این درحالی است که میزان صحبت با تلفن همراه از 52 هزار دقیقه در سال 2003 به 97 میلیارد دقیقه در سال 2008 رسید.

براساس گزارش لارپوبلیکا، در ژاپن استفاده از تلفن همراه از 20 درصد سال 2003 به 83 درصد در سال 2008 و در آمریکا از 36 درصد به 60/89 درصد افزایش یافته است.

در این میان به نظر می رسد که شهروندان کانادایی علاقه چندانی به تلفن همراه ندارند به طوری که 35 درصد از کانادایی ها هنوز تلفن همراه ندارند.

مهر

دوشنبه 28/10/1388 - 15:21

 

 

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه شکست نشست گروه 1+5در نیویورک طبیعی است ،گفت: راه حل این است که این گروه، حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت بشناسد.
 


دور دیگری از مذاکرات 1+5 برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران که شب گذشته در نیویورک برگزار شد، بدون نتیجه پایان یافت و طرف های حاضر در این جلسه به توافقی دست نیافتند.

«رامین مهمانپرست» در این خصوص به ایرنا گفت: برنامه های اجلاس 1+5 تا زمانی که یک رویکرد واقع گرایانه نداشته باشد و در جهت احقاق حقوق صلح آمیر هسته ای ایران نباشد، دارای نتیجه روشنی نخواهد بود.

وی افزود: کشورهای 1+5 بخوبی اطلاع دارند که فعالیت های هسته ای ایران با توجه به بررسی ها و گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ گونه انحرافی نداشته است.

مهمانپرست اضافه کرد: بنابراین، این پرونده باید در چارچوب قوانین و مقررات آژانس پیگیری شود و رسیدگی به آن در اینگونه جلسات (1+5) یک رویکرد سیاسی است و طبیعی است که چنین جلساتی با چنین رویکردی به نتیجه مطلوب نمی رسد.

وی اظهار داشت: اگر قرار باشد این جلسات به نتیجه و تفاهم برسد، راه حل آن این است که حقوق هسته ای ایران به رسمیت شناخته شود و این پرونده در مسیر حقوقی و طبیعی خود در چارچوب قوانین آژانس قرار گیرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خصوص علت حضور چین در این دور از نشست 1+5 در پایین ترین سطح گفت: برخی کشورها از جمله چین اعتقادی به نتیجه بخش بودن رویکردهای منفی و تحریم و تهدید ندارند و مسیری که با اهداف سیاسی بخواهد پیموده شود، به نتیجه مناسبی نخواهد رسید.

 

دوشنبه 28/10/1388 - 15:20
حجت‌الاسلام علی اکبر محتشمی پور، دبیر کل کمیته حمایت از مردم فلسطین، اخیرا با نوشتن نامه ای به مسئولان نظام، ضمن ابراز ندامت از رویکرد و اقدامات خود در ماه های اخیر، از افراطیون و دشمنان نظام جمهوری اسلامی اعلام برائت کرد.

آقای محتشمی پور که از طراحان "ادعای تقلب" در انتخابات بوده، در این نامه همه ادعاهایش را پس گرفته و گفته که نیت بدی نداشته است!

او با انتقاد از برخی رفتارهای افراطی سران اصلاح طلب، عنوان کرده که هرگز با آشوب های پس از انتخابات، هتک آبروی نظام و خسارت به مردم موافق نبوده است.

این حامی آقای موسوی، همچنین با اعلام مخالفت خود با شعارها و رفتارهای ساختارشکنانه فرقه سبز، از سکوت رضایت آمیز خود در این باره ابراز پشیمانی کرده است.

آقای محتشمی پور پس از آن اقدام به نوشتن این نامه کرده که همزمان علاوه بر موج اعتراض های داخلی، انتقادات مختلفی را هم از سوی شخصیت های خارجی حامی انقلاب اسلامی ایران تحمل کرده است.

گفته می شود که دبیر کل کمیته حمایت از مردم فلسطین در جریان سفرهای اخیرش یه کشور سوریه و لبنان، با انتقاد و کم توجهی شخصیت های مطرح این دو کشور مواجه شده و جایگاه خود را متزلزل دیده است.

* خاتمی هم اعلام برائت کرد

در همین حال، خبرها حاکی است که محمد خاتمی هم برای بار دوم دست به قلم شده و با نوشتن نامه ای به مسئولان کشور، از افراطی گری های فرقه سبز و برخی سران و فعالان اصلاح طلب، اعلام برائت کرده است.

آقای خاتمی همچنین نوشته است که من از همان ابتدا به دوستان تاکید کردم که این راه اشتباه است اما آنان به سخن من گوش نکردند.

او پیش از این نیز، نامه دیگری با همین مضمون به یکی از شخصیت های عالی رتبه نظام نوشته بود که پس از رسانه ای شدن آن، با فشار اطرافیان و گروه های تندرو مواجه و مجبور به تکذیب آن شد اما یک روز پس از آن، روزنامه جمهوری اسلامی به تایید نامه نگاری آقای خاتمی پرداخت.

نامه نگاری های شخصیت های مطرح اصلاح طلب و ابراز پشیمانی آنان از رویدادهای اخیر، در شرایطی به سوژه داغی برای محافل سیاسی تبدیل شده است که گفته می شود مسئولان نظام و حامیان انقلاب اسلامی همچنان تاکید دارند که سران اصلاحات باید ضمن "اعلام رسمی پشیمانی خود" و "جبران خسارت ها"، در برابر رفتارهای اخیر خود "پاسخگو" باشند و در برابر اجرای قانون مقاومت نکنند.
منبع:جام جم آنلاین
دوشنبه 28/10/1388 - 15:5

بعد از آماده کردن صفحات سایت و رفع ایراد آنها حالا نوبت به راه اندازی و برپایی وب سایتتان رسیده است. برای اینکار نیاز به یک فضای امن در یک سرور دارید. سرور، یک کامپیوتر متصل به اینترنت است که محتوای وب سایت شما بر روی هارد دیسک آن قرار خواهد گرفت که به این عمل web hosting یا میزبانی وب میگویند. یکبار تنظیمات اولیه توسط متخصصان انجام میشود و از آن به بعد تمام کسانیکه به اینترنت دسترسی دارند میتوانند سایت شما را هم ببینند. شما باید فایلهای خود را بر روی سرور upload  کنید، یعنی اطلاعات را از کامپیوتر خود به کامپیوتر اصلی بفرستید. Upload بر عکس اصطلاح download است که در دانلود اطلاعات را از کامپیوتر دیگری جمع آوری کرده و در کامپیوتر خود ذخیره می کنید.

پیدا کردن سرور مناسب

برای upload کردن صفحات نیاز به یافتن یک فضای مناسب با امنیت بالا دارید. بطور معمول شرکتهای سرویس دهنده اینترنت (ISP)   این فضا را به شما اجاره خواهند داد. برای برپایی یک سایت معمولی نیاز به 5 الی 20 مگابایت فضا دارید. سایتهایی هم هستند که این فضا را بطور رایگان دراختیار شما می گذارند که در عوض تبلیغات خود را در صفحات سایت شما جای میدهند. یکی از این سایتها geocities است.

در نظر داشته باشید که شرکتهای اینترنتی زیادی با قیمتهای متفاوت وجود دارند که شما باید قیمتها را نسبت به امکاناتیکه در اختیار شما قرار میدهند، بسنجید و سپس اقدام به اجاره فضا کنید.

ثبت اسم و دامنه سایت Domain Registartion

پس از پیدا کردن سرور مناسب نوبت به ثبت اسم وب سایت میرسد که این کار شامل هزینه اضافی میباشد و میتوانید در همان شرکتی که میزبانی سایت شما را به عهده دارد، آنرا به ثبت برسانید. البته اسم مورد نظر شما نباید از قبل رزرو شده باشد. سایتهایی وجود دارند که اسم مورد نظر خود را میتوانید در آن جستجو کنید تا اگر آن اسم رزرو نشده باشد، اقدام به ثبت آن کنید. یکی از این سایتها register میباشد.

Upload کردن فایلها توسط FTP

چند روش برای انتقال محتوای سایت شما بر روی سرور وجود دارد. بهترین راه استفاده از پروتکل FTP که مخفف File Transfer Protocol میباشد. برای استفاده از این سرویس برنامه هایی هست که اینکار را برای ما انجام میدهند. معروفترین برنامه ها Cute FTP و WS FTP میباشند. یکی از امکاناتی که شرکت میزبان در اختیار شما باید قرار دهد همین سرویس میباشد که مشخصات لازم مانند password یا همان کلمه رمز  را به شما میدهند و شما اطلاعات لازم را در برنامه FTP وارد کرده و به دایرکتوری مشخص در سرور وصل میشوید. زمانیکه این ارتباط برقرار شود باید عمل انتقال فایلها را انجام داد که بیشتر برنامه های FTP دارای دو پنجره میباشند که یکی محتوای کامپیوتر خودتان را و دیگری دایرکتوری رزرو شده در سرور را نشان میدهد. عمل انتقال فایلها به دو روش انجام میشود، یکی بصورت ASCII که مخصوص انتقال فایلهای دارای متن مانند خود صفحات HTML و دیگری بصورت Binary که مخصوص انتقال فایلهای گرافیکی، صوتی و تصویری میباشد. دقت کنید که اگر اشتباه انتخاب کنید فایلها خراب شده و قابل استفاده نمیباشند ، اما نگران این موضوع نباشید، داخل برنامه های مربوطه گزینه ای هست که بطور اتوماتیک اینکار را انجام میدهد و فقط شما باید آنرا فعال کنید.

پس از عمل upload و تنظیمات مربوط به سرور، صفحه اصلی سایت شما در اختیار بینندگان قرار خواهد گرفت که از طریق همان صفحه به تمام سایت شما دسترسی خواهند داشت.

دوشنبه 28/10/1388 - 15:3
محمد قنادی رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی در گفتگو با خبرنگار روزنامه واشنگتن پست، با معرفی 8 پژوهشكده پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای كه در زمینه‌های رادیوداروها، كشاورزی هسته‌ای، پزشكی هسته‌ای، چرخه سوخت هسته‌ای، لیزر، اپتیك، فیوژن، فیزیك پلاسما، مواد هسته‌ای، پرتودهی محصولات صنعتی و برخی استفاده‌های صلح‌آمیز دیگر فعالیت دارند به تاریخچه پزشكی هسته‌ای در جهان اشاره كرد و گفت: یكی از مهم‌ترین استفاده‌های صلح آمیز از انرژی هسته‌ای، پزشكی هسته‌ای است.
وی افزود: بیش از 50 سال است كه در جهان فعال شده اما 20 سال است كه به مقیاس صنعتی رسیده است، اكنون سالانه 18 میلیون نفر در آمریكا، 12 میلیون نفر در اروپا، 550000 نفر در استرالیا و 850000 نفر در ایران از پزشكی هسته‌ای استفاده می‌كنند.
قنادی در ادامه با معرفی تكنیسیم m 99 به عنوان یك رادیوایزوتوپ با ارزش گفت: بیش از 80 درصد موارد برای تشخیص انواع بیماری‌های سرطان‌های استخوان و بیماری‌های حاد قلبی از تكنیسیم استفاده می‌كنند. این رادیودارو كه بسیار مفید است قبل از سال 2007 به صورت ژنراتور یا مولیبدن تكنیسیم از خارج وارد می‌شد و پس از آماده سازی در سازمان به مراكز پزشكی هسته‌ای سراسر كشور ارسال می‌شد و با اینكه مقدار تكنیسیم وارداتی كافی نبود از اگوست 2007 كشورهای خارجی واردات این رادیوداروی مفید را به كشور ممنوع كردند، از این تاریخ ما تولید رادیوایزوتوپ‌ها را با حجمی بالا در سازمان شروع كردیم.
قنادی با تأكید بر اینكه اخیرا در پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای روی تحقیق و توسعه رادیوداروها كار می‌شود، ادامه داد: ما یك رآكتور تحقیقاتی 5 مگاواتی داریم كه در زمینه تحقیقات هسته‌ای، تولید رادیوداروها، تحقیقات دانشگاهی و آموزش فعالیت دارد به همین دلیل و پس از تحریم تصمیم گرفته شد كه این ژنراتور مفید برای مصارف كشور تولید شود از این رو از اكتبر 2007 همه تكنسیم مورد نیاز كشور را در پژوهشگاه تولید می‌كنیم.
وی با بیان اینكه بیش از 100 مركز پزشكی هسته‌ای و 10 هزار نفر از مردم با بیماری‌های مختلف به صورت هفتگی از تكنسیم ساخت داخل استفاده می‌كنند، اظهار داشت: رآكتور تحقیقاتی اكنون فعال بوده و 5/5 روز در هفته كار می‌كند در حالیكه قبل از 2007 غالبا برای تحقیقات و آموزش استفاده می‌شد.
قنادی با اشاره به عدم دریافت هرگونه كمك از كشورهای خارجی گفت: رادیوایزوتوپ‌ها و كیت‌های رادیودارویی دیگری نیز در این مركز تولید می‌شود و مادامی كه سوخت برای رآكتور داشته باشیم، رادیوایزوتوپ تكنیسیم را خودمان تولید می‌كنیم.
قنادی در خصوص مهم‌ترین رادیوداروهایی كه در رآكتور تولید می‌شود، اظهار داشت: رادیوداروهایی مثل ید 131 كه برای تشخیص و درمان سرطان تیروئید به كار می‌رود را نیز تولید كرده‌ایم كه بیش از 200 نفر در هفته با این رادیودارو معالجه می‌شوند، این رادیودارو قبل از تحریم نیز در مقیاس كمتر تولید می‌شد اما اكثراً از كشورهای دیگر وارد می‌شد، پس از تحریم 2007 در كنار تكنسیم و مولیبدن، ید 131 نیز تولید می‌شود، همچنین رادیوداروهای دیگری همچون فسفر P32 و ایریدیم 192 را تولید می‌كنیم البته بیشتر پروژه‌های رادیودارویی (مانند مولیبدن) از پروژه‌های دانشجویی آغاز شدند.
به گزارش فارس، رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای در ادامه افزود: ما در دو سال گذشته در تولید رادیوداروهای درمانی حاوی ساماریوم 153 و رنیوم 186 فعال بوده‌ایم كه آزمون‌های حیوانی و انسانی خود را پشت سر گذاشته‌اند و امیدواریم به زودی در مقادیر بالا برای بیمارستان‌ها ارسال شوند.
به گفته وی این رادیوداروها در اصل برای تسكین درد استخوان‌ها در متاستازها به كار می‌روند و این اولین بار است كه این رادیوداروها در كشور تولید می‌شوند.
قنادی در ارتباط با دیگر رادیوداروهایی كه در پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای تولید می‌شود، افزود: ما رادیوداروهایی نیز داریم كه با سیكلوترون كرج تولید می‌شوند، در میان این رادیوداروها، گالیوم 67، تالیوم 201، كریپتون m81، مس 61 و 64 و ایندیوم- 111 رادیوایزوتوپ‌هایی هستند كه با سیكلوترون تولید می‌شوند و بیشتر آنها برای تشخیص به كار می‌روند ولی به اندازه تكنیسیم استفاده نمی‌شوند زیرا این رادیوداروها گران تر هستند و از طرفی تكنیسیم برای تشخیص بیشتر از 15-10 نوع بیماری استفاده می‌شود.
وی افزود: گالیوم 67 برای تومورهای بافت نرم، تالیوم برای بیماری‌های قلبی، ایندیوم برای انواع سرطان‌ها به فرم نشاندار و كریپتون برای اسكن ریه و مس 61 و 64 برای اسكن PET به كار می‌روند و FDG نیز دیگر رادیودارویی است كه با سیكلوترون تولید می‌شود و برای تشخیص PET استفاده می‌شود.
قنادی اضافه كرد: علاوه بر این فعالیت‌های پژوهشگاه در زمینه تجهیزات تولید و استفاده از این رادیوداروها مانند اسكن PET و spect ، مونیتور و آشكارسازها كار می‌كند اما مشكل اصلی در حال حاضر اتمام سوخت رآكتور تحقیقاتی تهران است كه یا باید سوخت را تولید كنیم یا بخریم در حالیكه با مشكلات سیاسی مواجه شده است.
قنادی در زمینه توانایی پژوهشگاه برای تولید سوخت راكتور تهران و اثرات توقف تولید رادیوداروها گفت: تولید سوخت 20 درصد كار مشكلی نیست و می‌توان آن را تولید كرد، زیرا فناوری آن موجود است اما اگر نتوان رادیوداروها را تولید كرد، بیش از 10 هزار نفر در هفته در ایران بدون دارو می‌مانند و بسیاری از آنها از عوارض عدم تشخیص به موقع بیماری‌ها رنج خواهند برد و خصوصا دو رادیوداروی ید 131 و تكنیسیم m99 در این زمینه بسیار مهم هستند.
رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای در خصوص اینكه با وجود گذشت 16 سال از تهیه سوخت رآكتور از كشور آرژانتین سوخت آن به اتمام نرسیده است، گفت: پیش از 2007 این راكتور با تمام ظرفیت فعالیت نمی‌كرد معمولا یك روز یا ساعاتی را در هفته فعالیت داشت كه اگر با شرایط كنونی كار می‌كرد مدت‌ها پیش سوخت آن تمام شده بود. در حال حاضر از سال دیگر راكتور نیازمند سوخت جدید است و دو انتخاب بیشتر نداریم یا باید از خارج سوخت مورد نیاز وارد كرد و یا تولید شود، اگر این كار انجام نشود راكتور باید خاموش شود.
قنادی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینكه اگر تحریم‌ها ادامه یابد، شما چه می‌كنید؟ پاسخ داد: اگر تحریم‌ها ادامه یابد مردم آسیب می‌بینند در حالیكه بیماری مردم باید تشخیص داده و معالجه شود. چه تفاوتی بین ایرانی و انگلیسی، فرانسوی و دیگران در این زمینه وجود دارد. دارو دقیقا همچون غذاست. آیا اگر در انگلیس ببینند كسی در حال مرگ است كمكش نمی‌كنند؟
وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم این رادیوداروها را از خارج هم وارد كنیم زیرا به دلیل تحریم‌ها در اختیار ما قرار نمی‌دهند و اگر هم بخواهند این كار را انجام دهند به دلیل ظرفیت محدود تولید جهانی امكان واردات زیاد آن هم وجود ندارد.
قنادی در خصوص عمر رآكتور و كارایی آن گفت: ما با كارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جلساتی در مورد رآكتور و رادیوداروها داشتیم. برخی می‌گویند این رآكتور بسیار قدیمی است در حالیكه طبق مستندات آژانس در دنیا بسیاری از رآكتورهای تحقیقاتی در كانادا، بلژیك، هلند، انگلیس و آفریقای جنوبی 40 تا 50 سال است كه فعالیت می‌كنند.. كارشناسان گفتند این رآكتور برای از رده خارج كردن بسیار جوان است و اگر بتوان آن را مدیریت كرد می‌تواند سال‌ها فعالیت كند.
وی افزود: ما اگر بتوانیم سوخت آن را تهیه كنیم حداقل 20 سال دیگر می‌تواند فعالیت كند.
قنادی همچنین در زمینه به روز كردن فنآوری موجود در رآكتور تهران گفت: ما تجهیزات مختلف آن را به روز كرده‌ایم و اكنون تنها مشكل ما سوخت آن است كه به یك مسأله سیاسی تبدیل شده است.
وی در پاسخ سؤالی مبنی بر ارتباط بین رآكتور تحقیقاتی تهران و تولید سلاح‌های هسته‌ای تأكید كرد: ما با این رآكتور 5 مگاواتی تحقیقاتی كار می‌كنیم و هر كسی كه كمترین اطلاعی از علوم هسته‌ای داشته باشد می‌داند كه ارتباطی بین رآكتور و تسلیحات هسته‌ای وجود ندارد. تسلیحات هسته‌ای تأسیساتی می‌خواهد كه بسیار پیچیده است و ما نداریم. ما با این راكتور رادیوداروهای مورد نیاز مردم كه بسیار حیاتی هستند را تهیه می‌كنیم و در زمینه تحقیقات دانشگاهی و آموزش فعالیت می‌كنیم.
قنادی در پایان در خصوص تولید كمتر رادیوداروها گفت: اگر از رآكتور با قدرت كمتری استفاده كنیم، رادیوداروی كمتری تولید می‌كنیم وبرای بیماران كافی نخواهد بود. در حال حاضر رادیوداروها به اندازه مصرف كشور تولید می‌شوند اما اگر بتوانیم نصف رادیوداروهای مورد نیازمان را از خارج وارد كنیم، می‌توانیم راكتور تحقیقاتی را با نصف قدرت فعال كنیم اما مسأله اصلی این است كه مولیبدن به ما نمی‌دهند.
دوشنبه 28/10/1388 - 14:54

  رژیم

 

به نقل از پایگاه اینترنتی " میگ نیوز" روسیه ، ژنرال "اوزی ایلام " رییس سابق انرژی اتمی رژیم صهیونیستی و یکی از فرماندهان فعلی این رژیم صیهونیستی روز یکشنبه گفت: اسراییل از توان لازم برای توقف فعالیت های هسته ای ایران برخوردار نیست .

وی افزود: حمله به ایران بی معنا است چراکه برای انجام چنین تهاجمی به نیروی هوایی قدرتمند نیاز است که تنها یک ابر قدرت می تواند آن را در اختیار داشته باشد.
عضو رژیم صهیونیستی گفت: دستیابی ایران به سلاح اتمی بسیار دور است و تهران برای ساخت آن حداقل به 7 سال زمان نیاز دارد.
این ژنرال رژیم اسراییل همچنین اعلام کرد: سازمان های اطلاعاتی اسراییل در باره توانمندی های هسته ای ایران هراس افکنی می کنند.

 

دوشنبه 28/10/1388 - 14:54