abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )


جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام موافقت شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در این خصوص گفت: طرح بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام با وسعتی حدود 537 هکتار، در برگیرنده بخشی از مناطق 12، 15، 16 و 20 شهر تهـــــــران می باشد که در سیزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و بحث و بررسی اعضاء با کلیات طرح موافقت شد.
وی افزود: بخش غالب وضع موجود در محور فدائیان اسلام به صورت انبار و کارگاه های صنعتی خرد قدیمی و بعضاً رها شده است و مطابق طرح ارائه شده قرار است این محور به خیابانی سرزنده، فعال و کامل تبدیل شده و پیوند دهنده مرکز تاریخی شهر تهران با مرکز تاریخی شهر ری باشد به طوری که زمینه‌ساز فرصت‌های جدید سکونتگاهی و تفریحی شود.
اشراقی گفت: همچنین بنا است این محور به محور نوینی از کسب و کار، فعالیت، سکونت و فرهنگ شهر تبدیل شده و به سامانه یکپارچه حمل و نقل پاک مجهز و متصل شود.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج بیان کرد: در کلیات طرح مذکور 63 هکتار به فضای سکونتگاهی، 288 هکتار به کاربری فعالیت و کسب و کار، 95 هکتار به فضای مختلط و 90 هکتار به فضای سبز و باز اختصاص داده شده است؛ همچنین بیش از 200 هکتار برای لایه های تثبیتی خدماتی در نظر گرفته شده و مقرر شد مراتب به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران نیز ارسال گردد.
وی تأکید کرد: بنا شد پروژه های محرک توسعه محدوده طرح، مبتنی بر رویکرد این طرح بوده و به صورت موردی توسط کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج نیز مورد رسیدگی قرار گیــــرد.
اشراقی گفت: در صورت تحقق کامل طرح، 15 هزار نفر به جمعیت این محدوده اضافه میگردد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج افزود: در این جلسه با احداث مجتمع ایستگاهی مترو هلال احمر در زمینی به وسعت 2500 متر مربع در 8 طبقه واقع در منطقه 11 موافقت شد. همچنین با تغییر زیر پهنه محدوده ای به وسعت بیش از 2 هکتار در محدوده خیـــــابان نلسون ماندلا واقع در منطقه یک از سکونت به فعالیت نیز موافقت شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 15:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه از برگزاری ویژه برنامه های هفته سلامت ویژه بانوان شهروند این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، کاظم کمالی نسب در این باره گفت: ویژه برنامه های هفته سلامت ویژه بانوان(سبا) در سه قسمت ورزش در دوره بیماری کووید-19، روان شناسی در دوره بیماری کووید-19 و تغذیه در بیماری دوره کووید-19 از روز دوشنبه 28 مهر ماه تا چهارشنبه 30 مهر ماه از ساعت 10 صبح تا 13 ظهر در بوستان بهشت مادران واقع در بزرگراه شهید حقانی، خیابان جلفا برگزار خواهد شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه اظهار کرد: همچنین وبیناری با حضور دکتر مصطفی فروتن درباره "نقش زنان و سلامت روانی افراد در همه گیری بیماری کرونا روز سه شنبه 29 مهر ماه به صورت آنلاین در پیچ اینستاگرام به آدرس: banovan.mantaghe.3ساعت 10 صبح برگزار می شود.

زنان و سلامت روان در همه گیری بیماری کووید 19، نقش زنان در ترویج منابع معتبر آموزشی و اطلاعات معتبر و پیشگیری ارزش ها و باورهای غلط درباره پیشگیری و درمان بیماری کووید 19 و پیشگیری از آسیب های شغلی و اجتماعی زنان در شیوع ویروس کرونا، شعارهای ویژه برنامه های هفته سلامت است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 15:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )


همزمان با آغاز هفته ملی سلامت بانوان ایرانی(سبا) از سوی شهرداری منطقه 11 وبینارهای تخصصی ویژه ی بانوان از روز سه شنبه ۲۹مهرماه در فضای مجازی به صورت زنده برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 در این باره گفت: همزمان با آغاز هفته ملی سلامت بانوان ایرانی(سبا) با توجه به رعایت اصول فاصله ایمن جمعی و لزوم حفظ شعار در خانه بمانیم، سلسله وبینارهای تخصصی ویژه ی بانوان با رویکرد ارتقا سطح بینش و اگاهی زنان از روز سه شنبه ۲۹مهرماه در فضای مجازی به صورت زنده برگزار می شود.
آبادیان افزود: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم آگاهی بخشی به شهروندان در خصوص این بیماری و ارائه راهکارهای موثر، هفته سلامت زنان فرصت مغتنمی شد تا مباحث مرتبط با سلامت روان و خودمراقبتی جهت مقابله با کرونا ویروس به بانوان آموزش داده شود.
او ادامه داد: در این وبینارها که با حضور اساتید برجسته و مجرب دانشگاه در حال برگزاری است؛ مباحث حائز اهمیتی اعم از شیوه زندگی سالم زنان با تاکید بر فاکتور چاقی به عنوان عامل وخامت کووید ۱۹، سلامت باروری زنان در مقابله با کرونا، زنان پیشگامان خودمراقبتی و حفاظت از خود و اعضای خانواده در پیشگیری از کووید۱۹، زنان و سلامت روانی در همه گیری کووید ۹، به مدت ۴ روز متوالی از روزسه شنبه ۲۹ مهرماه تا روز جمعه ۲ آبان ماه در فضای اینستاگرام اداره امور بانوان منطقه به نشانی banovan.mantagheh.11 ارائه خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 15:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )


رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: مقوله بازسازی و بازتوانی به عنوان یکی از ارکان فرآیند مدیریت بحران به دلیل نبود برنامه های مدون مغفول مانده است.
کتاب «تاریخچه معماری بازسازی سکونتگاه های انسانی در ایران» از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به منظور بهره برداری پژوهشگران، محققان و علاقه مندان به این موضوع منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در این کتاب علاوه بر روایت و به تصویر کشیدن واقعی حوادث رخ داده ، مدل های مختلف بازسازی ارائه و علل موفقیت یا عدم موفقیت آنها تحلیل شده تا با بهره گیری از تجارب حاصله گزینه های مطلوب بازسازی و بازتوانی و عوامل موثر بر این امر را معرفی نماید.
دکتر رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در بخشی از پیشگفتار این کتاب با اشاره به ضرورت پرداختن به مقوله بازسازی پس از سانحه آورده است: یکی از ارکان فرآیند مدیریت بحران به دلیل نبود برنامه های مدون مبتنی بر مدل های متنوع زیستگاهی و اقلیمی و نیز رویکردهای مکتوب و مطلوب بازسازی همچنان مغفول مانده است... این کتاب با هدف ارتقای دانش مکتوب مدیریت بحران، زمینه مناسبی برای انتقال و تبادل دانش و تجربیات و تقویت برنامه ریزی در حوزه بازسازی و بازتوانی در کشور را فراهم می نماید و تصویری روشن از وضعیت زمانی و مکانی حوادث و اقدامات صورت گرفته ارائه می دهد.
کرمی محمدی با اشاره به اهمیت مرحله بازسازی و بازتوانی نوشته است: این مرحله فرصتی مغتنم برای ایجاد شهری تاب آور و با برنامه ریزی مبتنی بر مدیریت ریسک و خطر می باشد. برنامه ای که در آن زمینه اصلاح و بهینه سازی الگوهای تمرکز و پراکندگی جمعیت (تمرکز زدائی ) سهولت دسترسی شهروندان به نیازهای اساسی و زیر ساخت های حیاتی و خدماتی، پویایی زندگی و رشد فرهنگی و اقتصادی منطقه با لحاظ اصل پاسخگوئی و مسئولیت پذیری در مقابل شرائط بومی و اقلیمی ملاحظه شده باشد.
این کتاب مستند سازی و تجربه آموزی از روند بازسازی هفت دهه اخیر را با هدف شناخت علل و عوامل کالبدی اجتماعی و عملیاتی ماندگاری فضاهای مسکونی و عمومی بازسازی شده در بازسازی های گذشته کشور و درس های آموخته شده مشترک در راستای تدوین برنامه بازسازی زلزله احتمالی در همان نواحی تشریح کرده است.
این کتاب توسط دکتر علیرضا فلاحی استاد گروه سوانح و بازسازی دانشگاه شهید بهشتی و همکارانش تالیف شده و نویسنده در مقدمه آن آورده است: با توجه به موقعیت ویژه ژئوپلیتیکی و جغرافیایی ایران و علی رغم اینکه شهرهای کشور به صورت مستمر و به واسطه بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل و همچنین جنگ تحمیلی دچار خسارت مالی و جانی فراوانی شده اند... این کتاب در هشت فصل تالیف و تدوین شده و تلاش دارد از طریق درس آموزی از تجربه های بازسازی های گذشته کشور به استخراج علل و عوامل آن بپردازد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 15:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )روابط عمومی سازمان حمل ونقل، ترافیک شهرداری تهران طی اطلاعیه ای اعلام میدارد؛«ارسال دو پیامک برای رانندگان ناوگان حمل بار درون شهری، درباره پرداخت هزینه صدور باربرگ مشکل نرم‌افزاری است که بزودی برطرف می‌شود.»
نظر به ابهام ایجاد شده در خصوص ارسال دو بار پیامک به رانندگان درباره صدور باربرگ اعلام میشود؛ «ارسال دو پیامک نشانه پرداخت دو بار هزینه باربرگ نیست و اصلاح این مشکل نرم‌افزاری در سامانه صدور سند حمل بار و کالای تهران (بارانه) در دست اجراست .
«رانندگان برای اطمینان از عدم کسر وجه اضافه می‌توانند به کیف پول الکترونیک خود در سامانه تهران من مراجعه کرده و با مقایسه تعداد باربرگ صادره و موجودی حساب، از این موضوع مطمئن شوند.»

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 15:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

در دور دوم طرح "پیمایش محلات منطقه۹" که از ۱۷تیرماه شروع شده، تاکنون با استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل پاک، 47کیلومتر رکاب زده شده است.
به‌ گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، طرح پیمایش محلات از زمان حضور سید مصطفی موسوی شهردار منطقه با تقسیم محلات۸گانه به محدوده های تحت اختیار برای رصد و رفع کم و کاستی های محلات در امور نگهداشت شهر در حال برگزاریست.
به این منظور و با شروع دور دوم "طرح پیمایش محلات منطقه۹" تاکنون شهردار منطقه به همراه مدیران، نهمین بازدید میدانی را با استفاده از دوچرخه در حمایت از کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" رکاب زدند.
در چهلمین پیمایش محلات در دور دوم، تاکنون 195 کیلومتر معادل2667دقیقه بازدید صورت گرفته که سهم دوچرخه سواری 47کیلومتر بوده است.
در پیمایش سه شنبه 29مهر، مدیران شهری مسیر خیابان آزادی به سمت خیابان شهیدان و میدان دکتر هوشیار تا بزرگراه یادگار امام(ره) که مسیر دوچرخه احداث شده است؛ موسوی شهردار منطقه در خصوص اصلاحات مرتبط با پیست دوچرخه سواری در محورهای مذکور مواردی را متذکر شد.
لازم به ذکر است "طرح پیمایش محلات منطقه۹" با هدف رسیدگی به امور نگهداشت شهر مطابق مصوبات برای افزایش رضایتمندی شهروندان در ایجاد تهران شهری برای همه در محلات 8گانه برگزار می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 15:14
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

شمال تهران در نگهداشت حوزه خدمات شهری، توانست در شش ماهه نخست سال 99، در جایگاه سوم مناطق 22 گانه شهر تهران قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طبق اعلام سازمان بازرسی و سامانه مدیریت شهری 137 شهرداری تهران، شهرداری منطقه یک در شش ماهه سال 98 با امتیاز 65 درصدی در رتبه 21 مناطق قرار داشت که با اتخاذ تمهیدات لازم توانست در مدت مشابه در سال 99 با کسب امتیاز 93 درصدی به رتبه سوم مناطق دست پیدا کند.

وی گفت: با کاهش فراوانی پیام های مردمی در خصوص وضعیت نگهداشت خدمات شهری شاهد افزایش 27.8 نمره ای در شاخص نگهداشت خدمات شهری در منطقه یک بوده ایم.

جعفریان با اشاره به نظارت های میدانی و طرح های اجرایی جهت بازدید مستمر نواحی در روزهای پایان هفته از معابر اصلی و پر تردد  منطقه خاطر نشان کرد: با آبیاری به موقع فضاهای سبز و بوستان ها، جمع آوری زباله ها و رفت و روب معابر، نصب و شستشوی مخازن، لایروبی انهار، مبارزه با جانوران مضر شهری و جمع آوری سگ های ولگرد و... شاهد کاهش پیام های مردمی و ارتقاء منطقه یک در حوزه نگهداشت بوده ایم.

گفتنی است در همین راستا حمید رضا گودرزی معاون امنیتی و انتظامی و دبیر شورای تامین استان تهران با بازدید میدانی بعمل آمده از محدوده منطقه یک در خصوص پروسه جمع آوری، نظافت، پاکیزه سازی و چگونگی انجام امور خدمات شهری در سطح منطقه  با ارائه نامه ای به مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از زحمات مدیران شهری، کارکنان و کارگران زحمت کش خدمات شهری منطقه یک تشکر کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 15:8
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )


مدیر تربیت بدنی شهرداری منطقه 4 تهران از برگزاری برنامه های متنوع ورزشی مجازی به مناسبت هفته تربیت بدنی در منطقه 4 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه  4 تهران ، "نادر گودرزی" با بیان اینکه در دوران شیوع كرونا فعالیت های فیزیكی خانواده ها کاسته شده است افزود: شهرداری به عنوان یك نهاد اجتماعی از وظایف اصلی خود می داند كه به سلامت شهروندان در این دوره كمك كند از این رو به مناسبت هفته تربیت بدنی فعالیت های مجازی ورزشی برای شهروندان این منطقه در نظر گرفته شد.

او در ادامه به فعالیت های آموزش مجازی ورزشی كه خانواده ها بتوانند با خیال آسوده در خانه آنها را انجام دهند اشاره كرد و گفت : از جمله این فعالیت ها تهیه و انتشار آموزش باشگاه مجازی در رشته های متنوع ورزشی، انتشار كلیپ های پارالمپیاد ورزشی و كلیپ های ورزش در خانه در شبکه های اجتماعی منطقه 4 در حال انجام است .

مدیر تربیت بدنی منطقه 4  به لغو همایش رالی شهروندی اشاره کرد و گفت: در این هفته مقرر بود چهاردهمین همایش رالی شهروندی در منطقه 4 برگزار شود که با توجه به موج سوم شیوع کرونا و به منظور حفظ سلامتی شهروندان این مسابقه لغو شد.

گودرزی در پایان از اعزام نفرات ورزشی به چالش پله نوردی و پرتاب دارت خبر داد و گفت: همچنین در این هفته چالش پله نوردی و پرتاب دارت بین شهروندان در کنار  انجام تست های سلامت سنجی و تست تب برگزار و از مربیان و پیشكسوتان ورزشی منطقه تقدیر شد .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 15:7
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران با همراهی شهردار و مسئولان شهرداری این منطقه از روستاهای صالح آباد و رسالت بازدید و به بررسی مطالبات این روستاها پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در این بازدید مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران همراه با علی توکلی شهردار منطقه ضمن گفت و گو با شورای اسلامی و دهیاری روستای صالح آباد ، رسالت و ... پیرامون مهمترین مطالبات این بخش که در گذشته جزء منطقه 19 بوده است و اقدامات مورد نیاز برای رفع آنها، به بازدید از وضعیت ترافیکی خیابان کلهر وارائه پیشنهاداتی برای رفع گره ترافیکی این معابر پرتردد پرداختند.

این مسئولین از وضعیت آسیب های اجتماعی روستای صالح آباد که در حریم منطقه قرار دارد بازدید و همچنین در این راستا از کمپ ترک اعتیاد ایمان رهیافتگان دیدن کردند.

در این برنامه همچنین از اراضی بوستان 180 هکتاری ایرانیان و مراحل پیشرفت فاز اول این پارک به متراژ 16 هکتار بازدید شد.

راه اندازی مجتمع مهارت آموزی بهاران در منطقه از دیگر محورهای این بازدید بود که عضو شورای اسلامی شهر تهران در این رابطه به تعامل با مسئولین کمپ ها و بررسی پیشنهادات آن ها در خصوص مکان مناسب برای راه اندازی ساختمان این مجتمع با رعایت استانداردهای مورد نیاز پرداخت.

براساس این گزارش مجتمع مهارت آموزی بهاران مکانی برای آموزش و توانمند سازی معتادان بهبود یافته و زمینه ای برای بازگشت این افراد به جامعه و در نتیجه کاهش این آسیب اجتماعی در منطقه محسوب می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 15:6
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3809 ) ( تعداد نظرات : 10 )

 مذاکرات اولیه برای تهیه واکسن کرونا انجام شده است
جهانپور گفت: برای تهیه واکسن کرونا از مدت‌ها پیش مذاکرات اولیه با کشور‌های مختلف انجام شده است.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو صبح امروز در برنامه رادیویی سلام صبح بخیر رادیو ایران، اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت کشور از نظر میزان ابتلا به بیماری کرونا به خصوص در تهران بغرنج است و مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را به طور جدی رعایت کنند.

او افزود: براساس پیش بینی‌های انجام گرفته روند میزان ابتلا به کرونا در اکثر کشور‌های اروپایی و منطقه در نیم کره شمالی در حال افزایش است.

جهانپور بیان کرد: اگر شیوه رعایت دستور العمل‌های بهداشتی مانند هفته‌های گذشته باشد و بیماری کرونا جدی گرفته نشود در روز‌های آینده  با افزایش میزان مبتلایان به کرونا در کشور مواجه خواهیم بود.

او با اشاره به اینکه سلامت مردم برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: جهت کنترل بیماری و رعایت دقیق‌تر دستور العمل‌ها در ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا تصمیماتی گرفته شده است. هر کدام از مردم به عنوان سفیر سلامت باید مراقب خود و اطرافیانشان باشند. نگرانی ما از جدی نگرفتن بیماری کرونا و عدم رعایت دستورالعمل‌ها است.

جهانپور گفت: کشورمان به اتحادیه کواکس جهت خرید و تامین واکسن کرونای مورد تایید سازمان‌های بین المللی پیوسته است و مشکلی در خصوص تخصیص منابع مالی برای واکسن وجود ندار. با تایید وزیر بهداشت و رئیس جمهور از مدت‌ها پیش برای تهیه واکسن مذاکرات اولیه با کشور‌های مختلف و با محوریت سازمان بهداشت جهانی انجام شده است.

سال جاری توزیع واکسن آنفلوانزا در کشور ۸ برابر گذشته خواهد بود
سخنگوی سازمان غذا و دارو بیان کرد: به دلیل تحریم‌های ظالمانه تبادلات مالی برای تهیه واکسن آنفلوانزا دچار مشکلاتی بود که با تلاش‌های زیاد توانستیم یک و نیم میلیون دوز از این واکسن را برای گروه‌های اولویت دار تهیه کنیم. سال جاری توزیع واکسن آنفلوانزا بیش از هشت برابر سال‌های گذشته خواهد بود.

او گفت: براساس گزارش‌های دریافت شده از نیم کره جنوبی دنیا میزان ابتلا به بیماری آنفلوانزا در این منطقه کم‌تر از یک دهم سال گذشته است و اگر چنین اتفاقی در نیم کره شمالی رخ دهد میزان ابتلا به آنفلوانزا در کشور کم‌تر از سال‌های قبل خواهد بود.

جهانپور با اشاره به اینکه تا به امروز واکسن آنفلوانزا در داروخانه توزیع نشده است، افزود: مرکز بهداشت مجلس حدود ۱۱ هزار نفر را تحت پوشش خود دارد که بیماران خاص، سالمندان بالای ۶۵ سال و زنان باردار جزو این افراد هستند و توزیع واکسن آنفلوانزا در بین آن‌ها انجام گرفته است.

او تاکید کرد: امروزه با انجام اقدامات کنترلی، بازار سیاه واکسن آنفلوانزا خیلی کم‌تر از سال‌های گذشته است. قیمت اقلام دارویی در کشور بین یک دهم تا یک سی‌ام کشور‌های همسایه است که این موضوع زمینه احتمال قاچاق را ایجاد می‌کند.

دو محموله انسولین قلمی روزهای آینده وارد کشور می‌شود
جهانپور ادامه داد: بخشی از کمبود انسولین قلمی به دلیل اعمال تحریم‌های ظالمانه امریکا است، زیرا تحریم‌ها تبادلات مالی برای خرید اقلام دارویی را با مشکلاتی رو به رو کرده است که با تلاش همکارانم داروی مورد نیاز مردم تامین می‌شود.

او افزود: در سال‌های اخیر گرایش به مصرف انسولین قلمی به دلیل سهولت استفاده از آن بیشتر شده است و انسولین قلمی یکی از ارزبر‌ترین کالا‌ها در حوزه سلامت محسوب می‌شود.

مردم از انسولین رگولار استفاده کنند
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: دو محموله انسولین قلمی در روز‌های آینده وارد کشور می‌شود که در مراکز و داروخانه‌های منتخب توزیع خواهد شد. مردم تا توزیع انسولین قلمی و با نظر پزشک می‌توانند از انسولین رگولار که تولید داخل است مصرف کنند، زیرا این نوع انسولین به وفور در کشور تولید شده و در دسترس مردم قرار دارد.

او بیان کرد: در حال حاضر دو خط تولید انسولین قلمی در کشور راه اندازی شده است که ۲۰ درصد نیاز داخل را تامین می‌کنند و برای افزایش تولید برنامه ریزی کرده‌ایم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 12دقيقه قبل
چهارشنبه 30/7/1399 - 14:10
  • تعداد رکورد ها : 657577