دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

 ویروس کرونا که یک بیماری مسری است پس از گسترش در بین مردم، خودش را با علائم مختلفی به همگان معرفی کرد، از شایع‌ترین علامت‌های ابتلا به این بیماری گلودرد و سرفه‌های خشک است.

سازمان جهانی بهداشت از همان ابتدا کرونا را با علائمی همچون تب و لرز، گلودرد و سرفه‌های خشک به مردم معرفی کرد و از مردم خواست اگر در خود یا اطرافیانشان این علائم را مشاهده کردند به پزشک مراجعه کنند و تحت مراقبت‌های ویژه قرار بگیرند.

تا الان درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده است و شرکت‌های داروسازی مختلفی در تلاش هستند تا داروی درمان این بیماری را پیدا کنند.

برای کاهش علائم این بیماری به خصوص گلو درد و سرفه‌های خشک درمان خانگی وجود دارد که می‌توانیم با مصرف برخی مواد غذایی تا حدودی، التهاب ناشی از این بیماری را از بین ببریم.

راهکار‌های مختلفی وجود دارد تا علامت‌های ناشی از کرونا را تقریبا بی‌اثر کنیم:

-با اضافه کردن رطوبت هوا از دستگاه رطوبت ساز یا بخور استفاده کنیم.

- مایعات گرم مانند آبگوشت بخوریم. سوپ‌های رقیق و چای کم رنگ همراه با عسل مصرف کنیم.

- برای کمک به سیستم ایمنی در مقابله با عفونت استراحت کافی داشته باشیم.

-  با نوشیدن آب و آب میوه‌های خانگی با شیرینی کم و آب سبزیجات تازه بدنمان را هیدراته کنیم.

- حداقل دو تا سه بار و هر سه روز یک بار آب نمک قرقره کنیم. نوشیدن یا قرقره کردن سرکه سیب و عسل می‌تواند تاثیر خوبی در کاهش التهاب گلو داشته باشد.

- خوب است که به محض شروع بیماری ریشه شیرین بیان را مصرف کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 7:14
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

 یک ایمونولوژیست و متخصص ژنتیک اتریشی بیان کرد: در حال تولید منطقی‌ترین دارو برای ویروس کروناست که نه تنها ویروس را از بین می‌برد، بلکه خطر عواقب طولانی مدت را نیز کاهش می‌دهد.

این دانشمند متذکر شد که ۱۵ سالی می‌شود که بر اساس مطالعه اولین ویروس کرونا، که از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ انجام شده است، در حال تولید داروست.

پنینگر گفت: در حال حاضر آزمایش‌های بالینی فاز II را انجام می‌دهیم، زیرا می‌خواهیم بدانیم که آیا این دارو موثر است یا خیر، ما زمان را کاهش نمی‌دهیم، اما یک مطالعه کام انجام خواهیم داد.

او در مورد منحصر به فرد بودن این دارو تأکید کرد: داروی ما، اولاً ویروس را مسدود می‌کند و می‌توانیم هزاران بار آن را کاهش دهیم. ثانیاً، آن دارای فعالیت آنزیمی است که از اندام‌ها ریه ها، قلب و غیره محافظت می‌کند؛  یعنی ما دو عمل در دارو گنجانده ایم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 7:12
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

نتایج تحقیقات دانشمندان استرالیایی نشان می‌دهد بیماران کرونایی در مقایسه با مبتلایان به آنفلوانزا با کمبود سلول ایمنی T در بدنشان مواجه هستند.

در ایمنی سلولی لنفوسیت‌های T شرکت می‌کنند و نقش مهمی در مبارزه با عفونت‌های ویروسی دارند.

یک تیم محقق از موسسه دوهرتی استرالیا ۲۲ بیمار کرونایی که در سه درجه ضعیف، متوسط و شدت یافته بیماری تقسیم می‌شدند را مورد بررسی قرار دادند. این محققان با تمرکز بر روی لنفوسیت T به ویژه T کشنده متوجه شدند که لنفوسیت‌های کشنده T یکی از موثرترین و مهم‌ترین سلول‌ها برای مقابله با آنفلوانزا هستند.

در این مطالعه مشخص شد که در بیماران کرونایی سلول‌های اصلی ایمنی به اندازه کافی تحریک نمی‌شوند تا لنفوسیت T را به میزان مورد نیاز تولید کنند. این تیم همچنین در کنار کشف کمبود تعداد سلول‌های T در بیماران کرونایی دریافتند که اغلب این سلول‌های تولید شده غیرفعال باقی مانده اند به طوری که گویا به هیچ وجه در معرض ویروس قرار نگرفته اند.

کاترین کدزیرسکا، محقق برجسته ایمونولوژی آنفلوانزا در جهان، گفت: یافته‌های پیرامون سلول‌های T از آنجا که اطلاعات حیاتی برای تولید واکسن را نیز فراهم می‌کنند، از اهمیت دو چندانی برخوردار هستند.

او در ادامه بیان کرد: شناخت مشخصه‌ای از لنفوسیت T مقابله کننده با کرونا و نوع پروتیین آن کمک زیادی به ساختن واکسن موثر این بیماری می‌کند.

این تحقیق نشان می‌دهد به طور بالقوه اگر واکسنی بتواند سیستم ایمنی سلول‌های T کشنده را ترمیم کند و پس از مدت کوتاهی آن‌ها را تقویت کند، احتمالاً پاسخ ایمنی بسیار قوی‌تری ایجاد می‌کند و می‌تواند به عنوان واکسن کرونا عرضه شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 7:10
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

دانشمندان آمریکایی می‌گویند که حداقل یک نوع سلول ایمنی برای مقابله با کرونا به خصوص در افراد مسن باید وجود داشته باشد. زمانی که مواد میکروب زا وارد بدن می‌شوند ابتدا با سیستم دفاعی عمومی بدن روبرو می‌شوند که این نوع دفاع در همه موارد یکسان است.

اما پس از شناسایی میکروب مورد نظر، سیستم دفاعی دوم بدن وارد کار می‌شود و با تولید پادتن یا سلول‌های ایمنی T وارد مقابله با ویروس یا باکتری می‌شود.

برای مقابله با ویروس کووید ۱۹ سلول‌های ایمنی T یکی از اساسی‌ترین‌هاست. در یک مطالعه مشخص شد بیماران کووید ۱۹ که ابتلای خفیف‌تری داشتند، دارای پاسخ‌های ایمنی سازگارتر و به ویژه پاسخ سلول‌های T قوی‌تر به ویروس کرونا بودند.

شین کروتی از موسسه ایمونولوژی لاژولا کالیفرنیا و یکی از محققان این مطالعه گفت: افراد بالای ۶۵ سال به احتمال زیاد پاسخ سلول‌های T ضعیف و به طور کلی پاسخ ایمنی ضعیف‌تری دارند.

او توضیح داد: با افزایش سن، میزان ذخیره سلول‌های ساده کاهش می‌یابد. به بیان دیگر، سالمندان سلول‌های T اولیه کمتری در دسترس دارند که برای پاسخگویی به مهاجم جدید فعال شود.

محققان گفتند: پیری و کمبود سلول‌های T اولیه ممکن است از عوامل خطر و عدم موفقیت در ایجاد پاسخ ایمنی سازگار و در نتیجه باعث افزایش شدت کووید ۱۹ است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 7:9
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

رایج‌ترین باور غلط درباره رژیم‌های غذایی

▫️یکی از رایج ترین تصمیمات اشتباه در رژیم های لاغری، تلاش برای حذف چربی از رژیم غذایی است.

▫️یک رژیم غذایی سالم باید حتماً شامل مقداری چربی باشد و این باور اشتباه از آن جا شکل گرفته که هر گرم از چربی کالری بیشتری نسبت به پروتئین یا کربوهیدرات دارد، ولی بهتر است برای کاهش وزن، مقدار چربی دریافتی روزانه تحت کنترل باشد و چربی های سالم تر مثل روغن آووکادو، روغن گردو، روغن زیتون و غیره مصرف کرد و توصیه می شود فقط حدود 10 درصد از کالری دریافتی روزانه به شکل چربی اشباع باشد.زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 7:5
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

زیتون بخورید تا امراض قلبی و سرطان را از خود دور کنید👌

زیتون حاوی مواد شیمیایی گیاهی و آنتی اکسیدان است که از تمایل به لخته شدن خون ورسوب کلسترول جلوگیری کرده وضدسرطان سینه و کولون است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 7:4
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

▪️زیاد خوابیدن موجب ابتلا به آلزایمر می‌شود

▫️دانشمندان دریافتند که زیاد خوابیدن ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد.

▫️محققان تأکید می‌کنند، افرادی که ۹ ساعت در شبانه روز می‌خوابند به میزان قابل توجهی در خطر هستند. به نظر می‌رسد بی‌خوابی و خواب طولانی مدت باعث کاهش عملکرد عصبی شناختی می‌شود که می‌تواند زمینه‌ساز بیماری آلزایمر یا دمانس باشد.

▫️به گفته دانشمندان، بهترین میزان خواب ۷ تا ۸ ساعت است که هم به سلامتی افراد کمک می‌کند، هم مانع آسیب به سلامتی می‌شود. پس بهتره است در این روز‌های قرنطینگی به اندازه بخوابید./صداوسیما

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 7:2
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

🔺سرفه‌های بی‌دلیل نشانه چیست

🔸اگر سیگار نمیکشید، احتمال بسیار کمی وجود دارد که سرفه‌های آزاردهنده نشانه سرطان باشد.
معمولا، این سرفه‌ها به دلیل ترشحات پشت بینی، آسم، رفلاکس اسید، یا عفونت ایجاد میشوند
🔸اما اگر سرفه‌های شما برطرف نمیشوند و یا سرفه خونی دارید، به خصوص اگر سیگاری هستید، به پزشک مراجعه کنید.
🔸 او ممکن است مخاط ریه‌های شما را تست کند و یا یک رادیوگرافی قفسه سینه برای تشخیص سرطان ریه انجام دهدزمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 7:1
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

✳️ﺩﺭﻣﺎﻥ⑦ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺑﺎ⑦ﻣﯿﻮﻩ ﺧﺸﮏ

💠ﻧﻘﺮﺱ:گیلاﺱ ﺧﺸﮏ
💠ﺧﺴﺘﮕﯽ ﻣﻔﺮﻃ:ﺧﺮﻣﺎ
💠کم خونی:ﺍﻧﺠﯿﺮﺧﺸﮏ
💠ﯾﺒﻮﺳﺖ:ﺁﻟﻮﺧﺸﮏ،ﺍﻧﺠﯿﺮ
💠ﭘﻮﮐﯽ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ:ﮐﺸﻤﺶ
💠ﻓﺸﺎﺭﺧﻮﻥ ﺑﺎﻻ:ﺯﺭﺩﺁﻟﻮﺧﺸﮏ
💠ﻋﻔﻮﻧﺖ ﻣﺜﺎﻧﻪ:ﺯﻏﺎﻝ ﺍﺧﺘﻪ ﺧﺸﮏزمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 7:0
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

نوشیدنی شبانه برای سم‌زدایی از کبد و لاغری 👌

☕️ مصرف شبانه این نوشیدنی باعث بهبود عملکرد کبد در ساعات بین ۱ تا ۳ بامداد می‌شود. اگر قبل از خواب مواد مغذی موجود در این نوشیدنی‌ رو به کبد برسونید باعث بهبود سوخت ساز و کاهش سموم بدن میشه.

🔸 دمنوش بابونه

- سایر خواص: بهبود هضم غذا، خواص ضدالتهابی و کاهش استرس

روش تهیه و استفاده
🔸یک لیوان آب رو بجوشونید و زمانی که جوش اومد زیر شعله رو خاموش کنید. یک قاشق معادل ۱۰ گرم گل بابونه رو اضافه کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه بمونه و بعد بنوشید. این کار رو هر شب به مدت ۲ هفته انجام بدید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 28دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 6:59
  • تعداد رکورد ها : 656813