تعداد مطالب : 1227
تعداد نظرات : 535
زمان آخرین مطلب : 2999روز قبل

آکادمی بین المللی علوم در آستانه ورود به نخستین دهه هزاره سوم 10 حادثه بزرگ اینترنت را انتخاب و "جایزه وبی" (Webby Awards) را به آنها اعطا کرد.
آکادمی بین المللی علوم همراه با مرکز هنرهای دیجیتال نیویورک 10 حادثه بزرگ دهه اخیر را برگزیدند.

دیوید میشل دیویس مدیر اجرایی Webby Awards در این خصوص به رویترز گفت: "اینترنت، تاریخ یک دهه است چرا که نه تنها در زندگی روزانه ما به عنوان یک کاتالیزور تغییرات استفاده می شود بلکه در هر موردی از تجارت تا ارتباطات از سیاست تا فرهنگ حضور دارد."

 فهرست 10 رویداد موثر اینترنت در دهه اخیر به شرح زیر است:

 

Craigslist: یک شبکه متمرکز در بخش ارتباطات آنلاین رایگان است که تبلیغات و آگهی ها را در مقولات مختلف کاریابی، فروش و اجاره خانه، ارائه خدمات و ... به صورت طبقه بندی شده عرضه می کند. این سایت در سال 1999 راه اندازی شد و به تدریج به یک رقیب جدی برای بخش آگهی های روزنامه ها تبدیل شد. این سایت امروزه در شش زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی و پرتغالی در دسترس قرار دارد.

Google AdWords: این سرویس در سال 2000 عرضه شد. این سرویس عرضه تبلیغات، آگهی های خود را برپایه سیستم "پرداخت برای کلیک" (PPC) ارائه می کند و به واردکنندگان این آگهی ها اجازه می دهد که با دقت بسیار بالایی مشتریان خود را پیدا کنند.

 

ویکی پدیا: دانشنامه رایگان منابع باز آنلاین است که در سال 2001 عرضه شد و امروزه محتوی بیش از 14 میلیون مطلب به 271 زبان است

 

تعطیلی Napster در سال 2001: پرتال Napster یک سرویس اشتراک گذاری فایلهای موسیقی بود. این پرتال درهای وب را به سوی اشتراک گذاری آنلاین فایلهای چندرسانه ای گشود

قیمت سهام اوراق گوگل در بورس در سال 2004: در این سال ارزش گوگل به 25 میلیارد دلار رسید.

انقلاب ویدئو آنلاین در سال 2006: این انقلاب یک شکوفایی واقعی برای عرضه فیلمهای حرفه ای و آماتوری روی اینترنت بود و موجب شد که زندگی روزمره تمام انسانها را در مقولات مختلف از فرهنگ مردمی تا فرهنگ سیاسی را از نو طراحی کند.

افتتاح فیس بوک: این شبکه اجتماعی را یک جوان 20 ساله به نام مارک زاکربرگ در سال 2004 راه اندازی کرد. این شبکه اجتماعی راهی به سوی افتتاح میکروبلاگ توییتر در سال 2006 گشود. در حال حاضر این شبکه اجتماعی 300 میلیون کاربر دارد.

عرضه "آی- فون" در سال 2007: این تلفن همراه هوشمند اپل به ابزاری شیک و لازم با کاربردها و عملکردهای مختلف برای تمام جنبه های زندگی مدرن تبدیل شده است.

 

مبارزات انتخاباتی آمریکا در سال 2008: در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اینترنت توانست روش و نگرش تبلیغات انتخاباتی را تغییر دهد.

اینترنت و انتخابات ایران: میکروبلاگ توییتر دراعلام نتایج انتخابات اخیر ایران نقش رسانه ای داشته است.

باتشکرلطفانظرهم بدید.

 

 

جمعه 6/9/1388 - 13:30

گوگل قصد دارد از هفته آینده به کاربران امکان دهد تا از طریق صفحات جستجوی آن؛ آهنگ‌های مورد نظر خود را گوش کنند یا مستقیما آنها را بخرند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از وبلاگ TechCrunch، گوگل با شرکت‌های  iLike، یک سایت جستجوی موسیقی که مای‌اسپیس در ماه آگوست آن را به 20 میلیون دلار خرید، و LaLa یک سایت موسیقی آنلاین دیگر، این سرویس جدید را ارائه دهد.به نوشته این وبلاگ این خبر در روز چهارشنبه آینده  مراسمی در هالیوود اعلام خواهد شد.به نوشته TechCrunchو سایر گزارش‌ها نتایج جستجو برای یک آهنگ، یا گروه موسیقی یا یک خواننده به خصوص در باکسی در بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد و کاربران خواهند توانست، مستقیما از طریق دو سایت موسیقی همکار گوگل به آهنگ‌ها دست یابند.

به نوشته وال‌استریت جورنال کاربران همچنین به این گزینه دسترسی خواهند داشت که آهنگ‌ها از از آی‌تیون اپل یا سایت آمازون بخرند
باتشکرلطفانظرهم بدید.

جمعه 6/9/1388 - 13:24
محمدرضا شجریان برای اجرا با گروه شهناز به قونیه می‌رود.
شجریان در این باره به مهر گفت: به اتفاق گروه شهناز و با افتخار در مراسم گرامیداشت مولانا در قونیه به روی صحنه می‌رویم و امیدواریم برنامه‌ای در شأن این شاعر و عارف بزرگ ارائه كنیم.

شجریان در حاشیه تمرینات گروه شهناز با اعلام اینكه در قونیه به اجرای برنامه پرداخته است، عنوان كرد: این برای نخستین بار پس از انقلاب است كه بنا به دعوت بنیاد بین‌المللی مولانا در قونیه به روی صحنه می‌رویم و امیدواریم برنامه‌ای در شأن این شاعر و عارف بزرگ ارائه كنیم.

لانا قرار است به‌مدت 4 شب در سالن مجموعه فرهنگی صدرالدین كنسرت برگزار كنیم.نزدیك به سی و چند سال پیش شجریان كه این روزها در میان شوق و شور اعضای گروه شهناز به سرپرستی مجید درخشانی برای تمرین حضور می‌یابد درباره جزئیات برنامه گفت: در این برنامه كه در دستگاه شور، بیات ترك و همایون اجرا می‌شود علاوه بر استفاده از اشعار مولانا در تصنیف و آواز از اشعار حافظ و سعدی نیز در دیگر تصانیف استفاده شده است. جالب اینكه برای نخستین بار در ایران می‌توان بلیت‌های این كنسرت را تهیه كرد. این كنسرت 21، 22، 24 و 25 آذر در قونیه تركیه برگزار می‌شود و تمدید نخواهد شد.

باتشکرلطفانظرهم بدهید.

جمعه 6/9/1388 - 13:17

عضو فعال

Active member

تبلیغ كردن – انتشار دادن

Advertise

مربوط ساختن – پیوسته

Affiliates

موافقت

Agreement

دردسترس - موجود

Available

منفعت

Benefit

سال تولد

Birth

انعام - جایزه

BONUS

پول نقد – دریافت كردن

Cash

كمیسیون – حق العمل

Commission

تایید

Confirmation

كشور

Country

كارت اعتباری

Credit card

سپردن – ذخیره كردن

Deposits

كسب كردن

Earn

معاوضه  - مبادله

Exchange

رایگان

Free

جنسیت

Gender

بین المللی

International

درمیان همه ملتها

Internationally

پیوستن – عضو شدن

Join

مرحله

Level

عضو

Member

عضویت

Membership

پرداخت شبكه ای

NetPay

پیشنهاد كردن – تقدیم كردن

Offers

فرصت - مجال

Opportunity

سفارش

Order

پرداخت

Paid

یك حساب ارزی

Pay Pal

پرداخت

Payment

پرداخت خارج شده

Payout

امتیاز

Point

برنامه

Program

از گرو در آوردن

Redeem

ارجاعی

Referral

درخواست

Request

ارسال

Send

بالا رفتن – ترقی كردن – عضو شدن

Sign up

مصرف كردن – خرج كردن

Spend

پرداختن پول

Storm Pay

برنده Winners

وظیفه – كار

Task

درخواست برداشت پول

Withdraw

چند نکته : 

1- منظور از Zip Code  در فرمهای ثبت نام تمام  سایتها کد پستی منطقه مسکونی خودتان میباشد .

2- برای پیدا کردن آدرس Referral  برای عضو گیری کافی است به قسمت Referrals  در هر سایت مراجعه کرده و آدرس URL خود را ببینید .

3- از هر کامپیوتری فقط یک نفر آنهم فقط یکبار میتوانید عضو هر سایت شوید .

4- قوانین بعضی از سایتها بعد از مدتی تغییر میکند که برای اطلاع از آنها میتوانید به سایت مربوطه مراجعه کنید .

5- سایتهای دیگری مشابه سایتهای آموزش داده شده موجود میباشد که خودتان میتوانید با مطالعه آنها تصمیم به عضو شدن بگیرید .

6- اگر در سایتی به سئوالی برخوردید میتوانید به قسمت FAQs  آن سایت مراجعه کنید و پاسخ خود را بیابید و اگر جواب آن در آنجا نبود به آدرس Support  آن سایت Mail  بزنید و مشکل خود را به زبان انگلیسی بیان کنید .

7- باید توجه داشته باشید که کسب درآمد از سایتهای آموزش داده شده مستلزم دقت در مراحل کار و پیگیری دقیق دستورالعملها و قوانین سایتهای مربوطه میباشد و الزاما خرید Cd  هیچ ضمانتی برای پولدار شدن شما نمیباشد .  پس کمی از خودتان مایه بگذارید و با دقت کار را شروع کنید ما امیدواریم شما هم جزو  آن افرادی باشید که از این راه پولدار شده اند .  در این راه ما هم در حد توانمان کمکتان  میکنیم  ولی اصل کار را خودتان باید انجام دهید و از ما انتظار پر کردن فرمهای ثبت نامتان و ....   را نداشته باشید .

جمعه 6/9/1388 - 13:7

معرفی سایت no-minimum و روش کار با سایت

مرحله اول : به سایت رفته و بر روی قسمت Sign Up در قسمت بالای صفحه کلیک نمائید.

ورود به سایت

مرحله دوم : در صفحه ظاهر شده ایمیل خود را وارد نمائید توجه نمائید که به این آدرس روزانه 5 تا 6 ایمیل ارسال خواهد شد . پس می توانید از یک ایمیل جدید برای اینکار استفاده نمائید .

در قسمت First Name , last Name نام کوچک و نام فامیل خود را تایپ نمائید .

در قسمت Address  آدرستان را وارد نمائید .

در قسمت City نام شهرتان را وارد نمائید.

در قسمت Zip code شماره کد پستیتان را وارد نمائید.

در قسمت Country کشورتان را انتخاب نمائید (Iran)

در قسمت payment method می توانید  E-gold را انتخاب نموده و شماره E-gold خود را وارد نمائید

توجه نمائید که این حسابی می باشد که شما در آمد خود را از این طریق دریافت می نمائید

- در قسمت password و Confirm password کلمه عبور خود را وارد نمائید. و سپس عبارتی که بر روی عکس وجود دارد را در فیلد آن وارد نمائید .
و پس از کامل کردن فرم آنرا ارسال نمائید . پس از آن برای شما یک ایمیل خوش آمد گوئی ارسال خواهد شد  و شما عضو این سایت می شوید .

- سپس continue را زده و به مرحله بعدی بروید.

- در قسمت Select categories of interests to you موضوعاتی که به آنها علاقه دارید وارد نمائید.(توجه نمائید که در رابطه با این موضوعات برای شما ایمیل فرستاده خواهد شد )

و بقیه مطالب خواسته شده را کامل نمایید.

روشهای کسب درآمد این سایت :

این سایت یک سایت پرداخت به ازای کلیک با حداقل پرداخت کم است و ارزش لینکهای این سایت نیز بسیار پائین است

روزانه و یا هر چند روز یک بار به قسمت اینباکس حسابتان و یا در قسمت درآمد به ازای کلیک برای شما لینکهای پولی و همچنین لینکهای امتیازی میفرستد

امتیازات به دست آمده در این سایت فقط در جهت تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرد

شما پس از رسیدن به 1 سنت میتوانید درخواست برداشت پولتان و انتقال آنرا به ایگولدتان بدهید . پس از بررسی های لازم مبلغ مورد درخواست شما به حساب ایگولدتان واریز میشود

باتشکرلطفانظرهم بدید.

جمعه 6/9/1388 - 13:4

برای سرمایه گذاری و شروع یک فعالیت اقتصادی راههای زیادی است که یکی از انها تاسیس یک شرکت و اغاز یک فعالیت اقتصادی اعم از تولیدی –خدماتی –سرمایه گذاری و غیره است. حال بسته به اینکه این فعالیت در چه زمینه ای و با چه سرمایه ای باشد میتوان بوسیله شراکت با دیگران به این هدف رسید .

اصولا در مواقعی که برای اغاز یک فعالیت اقتصادی سرمایه لازم در اختیار نباشد میتوان با ثبت یک شرکت سهامی و با مشارکت افراد دیگر این فعالیت را اغاز نمود .عمده مشخصات این شرکتها عبارتست از این موارد :

·          سرمایه انها به سهام مساوی تقسیم شده و تعداد سهام هر یک از شرکا مشخص میباشد .

·          مسئولیت دارندگان سهام فقط محدود به تعداد سهام انهاست .

·          تعداد شرکا نباید از 3 نفر کمتر باشد و سرمایه شرکت نیز نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد.

زمانی که سرمایه مورد نیاز بوسیله چند نفر تامین شود میتوان با ثبت یک شرکت سهامی خاص و مشخص نمودن نام شرکت میزان سرمایه نوع فعالیت و نام شرکا و میزان سهام هر یک اینکار را به انجام رساند .در این نوع شرکت تعداد شرکا محدود و انتقال سهام شرکا به ندرت اتفاق میافتد و معمولا واگذاری سهام هر یک از شرکا باید با رضایت دیگران باشد.

اما گاهی سرمایه لازم برای شروع فعالیت با شراکت چند نفر تامین نمیشود .

اغاز این نوع فعالیت ملزم به جذب سرمایه سایر افراد و شرکتها میباشد .که اینکار با تاسیس یک شرکت سهامی عام امکان پذیر میباشد در این گونه شرکت ها بر خلاف شرکت سهامی خاص تعداد افراد محدود نیست و نقل و انتقال سهام نیز ازاد میباشد .

شرکت سهامی عام شرکتی است که موسسین ان قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش به غیر تامین میکنند .

به این ترتیب که موسسین قبلا 20% سرمایه را خودشان تعهد کرده و لااقل 35% مبلغ تعهد شده را به حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس در یکی از بانکها سپرده و سپس اظهار نامه ای به ضمیمه طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام به مراجع ثبت شرکتها تسلیم مینمایند .

در اینگونه شرکتها نام و نوع شرکت-  موضوع شرکت- مدت شرکت (از تاریخ تصویب اساسنامه به مدت نا محدود ) تابعیت و مرکز اصلی شرکت- سرمایه و تعداد سهام و ...در اساسنامه ذکر میشود .

کلیه سهام این شرکتها با نام بوده و تا زمانی که اوراق سهام صادر نشده شرکت میبایست به صاحبان سهام گواهینامه موقت بدهد .در این شرکتها مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام انهاست . .  این اوراق سهام جزو اوراق بهادار محسوب میشوند که در انها نام شرکت نام سهامدار تعداد سهام مبلغ اسمی سهم و سرمایه شرکت درج میشود.

 

در ایران مبلغ اسمی هر سهم یکهزار ریال تایین شده است و سپس با تقسیم سرمایه بر این مبلغ تعداد سهام شرکت بدست میاید که همه این موارد در اساسنامه تایین میشود .

مرحله بعدی اعلام پذیره نویسی عمومی و جذب مابقی سرمایه شرکت است .

پس از انجام این عملیات و اغاز فعالیت شرکت هر یک از سهامداران میتوانند نسبت به نقل و انتقال سهام خود اقدام نمایند . اینکار با اطلاع شرکت و درج در دفاتر شرکت امکان پذیر است .

اصولا وقتی اینگونه شرکتها به سوددهی برسند و بتوانند پیشرفتی در زمینه فعالیت خود بدست اورند باعث رشد ارزش شرکت میشوند در اینجاست که تقاضا برای سهام این شرکتها بسته به مقدار رشد گذشته و پیش بینی ای که بازار از روند رو به رشد انها در اینده مینماید شکل میگیرد و تقاضا کنندگان حاضر میشوند سهام این شرکت را به مبلغی بیش از قیمت اسمی سهام ان خریداری نمایند و در مقابل برخی از سهامداران نیز حاضر میشوند تمام یا قسمتی از سهام خود را به مبلغی بیش از مبلغ اسمی واگذار نمایند و بر اساس تعادلی که مابین نیروهای عرضه و تقاضا بوجود میاید قیمت بازار برای انها شکل میگیرد .از اینجاست که هرگونه سوداوری یا عدم سوداوری و هرگونه پیش بینی از روند رشد یا عدم رشد شرکت میتواند به افزایش یا کاهش قیمت تعادلی میان عرضه و تقاضا یا همان قیمت تابلو بیانجامد.

بدیهی است  برای خرید و فروش سهام یک شرکت  نیاز به داشتن اطلاعات کافی در مورد شرکت و همچنین   یافتن فروشنده و خریدار است .

در بورس اوراق بهادار امکان معامله بر روی سهام شرکنهای پذیرفته شده تسهیل و نظارت میگردد.شرکتهای بورسی اصولا شرکتهایی هستند که یا قبلا دولتی بوده و توسط سازمان خصوصی سازی سهام انها عرضه شده و یا شرکتهایی که بوسیله پذیره نویسی عمومی سرمایه انها تامین شده و در حال فعالیت هستند .

اصولا معامله بر روی شرکتهای پذیرفته شده در بورس اسان تر و با اطمینان بیشتری صورت میگیرد . چرا که این شرکتها در هنگام پذیرش باید دارای شرایط خاصی باشند که این شرایط به مثابه فیلتری میباشد که سهامداران با اطمینان بیشتری روی شرکتهایی که از این فیلتر عبور کرده اند سرمایه گذاری مینمایند و همچنین پیدا کردن خریدار و فروشنده برای سهام شرکتهای بورسی به علت متمرکز بودن اسانتر است.ضمن اینکه دسترسی به اطلاعات شرکتهای پذیرفته شده براحتی امکان پذیر است و سازمان بورس اوراق بهادار بر ارائه اطلاعات شرکتها و ارائه صورتهای مالی انها نظارت مینماید.

برای درج نام یک شرکت در تابلو بورس اوراق بهادار و بعبارتی پذیرش در بورس اوراق بهادار (جدای از ویژگیهای تالار اصلی و فرعی ) خصوصیاتی لازم است که مهمترین انها عبارتند از :

1-       شرکت باید سهامی عام باشد.

2-       شرکت باید دارای سهام عادی با نام و دارای حق رای باشد و 100% بهای اسمی ان پرداخت شده باشد.

3-       شرکت باید در اخرین سال مالی سود اور بوده و امکان سود اوری ان در اینده وجود داشته باشد.

4-       اساسنامه شرکت باید طوری تنظیم شده باشد که به تشخیص هیئت پذیرش حقوق سهامداران جز در ان محفوظ باشد.

شرکتها پس از پذیرفته شدن باید برخی از ویژگیها را حفظ نمایند در غیر اینصورت نام انها از تابلو بورس اوراق بهادار حذف میشود.

برخی موارد که باعث حذف شدن نام شرکتها از بورس میشود عبارتست از مواردی از قبیل زیاندهی عدم رعایت سیاست افشای اطلاعات مطلوب نبودن میزان فعالیت و حجم داد و ستد و گردش سهام و...

 

نتیجه گیری :

پس نتیجه میگیریم برای سهیم شدن در یک فعالیت اقتصادی بزرگ که نه اداره ان به تنهایی امکان پذیر است و نه سرمایه لازم برای ان در اختیار است میتوان با خرید سهام یکی از شرکتها در صنعت مورد نظر بطور مستقیم در ان شریک شد و دارای حقوق متعلقه ان شرکت به نسبت سهامی که داریم بود و در سود دهی مستقیم و یا افزایش ارزش ناشی از روند رو به رشد شرکت سهیم شد . یکی دیگر از خصوصیات شراکت در شرکتهای بورسی نسبت به شرکتهای خارج بورس و یا شرکتهای سهامی خاص امکان شراکت در این شرکتها با هر مقدار سرمایه و انجام معامله براحتی و با اطمینان بر روی سهام انهاست .

 

 

   علی احمدی

<< نقل این مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است >>

لطفانظرهم بدهید.

جمعه 6/9/1388 - 13:2
 

برخی اصطلاحات و تعاریف

 • شرکت سهامی عام : به موجب ماده 1 قانون تجارت شرکت سهامی عام شرکتی است که سرمایه ان به سهام مساوی منقسم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام انهاست .

 • بازار پول :  بازاری است که در ان اسناد خزانه –اوراق مشارکت یا قرضه(بانکها) و گواهیهای سپرده عرضه میشود دوره اینگونه بازار یکسال یا کمتر است.

 • بازار سرمایه : بازاری است  که در ان سهام شرکتهای سهامی عام عرضه و مورد معامله قرار میگیرد.

 • بازار اولیه : بازاری است که در ان شرکتها برای اولین بار اقدام به عرضه سهام و پذیره نویسی مینمایند.

 • بازار ثانویه : در این بازار سهام عرضه شده در بازار اولیه مورد معامله مکرر قرار میگیرد .(بازار ثانویه عمل جذب سرمایه در بازار اولیه را تسهیل مینماید .)

 •  بورس : محلی است برای معامله و داد و ستد سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس .

 • سرمایه اولیه :عبارتست از مبلغی که موسسین برای شروع فعالیت انرا تایین کرده و قسمتی از انرا از طریق فروش سهام به غیر(پذیره نویسی) تامین میکنند .

 • قیمت اسمی : در ایران این قیمت برای هر برگ سهام 1000 ریال است ودر هر زمان  تعداد سهام هر شرکت از تقسیم سرمایه بر این مبلغ بدست میاید که انرا قیمت پذیره نویسی نیز مینامند.

 • قیمت تابلو :  قیمتی است که بر اساس عرضه و تقاضای موجود برای هر سهم تایین میشود و ارزش روز هر شرکت بر مبنای این قیمت محاسبه میشود.

 • عرضه : اعلام امادگی برای فروش سهام یک شرکت در یک قیمت (یا در یک محدوده قیمتی ) توسط دارنده ( کارگزار) ان سهم .

 • تقاضا : اعلام امادگی برای خرید سهام یک شرکت در یک قیمت (یا در یک محدوده قیمتی ) توسط خریدار .

 • نقد شوندگی : عبارتست از درجه سهولت معامله روی یک سهم .هرچه سهم از نقد شوندگی بیشتری برخوردار باشد امکان بلوکه شدن سرمایه کاهش می یابد.

 • شاخص : عددی است که جهت و سرعت حرکت بازار را نشان میدهد .انواع ان که در ایران محاسبه میشود عبارتست از شاخص کل قیمت (tepix  ) –شاخص بازده نقدی (tedix ) –شاخص بازده نقدی و قیمت (tedpix ) – شاخص پنجاه شرکت فعال - شاخص مالی و شاخص صنعت .

 • که شاخص کل قیمت به دلیل موزون بودن –در دسترس بودن و جامع بودن بیشتر نشاندهنده وضعیت کلی بازار است .

 • کارگزار : شخصیتی است حقوقی که عمل خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار را برای مشتریان انجام میدهند و در ازای ان کارمزدی دریافت میکنند.

 • قیمت باز : در مواقعی که خریدار یا فروشنده تایین قیمت را به کارگزار واگذار مینماید کارگزار دارای دستور معامله با قیمت باز میباشد .

 • قیمت محدود : در مواقعی که خریدار یا فروشنده حداکثر یا حداقل قیمتی را برای معامله تایین مینماید کارگزار دارای دستور معامله با قیمت محدود میباشد.

 • قیمت معین : در مواقعی که خریدار یا فروشنده قیمت ثابتی را برای انجام معامله تایین مینماید کارگزار دارای دستور معامله با قیمت معین میباشد.

 • درخواست خرید : اولین گام جهت خرید سهام یک شرکت پس از مراجعه به کارگزاری تکمیل فرم درخواست خرید میباشد که میبایست بطور کامل و صحیح پر شود .مهمترین قسمتهای ان عبارتند از نام کامل و تعداد سهام شرکتی که قصد خرید انرا داریم .نحوه پرداخت و تایین نوع قیمت (باز –محدود – معین ) و ذکر ادرس پستی دقیق جهت ارسال  اطلاعیه های شرکت میباشد.

 • درخواست فروش : این قسمت دارای دو فرم میباشد یکی تکمیل فرم وکالتنامه که کارگزار بتواند حق فروش داشته باشد و دیگری تکمیل فرم درخواست فروش است که تقریبا شبیه فرم درخواست خرید است.

 • اعلامیه خرید : سندی است که جزئیات خرید سرمایه گذار را منعکس میکند.

 • دوره مالی : عبارتست از زمانی که شرکتها برای انجام عملیات مالی خود در نظر میگیرند .این زمان در ایران معمولا  یکسال تایین میشود .و شرکتها موظفند در پایان این دوره صورتهای مالی و سودو زیان خود را به بورس تحویل دهند.

 • eps پیش بینی شده : عبارتست از سود هر سهم که شرکت برای سال مالی که در پیش است پیش بینی میکند.

 • eps تحقق یافته : عبارتست از سود هر سهم که در دوره مالی گذشته به هر سهم تعلق گرفته .

 • dps : عبارتست از سودی که پس از پیشنهاد هییت مدیره و تصویب در مجمع عمومی به هر سهم پرداخت میشود که رابطه عکس با قیمت سهم دارد.

 • p/e : به زبان ساده عبارتست از تقسیم قیمت یک شرکت بر سود پیش بینی شده ان که دوره بازگشت سرمایه را نیز نشان میدهد (البته به زبان ساده ) .

 • مجمع عمومی عادی سالیانه : که با حضور سهامداران - بازرس  -حسابرس و مدیران شرکتها هر سال یکبار و حداکثر 4 ماه بعد از پایان سال مالی تشکیل میشود و در ان موارد مختلفی از جمله تصویب صورتهای مالی سال قبل و تصمیم در مورد نحوه تقسیم سود انجام میگردد.

 • مجمع عمومی فوق العاده : در مواقعی که نیاز به تصمیم گیری در مورد بخصوصی که نیاز به تصویب مجمع دارد مانند تصمیم در مورد افزایش سرمایه یا تغییر در اعضای هییت مدیره و غیره باشد تشکیل میشود .

 • اطلاعات میاندوره ای : اطلاعاتی است که در دوره های فصلی و ماهانه اعلام میشود و جریان مالی شرکت را بصورت  واقعی نشان میدهد با مقایسه این اطلاعات با بودجه شرکت میتوان درصد خطای پیش بینی شرکت را بدست اورد.

 • افزایش سرمایه : شرکتها معمولا برای انجام طرحها و برنامه های سود اور و بعضا برای جبران کمبود نقدینگی اقدام به افزایش اخرین سرمایه ثبت شده خود و در نتیجه تعداد سهام شرکت مینمایند که اینکار با پیشنهاد هییت مدیره و تصویب در مجمع عمومی و تایید سازمان بورس عملی میباشد.و از طرق مختلف انجام مگیرد که عبارتست از اورده نقدی –سهام جایزه  و صرف سهام .

 • سبد سهام : عبارتست از تقسیم سرمایه بین سهام چند شرکت جهت کاهش ریسک سرمایه گذار

 

 

 

علی احمدی

<< نقل این مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است >>

جمعه 6/9/1388 - 13:1

این سایت هم یک سایت پرداخت به ازای کلیک خوب است که از اواخر سال 2005 شروع به کار کرد

برای ورود به سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید

ورود به سایت

مینیمم پرداخت این سایت 45 دلار است

کلیه لینکهای این سایت 1 سنتی 2 سنتی و به بالا است

جایزه عضویت در این سایت 50 سنت است

پس از رسیدن به مینیمم پرداخت و درخواست برداشت پولتان باید حداقل 30 روز منتظر بمانید تا پرداخت صورت پذیرد

برای درخواست برداشت پول و انتقال آن به حساب ایگولدتان باید به این قسمت مراجعه کنید  ==> Redemption page

سپس درخواست برداشت بدهید تا پس از بررسی های لازم پول به حساب ایگولدتان واریز شود

در سایتهای پرداخت به ازای کلیک دقت کنید که بر روی لینکهایی که حاوی جستجو ( search ) هستند کلیک نکنید

باتشکرعلی احمدی

لطفانظرهم بدید.

جمعه 6/9/1388 - 12:57

 نرم افزارهای مخرب یا Maleware ها مسیرهای هموار زیادی برای نفوذ به داخل رایانه های شخصی دارند که با شناختن آنها و عملکرد این نرم افزارها یا ویروسها می توان به میزان محافظت و ایمنی رایانه ها و اطلاعات شخصی کاربران افزود.
آخرین گزارش 232 صفحه ای اطلاعات ایمنی شرکت مایکروسافت از نکته های پر اهمیتی در رابطه با ایمنی رایانه های شخصی برخوردار است که نشریه لایو ساینس با ت

آلودگی همه جا اتفاق می افتد: بر اساس گزارش مایکروسافت تعداد زیادی از رایانه هایی که در نیمه اول سال 2009 برای ردیابی آلودگی رایانه های خود به ابزار پاک کننده نرم افزارهای مخرب مایکروسافت رجوع کرده اند به Malware های قابل ردیابی و شناسایی آلوده شده بودند. منشا این آلودگی ها سیبری و مونته نگرو شناسایی شده اند زیرا درصد آلودگی در این مناطق به 97.2 درصد رسیده است. این میزان در ترکیه 32.3 درصد، در برزیل 25.4 درصد، در اسپانیا 21.6 درصد، در کره جنوبی 21.3 درصد، در عربستان 20.8 درصد و در تایوان 20.4 درصد اعلام شده است. پاک ترین رایانه ها در این گزارش به فنلاند و آمریکا تعلق داشته اند. البته رایانه های مکینتاش اپل از جمله رایانه هایی هستند که آلودگی به ویروسها و نرم افزارهای مخرب در آنها بسیار نادر است، نکته ای که در گزارش مایکروسافت به آن اشاره ای نشده بود.

وجه به این گزارش، نکات

ویروسها برای خود اکوسیستم تشکیل می دهند: ویروسهای رایانه ای وجود دارند که خود را کپی کرده و در میان رایانه های دیگر منتشر می شوند، این نوع از ویروسها در صورتی که از طریق نامه های الکترونیکی انتقال پیدا کنند کرم نامیده می شوند. تروجانها، Spyware، Adware و Maleware ها از جمله ویروسها و نرم افزارهای مخربی هستند که بدون آگاهی کاربر به رایانه وی وارد شده و می توانند علاوه بر ایجاد مزاحمت خسارات قابل توجهی را نیز به وجود آورند.

نرم افزارهای مخرب منابع متعددی دارند: کاربر می تواند این نرم افزارها را از یک وب سایت و یا کلیک کردن بر روی نامه های الکترونیکی ناشناخته یا اسپمها دریافت کند. دانلود نرم افزارهای رایگان در اینترنت و یا استفاده از ابزارهای آلوده مانند حافظه های یو اس بی آلوده از دیگر روشهای رایج نفوذ انواع ویروسها یا Maleware ها به رایانه است.Maleware ها گاز می گیرند: تروجانها از این قابلیت برخوردارند تا نرم افزارهای مخرب دیگری را بر روی رایانه دانلود کرده و تخریب رایانه را با کمک آنها آغاز کنند. به گزارش مهر، ربودن رمزهای عبور، اطلاعات حساب بانکی و دیگر اطلاعات خصوصی برای دسترسی به حساب مالی کاربر از جمله توانایی های تروجانها به شمار می رود و حتی می توانند کنترل رایانه را به دست گرفته و از آن برای ارسال نامه های اسپم استفاده کنند.

ی مهم در رابطه با نرم افزارهای مخرب که به آلودگی Malware شهرت پیدا کرده اند را معرفی کرده است.

تروجانها فعالتر از همیشه: این نوع از نرم افزاهای مخرب نسبت به دیگر ویروسها بسیار فعالتر هستند به طوری که در گزارش مایکروسافت 42 درصد از نمونه های آلوده به تنهایی به تروجانها آلوده شده بودند، پس از آن ویروس Adware با 16.3 درصد و ویروس سارق رمزهای ورود با 4.1 درصد از عوامل آلودگی های رایانه ای به شمار می روند.

میزان آسیب پذیری رایانه ها متغیر است: تمامی سیستم های عامل از میزان آسیب پذیری یکسانی برخوردار نیستند. گزارش مایکروسافت نشان می دهد میزان آلودگی ویندوز XP پس از به روز رسانی 32.5 درصد یعنی چهار برابر میانگین جهانی است. این میزان در ویندوز XP سرویس پک 3 و ویندوز ویستا به ترتیب کاهش پیدا می کند.

عملیات به روز رسانی: گزارش مایکروسافت نشان می دهد میزان آلودگی نسخه 64 بیتی یک نرم افزار یک سوم کمتر از میزان آلودگی نسخه 32 بیتی همان نرم افزار است.

تنها Maleware ها خطرناک نیستند: نامه های الکترونیکی جعلی که به نامه های فیشینگ شهرت پیدا کرده اند در حال حاضر در دسته تهدیدهای جدی برای کاربران رایانه به شمار می روند زیرا این نامه ها کاربران را به گونه ای فریب می دهند تا به راحتی به اطلاعات شخصی و ارزشمند آنها با هدف سرقت یا کلاهبرداری دسترسی پیدا کنند. این سبک از تهدیدهای رایانه ای پس از شکل گیری سایتهای اجتماعی گسترش پیدا کرده اند.

سلولهای خاکستری خود را به روزرسانی کنید: نرم افزارهای نمی توانند از شما در برابر نامه های فیشینگ محافظت کنند، تنها حس و تفکر شما است که از شما در برابر این تهدیدها مراقبت خواهد کرد. پس هر نوع نامه الکترونیکی که از شما تقاضای اطلاعات شخصی یا شماره حساب برای عضویت در سایتها، بازیها و یا استفاده از مزایای مالی یک شرکت را داشت بدون درنگ آن را پاک کنید.

باتشکرلطفانظرهم بدید.

جمعه 6/9/1388 - 12:49
irancell.ir
19 hours old
a 81.28.32.38
Iran
ircell.is.com 81.28.32.0/24
Proxy-registered route object
AS25306
INSTITUTE-ISIRAN institute isiran Autonomous System Number Tehran,Iran
ns-soa ns.isiran.com
5 hours old
81.28.32.27
Iran
ns ns.isiran.com
5 hours old
81.28.32.27
Iran
ns2.isiran.com
7 days old
81.28.32.46
Iran
(none)
mx 10 mx.irancell.ir
13 days old
92.42.51.165
Iran
(none) 92.42.48.0/22
IranCell, Tehran
AS44244
IranCell-AS Iran Cell Service and Communication Company
ir
17 minutes old
ns-soa ns1.nic.ir
4 hours old
194.225.70.83
Iran
(none) 194.225.64.0/19
TRANSWORLD via EMIX
AS6736
IRANET-IPM IRANET/IPM Tehran, Iran
ns auth02.ns.uu.net
13 hours old
198.6.1.82
United States
198.6.0.0/16 AS701
UUNET Alternet
a.nic.ir
1 day old
193.189.123.2
Iran
193.189.123.0/24
TRANSWORLD via EMIX
AS39200
IRNICAnyCAST-AS .ir ccTLD of Iran
ns1.nic.ir
4 hours old
194.225.70.83
Iran
(none) 194.225.64.0/19
TRANSWORLD via EMIX
AS6736
IRANET-IPM IRANET/IPM Tehran, Iran
ns5.univie.ac.at
2 days old
193.171.255.77
Austria
193.170.0.0/15
ACOnet, Provider Local Registry Block
AS1853
ACOnet Backbone AT
irancell.ir
19 hours old
a 81.28.32.38
Iran
ircell.is.com 81.28.32.0/24
Proxy-registered route object
AS25306
INSTITUTE-ISIRAN institute isiran Autonomous System Number Tehran,Iran
ns-soa ns.isiran.com
5 hours old
81.28.32.27
Iran
ns ns.isiran.com
5 hours old
81.28.32.27
Iran
ns2.isiran.com
7 days old
81.28.32.46
Iran
(none)
mx 10 mx.irancell.ir
13 days old
92.42.51.165
Iran
(none) 92.42.48.0/22
IranCell, Tehran
AS44244
IranCell-AS Iran Cell Service and Communication Company
ir
17 minutes old
ns-soa ns1.nic.ir
4 hours old
194.225.70.83
Iran
(none) 194.225.64.0/19
TRANSWORLD via EMIX
AS6736
IRANET-IPM IRANET/IPM Tehran, Iran
ns auth02.ns.uu.net
13 hours old
198.6.1.82
United States
198.6.0.0/16 AS701
UUNET Alternet
a.nic.ir
1 day old
193.189.123.2
Iran
193.189.123.0/24
TRANSWORLD via EMIX
AS39200
IRNICAnyCAST-AS .ir ccTLD of Iran
ns1.nic.ir
4 hours old
194.225.70.83
Iran
(none) 194.225.64.0/19
TRANSWORLD via EMIX
AS6736
IRANET-IPM IRANET/IPM Tehran, Iran
ns5.univie.ac.at
2 days old
193.171.255.77
Austria
193.170.0.0/15
ACOnet, Provider Local Registry Block
AS1853
ACOnet Backbone AT
این هم آدرس پروکسی وپورت هایی که سرعت اینترنت ایرانسل رو دوبرابرمیکنه راستی نظرفراموش نشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 6/9/1388 - 12:37