abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون حمل و نقل ترافیك شهردارى تهران صبح امروز( سى و یكم شهریور ماه ) از آخرین وضعیت روند تکمیل ایستگاه برج میلاد بازدید كرد.

به گزارش روابط عمومى معاونت حمل و نقل ترافیك شهردارى تهران؛ "سید مناف هاشمى" صبح امروز در جریان بازدید از ایستگاه مترو برج میلاد، گفت: بیش از این وعده كرده ایم
۱۲ ایستگاه در شش ماهه دوم سال به بهره برداری برسد که ایستگاه برج میلاد یکی از آن‌ها است.


وی با تاكید بر اینكه ایستگاه برج میلاد از لحاظ فنی و عمرانی در مرحله بهره برداری است افزود: ایستگاه برج میلاد با تجهیزات مناسب برای افراد کم توان و معلول به زودى افتتاح خواهد شد.


بنا بر این گزارش معاون شهردار تهران در این بازدید از تجهیزات فنی، مسیرهای مسافری و همچنین تجهیزات پیش‌بینی‌شده جهت افراد کم‌توان و ناتوان در ایستگاه برج میلاد بازدید كرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 13:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )
رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز، بانک شهر را بانکی محبوب در میان شهروندان و مشتریان شبکه بانکی توصیف کرد و گفت: این بانک همواره سردمدار حل مشکلات مدیریت شهرها بوده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز با تاکید بر اینکه بانک شهر در کمک به توسعه و عمران شهرها همواره پیش قدم بوده است، تصریح کرد: این بانک طی 10 سال گذشته تمامی ظرفیت ها و منابع خود را در پیشبرد پروژه های شهری ملی و منطقه ای به کار برده است.
دبیری افزود: بانک شهر علاوه بر اینکه به عنوان یک حامی مالی قوی برای شهرداری ها مطرح است؛ توانمندی های خود را در ارائه خدمات به روز بانکی به اثبات همگان رسانیده است.
وی عنوان کرد: این بانک از ابتدای فعالیت خود حمایت از پروژه های شهری را در چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی، در دستور کار خود قرار داده و زمینه رونق پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و حمل و نقل عمومی را فراهم کرده است.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: خوشبختانه در حال حاضر سطح تعاملات و همکاری ها میان بانک شهر و مدیریت شهری تبریز بسیار مطلوب است و تسهیلات مناسبی برای پرسنل و کارکنان زحمت کش شهرداری تبریز از سوی این بانک در نظرگرفته شده است.
دبیری ادامه داد: اینکه بانک شهر در پرداخت تسهیلات به پاک بانان عزیز شهر تبریز پیشقدم شده است، نشان دهنده سطح بالای توجه این بانک به تمامی کارکنان شهرداری در هر پست، مقام و رسته خدمتی است.
وی در پایان گفت: مجموع اقدامات و فعالیت های بانک شهر در شبکه بانکی، توانسته سطح کیفی زندگی شهروندان در شهرها را افزایش دهد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 13:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 2 گفت: به مناسبت روز جهانی بدون خودرو، با هماهنگی پلیس راهور خیابان ایران  زمین به عنوان معبر بدون خودرو انتخاب شد.به گزارش روابط عمومی شهردار ی منطقه2، امیرحسین حیدرنیا، معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با اعلام این خبرگفت: به منظور تشویق شهروندان به استفاده از حمل ونقل پاک و انسان محور و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری، به مناسبت روزجهانی  بدون خودرو،خیابان ایران زمین به عنوان معبر بدون خودرو  انتخاب شد
وی  افزود: با هماهنگی پلیس راهور بخشی از مسیر این خیابان از ساعت16 الی 18 به روی خودورها بسته شده و دراختیار دوچرخه سواران و عابران پیاده قرار می گیرد.
حیدرنیا با اشاره به برگزاری برنامه های آموزشی و تفریحی گفت: بخشی از این  برنامه  به دوچرخه سواری و پیاده روی اختصاص دارد و  دوچرخه سواران مسیر ضلع جنوب بلوار ایران زمین حدفاصل پارکینگ باغ راه فدک تا فروشگاه شهروند را رکاب می زنند.
معاون حمل ونقل و ترافیک در تشریح برنامه های اموزشی و تفریحی گفت: آموزش دوچرخه سواری،فرهنگ و قوانین ترافیک،حقوق عابرپیاده و..... از جمله برنامه های اموزشی است که با رعایت الزامات بهداشتی به شهروندان ارائه می شود.
حیدرنیا افزود: با هماهنگی اداره ورزش منطقه، وسایل ورزشی درطول این مسیر جانمایی شده و  با اجرای بازی های ورزشی و تفریحی از شهروندان استقبال می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 13:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


حدفاصل میدان قائم (عج) تا میدان سوهانک در شمال تهران فردا -اول مهرماه- به مناسبت  روز جهانی بدون خودرو با حذف حرکت خودروها، محل رکاب دوچرخه سواران و حرکت پیاده شهروندان می شود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با اعلام این خبر اظهار داشت: با همکاری معاونت ترافیک،  پلیس راهور، معاونت اجتماعی،  ناحیه ده و اداره محیط زیست وتوسعه پایدار منطقه روز سه شنبه  اول مهر ۹۹ از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در خیابان خندان واقع در ناحیه ده این منطقه حدفاصل میدان قائم(عج)  تا دانشگاه آزاد سوهانک برنامه های آموزشی و ورزشی برای تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک برگزار می شود .


وی گفت: هدف از اجرای این برنامه ارتقای كمی و كیفی حمل و نقل پاک و ترویج و توسعه‌ دوچرخه سواری و پیاده روی بین شهروندان است.


موسوی افزود:  در این كمپین، مردم تشویق می‌شوند سفرهای شهری خود را با استفاده از وسایل نقلیه‌ عمومی و پاک  انجام دهند و در صورتی كه محل كارشان به محل سكونت نزدیك باشد، در خریدهای روزانه‌ خود، از دوچرخه استفاده كرده یا پیاده روی كنند.


شهردار منطقه یک افزود: در این روز، خودروسواران تشویق می شوند تا در سال، یك روز از وسیله شخصی استفاده نكنند و فرصتی مغتنم برای ترویج دوچرخه سواری و پیاده روی است.


وی با اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در این برنامه گفت: اجرای مسابقه دوچرخه سواری، پیاده روی و برگزاری مسابقه نقاشی از جمله برنامه هایی است که با رعایت موازین بهداشتی اجرا خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 13:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


فرهنگسرای خاوران همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، از چهل خانواده شهید گمنام جنگ تحمیلی تجلیل می کند.
به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 15 ، اسماعیل قضات لو دبیر اجرایی ویژه برنامه "چهل چراغ" و رییس فرهنگسرای خاوران با اعلام این خبرگفت: عزت و سربلندی امروز ایران مرهون فداکاری و جان فشانی شهدای هشت سال جنگ تحمیلی است که با استقامت؛ وفاداری و شجاعت خود به همه ما درس ایثار و ازخودگذشتگی دادند و وظیفه تک تک ماست تا از این میراث ارزشمند برای حفظ عزت و سربلندی میهن مان پاسداری کرده و سیره ی زندگی این شهدای گرانقدر را چراغ راه آینده ی خود قرار دهیم.
قضات لو ادامه داد: بر همین اساس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تصمیم گرفت تا به مناسبت چهلمین سالگرد رشادت سربازان سرافراز دفاع مقدس و با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره این شهدای گرانقدر، ویژه برنامه «چهل چراغ» را برگزار کند.
دبیر اجرایی جشنواره گفت: «چهل چراغ» یکی از ده ها برنامه ایست که توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته دفاع مقدس و به صورت هماهنگ در تمامی مراکز فرهنگی هنری شهر تهران برگزار می شود. در این برنامه که از 31 شهریور ماه به مدت ده روز برگزار می شود، از خانواده چهل شهید گمنام در چهل مزار این ستارگان جاویدالاثر تجلیل می شود. روایت گری خاطرات دفاع مقدس توسط جانبازان، سخنرانی، اجرای مداحی و برپایی مجلس روضه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از دیگر بخش های این برنامه است.
رییس فرهنگسرای خاوران در پایان افزود: ویژه برنامه "چهل چراغ" در مزار شهدای گمنام مناطق بیست و دوگانه شهر تهران برگزار شده و علاقمندان برای اطلاع از زمان و مکان دقیق برنامه می توانند به نشانی khavaran.farhangsara.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۳۳۷۱۷۰۳۶ تماس بگیرند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 13:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

همزمان با روز جهانی بدون خودرو همایش دوچرخه سواری در رینگ بیرونی بوستان بزرگ ولایت برپا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علیرضا مرآتی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با اشاره به همزمانی همایش ویژه روز جهانی بدون خودرو با سه شنبه های بدون خودرو گفت: با توجه به اهمیت استفاده از حمل و نقل پاک و نهادینه ساختن فرهنگ استفاده از دوچرخه، ویژه برنامه روز جهانی بدون خودرو در قالب برپایی همایش دوچرخه سواری در رینگ بیرونی بوستان بزرگ ولایت برپا می شود.

او افزود: طی این همایش که از ساعت 16 لغایت 18 روز سه شنبه اول مهرماه برگزار می شود، دوچرخه سواران مسیر یک کیلومتری را از محدوده مترو زمزم تا ورودی در شماره یک بوستان رکاب می زنند.

به گفته مرآتی به منظور برگزاری این همایش ضمن رعایت فاصله گذاری های اجتماعی،  ایستگاه سلامت همراه با توزیع ماسک و موادضدعفونی کننده مستقر خواهد شد.

ضمن اینکه وسایل ورزشی متنوع برای استفاده شهروندان در طول مسیر دوچرخه سواری جانمایی می شود.

او خاطرنشان کرد: به منظور سهولت تردد دوچرخه سواران هماهنگی های لازم با پلیس راهور به منظور اعمال ممنوعیت تردد انجام شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 13:14
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )
رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و مدیرعامل بانک پارسیان درپیامی ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدا، جانبازان وآزادگان هشت سال جنگ تحمیلی را ارج نهاد.

در متن پیام دکتر کورش پرویزیان، آمده است :
بدون تردید دوران باشکوه دفاع مقدس، دورانی پر ازغرور، حماسه، رشادت و دلاوری و از برجسته ترین حماسه‌های ملت شریف ایران در حفاظت از ارزش های سرزمین مقدس ایران و یادآور رشادت‌ها و جانبازی‌های هشت ساله ایثارگران در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد وخاطره رشادت‌ها و دلاورمردی‌های تمامی شهیدان گرانقدر، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، این ایام غرورآفرین را به پیشگاه مقام معظم رهبری، ملت شهید پرور به ویژه خانواده معظم شهدا ، جانبازان، آزادگان سرافراز و همکاران گرانقدرم در شبکه بانکی و بانک پارسیان تبریک عرض می‌نمایم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 13:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون آموزش معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردارى تهران گفت: با تاکید معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و همراهی پلیس راهور فاتب به منظور پاسداشت روز جهانی بدون خودرو و با هدف تشویق شهروندان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومى ، ترویج و توسعه‌ دوچرخه سواری و پیاده روی، در روز اول مهر ماه در اقدامی نمادین، هر منطقه از شهر تهران با مسدود کردن یک خیابان از ساعت ١٦ الی ١٨ و انجام برنامه های ترویجی در این حرکت بین المللی سهیم خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك؛ " وهاب میزانى" با اشاره به برنامه هاى شهردارى تهران در "روز جهانى بدون خودرو" از برپایی همایش همركابى شهردار تهران و جمعى از مدیران شهرى در صبح روز سه شنبه در راستای پویش سه شنبه هاى بدون خودرو خبرداد و گفت: طى این روز ( سه شنبه اول مهر ماه ) با ممنوعیت تردد خودرو از ساعت ١٦ تا ١٨ در ٢٢ معبر مشخص از مناطق ٢٢ گانه ى پایتخت، شهروندان لذت حضور در معابر شهری به صورت پیاده یا با دوچرخه را تجربه خواهند كردو تشویق میشوند سفرهای شهری خود را با استفاده از وسایل نقلیه‌ عمومی انجام دهند.


معاون آموزش معاونت حمل و نقل و ترافیك با بیان اینكه طبق هماهنگی های انجام شده با پلیس راهور تردد هرگونه خودرو در مسیرهاى مشخص شده در سطح مناطق ٢٢ گانه ممنوع است. تصریح كرد: برپایی برنامه های فرهنگی و آموزشی برای جلب مشاركت شهروندان و پیوستن آنان به پویش سه شنبه های بدون خودرو، استفاده از ظرفیت سمن های فعال در سطح مناطق ، اطلاع رسانی عمومی از اجرای همایش، آگاهی بخشی و آموزش شهروندان به ویژه كودكان و نوجوانان از مزایای استفاده از حمل ونقل پاک و مخاطرات خودرو محوری از دیگر برنامه هایی است که در حاشیه این همایش برگزار می شود.

به گفته ى میزانى این اقدام با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تمامی پروتکل های بهداشتی در راستای تحقق اهداف شهرداری تهران در بحث استفاده از دوچرخه و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و حمل و نقل پاک همزمان با 22 سپتامبر «روز جهانی بدون خودرو» برگزار می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 13:1
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه 11 همزمان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، از اجرای برنامه های فرهنگی وفضا سازی سیمای شهردر محله ها و معابر مرکزی شهر تهران به یاد روزهای هشت سال دفاع مقدس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان در این باره بیان کرد: بازسازی خاطرات 8 سال جنگ تحمیلی بر سیمای شهر ، نسل امروز را با تصاویری از دوران دفاع مقدس آشنا می کند و یاد رشادت ها و دلاوری های فرزندان این سرزمین را زنده نگه می دارد.
آبادیان افزود: به همین منظور اجرای برنامه های فرهنگی و نیز فضا سازی سیمای شهر با الگو برداری از 8 سال دفاع مقدس و همکاری حوزه مقاومت بسیج 217 و231 والعصر ، 215 ، 229 ، معاونت اجتماعی و فرهنگی ، معاونت حمل و نقل و ترافیک ، معاونت توسعه منابع انسانی ، معاونت خدمات شهری و محیط زیست در محله ها و معابر این منطقه آغاز شده است که مهم ترین آن ها اجرای برنامه های هنری در قالب تئاتر و سرود در محوطه بوستان دانشجو، برپایی نمایشگاه یادیاران در میدان منیریه ، بوستان اوستا و میدان راه آهن، راه اندازی کاروان نمادین اعزام دفاع مقدس در سطح منطقه، برگزاری یادواره شهدا، سرکشی از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، فضا سازی تبلیغات محیطی، برپایی سازه طاق نصرت به همراه گل آرایی و نصب بنر در خیابان جمهوری اسلامی محدوده خیابان کارگر تا ولی عصر(عج) است.
او همچنین در توضیح اقدامات اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست ادامه داد: نصب 2 بنر 30متر مربعی در میدان های راه آهن، منیریه و حر، ساخت سنگر در میدان های منیریه، حسن آباد و حر، نصب 7هزار متر ریسه پارچه ای پرچم ایران، تعویض پرچم پایه بلند پارک دانشجو به رنگ پرچم ایران، نصب 130عدد پرچم ایران در سطح منطقه، نصب 100 پرچم ایران بر روی رفیوژ میانی خیابان حضرت ولی عصر (عج) حد فاصل خیابان امام خمینی (ره) تا پارک دانشجو، اجرای نمایشگاه دفاع مقدس در میدان راه آهن با همکاری سازمان زیبا سازی شهر تهران و اکران 800 متر مربع بنر مناسبتی در خصوص هفته دفاع مقدس در سطح محدوده انجام شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 12:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

پاتوق محلی با هدف ساماندهی فضاهای بی دفاع شهری و كاهش آسیب های اجتماعی در محله ده ونك ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه: "غلامحسین خدابخشیان" شهردار ناحیه یك منطقه سه گفت: احداث پاتوق های محلی یكی از گام های مدیریت شهری در تحقق محله گرایی و ارتقا سطح سلامت جسم و روح شهروندان است.

وی با اشاره به احداث پاتوق محله در انتهای خیابان شرافتی به متراژ ١٨٠ مترمربع ، تصریح كرد: فضای سبز و بوستانهای كوچك محلی به گونه ای تجهیز و ساماندهی می شوند كه فضای مطلوبی را برای دید و بازدید بیشتر اهالی و تعامل آنان با یكدیگر فراهم آورند.

وی افزود: زمین متروك محله ده ونك ، با ١/٤٠ مترمكعب خاكبرداری، ١٤٠ مترجدول زیرسازی، ١٥٠ متر مربع بتن ریزی، ١٤٠ مترطول جدول كشی و محوطه سازی، ١٥٠ متر سنگفرش، ٢٠ متر دیواركشی و ١٥٠ متر مربع سیمان كشی دیوارها به پاتوق محلی تبدیل شد.

خدابخشیان در ادامه گفت: فضای سبز این پاتوق با ١٨ درخت زیتون تلخ، ٨٠ پیری كانتا، ٥٠ بریریس و ٨ خاور خاك باغچه معادل ٤٤ مترمكعب خاك بهره برداری شد.

وی با بیان اینكه پاتوق های محلی، با مشخصه خودمانی بودن و آرامش ،جزئی از كانونهای اجتماعی هستند ، عنوان كرد: هدف از ساماندهی پاتوق های محله، كاهش نقاط بی دفاع شهری و تلاش برای قویتر شدن تعاملات اجتماعی و ارتقا كیفیت محیط شهری است تا سرزندگی و حس تعلق به محله و امنیت اجتماعی محلات شهرمان تقویت شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 12:49
  • تعداد رکورد ها : 656813