abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )

امروز همزمان با هفته بدون نایلکس از باکیفیت ترین و دقیق ترین اطلس های محیط زیست شهرداری تهران با حضور مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران و شهردار منطقه15 رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحید رضا محمدی شهردار منطقه در آیین رونمایی از این اطلس گفت: این پروژه با همکاری پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی به منظور شناسایی و پایش منابع آلاینده، ارائه و رصد دوره ای وضعیت محیط زیست شهری، پی گیری مطالبات محیط زیستی شهروندان، تعریف پروژه های جدید و تخصیص اعتبار برای ارتقای وضعیت محیط زیست انجام شده است.

او با اشاره به اینکه این طرح علمی برای نخستین بار در شهرداری تهران براساس وضع موجود و پایه های علمی انجام شده افزود:  این اقدام موثر می تواند به مدیریت شهری در برنامه ریزی های آینده کمک کند.

محمدی گفت: منطقه 15 با بیش از 35 کیلومتر محدوده داخلی و 165 کیلومتر حریم با موضوعات متنوع بسیاری در محله ها و نواحی مواجه است.

شهردار منطقه اضافه کرد: رونمایی از اطلس محیط زیست  شهرداری منطقه 15 اقدام فاخری برای مدیریت شهری است که موضوعات آن نیاز به همدلی و همراهی نهادهای خدماتی دارد تا رفع شود.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: با همراهی و همدلی هم تهران را به شهری برای همه شهروندان تبدیل کنیم.

در ادامه مراسم شینا انصاری مدیرکل اداره محیط زیست شهرداری تهران از حمایتهای شهردار منطقه در انجام  فعالیت های محیط زیستی و اقدام در تهیه این اطلس تشکر کرد.

براساس این گزارش؛ شهروندان می توانند به زودی از طریق سایت شهرداری منطقه 15 نقشه های تهیه شده از وضعیت محیط زیست محله ها را در اطلس محیط زیست مشاهد کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 2دقيقه قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 14:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )
وضعیت بافت فرسوده منطقه یک به ویژه در محله گلابدره نگران کننده است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در سی و پنجمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلان شهر تهران که با هدف بازآفرینی بافت فرسوده منطقه یک با حضور زهرا نژاد بهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، مدیران کل استان تهران، مدیران شهرستان شمیرانات، مدیران شهری، دبیران شورایاری محلات منطقه یک و... برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: موضوع گسل ها، وضعیت زمین شناسی، مقاوم سازی ساختمان ها، ساخت و سازها و ارائه خدمات مناسب از مواردی است که باید در بافت های فرسوده مورد توجه ویژه قرار گیرد.
زهرا نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه به ضرورت ایجاد پارکینگ و همچنین سوله مدیریت بحران در محله گلابدره تاکید کرد.
وی با اشاره به جاذبه های تاریخی و فرهنگی منطقه یک افزود: بهره گیری از ظرفیت گردشگری قبرستان ظهیرالدوله طی همکاری و هماهنگی اداره اوقاف با میراث فرهنگی و تعیین ساعات مشخصی جهت بازدید، امکان پذیر خواهد بود.
سید حمید موسوی شهردار منطقه یک نیز در این جلسه بافت فرسوده منطقه یک را یک درصد از مساحت این منطقه دانست و گفت: بافت فرسوده منطقه یک شامل ۵ محله دربند، امامزاده قاسم (ع)، قیطریه، چیذر و گلابدره است و اهمیت رسیدگی به وضعیت آن به دلیل تاثیراتی است که علاوه بر زندگی ساکنین، بر کل شهر تهران دارد.
وی افزود: ۴۵ کیلومتر مسیر آبی در منطقه یک وجود دارد که بلافصل با محیط طبیعی است و با توجه به فضاهای اقامتی که در بستر رودخانه ها شکل گرفته، آسیب پذیری این مکان‌ها را که در محلات گلابدره، دربند و امامزاده قاسم (ع) واقع شده افزایش داده است که مقتضی است سازمان آب منطقه ای در خصوص جمع آوری این اماکن پذیرایی همکاری لازم را به عمل آورد.
شهردار منطقه یک هم سویی و همکاری کلیه دستگاه‌های شمیرانات را در موضوعات موجود در بافت فرسوده منطقه یک، کارگشا و در رسیدن به وضعیت مطلوب موثردانست و گفت: شبکه فاضلاب در بافت‌های فرسوده منطقه یک، شبکه کاملی نیست و یا در قسمت‌هایی به دلیل کم بودن عرض معابر، ناقص است.
گفتنی است در این جلسه 16 بند شامل مشکلات ثبتی و حقوقی املاک، بهره گیری از ظرفیت اراضی به منظور تامین سرانه خدماتی، احیای عناصر تاریخی،فرهنگی، توسعه گردشگری، اصلاح و بازسازی شبکه آب و فاضلاب، اصلاح و بازسازی شبکه مخابرات و گازرسانی، نوسازی، مقاوم سازی و مرمت مدارس، استقرار دائم اورژانس اجتماعی و خانه خدمات بهزیستی، ساماندهی مشاغل مزاحم، در محلات دارای بافت فرسوده از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین در پایان جلسه شهردار منطقه یک به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، عضو شورای اسلامی شهر و رئیس کمیته شهرسازی و معماری، فرماندار شهرستان شمیرانات و مدیران شهری منطقه یک از ساختمان کلینیک درمانی سینا مهر که در حادثه آتش سوزی دچار آسیب شده بود، بازدید کردند.
مرکز پزشکی سینا مهر واقع در خیابان شریعتی شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیر ۹۹ بر اثر انفجار کپسول اکسیژن دچار آتش سوزی و انفجار شد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 2دقيقه قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 14:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )

کلنگ احداث سرای محله حمزه آباد، تنها محله در منطقه 20 که فاقد سرای محله بود با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه 20، مدیران ارشد شهرداری منطقه 20 و  اعضای شورایاری محله حمزه آباد به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛کلنگ آغاز عملیات اجرایی سرای محله حمزه آباد با حضور محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر ، فرهاد افشار شهردار منطقه 20،  مدیران ارشد شهرداری منطقه 20 و اعضای شورایاری محله حمزه آباد برگزار شد.

این گزارش حاکی است سرای محله حمزه آباد با کاربری آموزشی، ورزشی، اداری و سالن اجتماعات در 4 طبقه و با زیربنای 1200 مترمربع در داخل بوستان سنا در محدوده شهرداری ناحیه 2 منطقه 20 احداث خواهد شد.

فرهاد افشار شهردار منطقه 20 در این مراسم گفت: در راستای برنامه توسعه محلات و تحقق مسئولیت های اجتماعی فرهنگی و افزایش سرانه فضاهای فرهنگی، آموزشی و ورزشی برای شهروندان،  با اجرای عملیات احداث سرای محله حمزه آباد تمامی 20 محله منطقه 20 صاحب سرای محله می شود.

این گزارش حاکی است پیش از این مراسم، عملیات اجرایی طرح میدان گاه خورشید (راگا) با حضور محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه 20 و مدیران ارشد شهرداری منطقه 20 ،مسئولان محلی و خانواده معظم شهدا در زمینی به مساحت هفت هزار و ۵۰۰ مترمربع آغاز شد.

فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ در این مراسم با اشاره به اینکه شهرری با داشتن اماکن مذهبی و ابنیه‌های تاریخی متعدد به عنوان محور فرهنگی شهر و استان تهران محسوب می‌شود، افزود:در شهرری یک منطقه ۴۰ هکتاری تحت عنوان منطقه گردشگری ری شامل ۴ بنای تاریخی برج طغرل، آرامگاه ابن بابویه، چشمه علی و دژ اشکان با محوریت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) وجود دارد که طرح‌های ویژه‌ای برای حضور گردشگران در این منطقه تاریخی تهیه و در دست اجراست.

افشار افزود: طرح میدان گاه خورشید (راگا) در زمینی به مساحت حدود ۸ هزار متر مربع و در ضلع غربی برج طغرل و مکمل فضای برج رازی است که با تملک زمین‌های اطراف طراحی شده و  ضمن ارتقاء تعاملات اجتماعی، کیفیت محلات را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه این طرح با کاربری فضای باز شهری توسط سازمان نوسازی شهرداری تهران طراحی و در مدت ۶ ماه اجرایی و تکمیل خواهد شد اظهار داشت: مهمترین دغدغه مدیران شهری هویت و اقتصاد شهری است و از آنجائیکه شهرری دارای هویت خاص بوده، اگر به درستی از این ظرفیت استفاده شود مشکلی در مدیریت این شهر نخواهیم داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 2دقيقه قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 14:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )

با تصدی سید مصطفی موسوی به عنوان شهردار منطقه9، طی برنامه ایی مدون و از پیش تعیین شده با پیمایش های روزانه نسبت به رصد موضوعات شهری مرتبط با نگهداشت شهر برای رفع کم و کاستی ها در محلات منطقه9، در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، در راستای تحقق رویکرد مدیریت ارشد شهری مبنی بر ایجاد تهران شهری برای همه، نسبت به ارتباط چهره به چهره با شهروندان و افزایش رضایتمندی آنها با اجرای "طرح پیمایش محلات منطقه9" در 8محله در قالب 35پالت با پیمایش های مستمر و روزانه توسط مدیران شهری منطقه اقدام شد.

در دور اول اجرای طرح مذکور که با سبکی متفاوت و با تقسیم محلات به پالت ها و تعیین مسئول برای هر کدام از آنها، برای اولین بار در مناطق شهری به منظور رصد مشکلات و کم و کاستی های امور مرتبط با نگهداشت شهر و کاهش پیام های 137 انجام شده است، بیش از 177 کیلومتر پیمایش صورت گرفت.

"طرح پیمایش محلات منطقه9" با 36 بازدید میدانی در قالب 56ساعت کار مداوم و با 128دستور مستقیم موسوی شهردار منطقه9 و صدها دستور معاونین به روسای ادارت برای احصاء موارد مرتبط با موضوعات خدمات شهری، ترافیکی و عمرانی و فرهنگی اجتماعی همراه بوده است که منجر به کاهش پیام های 137 و افزایش رضایتمندی شهروندان شده است.

این طرح دارای نکات شاخصی بوده است که از جمله می توان به پیمایش محلات با استفاده از "ویلچر" به منظور مناسب سازی معابر منطقه اشاره کرد که اجرای آن در بازدید های میدانی از اقدامات خلاقانه ایی بوده که در مناطق دیگر شهری تاکنون انجام نشده است.

همچنین از دیگر موارد قابل ذکر در اجرای"طرح پیمایش محلات منطقه9" می توان به پیمایش مدیران شهری در محلات با استفاده از دوچرخه در روزهای سه شنبه هر هفته و پیوستن به کمپین "سه شنبه های بدون خودرو"  اشاره کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 2دقيقه قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 14:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران از آراستگی، زیبایی و نظافت شهر خبر داد و گفت: علاوه بر بحث مهم ضدعفونی شهر ، دیوارهای منطقه از تبلیغات مازاد زدوده شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "حمیدرضا فرخی" در این باره گفت: مدیریت شهری همواره به آراستگی و نظافت شهر اهمیت می دهد  و در چنین ایامی که بحث ضدعفونی معابر و بوستان ها در اولویت است، نظافت و زیبایی دیوارهای شهری نیز فراموش نشده است.

وی در ادامه گفت:  در این راستا به همت واحد های خدمات شهری نواحی نه گانه و عوامل کارگری اقدام به پاکسازی نظافت و جمع آوری بنرها و پوستر ها و برچسب های تبلیغاتی مازاد شد.

معاون خدمات شهری منطقه چهار در پایان با اشاره به جزییات این عملیات گفت: در این طرح در بازه زمانی یک ماهه حدود 55000 متر مربع از دیواره های شهر از  بنرها و برچسب های مازاد پاکسازی شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 2دقيقه قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 14:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )

فضای جمعی رها با حضور محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران،کاوه حاجی علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران و علی توکلی شهردار منطقه19 درتقاطع خیابان شهید زارعی(رها) و کوچه غنچه در ناحیه سه این منطقه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محمد سالاری در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از اولویت های  جدی مدیریت شهری در دوره پنجم توجه به باز آفرینی شهری و تأمین سرانه های خدماتی با اولویت سرانه های عرصه ها و قلمروهای عمومی و پاتوق های محلی در مناطق و محلات غیر برخوردار دارای بافت فرسوده است افزود: به دلیل انبوه ساخت و ساز شهری و جمعیت پذیری دراین محلات، ایجاد پاتوق و یا پلازا های شهری که موجب افزایش سرانه های فضای باز و سبز می شود رضایت شهروندان را در بر خواهد داشت.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران بر اجرای پروژه های محلی از جنس باز آفرینی شهری معطوف به افزایش سرانه های خدماتی و ارتقای کیفیت زندگی در سال 99 در محلات مناطق شهر تهران تأکید کرد.

حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در آیین افتتاح فضای جمعی رها خاطر نشان کرد: در شورای پنجم مقرر شد پروژه های کوچک مقیاس و محلی جایگزین پروژه های بزرگ مقیاس شود که مورد استفاده اهالی در عمق محلات قرار گیرد زیرا این اقدامات موجب افزایش تعلق محله ای و مشارکت در توسعه محله ها خواهد شد.

عبدالرضاگلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این مراسم گفت: رویکرد مدیریت شهری امروز اجرای پروژه های کوچک مقیاس به منظور استفاده بیشتر شهروندان محلی است.

او ادامه داد: محله نعمت آباد از محلات کم برخوردار با ساختمان های فرسوده است که کمک به نوسازی محلات ارتقای کیفیت زندگی، تأمین خدمات و فضاهای همگانی را به همراه خواهد داشت و منجر به رضایت شهروندان، ارتقای منزلت اجتماعی و حس تعلق محله ای می شود.

علی توکلی شهردار منطقه در این مراسم ضمن قدردانی از حضور اعضای شورای شهرتهران و مدیران شهرداری درآیین افتتاح فضای جمعی رها بیان کرد: امروز در راستای سیاست های جدید شورای پنجم، اولین پروژه کوچک مقیاس محلی تحت عنوان پروژه رها افتتاح شد. این پروژه با پیگیری شورایاری ها، معاونت های مربوطه و هماهنگی سازمان نوسازی شهر تهران با متراژ حدود 700 متر مربع مجهز به سردر ورودی، فلاورباکس، نیمکت، سطل زباله و چراغ روشنایی مورد بهره برداری قرار گرفت.


زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 2دقيقه قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 14:24
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 2993 ) ( تعداد نظرات : 10 )

توصیه‌های کرونایی برای کودکان 👌

اخیرا در اطفال مبتلا به کرونا، موارد شدیدی یافت شده که بعضا منجر به مرگ شده اند، والدین حتما این نکات بهداشتی را در رابطه با کودکان رعایت کنند 👆

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 8:23
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 2993 ) ( تعداد نظرات : 10 )

مصرف 3 روز در هفته قرص ویتامین E

از جوانه گندم هر روز استفاده کنید 

مصرف هویج و ذرت پخته و بادام

نوشیدن آب زیاد

2 قاشق ژله هر روز

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 8:20
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 2993 ) ( تعداد نظرات : 10 )

❤️با نوشیدن چای بعدازغذا آهن موجود درخون ازبین میرود همین امرباعث بیماری

▫️آرتروز
▪️یبوست
▫️کم خونی
▪️خارپاشنه
▫️ریزش مو
▪️چربی خون
▫️ساییدگی استخوان
▪️ناراحتی قلبی و کلیوی

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 8:15
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 2993 ) ( تعداد نظرات : 10 )

کیوی میوه عجیب غریبیست!

ویتامین Cآن 2برابر پرتقال است وفیبرِ پوست کیوی 2برابر خود کیویست!

دانه های کیوی هوش افزاست وهم اندازه ماهی امگا3 دارد!
کیوی ضدسرماخوردگی است وپوستش ضدیبوست!

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
يکشنبه 15/4/1399 - 8:13
  • تعداد رکورد ها : 654997