جهیزیه عروس ( تعداد مطالب : 5 ) ( تعداد نظرات : 0 )

بافت لیف ساده پنجه ای 
کانوا مخصوص قلاب بافی 
ابتدا با 5زنجیره شروع 
5زنجیره زده دو سرشو بهم 
وصل میکنیم

20 دانه پایه بلند دوتایی تو دایره تشکیل شده ببافید 
رج دوم
یک زنجیره ویک پایه بلند رودانه زیر تا 3 تا که زدیم دوتا پایه بلند. بدون زنجیره وسط میبافیم دو باره 3پایه بلند دوتایی. با فاصله 1 زنجیره با هم بافته 2 تا پایه بلند بدون زنجیره. تا آخر که جمعا 5تا دو تایی بافته میشه. رج بعد مثل رج قبل. 
ولی وسط دوتایی ها 3تا بافته میشه 
رج بعد به اون 3تایی که رسیدیم دوتا پایه بلند زده یک

ک زنجیره دو تا دیگه میبافیم 
یعنی دانه ها. به 4 تا اضافه شده 

بعد دوباره مثل رج های قبل میبافیم به وسط 4 تا که رسیدیم دوتا بدون زنجیره بقیه ادامه داره 
رج بعد مثل دور اول دو تا به. سه تا و بعد 4 تا اضافه میشه 
ادامه داده شود تا اندازه کف دست. بعد از کن
ج یک ضلع تا بعدی 10 تا 15 رج
بستگی به سایز داره میبافیم 
بعد از بافت یک طرف لیف طرف دیگه هم به همین شکل یافته میشه دو تا تکه بافته شده رو روی هم دیگر با بافت پایه کوتاه بدون زنجیره به هم وصل. میکنیم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1368روز قبل
چهارشنبه 19/8/1395 - 10:16
جهیزیه عروس ( تعداد مطالب : 5 ) ( تعداد نظرات : 0 )

دو رنگ کاموا لازم داریم.

بارنگ ماهی با ۸ زنجیره شروع کرده وبه زنجیره اول وصل میکنیم تا دایره ای تشکیل می شود.

رج اول داخل دایره با ۳زنجیره شروع کرده و۱۹ پایه بلند زده که با سه زنجیره میشود ۲۰ پایه بلند.

رج دوم  با ۳زنجیره شروع کرده یک پایه بلند وسه زنجیره ودو پایه بلند مِ بافیم که گل چهارتایی به مامیدهد وچهارتا گل دوتایی بافته ( دوپایه بلند میدهد گل دوتایی)ودوباره یک گل چهار تایی وچهارتا گل دوتایی دیگر می بافیم دوطرف دوتا گل چهارتایی وبین انها چهارتا گل دوتایی بافته می شود.

رج سوم  گل چهارتایی بعد دوزنجیره وپنج تا گل دوتایی بافته ان طرف هم همینطور بافته تا رج تمام شود.

رج چهارتایی رابه گل شش تایی تبدیل میکنیم (سه تا پایه وسه زنجیره وسه تاپایه در یک پایه می بافیم که به ما یک گل شش تایی میدهد)تا اخر رجها این گل شش تایی این طرف وان طرف کار ثابت بافته می شود. وگلهای دوتایی به شش تا تبدیل می شود.

رج پنجم یک گل شش تایی ودوتا زنجیره سه تا گل دوتایی  یک زنجیره ویک پایه بلند ویک زنجیره وسه تاگل دوتایی  دوتا زنجیره ویک گل شش تایی دوباره دوتازنجیره سه تاگل دوتایی ویک زنجیره ویک پایه بلند ویک زنجیره وسه تاگل دوتایی واخر به سه زنجیره اول کار وصل ورج تمام می شود.

رج بالا را تکرار میکنیم تا جایی که پایه بلند های وسط کار ما اضافه شود تا ۱۱ پایه بلند.

رجهای بعدی هم همینطور بافته فقط ۱۱ پایه بلند بافته شده را کم کرده در هر رج یک پایه بلند کم میشود تا به یک پایه بلند برسد که ماهی ما تمام می شود.

در ضمن برای اینکه اشتباه نشود بدانید که سه تاگل دوتایی این طرف پایه بلند های وسط وان طرف تا اخر کار ثابت سه تا بافته می شود.

تزئین ماهی بایک رنگ متفاوت انجام می شود.

باله های روی ماهی:
از رج چهارم شروع کرده وسط گل شش تایی را نخ وصل میکنیم ودر هر گل سه پایه بلند وپنج زنجیره که وصل به زنجیره اولی کرده تا شکل یک گره تشکیل میشود ودوباره سه پایه بلند وادامه میدهیم تا یازده
گل وگره بافته شود طرف دیگر ماهی را هم همینطور

 باله ماهی بافته می شود.

دم ماهی:
داخل هر پایه یک پایه بلند مِ بافیم  دورتادور دم ماهی را پایه بلند زده رج بعد پنج زنجیره زده به پایه بعدی وصل میکنیم که دورتا دور کار را دالبر زده ایم.

برای چشم ماهی پنج زنجیره زده دایره ای درست میکنیم تا انجایی که داخل دایره جا دارد پایه بلند زده  تا پر شود وبه ماهی وصل می کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1368روز قبل
چهارشنبه 19/8/1395 - 10:13
sahariii1992 ( تعداد مطالب : 128 ) ( تعداد نظرات : 0 )

همسریابی و دوست یابی آنلاین مربوط به پنج،ده ویا حتی بیست سال اخیر نمیشود.واقعیت این است که قبل از ظهور اینترنت، آگهی های همسریابی در روزنامه ها و مجلات چاپ میشد و صد ها سال قبل چوپان های تنها و غمگین برای یافتن همسری مناسب عشق خود را بر تنه درختان حکاکی می کردند .

از زمان رواج یافتن تکنولوزی و رسانه های ارتباط جمعی،انسان ها به دنبال راهی بودند که علاقه های درونی خود را به اشکال مختلف اطلاع رسانی کنند.حتی پیغامی که انسان ها در سفینه فضایی وییج که به خارج از منظومه شمسی فرستاده شد نوعی آگهی دوستیابی فضایی است:

انسان های تنها در کهکشان راه شیری به دنبال اشکال حیات دیگر و دوست یا همسر مناسب خود هستند.اگر این پیام را دریافت کردید جواب دهید!!!

اولین روزنامه ها در سال 1690 میلادی بوجود آمدند و بلافاصله آگهی های همسریابی و دوست یابی شکل گرفتند.پس همسریابی آنلاین در واقع ادامه تلاش بشر برای خلق روش های جدید ارتباط و استفاده از آن روش ها برای پیدا کردن همسر،دوست،یار و عشق است

اوایل سال های 1990 میلادی با همه گیر شدن اینترنت یافتن عشق و یار دلخواه به این فضا سرایت کرد.در سالهای پایانی قرن 21 بر همه مشخص شده بود که اینترنت تمام جنبه های زندگی انسان ها را تغییر خواهد داد و یافتن همسر و دوست مناسب هم یکی از آنها بود

در حال حاضر با جستجو در موتور های جستجو با عبارت همسریابی یا سایت همسریابی یا دوست یابی،با انبوهی از سایت های مختلف مواجه می شویم.با نگاه دقیقتر به یک سایت همسر یابی متوجه می شویم همه آن ها کارکرد مشابهی دارند. شما در این سایت ها ثبت نام می کنید و بعد با جستجوی شهر، قد ،وزن ،تحصیلات و... چند کاربر جنس مخالف را پیدا کرده  و بعد از پرداخت حق عضویت پیام می فرستید.بسیار ساده به نظر می رسد ولی آیا در واقع اینقدر ساده است؟؟

رسانه های ایران همسریابی آنلاین و دوست یابی  را بسیار خطرناک می دانند و مسولین حکومتی آن را بشدت نهی می کنند در حالی که در تمام دنیا از هند و چین تا اروپا و امریکا ،سایت های همسریابی کاملا مورد پذیرش افراد جامعه قرار گرفته است.در واقع بعلت شرایط تاریخی ایران و تهاجم قبایل مختلف طی صد ها سال،ایرانیان بر خلاف ذات طبیعی خود سعی درعدم خطرپذیری و محافظه کاری دارند.

در جستجوی نمو!!!

در فیلم در جستجوی نمو،نمو یک ماهی کوچک است که بین مرجان ها در اقیانوس با پدرش زندگی می کند.نمو کنجکاو است و بر خلاف میل پدرش پا را فراتر از محیط همیشگی زندگی خود می گذارد و وارد اقیانوس بزرگ می شود.ادامه داستان درباره ماجراهای نمو و پدرش برای رسیدن به خانه است.آیا شما شبیه نمو هستید و بیگدار به آب میزنید و یا مانند پدر نمو محافظه کار؟بهترین راه حل اینست که نه مانند نمو باشیم و نه پدر نمو،بلکه در مواجهه با اقیانوس جدید،آگاهانه و با فکر به سمت آبهای جدید قدم برداریم.اکثر افرادی که به دنبال همسر دلخواه خود هستند در محیط کوچک دوستان و فامیل و اطرافیان جستجو می کنند.این محیط امن است ولی آیا فرد می تواند مطمئن باشد بهترین انتخاب را انجام داده است؟یک سایت همسریابی معمولی مانند دریا پر از خطرات و تله ها مانند کوسه ها و عروس های دریای است به این دلیل که افراد بدون هیچ گونه شناخت و آگاهی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. مهمترین عامل در ارتباط بین دو نفر هماهنگ بودن خصوصیات شخصیتی و اجتماعی افراد است ولی سایت های همسر یابی و دوست یابی اهمیتی برای خصوصیات شخصیتی افراد قائل نمی باشند.در واقع پیدا کردن فرد دلخواه در بین هزاران نفر در اینگونه سایت ها بدون راهنما و فقط بر اساس یک جستجوی ساده مانند تلاش برای پیدا کردن سوزن در انبار کاه است.آیا بهتر وعاقلانه تر نیست بجای فرار از این ابزار ارتباطی با شناخت و دقیق از آن استفاده کنیم؟

مچگرام

وبسایت مچگرام یک شبکه اجتماعی مشاوره آنلاین روانشناسی است.در مچگرام شما ابتدا ثبت نام می کنید و به سوال هایی جواب می دهید که یک آزمون کامل روانشناسی است.در این آزمون که کلملا رایگان است پنج وجه شخصیتی شما تحلیل میشود و می توانید در نمودار شخصیت،گزارش کاملی از خودتان مشاهده کنید.سپس مچگرام با روش های پیشرفته هوش مصنوعی هماهنگ ترین افراد به شما را معرفی می کند و شما میتوانید به دیگران پیام دهید و بیشتر آشنا شوید. مچگرام مشاور آنلاین شما در انتخاب فرد ایده ال شماست.

در وب سایت مچگرام جهت بررسی ویژگی های شخصیتی شما از آزمون روانشناسی شخصیت پنج عاملی استفاده شده است.این تست روانشناسی آنلاین رایگان بوده و یکی از کاملترین آزمون های استاندارد موجود است و با کیفیت بالا پنج جنبه از ویژگی های شخصیتی شما را تحلیل می کند.این جنبه ها شامل عصبی بودن، برونگرایی، انعطافپذیری، توافق و با وجدان بودن است.فرم کوتاه این آزمون شامل 60 سوال و فرم بلند شامل 240 سوال می باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1253روز قبل
سه شنبه 11/8/1395 - 1:3
mansoor43 ( تعداد مطالب : 1673 ) ( تعداد نظرات : 1254 )

((تبریک پیوند آسمانی حضرت علی ))

بهر مردم اصل پیوند علــی شد رهنما

عهد ویپمانی که بسته بهرشان مهرخدا

ازدواج سروران دین شـــده الگو یقین

تابشر این راه بُگزیند دگـر راهها رها

فی البداهه: منصورمقدم 13/6/1395

پیوند آسمانی علی و زهراء را گرامی می داریم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1186روز قبل
شنبه 13/6/1395 - 10:39
zibayiha ( تعداد مطالب : 32 ) ( تعداد نظرات : 0 )

تزیین زیبای جهیزیه عروس

تزیین زیبای جهیزیه عروس

تزیین زیبای جهیزیه عروس

تزیین زیبای جهیزیه عروس

تزیین زیبای جهیزیه عروس

تزیین زیبای جهیزیه عروس

تزیین زیبای جهیزیه عروس

تزیین زیبای جهیزیه عروس

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1242روز قبل
دوشنبه 17/3/1395 - 8:8
گلهاي بهشت ( تعداد مطالب : 32 ) ( تعداد نظرات : 36 )

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال گفت:‌ هم‌اکنون تعداد پسران در سن ازدواج بیشتر است و خطر تجرد قطعی برای آنها وجود دارد،‌ برای رسیدن به تعادل باید اختلاف سن در ازدواج به کمتر از ۵ سال برسد.

به گزارش ، علی‌اکبر محزون در پاسخ به این پرسش که آیا تعادل جمعیتی در سن ازدواج به هم خورده است، اظهار داشت: تعادل جمعیتی در سن ازدواج موضوعی است که از الگوی سن ازدواج کشور حاصل می‌شود و بحث مهمی است، به‌عنوان مثال اختلاف سن 5 سال برای ازدواج در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‌رسد.

وی افزود: در 12.1 درصد ازدواج‌ها زوجین همسن هستند،‌ 77.5 درصد مرد بزرگتر از زن و در 10.4 درصد ازدواج‌ها زن بزرگتر از مرد است. اتفاقی که هم‌اکنون باید رُخ دهد تغییر مدل ازدواج است، هم‌اکنون آقایان 20 تا 34 ساله و خانم‌های 15 تا 29 ساله بیشتر ازدواج می‌کنند و هرم سنی در هر سن کاملاً متقارن است اما اختلاف سنی 5 سال برای ازدواج تقارن را به هم می‌ریزد.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال گفت:‌ قبل از سال 1390 تعداد دختران در سن ازدواج بیشتر از پسران بود اما با تغییر هرم سنی،‌ پس از سال 1390 ذوزنقه سن ازدواج وارونه می‌شود و این بار آقایان در سن ازدواج بیشتر از خانم‌ها هستند.

محزون ادامه داد:‌ در سال‌های قبل از 1390 دختران در سن ازدواج بیشتر از پسران بود و این تجرد قطعی دختران را بالا برده بود اما از سال‌ 1390 به بعد تعداد پسران در سن ازدواج بیشتر شده است و خطر تجرد قطعی در پسران وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به تعادل جمعیتی باید اختلاف سن برای ازدواج کمتر از 5 سال باشد، گفت:‌ اختلاف سن یک یا دو سال برای ازدواج کافی است و این موضوع هرم سنی را تعدیل کرده و به تعادل نزدیک می‌شویم.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال بیان کرد: بالاترین سن ازدواج برای آقایان در تهران، البرز و کرمانشاه و برای خانم‌ها تهران، البرز و ایلام است. کمترین سن ازدواج برای آقایان در خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و یزد و برای خانم‌ها سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی است.

وی ادامه داد: بالاترین میانگین سن ازدواج برای آقایان در تهران 30.1، البرز 29، کرمانشاه 28.6 و برای خانم‌ها تهران 26، البرز 25.3 و ایلام 24.3 است و کمترین سن ازدواج برای آقایان در خراسان شمالی 25.3، سیستان و بلوچستان 25.4، یزد 26.3 و کمترین سن ازدواج برای خانم‌ها در سیستان و بلوچستان با 20.8، خراسان شمالی 20.9 و خراسان جنوبی 21.4 سال است.

محزون در پاسخ به این پرسش که علت افزایش میانگین سن ازدواج در هر سال چیست، افزود: این تحلیل‌ها را به جامعه شناسان و جمعیت شناسان می‌سپاریم تا ارزیابی کنند "شاخص‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در بالارفتن سن ازدواج چه‌تأثیری داشته است و مشخص شود علت این تغییر و تحولات چیست؟" البته این موضوع نیاز به تحلیل بسیاری دارد.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال در پاسخ به این پرسش که شاخص‌های فرهنگی در بالارفتن سن ازدواج بیشتر تأثیرگذار است یا شاخص‌های اقتصادی، بیان کرد: معتقدیم جاهایی بوده که حتی اگر شرایط اقتصادی نیز فراهم باشد در تمایل به ازدواج رسمی بی‌رغبتی وجود دارد و الگوی غرب یعنی زندگی مشترک با یکدیگر بدون ازدواج رواج دارد، البته این نام ازدواج سفید را برای این معضل نمی‌پذیریم چون یک واژه فریبنده است و عبارت هم‌خانگی برای آن به کار می‌رود.

وی افزود:‌ در برخی مناطق با وجود سطح رفاه بالا شاهدیم که ازدواج در اولویت قرار نگرفته است بنابراین عوامل اقتصادی در بالا رفتن سن ازدواج تأثیرگذار است اما نباید بگوییم که سایر عوامل بی‌تأثیر هستند بلکه سبک زندگی و عوامل فرهنگی نیز در ازدواج تأثیرگذار است.

منبع: تسنیم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 846روز قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 9:28
انگلیسی مثل آب خوردن ( تعداد مطالب : 1 ) ( تعداد نظرات : 0 )
متنی انگلیسی و فارسی عاشقانه و رمانتیک تقدیم به شما
.
I wish I was your lover
كاش معشوق تو بودم
.
You know I got this feeling that I just can’t hide
میدونی یك احساسی دارم كه نمی تونم پنهان كنم
.
I try to tell you how I feel
سعی میکنم بهت بگم چه حسی دارم
.
Words don’t come easily
كلمات به آسانی نمی آیند
.
I watch you when you smile
وقتی لبخند می زنی تماشات می كنم
.
I watch you when you cry
وقتی گریه می كنی تماشات می كنم
.
And I still don’t understand
و من هنوز نفهمیدم
.
I can’t find the way to tell you
راهی رو برای گفتن پیدا نكردم
.
I wish I was your lover
ای كاش معشوق تو بودم
.
I wish that you were mine
ای كاش تو مال من بودی
.
Don’t try to run away
سعی نكن فرار كنی
.
There’s many thing I wanna say
خیلی چیزهاست كه باید بهت بگم
.
No matter how it ends
مهم نیست چطور تموم بشه
.
I wish I was your lover
ای كاش معشوق تو بودم
.
I wish that you were mine
ای كاش تو مال من بودی
.
Oh I need is a miracle
چیزی كه من می خوام یك معجزه است
.
Oh baby all I need is you
عزیزم همه ی چیزی كه من می خوام تویی
.
All I need is a love you give
همه ی چیزی كه می خوام یك عشقی است كه تو به من بدی
.
Just wanna be your lover
فقط می خوام كه معشوق تو باشم
.
Just wanna be the one
فقط می خوام اون یکی یک دونه ات (تنها) باشم
.
Let me be the lover
بذار معشوقت باشم
.
Let me be the one
بذار یکی یک دونه ات ( یكی ) باشم
.
امیدواریم گرمای عشق در زندگی تون جاری باشه < />
.
رفقا در تلگرام هم ما رو دنبال کنید
راهنمای عضویت در آدرس زیر:

.
در آدرس زیر: با یک کلیک عضو شوید:

.

.
دوستان
تخفیف ویژه مکالمه ایی رو از دست ندهید
اطلاعات بیشتر و دانلود نمونه های رایگان:

.
همچنین
برای استفاده از مطالب آموزشی و تهیه مجموعه های آموزشی از
سایت انگلیسی مثل آب خوردن دیدن فرمایید.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1621روز قبل
چهارشنبه 12/12/1394 - 9:2
mahraj1234 ( تعداد مطالب : 3 ) ( تعداد نظرات : 0 )

بگردیم دنبال اهل و همسفری مناسب سفر !

عزیزان من ، منم مثل شما میبینم و میشنوم و... ولی گاهی اوقات شاید یکی در جاده از اون دور دورا یه صحنه ای را میبینه که اطرافیانش یا پشت سریاش دید خوبی ندارن برای اینکه با دقت بیشتر و بهتری رانندگی کنن و حواسشونو جمع کنن پس از چراغ هشدارم در یسری از مراحل استفاده میکنم ! امیدوارم که نور خوبی داشته باشه !

بگردیم بدنبال همسفری مناسب ! اهل سفر باشه . اول خودمون چقدر اهل سفریم!؟ اینجا شاید تو مرحله اول خیلی مشخص شده با اون چکاپی که از خودمون داشتیم والان چه خوبه که بگردیم بدنبال همسفری که قدر سفر و سفر کردن را بدونه. میدونین آخه این مسیر از همه جا میگذره..سربالایی سرپایینی آسفالت خاکی گرما سرما .. آخ مواظب باش ، شاید یجا مریضی ! وای وای ، خدا نکنه یجا نداری یا شایدم خیلی داری !خلاصه هزاران هزار چیزی که فکرشم نمیکنی ! ولی هست و خواهی دید . پس چقدر اهل همش هستیم! توجه کنین به نظر من اینجا هرکسی باید بسته به ظریفت و آمادگی خودش به همون میزان بدنبال اهل سفری ، برای خودش باشه که بتونن با هم پیش برن .باهم بفهمن و همو درک کنن. قطعا تقاوت قدرت و ظرفیت وجود داره ولی توجه کنین که این تفاوت زیاد نباشه که بعدا مشکل پیش میاد!

یه چیزی بگم در گوشی ! این روزا خیلی هامون شدیم اهل سفر ، اهل تفریح ، اهل مهمونی ، رستوران ، ... ولی چندتامون اهل زندگی و زندگی کردنیم !!؟ واقعا چقدر ؟ خواهش میکنم توجه کنین . قرار نیست چشمامونو بر روی واقعیتها ببندیم. نشنویم و نبینیم ! قراره خودمون شاد باشیم لذت ببریم و یک عمر سفر کنیم در همه شرایط پس خواهش میکنم توانایی سفر کردن را در خودمون تقویت کنیم . بله میدونم منم کامل نبودم و نیستم ولی بخوایم که اهلیت را در خودمون تقویت کنیم. این بنظرم تنها اصلی هستش که اگه کسی در خودش بیدار کنه و تقویتش کنه اونو در طی پیمودن مسیر میتونه در بد ترین شرایط هم یاری کنه و نگهش داره ! زندگی شوخی نیست! خواهش میکنم دقت کنید زندگی بازی نیست که اگه الان خوشحالیم و سر زنده چند مرحله ای را بریم جلو و تا خسته شدیم پاشیم بریم !! نه ! باور کنیم که زندگی و زندگی کردن بازی هست که اگر شروع کردیم باید تا اخرش بریم تا بتونیم به اون هدف اصلی که رسیدن به کمال ، رسیدن به موفقیتهای زیاد و رسیدن به مقامات عالی انسانیت و .. برسیم و دست پیدا کنیم. خوشی ها ، سفرها، تفریحها، مهمونیا و بگو بخنداش تنها قسمتی یا شایدم اندکی از نقاط استراحتی مسیر زندگی هستن تا مسافر جاده از پیمودن اون خسته نشه ! سربالایهاش ، سرما، گرما، تلخی های روزگار، اتفاقای روزگار و هزاران هزاری که نه اینکه ما بخوایم نه ، بلکه روزگار و ماهیت دنیا هست درش وجود داره و ما باید بتونیم ازش عبور کنیم . پس ببینیم اول خودمون و بعد همسفری که می خوایم انتخاب کنیم چقدر اهل پیمودن این مسیره !؟ اونم پیمودن همه و کامل این مسیر نه فقط استراحتگاهای اون ! پس خواهشمندم اول توجه و بعد هم اگر خودمون را هنوز اهل سفر نمیبینیم کمی صبر کنیم . نه برای همیشه، نه! فقط تا زمانی که خودمون را اصلاح ، رفع عیب و تقویت برای پیمودن کنیم ... چه ایرادی داره!؟ قراره ما کلی لذت ببریم ، کلی تجربه کسب کنیم ، ... پس ارزششو داره
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1704روز قبل
چهارشنبه 18/9/1394 - 17:20
mahraj1234 ( تعداد مطالب : 3 ) ( تعداد نظرات : 0 )

خانواده های محترم و بزرگترها همه به هوش و مواظب لطفا ! مهریه سرنوشت ساز :

امیدوارم تا به این مرحله حداقل ذره ای درجهت به خود آمدن و اندیشیدن راجب چنین موضوع مهمی که معمولا یک بار در طول زندگی هر کدوممون رخ میده ، کمک شده باشه . میتونم قاطع اعلاام کنم که با تمام تلاشها و دقتهایی که هم خودمون و هم خانواده ها در طول این مراحل مختلف برای داشتن یک انتخاب خوب با توجه به مهارتها و تجاربمون بکار گرفتیم اما الان در مرحله ای هستیم که میتونه واقعا سرنوشت ساز باشه و نهایتا منجر به کلید خوردن یک حرکت درست و شیرین برای پیمودن مسیری طولانی و پرخاطره باشه و یا خدای نکرده نتنها باعث از بین بردن تمام اون تلاشها و دقتهای قبلی بشه بلکه پا در مسیری با همسفری که در آخرین لحظات موفقیت ما ، با برهم زدن تمام معادلات به انحراف کشیده و ما را در ورطه سقوط احتمالی در هر لحظه پس از شروع حرکت کنه!

پدر ها و مادر ها و بزرگترها خواهش میکنم دقت کنید و زحمات خود و جوانتون را با یک بی دقتی یا سهل انگاری از بین نبرید! هنوز همه شانس بردن و داشتن یک انتخاب خوب را میتونن داشته باشن و پیروزی و موفقیت را هدیه هم خود و هم انتخاب خود کنند. پس ارزششو داره که در این مرحله نهایی هم اخرین دقتها و ملاحظات صورت بگیره .

بزرگترها و فامیل بکمک بیان قراره اتفاق مهمی رخ بده . هم خوشحال اما هوشیار باشید .همه جوانب را بسنجید . با تمام هوشیاری الان موقع حفظ ارزشهاست نه از دست دادن و پشت کردن به آنها . باید در چهارچوب احکام و ارزشهای اسلامی دین خوبمون و رعایت قوانین حاکم تصمیم مهمی گرفته شود که یا باعث شادی و لذت دایمی شود و یا از همین الان پایه کجی نهاده شود که خدا میداند تا انتها به چه شکل پیش رود و با چه خطراتی !

خواهشمندم در مورد مسئله مهریه و تعیین ان حتما اطلاعات مربوط به این موضوع را در خود بالا برده و با کمک گرفتن از همه بزرگترها تنها با تکیه بر ارزشهای واقعی و داشته های فعلی و انسانی خود و طرف مقابل اقدام به تعیین آن کنید.

کمی سختی و تلاش اما یک عمر شیرینی و خوشی و لذت ... هم نگران باشید و هم خوشحال ! باور کنید که هنوز هم شانس موفقیت و پیروزی از آن شماست و از آن کسی که بر اساس عقل و اندیشه با چشمی باز و دقیق انتخاب خودش را انجام بدهد.

متاسفانه شرایط حاکم بر اجتماع ما در تعیین مهریه بسیار تاسف بار و خطرناک شده بگونه ای که از طرفی باعث جلوگیری از ازدواج بسیاری از جوانها بخاطر ترس و وحشتشان از این مرحله و از طرفی خطری جدی و مهم برای آنانی که یعنی براساس دقت و سعی و تلاش تمام مراحل را گذرانده و اکنون انتخاب همسفرشان را در حال انجام هستند ، شده است.

خواهش میکنم به زبان ساده و به روشنی عرض میکنم مقدار و میزانی را تعیین و برای ان تعهد کنید که از پس پرداختن آن برآیید . بله من هم شنیدم که وقتی به جوانی این موضوع را میگیم به محض شنیدن میگه پس با این شرایط ما هیچ موقع نمیتونیم ازدواج کنیم و یا کسی به ما زن نمیده و ...ولی باور کنید که شما هنوز پیروز میدان هستید و تنها و تنها این خود ما هستیم که میتونیم با اندیشه و عقل و به دور از تمام احساسات و یا عبارات منفی کلیشه ای که متاسفانه حاکم بر این موضوع شده انتخاب خوب و یا بدی را برای خودمون رقم بزنیم.

آیا یک عمر خوشی و لذت و آسودگی خیال بهتر است یا از همان شب اول پشیمانی و احساس خطر و نگرانی تا سالهای سال !؟

آیا با وجود تمام سختیها و تلاشهایی که در طول مراحل مختلف انتخاب همسر متحمل شدیم این حق ما نیست که حداقل از وقوع یک اتفاق خطرناک جلوگیری کنیم!؟

باور کنید که حتی اگر در آخرین لحظات و یا ثانیه ها هم این انتخاب ما برهم بخوره ولی باز هم موفقیت برای ما حاصل میشه چراکه ما هنوز قدرت انتخاب داریم و قرار ما از اول انتخابی مناسب و اهل سفر واقعی برای طی این مسیر برای رسیدن به ارزشهای انسانی بیشتر و کمال هست ، پس باور کنید که ارزش تامل و دقت تمام در این مرحله میتونه میلیونها تومن بیارزه !

صراحتا عرض میکنم برای تعیین مهریه میزانی را متعهد شوید که براحتی و سهولت و با صداقت کامل و براساس داشته فعلی شخص خودتون بتونید فردای انتخابتون اون را به بهترین شکل به همسفرتون هدیه کنید اونهم با رضایت کامل درونی.

منم مثل بسیاری از هم سنای خودم که باورمون نمیشد که این مرحله میتونه بوقوع بپیونده نگاهی سطحی و ساده داشتیم ولی خواهش میکنم این تجربه بنده را شما به دید قطع و حتمی بنگرید و بدانید و باور کنید که مهریه باید پرداخت شود . و اینهم تنها خود شما باید بپردازید نه کس دیگری !

این را هم بدانید که اگر در این مرحله با وجود همه سختیهایی که طی کردید و البته همه به نفع شما بوده و خواهد بود باز هم متوقف شد و به انجام نرسید باید از درون خوشحال و شاد باشید چراکه حداقل زیر بار قرض و تعهد مالی نرفتید و با خاطری آسان و راحت بدانید که هنوز شما قدرت انتخاب داشته و دارید و این آخرین نبود ! بدانید که تنها خداست حاکم زمین و آسمانها و توانا و عالم بر تمام امور . پس تنها از او خواستن و بر او تکیه کردن باید خوشحالی شما را بهمراه داشته باشد. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1704روز قبل
چهارشنبه 18/9/1394 - 17:11
mahraj1234 ( تعداد مطالب : 3 ) ( تعداد نظرات : 0 )

حداقل 100 میلیون می ارزه !! مبلغی که بنده خود به یقین رسیدم که باید پرداخت !

یک تجربه به ارزش یک زندگی 

نمیدونم ولی حیف بود اگه نمینوشتم و مطمئنم کمکی خواهد شد به خیلی از همسنای خودم که در شرف ازدواج هستن .

انتخاب مسیر و همسفری که میتونه چقدر راحت صورت بگیره اما نمیدونم چرا داره با اینهمه ترس و واهمه یا ابهام برامون صورت میگیره !؟

البته شاید الان من اینگونه راحت و آسون به موضوع نگاه میکنم ! خوب منم قبلش مثل شماها بودم شایدم بدتر ! ولی بهرحال الان موضوع را خیلی آسون و راحت و شیرین میبینم ، فقط اگه کمی بهش دقت بشه و اول کار را احساسی برخورد نکنیم !

هرچند اندک و کوتاه بود ولی احساس میکنم کوله بارم در این رابطه به گونه ای پر شده که الان لبریزه ! پس با به اشتراک گذاشتن محتویاتش می خوام وزنشو از روی دوشم بردارم و به نوعی کمی از مال شماها را پرکنم .. اینم مطمئنم که اگه همشو بادقت بخونید خالی از لطف نیست . شاید مقداریشو قبلا شنیدین یا خوندین یا شایدم خودتون بلد بودین یا جاهایی دیگه تو مو ضوعاتی دیگه تجربه کرده باشین ولی انچه که هست الان با این وضع نابسامان ازدواج و طلاق ظاهرا بسیاری از هم سنامون دارن به یک شکل ، ابتدای این مسیر را شروع ونهایتا با مسایل مشابه و مشترکی در مرحله جدایی روبرو میشن ! پس ظاهرا یا فکر میکنیم که بلدیم و میدونیم و ... یا واقعا نمیدونیم و بلدهم نیستیم!

پس چه ایرادی داره آدم از تجربیات دیگری که طی مسیر کرده و با تابلوهای اون مسیر آشنا و پیچ و خم های اونو حتی اندک ، دیده و رفته ، استفاده کنه و با اطمینان بخودش وتوکل بخدا حتی بهتر از اون حالا تجربه کنه ! ببخشین من خودمو میگم ، یکمی همیشه میگم خودم ! بلدم!میدونم! شنیدم ! دیدم .... ولی یبار هم میشه و هست که شاید ، خودم و کس دیگری ! بلدم ولی شایدم نه! میدونم ولی شایدم نه! شنیدم یا شایدم نه کامل ! دیدم نه درست .... پس امیدوارم این جملات ساده ، کامل کننده یا کمک کننده به تجربیات خوب شما باشه در موضوع ازدواج!

بله! منم مثل شما سن زیادی ندارم ولی فعلا که یکبار تجربه کردم . اونم چه تجربه ای .. هیجانشو . نو بودنشو . افقشو . امیدشو. دوباره متولد شدنشو . و .... ولی در درجه اول با کم تجربگیم ، ندونمیم ، باورنکردنی یسری نکات و سطحی برخورد کردنم با اونا و نهایتا اعتماد بی جا و البته شایدم کمی تقدیر و حکمت الهی از دید خودم برای رشد بیبشتر خودم ! تجربه ای گوهربار حاصل شد برام.

پس براتون میگم...خوشحالم از این بابت..

من تجاربم را دسته بندی و رتبه بندی کردم تا راحت و اسون بتونید مراحل مهم را ببینید و بخونید و فکرمیکنم که تمام اونچیزی را که دیدم و بهش برخوردم را اینجا برای شما نوشتم :

1- چکاپ خودتون : اولین گامی که ما جوانها برای اقدام برای ازدواج بر میداریم اینه که اول خودمونو یه چکاپ اساسی کنیم . تستی که خودمون خودمونو اول بشناسیم و ببینیم چقدر آمادگی برای شروع و پیمودن سفر داریم ! اونم سفری به این طول و درازی ! پس دقیقا مثل ماشینمون که اگه قبل از سفر اونو چکاپ میکنیم برای سفری با ارامش و دلنشین چه خوبه اگه خودمونو چک کنیم برای این سفر! البته اینو بگم که اگه به مشکلی، کمی، کاستی یا ایرادی برخوردین اصلا نگران نشین . اینا طبیعیه و همهمون هم بالاخره یکی یه ذرشو داریم . هیچ کسی نیست که چکاپش کامل باشه و هیچ ایرادی نداشته باشه . همش قابل حله و بخوبی میشه رفع عیب کرد فقط اگه خودمون بخوایم.!

حالا اینکه این چکاپ شامل چی میتونه باشه فکر میکنم خودتون بهترین کسی هستین که میتونه هم خوب چک کنه و هم عیب و ایرادا رو ببینه و راه حلشونو پیداکنه !

2- اقدام براساس خودآزمایی اولیه :

احساس میکنی که موردی نیست !؟ یا اگه هم مواردی دیدی براشون راهکار داری و همت کردی که رفعشون کنی..بهرحال الان آماده ای برای اقدام.

الان می خوایم براساس اون خودآزمایی قدم بزاریم برای ازدواج . خیلی هم خوبه چه ایرادی داره !؟ مثل هزاران هزار انسانی که اونها هم قبل از ما همین کار را انجام دادن و ... فقط ما تفاوتی که داریم با اونا اینه که ما قراره با دید باز با گوش شنوا و با اطلاع در این مسیر قدم بزاریم و بهتر و خوشبختر از قبلی ها مسافرتمونو شروع و طی کنیم..

3- بگردیم دنبال اهل و همسفری مناسب سفر !

عزیزان من ، منم مثل شما میبینم و میشنوم و... ولی گاهی اوقات شاید یکی در جاده از اون دور دورا یه صحنه ای را میبینه که اطرافیانش یا پشت سریاش دید خوبی ندارن برای اینکه با دقت بیشتر و بهتری رانندگی کنن و حواسشونو جمع کنن پس از چراغ هشدارم در یسری از مراحل استفاده میکنم ! امیدوارم که نور خوبی داشته باشه !

بگردیم بدنبال همسفری مناسب ! اهل سفر باشه . اول خودمون چقدر اهل سفریم!؟ اینجا شاید تو مرحله اول خیلی مشخص شده با اون چکاپی که از خودمون داشتیم والان چه خوبه که بگردیم بدنبال همسفری که قدر سفر و سفر کردن را بدونه. میدونین آخه این مسیر از همه جا میگذره..سربالایی سرپایینی آسفالت خاکی گرما سرما .. آخ مواظب باش ، شاید یجا مریضی ! وای وای ، خدا نکنه یجا نداری یا شایدم خیلی داری !خلاصه هزاران هزار چیزی که فکرشم نمیکنی ! ولی هست و خواهی دید . پس چقدر اهل همش هستیم! توجه کنین به نظر من اینجا هرکسی باید بسته به ظریفت و آمادگی خودش به همون میزان بدنبال اهل سفری ، برای خودش باشه که بتونن با هم پیش برن .باهم بفهمن و همو درک کنن. قطعا تقاوت قدرت و ظرفیت وجود داره ولی توجه کنین که این تفاوت زیاد نباشه که بعدا مشکل پیش میاد!

یه چیزی بگم در گوشی ! این روزا خیلی هامون شدیم اهل سفر ، اهل تفریح ، اهل مهمونی ، رستوران ، ... ولی چندتامون اهل زندگی و زندگی کردنیم !!؟ واقعا چقدر ؟ خواهش میکنم توجه کنین . قرار نیست چشمامونو بر روی واقعیتها ببندیم. نشنویم و نبینیم ! قراره خودمون شاد باشیم لذت ببریم و یک عمر سفر کنیم در همه شرایط پس خواهش میکنم توانایی سفر کردن را در خودمون تقویت کنیم . بله میدونم منم کامل نبودم و نیستم ولی بخوایم که اهلیت را در خودمون تقویت کنیم. این بنظرم تنها اصلی هستش که اگه کسی در خودش بیدار کنه و تقویتش کنه اونو در طی پیمودن مسیر میتونه در بد ترین شرایط هم یاری کنه و نگهش داره ! زندگی شوخی نیست! خواهش میکنم دقت کنید زندگی بازی نیست که اگه الان خوشحالیم و سر زنده چند مرحله ای را بریم جلو و تا خسته شدیم پاشیم بریم !! نه ! باور کنیم که زندگی و زندگی کردن بازی هست که اگر شروع کردیم باید تا اخرش بریم تا بتونیم به اون هدف اصلی که رسیدن به کمال ، رسیدن به موفقیتهای زیاد و رسیدن به مقامات عالی انسانیت و .. برسیم و دست پیدا کنیم. خوشی ها ، سفرها، تفریحها، مهمونیا و بگو بخنداش تنها قسمتی یا شایدم اندکی از نقاط استراحتی مسیر زندگی هستن تا مسافر جاده از پیمودن اون خسته نشه ! سربالایهاش ، سرما، گرما، تلخی های روزگار، اتفاقای روزگار و هزاران هزاری که نه اینکه ما بخوایم نه ، بلکه روزگار و ماهیت دنیا هست درش وجود داره و ما باید بتونیم ازش عبور کنیم . پس ببینیم اول خودمون و بعد همسفری که می خوایم انتخاب کنیم چقدر اهل پیمودن این مسیره !؟ اونم پیمودن همه و کامل این مسیر نه فقط استراحتگاهای اون ! پس خواهشمندم اول توجه و بعد هم اگر خودمون را هنوز اهل سفر نمیبینیم کمی صبر کنیم . نه برای همیشه، نه! فقط تا زمانی که خودمون را اصلاح ، رفع عیب و تقویت برای پیمودن کنیم ... چه ایرادی داره!؟ قراره ما کلی لذت ببریم ، کلی تجربه کسب کنیم ، ... پس ارزششو داره.

4- امادگی برای کسب تجربه های جدید در مسیر جدید :

درسته خودمونو چکاپ کردیم ولی نه به این معنی که دیگه کامل ، کامل شدیم ! بله اون خوبه و باید صورت میگرفت ولی ما داریم در مسیری قرار میگیریم که از همین الان همش جدیده ، نو و تازس! همشم خوبه و بایدم باشه چراکه به همش در همه جا نیاز داریم و بدرمون میخوره. هممون تازه واردیم تو این مسیر پس ممکنه بترسیم یا شک کنیم که ایا میتونیم یا میشه یا ...!؟ ولی همش شدنیه و فقط همت می خواد و اراده . پس ارزششو داره

5- عجله نکنیم

توجه توجه ! یک عمر زندگی ! یک مسیر طولانی ! اونم با همه جور وهمه چیزی!

کمی صبر صبر و صبر ! قدم به قدم و با آرامش . قراره طولانی سفر کنیم پس ارزششو داره حواسمونو جمع کنیم و در مراحل مختلف قبل از حرکت صبر را آموزگار خودمون کنیم تا درست ببینیم درست بشنویم و .... البته نه به معنی ایستادن و توقف نه! همه با هم می خواهیم به یاری خدا خوشبخت بشیم و زندگی موفقی داشته باشیم پس می ارزه که اولش با صبر پیش بریم ! ببینید هممون در این دوران هیجاناتی و شور و اشتیاقی داریم به تشکیل زندگی و این خوبه و طبیعی هم هست و بایدم اینطور باشه ولی قراره از تجربیات بقیه هم استفاده کنیم تا بهتر از اونا خوشبختر از اونا و روشنتر شروع کنیم . پس فقط با ارامش و حفظ خونسردی و استفاده از صبر می خواییم برنده بشیم . پس صبر را چاشنی این شور و اشتیاق و هیجان میکنیم و به آرامی پیش میریم . ارزششو داره.

6- بکارگیری مهارتها در ارزیابی اهل سفر :

دوستان عزیز از اینجا دیگه کم کم باید انرژی مصرف کنیم ! چرا!؟ قراره بر اساس داشته ها و تواناییهامون و بر اساس اون امادگی که در مرحله نخست در خودمون احساس کردیم و حس شروع حرکت در مسیر را در خودمون ایجاد کردیم ، حالا همشو بکار ببریم تو شناخت و چکاپ همسفرمون و اهل سفری که قراره یک عمر با ما مسیر را طی کنه. پس حواس جمع و با دقت می خواهیم شروع کنیم به بررسی دقیق تمام آن چیزی که بتونیم در طرف مقابلمون ببینیم یا ازش بشنویم یا ازش سر بزنه...هرکی هر چی در توان داره بکار بگیره ! کم و زیاد ایرادی نداره فقط انرژی مصرف کنید حتما مفید خواهد بود و به نتایج خوبی خواهیم رسید.

-1 صحبت کردن : یکی از مهارتهایی هست که هممون کم و زیاد بلدیم و میتونیم بکار بگیریم . پس تا میتونیم باید با طرفمون صحبت کنیم از هر چی از هر موضوعی راجب به هر چی که دوست داریم حتی غیرواقعی یا تخیلی ! مهم اینه بتونیم حرف بزنیم و البته از طرفمون هم حرف بشنویم ! که احساس میکنیم شاید بشه از لابلای صحبتاش اطلاعات کسب کنیم . دیدین معمولا وقتی یه کسی را که بهش مضنون هستن ، دستگیر میکنن ، اولین شیوه کسب اطلاعات ازش صحبت کردن و حرف زدن با اونه چون بالاخره نکات و سرنخهایی حتی اندک یا کوچولو از دل حرفای مضنون بدست میاد ! پس امیدوار باشیم و مطمئن که حتما جواب میده .

2- محک بزنیم : گاهی اوقات طرف را نسبت به گفتن یا انجام عملی محک بزنیم و ببینیم چه واکنشی یا برخوردی ازون سر میزنه !؟ ببینیم رفتار یا دیدگاه اون چیه ؟ و.... تست کنیم خیلی چیزا رو ... یبار یا چند بار بریم بیرون یه سفر کوتاه و کوچولو حتی با خانواده و با رعایت دقیق و حساب شده شرایط و اصول دینی و اسلامی . نمیدونم هر نوع امتحانی که هرکدوممون میتونیم در این مرحله از طرف مقابلمون برای شناخت بهتر روحیات ، تفکرات، دیدگاهها و هر آنچیزی که ممکنه از اون در مقابل امتحان ما سر بزنه ازش بگیریم . شاید بگین آخه این حرفها که شما از چی خوشتون میاد یا از چه رنگی یا چه خوردنی یا چه ورزشی یا چه فیلمی و .... صدها موردی که فی البدایه به ذهن هممون میرسه چه فایده!؟ ولی باور کنید که همین کلمات و جملات و پرسشهای به ظاهر سطحی و ساده میتونه برای جمع اوری اطلاعاتمون در مراحل شناخت همسفرمون بسیار کمک کننده باشه و چه بسا حتی با یک جواب یا رفتار یا واکنشی که در این مرحله از طرف مقابل ممکنه سر بزنه اونم حتی ناخودآگاه ، اعلام هشدار و زنگ خطری باشه برای دقت بیشتر و یا حتی توقف !

7- از خانواده همسفرتون غافل نشین :

خواهش میکنم دقت کنید ، قراره ما پیروز بشیم. قراره یه زندگی موفق و خوبی را شروع و مسیر طولانی را قدم بزاریم اونم یک عمر ! پس نسبت به همه چیز و همه کس هوشیار باشیم.

شاید یکی از نکاتی که خیلی از ماها در حین جلسات آشنایی به اون توجه چندانی نداریم و یا خیلی سطحی به اون نگاه میکنیم مسئله خانواده طرف مقابلمون هست ! واقعا چقدر به معنی واقعی بهش فکر کردین یا چقدر براتون مهم بوده که آیا خانواده همسفر ما چقدر میتونه برای کسب اطلاعات مختلف در مراحل شناخت به ما کمک کنه در فهم بهتر مطالب!؟ بله باور کنید به جرات میتونم بگم گاهی اوقات حتی با نگاه به والدین میشه کاملا به روحیات و رفتار طرف مقابلمون پی ببریم !

نکته 1 - طرز سلام و ادب و گفت و گو و نشست و برخواست والدین به نوعی در فرزندان اون خونه اثر داره و گاهی مثل سیبی که از نصف تقسیم کنیم به هم میتونن شبیه باشن از همه نظر ! پس خیلی دقت کنیم . چه ایرادی داره آدم همون وقتی را که با طرف میزاره برای محک زدن و کسب اطلاعات بیشتر، همون را برای والدین طرف مقابل صرف کنیم!؟ باهاشون صحبت کنیم از هر چی و یا هر موضوعی ... دیدگاهاشون را بخواهیم و بحث کنیم البته در چهارچوبی منظم و حساب شده ! بله میدونم که گاهی سخته آدم بخواد از بزرگترها کسب اطلاع کنه ولی باور کنید که هممون میتونیم و اتفاقا این نوعی هوشیاری کامل هستش که حتی اگر احتمال خطری وجود داشته باشه میشه براحتی جلوی اتفاق را با همین هوشیاری گرفت. ایرادی نداره بزارین بگن چه پرحرف ! یا بگن اینو ببین چه رویی داره ! یا احساس تجسس کنن یا ... مهم اینه که ما قراره یه همسفر خوب انتخاب کنیم و با اون یه مسیر طولانی طی کنیم پس چه ایرادی داره در انتخابمون دقت و هوشیاری کامل را بخرج بدیم.

باور کنین بنده براساس تجربه ای که دارم ، در طرف مقابل اگه نگم صد در صد ، بلکه درصد زیادی از تمام حالات و رفتار و خلق و خوی والدین خودشو بهمراه داره ! اینم طبیعیه و چقد زیباست به دیده زیبایی طبیعت بهش نگاه کنیم و البته از این موقعیت خوب در جهت کسب اطلاع و شناخت طرفمون به نفع خودمون استفاده کنیم.

پس مواظب باشید که این موقعیت شناخت و محک زدن والدین را ازدست ندین که واقعا ارزششو داره !

8- خانواده های محترم مواظب باشن :

خواهشا توجه توجه . درسته که ما جوانها خیلی چیزها را متوجه میشیم و بهتر و دقیق تر از حتی بزرگان خودمون درک میکنیم ولی یه نکته ای هست اونم وجود تجربه ای متفاوت بر اساس تفاوت سن قابل توجه ای که معمولا بین ما و بزرگان ما هست ! پس چه خوب که پدر و مادر ما یا حتی خواهر و برادر ما اگر صاحب تجربه و علم و مطلبی بیش تر و یا بهتر از ما هستن در این مقطع به یاری ما بیان و با بکارگیری این تجربه مفید اونها هم ما در ادامه و طی مراحل بعدی این مسیر و انتخابمون یاری بدن. خواهش میکنم پدر و مادرها با دقتی مضاعف و با چشمی باز و بدور از تمام احساسات و عواطف فقط دقت کنن و تمام تجربه و دانسته های خوبشون را برای کمک رسانی به جوانشون بکار ببندن . اگر هم اونها عملکرد ما را در روند این مراحل خوب و روشن میبینن و اعتماد دارن بهمون ولی باز هم ما ازشون درخواست کنیم که به کمکمون بیان و یاریمون بدن . چه کسی بهتر از پدر و مادر خودمون که به راحتی زبان و فکر و نکته های درونی ما را میدونن و عالم و روشن به اونها هستن... پس ارزششو داره .

9- ارزیابی خود و راستی آزمایی همسفرمون :

فراموش نکنیم که اکنون نیازبه ارزیابی خود و راستی آزمایی طرف مقابلمون داریم از آنچه که تا الان پیش رفتیم ، آنچه که تا الان دیدیم ، شنیدیم ، صحبت کردیم و ... آیا واقعا در حد خود و توان و ظرفیت هم خودمون و هم طرف مقابلمون بوده و هست یا نه! ؟ آیا اگه یه جایی یا زمانی یا جلسه ای به موردی برخوردیم که جای تامل بیشتر داره یا میتونه به بازنگری دقیق تری همراه داشته باشه ، همینطوری از دست ندیم و با کمی صبر و دقت ، مجددا این قسمت را بررسی و ادامه بدیم .. و یا اگه نیاز به توقف داره که خب توقف کنیم !

10- آماده اقدام بشیم :

اگر همه چیز یا حداقل درصد بالا و مورد رضایتی ، درست از آب درآمد آماده اقدام بشیم اونم با توکل به خدا .. دوستای من خدا تو قرآن هم میگه وشاورهم فی الامر فاذا عزمت فتوکل عل الله ان الله یحب المتوکلین . ما تلاشمون را کردیم اونم با دقت . البته هر کدوم در حد توانمون ، پس بخدا توکل می کنیم و باید امید داشته باشیم چرا که از این جا به بعد تقریبا درصدی از کار دیگه از دستمون خارج میشه !

11- مرحله آزمایش قبل از عقد فرصتی ارزشمند :

بله فرصتی مجدد ویا شانسی دوباره برای راستی آزمایی و چک کردن خود و یا همسفرمون ! تنها مرحله ای که هنوز می تونیم بایستیم و یا با توکلی محکم تر و مصمم به سمت جلو برای مراحل بعدی پیش بریم .

دوستان من ، درسته که تا الان همه چیز خوب بوده و از دید من و شما نکته یا مورد مبهمی یا شاید زنگ خطری یا نشانه ای نبوده که به خود بیایم و توقف کنیم . ولی اینو بدونیم که تا آخرین لحظه هر اتفاقی یا هر عملی یا هر رفتار یا گفتاری میتونه زنگ خطری جدی یا هشداری مهم برای بازنگری مجدد و یا بررسی دقیق تر باشه و یا برعکس با ایجاد انرژی مضاعفی برای حرکت بسمت جلو، برای مراحل بعدیمون باشه ! پس ارزششو داره که حتی در این مرحله با چشم باز با دقت خوب و بدور از احساسات و عواطف به تمام رفتار ها و یا موارد شبهه ناک یا مشکوک احتمالی که ممکنه در این مرحله نیز رخ بده ، حواسمونو جمع کنیم. هنوز تمام شده فرض نکنیم بلکه موقعیت و فرصتی ارزشمند برای بررسی و بازنگری خود و همسفرمون تا اینجای کار ببینینم و ازش بخوبی استفاده کنیم.

هنوز پیروز ما هستیم ! بله ، خیلی اوقات در این مرحله با نشانه هایی مثل اعلام نتیجه ای منفی از طرف آزمایشگاه یا صحبتهایی که در جهت آموزش و فراگیری مطالب مرتبط با ازدواج بیان میشه میتونه ما را به خود بیاره و اگه موضوع یا مطلبی را که شایدم بطور اتفاقی فراموش کردیم که از خود یا همسفرمون سوال کنیم ، الان مجددا میتونه فرصتی باشه که بتونیم از این فرصت استفاده کنیم و اونو گوشزد کنیم یا اگه مورد خاصی در اعلام نتایج ازمایشگاهی برخوردیم به راحتی از اون نگذریم و به دید خطا یا اشتباه از سمت ازمایشگاه نگاه نکنیم بلکه یک درصد هم احتمال بدیم شاید در پس این اعلام اشتباه ازمایشگاه نکته ای یا مسیله ای یا ... هست که از دید ما پنهان شده ! هنوز می تونیم ما پیروز باشیم و این حق ما هست برای داشتن یک زندگی و سفری موفق . پس ارزششو داره که دقت کنیم.

12- وجود هرگونه شک یا مورد جدیدی نشانه ای خوب و مثبت ! هراس هرگز.

دوستان هرگز نترسید و هیچ موقع به دلتون هراس راه ندین . قرار ما این بود که بر اساس دقت و صبر و تلاشمون با بکارگیری مهارتهای خودمون و بزرگترهامون یک انتخاب خوب و مناسب داشته باشیم. این حق ما است و بنابراین با دیدن هرگونه هشدار یا نشانه ای در مراحل مختلف و بخصوص در مراحل رو به جلو هرگز نباید دچار ترس یا هراسی بشیم بلکه اینها تماما باید باعث خوشحالی و پیروزی در انتخاب ما و یا جلوگیری از وقوع یک اتفاق بد یا خطرناک که میتونه یک عمر باعث پشیمانی و افسوس ما به اینکه ای کاش در فلان مرحله یا فلان زمان که فلان چیز یا مورد یا نکته را دیده بودم بیشتر دقت میکردم و با حواس جمعی بیشتری به مرحله بعدی میرفتم منتهی بشه! بله ، مطمئن باشین که هنوز شانس انتخاب مناسب و حتی بهتر برای ما هست . پس با دیدن هرگونه نشانه یا هشدار احتمالی فقط خوشحال باشید که خودتون میتونید از یک اتفاق مهم جلوگیری کنید و پیروز انتخابتون باشید.

13- مبارکه انشا.. این مرحله هم بخوبی و خوشی ..

شادی و شور و هیجان هم خود و هم خانواده ها ! شادی کنیم اما با حفظ این شادی و شرایط هنوز هم دقت کنیم ! کم کم تونستیم خوب پیش بریم و با امید بیشتر و بکارگیری عقل و دوری از احساساتمون تونستیم به انتخابمون بیشتر از قبل امید داشته باشیم ولی هنوز هم شانس ما برای جلوگیری از وقوع هر نوع اتفاقی یا ... هست و این تا آخرین لحظه میتونه تنها قوت قلب ما یا به عبارتی تنها بازدارنده ما از داشتن یک همسفر خدای نکرده نااهل یا ناساز با کل شرایط ما و خانواده هامون باشه. پس هنوز خواهشا با ارامش و ارامی همه چیز را بخوبی رصد کنیم و در عین مثبت اندیشی و مثبت نگری با دقت همه مسایل را نگاه و بررسی کنیم. ارزششو داره

14- خانواده های محترم و بزرگترها همه به هوش و مواظب لطفا ! مهریه سرنوشت ساز :

امیدوارم تا به این مرحله حداقل ذره ای درجهت به خود آمدن و اندیشیدن راجب چنین موضوع مهمی که معمولا یک بار در طول زندگی هر کدوممون رخ میده ، کمک شده باشه . میتونم قاطع اعلاام کنم که با تمام تلاشها و دقتهایی که هم خودمون و هم خانواده ها در طول این مراحل مختلف برای داشتن یک انتخاب خوب با توجه به مهارتها و تجاربمون بکار گرفتیم اما الان در مرحله ای هستیم که میتونه واقعا سرنوشت ساز باشه و نهایتا منجر به کلید خوردن یک حرکت درست و شیرین برای پیمودن مسیری طولانی و پرخاطره باشه و یا خدای نکرده نتنها باعث از بین بردن تمام اون تلاشها و دقتهای قبلی بشه بلکه پا در مسیری با همسفری که در آخرین لحظات موفقیت ما ، با برهم زدن تمام معادلات به انحراف کشیده و ما را در ورطه سقوط احتمالی در هر لحظه پس از شروع حرکت کنه!

پدر ها و مادر ها و بزرگترها خواهش میکنم دقت کنید و زحمات خود و جوانتون را با یک بی دقتی یا سهل انگاری از بین نبرید! هنوز همه شانس بردن و داشتن یک انتخاب خوب را میتونن داشته باشن و پیروزی و موفقیت را هدیه هم خود و هم انتخاب خود کنند. پس ارزششو داره که در این مرحله نهایی هم اخرین دقتها و ملاحظات صورت بگیره .

بزرگترها و فامیل بکمک بیان قراره اتفاق مهمی رخ بده . هم خوشحال اما هوشیار باشید .همه جوانب را بسنجید . با تمام هوشیاری الان موقع حفظ ارزشهاست نه از دست دادن و پشت کردن به آنها . باید در چهارچوب احکام و ارزشهای اسلامی دین خوبمون و رعایت قوانین حاکم تصمیم مهمی گرفته شود که یا باعث شادی و لذت دایمی شود و یا از همین الان پایه کجی نهاده شود که خدا میداند تا انتها به چه شکل پیش رود و با چه خطراتی !

خواهشمندم در مورد مسئله مهریه و تعیین ان حتما اطلاعات مربوط به این موضوع را در خود بالا برده و با کمک گرفتن از همه بزرگترها تنها با تکیه بر ارزشهای واقعی و داشته های فعلی و انسانی خود و طرف مقابل اقدام به تعیین آن کنید.

کمی سختی کمی و تلاش اما یک عمر شیرینی و خوشی و لذت ... هم نگران باشید و هم خوشحال ! باور کنید که هنوز هم شانس موفقیت و پیروزی از آن شماست و از آن کسی که بر اساس عقل و اندیشه با چشمی باز و دقیق انتخاب خودش را انجام بدهد.

متاسفانه شرایط حاکم بر اجتماع ما در تعیین مهریه بسیار تاسف بار و خطرناک شده بگونه ای که از طرفی باعث جلوگیری از ازدواج بسیاری از جوانها بخاطر ترس و وحشتشان از این مرحله و از طرفی خطری جدی و مهم برای آنانی که یعنی براساس دقت و سعی و تلاش تمام مراحل را گذرانده و اکنون انتخاب همسفرشان را در حال انجام هستند ، است.

خواهش میکنم به زبان ساده و به روشنی عرض میکنم مقدار و میزانی را تعیین و برای ان تعهد کنید که از پس پرداختن آن برآیید . بله من هم شنیدم که وقتی به جوانی این موضوع را میگیم به محض شنیدن میگه پس با این شرایط ما هیچ موقع نمیتونیم ازدواج کنیم و یا کسی به ما زن نمیده و ...ولی باور کنید که شما هنوز پیروز میدان هستید و تنها و تنها این خود ما هستیم که میتونیم با اندیشه و عقل و به دور از تمام احساسات و یا عبارات منفی کلیشه ای که متاسفانه حاکم بر این موضوع شده انتخاب خوب و یا بدی را برای خودمون رقم بزنیم.

آیا یک عمر خوشی و لذت و آسودگی خیال بهتر است یا از همان شب اول پشیمانی و احساس خطر و نگرانی تا سالهای سال !؟

آیا با وجود تمام سختیها و تلاشهایی که در طول مراحل مختلف انتخاب همسر متحمل شدیم این حق ما نیست که حداقل از وقوع یک اتفاق خطرناک جلوگیری کنیم!؟

باور کنید که حتی اگر در آخرین لحظات و یا ثانیه ها هم این انتخاب ما برهم بخوره ولی باز هم موفقیت برای ما حاصل میشه چراکه ما هنوز قدرت انتخاب داریم و قرار ما از اول انتخابی مناسب و اهل سفر واقعی برای طی این مسیر برای رسیدن به ارزشهای انسانی بیشتر و کمال هست پس باور کنید که ارزش تامل و دقت تمام در این مرحله میتونه میلیونها تومن بیارزه !

صراحتا عرض میکنم برای تعیین مهریه میزانی را متعهد شوید که براحتی و سهولت و با صداقت کامل و براساس داشته فعلی شخص خودتون بتونید فردای انتخابتون اون را به بهترین شکل به همسفرتون هدیه کنید اونهم با رضایت کامل درونی.

منم مثل بسیاری از هم سنای خودم که باورمون نمیشد که این مرحله میتونه بوقوع بپیونده نگاهی سطحی و ساده داشتیم ولی خواهش میکنم این تجربه بنده را شما به دید قطع و حتمی بنگرید و بدانید و باور کنید که مهریه باید پرداخت شود . و اینهم تنها خود شما باید بپردازید نه کس دیگری !

این را هم بدانید که اگر در این مرحله با وجود همه سختیهایی که طی کردید و البته همه به نفع شما بوده و خواهد بود باز هم متوقف شد و به انجام نرسید باید از درون خوشحال و شاد باشید چراکه حداقل زیر بار قرض و تعهد مالی نرفتید و با خاطری آسان و راحت بدانید که هنوز شما قدرت انتخاب داشته و دارید و این آخرین نبود ! بدانید که تنها خداست حاکم زمین و آسمانها و توانا و عالم بر تمام امور . پس تنها از او خواستن و بر او تکیه کردن باید خوشحالی شما را بهمراه داشته باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1704روز قبل
چهارشنبه 18/9/1394 - 17:3
  • تعداد رکورد ها : 6539