abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

سازمان زیباسازی شهرتهران در راستای اهداف سازمانی، تکریم جایگاه ورزش باستانی و گرامیداشت مقام مرشدان و ورزشکاران زورخانه‌ای فراخوان طراحی تندیس «شیرخدا» را منتشرکرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر برزین ضرغامی با تاکید بر اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران این اقدام را به پاس سال‌ها فعالیت پیشکسوت این عرصه مرشد «عباس شیر خدا» انجام می دهد، گفت: قرار است در این رخداد نمادین، نیم تنه‌ایی از «شیرخدا» طراحی، اجرا و تندیس وی در یکی از فضاهای شهری نصب شود.

وی ادامه داد: به همین منظور این سازمان از هنرمندان مجسمه‌ساز با اعلام فراخوان طراحی تندیس دعوت کرده تا آثار پیشنهادی خود را در قالب ماکت و با رعایت شرایطی از جمله موضوع طراحی تندیس «مرشد عباس شیرخدا» و رویکرد طراحی «فیگور درحالت نواختن ضرب زورخانه» به این سازمان ارائه کنند.

ضرغامی مهلت ارسال آثار برای این رویداد هنری را 23 مهرماه اعلام کرد و گفت: هنرمندانی که تمایل برای شرکت در این فراخوان دارند باید ماکت حجمی و فرم ثبت نام را تا روز 23 مهر به دبیرخانه تحویل دهند تا بتوانند در این فراخوان شرکت کنند،

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران درباره نحوه داوری آثار رسیده به دبیرخانه این فراخوان گفت: داوری آثار ارائه شده توسط شورای تخصصی آثار حجمی‌سازمان زیباسازی انجام می‌شود و طرح منتخب، پس از طی فرآیند کارشناسی، قیمت گذاری شده و پس از توافق نهایی با هنرمند و تأمین اعتبارات مورد نیاز خریداری می شود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 19:45
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از راه اندازی خطوط حمل و نقل عمومی به منظور تسهیل رفت وآمد دختران و زنان به مجموعه های شهربانو و بوستان های ویژه بانوان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، زهرا بهروز آذر با اعلام اینکه در راستای تسهیل‌گری تردد بانوان به بوستان های ویژه بانوان هماهنگی های لازمه در مناطق 22 گانه در حال انجام است، تصریح کرد: یکی از گام های برداشته شده در این زمینه اختصاص یک خط تاکسی در مسیر مترو چیتگر به بوستان ریحانه است که به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه خط تاکسی مسیر مترو چیتگر به بوستان ریحانه روزهای سه شنبه و پنچشنبه هر هفته آماده ارائه خدمات حمل و نقلی به بانوان است، متذکر شد: راه اندازی سایر مسیرها به منظور تسهیل گری تردد بانوان به بوستان های ویژه نیز در دستور کار اداره کل بانوان قرار دارد تا با هماهنگی مناطق 22 گانه اقدام موثری در این جهت صورت گیرد.

بهروز آذر تسهیل در دسترسی به این مجموعه ها برای بانوان را از اولویت های مورد توجه اداره کل بانوان در سال جاری عنوان کرد و گفت: ایجاد ایستگاه اتوبوسرانی در مقابل بوستان بانوان منطقه 21، ازدیگر اقدامات صورت گرفته به منظور تسهیل گری تردد بانوان به بوستان های اختصاصی این گروه از جامعه است.

وی با یادآوری اینکه بوستان های ویژه بانوان به عنوان یکی از فضاهای اختصاصی برای گذراندن اوقات فراغت زنان و دختران پایتخت راه اندازی شده است، تخصیص فضای سبز و تفرجگاه اختصاصی، پیست دوچرخه سواری، فضای مناسب استخر و سونا، سالن‌های ورزشی چند منظوره، کتابخانه و سالن اجتماعات را از جمله امکانات این بوستان ها برشمرد.

بهسازی شهربانو ها و بوستان های بانوان از اولویت های سال جاری است

بهروز آذر درادامه بهسازی مجموعه های شهربانو و بوستان های بانوان را از دیگر اولویت های اداره کل بانوان در سال جاری برشمرد و تاکید کرد: همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی در سال تحصیلی جدید، این مجموعه ها آمادگی پذیرایی از اردوهای دانش آموزی و دانشجویی را با تمام امکانات دارند.

به گفته مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران، بازسازی و بهسازی پردیس بانوان منطقه 15 با 27 هکتار مساحت از مهم ترین اقدامات این اداره کل است که به عنوان یکی از نقاط گردشگری شهر تهران که مورد توجه بانوان است، با هماهنگی منطقه 15 اجرا شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 19:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )


دومین عصرانه كتاب  با هدف معرفی و خوانش كتاب"پدر، عشق و پسر" اثر سید مهدی شجاعی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری متروی تهران و مشاركت انتشارات نیستان برپا شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه دومین عصرانه كتاب که عصر روز دوشنبه ۲۵ شهریورماه ۹۸ در ایستگاه متروی امام خمینی(ره) با حضور سید مهدی شجاعی نویسنده و معاون امور فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری متروی تهران و حومه برگزار شد. 

سید مهدی شجاعی نویسنده حوزه ادبیات آیینی و عاشورایی در خصوص این كتاب كه روایتی از حضرت علی اكبر علیه السلام فرزند حضرت امام حسین علیه السلام در روز عاشورا را بیان می كند، گفت: نگارش این كتاب را از توفیقاتی می دانم كه خود ائمه (ع) به بنده عطا فرمودند. 
وی با اشاره به اینكه كشف استعدادهای جوان در نویسندگی كتاب بزرگترین دغدغه است گفت: در جلسات داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و فیلنامه نویسی به دنبال یافتن استعدادهای بالقوه هستیم تا خلاء موجود را پر كنیم. 
شجاعی با ابراز خرسندی از اجرای عصرانه كتاب افزود: این برنامه می تواند عامل مهمی برای تروجیج فرهنگ مطالعه و كتابخوانی در بین مردمی كه از كتاب فاصله گرفته اند باشد.
در ادامه احسان بیسادی معاون امور فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری متروی تهران به عنوان برگزار كننده عصرانه كتاب گفت: این برنامه دومین عصرانه كتاب بود كه برگزار شد و بنا داریم در هر ماه این برنامه را در دیگر ایستگاه ها برگزار كنیم. البته فعالیت های مربوط به ترویج فرهنگ مطالعه در مترو منحصر به این برنامه نخواهد بود.
 وی افزود: در حال حاضر در بیشتر قطارهای مترو طرح بخوان در قالب كتیبه های گرافیكی با محتوای بریده و جذاب كتاب های پر مخاطب در معرض نگاه مسافران قرار دارد. 
همچنین بنا داریم علاوه بر راه اندازی فروشگاه كتاب در ایستگاه های منتخب خطوط مترو به مناسبت هفته كتاب در آبان ماه سال جاری كتابخانه مترو را در پنج ایستگاه منتخب راه اندازی كنیم.
در پایان برنامه از طرف معاونت فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری متروی تهران به برندگان مسابقه كتابخوانی كتاب پدر، عشق و پسر جوایزی اهدا شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 19:35
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

با توجه به تلاش‌های مداوم هوآوی در زمینه اقتصادهای دیجیتال و سبز به واسطه راهکارهای ICT نوآورانه، مشارکت چشمگیر در صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش انتشار کربن ناشی از شبکه‌های موبایل، این کمپانی در  مراسم جوایز مخابراتیITU  امسال که در بوداپست برگزار شد، مورد تمجید قرار گرفت. همچنین راهکار Green 5G Power  هوآوی موفق به کسب جایزه Sustainable Impact (تاثیر پایدار)  شد.

بازده انرژی به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از نگرانی‌های جدی صنعت مخابرات است. تنها در سال 2018 میلادی هزینه برق مصرفی 10 اپراتور بزرگ موبایل بیش از 14 میلیارد دلار  برآورد شده است. با ظاهر شدن اولین نشانه‌ها از عصر 5G، شبکه‌های موبایل خواهان راندمان انرژی بالاتری هستند تا بتوانند امکانات وعده داده شده‌ 5G  را در ظرفیت بالاتر و ارتباط سریع‌تر ارائه کنند.

نماد ITU  Sustainable Impact با هدف آگاهی‌بخشی نسبت به این مشکل ایجاد شده و سازمان‌ها را ترغیب می‌کند تا نسبت به بهبود تغییرات اقلیمی دست به اقدام عملی بزنند که یکی از فوری‌ترین و مهم‌ترین اهداف توسعه پایدار هفده‌گانه سازمان ملل است. تازه‌ترین تلاش‌های هوآوی برای مهار تغییرات اقلیمی، نوآوری‌های این کمپانی در زمینه ارتباطات سبز با تولید کمتر کربن است.

 

راهکار سایت 5G Ultra-lean هوآوی از سطح بالایی از یکپارچگی بهره می‌برد که نیاز برای اتاقک‌های تجهیزات و تهویه هوا را در توسعه سایت‌های جدید مخابراتی از میان بر می‌دارد. با این راهکار هر وات انرژی مصرفی می‌تواند بیش از 5000 گیگابایت داده را منتقل کند که 10 الی 20 برابر بهره وری بالاتری نسبت به 4G  دارد. در عین حال Green 5G Power هوآوی از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در سیستم تأمین انرژی استفاده می‌کند که بهره وری انرژی کلی شبکه‌های 5G  را 20 درصد افزایش می‌دهد؛ بنابراین مصرف انرژی یک سایت 5G  می‌تواند در همان حدود سایت‌های 4G  باشد.

راهکارHuawei Green 5G Power با متعهد ماندن به اصول سه گانه «ساده، هوشمند و سبز»، بیشتر بر روی بهبود کارایی کل سایت و شبکه  به جای بهبود عملکرد تنها بخش تغذیه متمرکز شده است. با بهره‌گیری از طراحی ماژولار راهکارهای سنتی، Green 5G Power  ارتقای شبکه را تسهیل می کند. همچنین با به‌کارگیری انرژی تجدید پذیر و فناوری زمان‌بندی هوشمند، این راهکار نه تنها به طرز مؤثری راندمان انرژی Full-link را بالا می‌برد، بلکه ارتقا را نیز آسان کرده و راندمان هر کانکشن را به حد نهایت خود می‌رساند. راهکار Green 5G Power با داشتن سیستم تغذیه داخلی و PowerStar (یک راهکار صرفه جویی در مصرف انرژی بر پایه هوش مصنوعی)، استفاده مؤثر از منابع را بهینه کرده و توسعه شبکه 5G  را سریع‌تر، مقرون به صرفه‌تر و آسان‌تر می‌کند.

تا به امروز Green 5G Power به  طور تجاری در بسیاری از کشورها مانند ایتالیا، کره جنوبی و قطر به خدمت گرفته شده است. در چشم‌انداز Global Industry Vision هوآوی برای سال 2025 میلادی، این کمپانی خود را متعهد می‌داند تا کربن منتشر شده به ازای انرژی مصرفی هر کانکشن را به طور متوسط 80 درصد کاهش دهد. در صورتی که این هدف محقق شود، صنعت ICT  می‌تواند در زمینه راندمان انرژی به برترین صنعت دنیا تبدیل شود و صرفه جویی آن بیشتر از مصرف باشد.

Hao Yingtao، رئیس بخش Wireless Site Domain هوآوی در این باره گفته است: «5G شاهد هماهنگی عمیق میان سیستم‌های انرژی مخابراتی و سیستم‌های بی‌سیم خواهد بود که شبکه‌های مخابراتی موبایل را ساده‌، هوشمند و کارآمدتر می‌کند. هوآوی خود را متعهد می‌داند برای اپراتورهای شبکه موبایل، ایجاد شبکه‌های فوق سریع 5G  و توسعه سبز 5G  را امکان‌پذیر کند. همین طور به نوآوری برای قدرت بخشیدن به صنعت مخابرات موبایل ادامه می‌دهد تا اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد را محقق کند».

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 19:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار از آغاز طرح ساماندهی و جمع آوری سد معبر وانت بارها از سطح محلات خبر داد و گفت: در آستانه ما مهر و به منظور کاهش حجم ترافیک، با همکاری و اخذ مجوزهای قانونی از مراجع قضایی و انتظامی طرح ساماندهی سدمعبر وانت بارها در نواحی 6 و 7 این منطقه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، " حمید رضا فرخی" با اعلام این خبر و با بیان اینکه رفع مشکل سدمعبر نیازمند همکاری و تعامل مطلوب مراجع قضایی و نیروهای انتظامی است افزود: مدیریت شهری تهران به تنهایی قادر به جمع آوری و ساماندهی سدمعبر وانت بارها نیست و رفع این مشکل نیازمند همکاری مطلوب مراجع قضایی، نیروهای انتظامی و پلیس راهور به ویژه شهروندان است.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ماه مهر و بازگشایی مدارس و به دنبال آن افزایش حجم ترافیکی معابر، طرح ساماندهی معابر در قالب "طرح استقبال از مهر 1398" در دستور کار قرار گرفت.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار با اشاره به محلات تحت پوشش این طرح گفت: محلات شمیران نو، گلشن و جوادیه از جمله محلاتی هستند که در مرحله نخست این طرح قرار دارند.

فرخی تصریح کرد: در این طرح خودروهایی که با پارک در سطح معابر و پیاده روها اقدام به سد معبر و فرروش میوه و سایر اقلام می کنند به پارکینک منتقل می شوند.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات ترافیکی و حوادثی که برای عابران پیاده در سطح معابر بوجود می آید ناشی از عدم احترام برخی از افرادی است که با پارک خودروها و فروش میوه باعث مسدود شدن پیاده روها و سواره روها می شوند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار افزود: طرح ساماندهی وانت بارها و سد معبر به صورت ویژه با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی و پلیس راهور اجرا می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 19:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شصتمین پارکینگ بیدود شهر تهران صبح امروز با اضافه شدن 400 دستگاه دوچرخه در منطقه 11 تهران با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری برای سلامت شهروندان و استفاده از حمل و نقل پاک راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و ارائه تسهیلات به شهروندان برای استفاده از دوچرخه در انجام سفرها، فاز اول ایستگاه های دوچرخه اشتراکی نسل چهارم صبح امروز طی مراسمی با حضور نصراله آبادیان شهردار منطقه11، یعقوب آزاده دل مدیر واحد توسعه حمل و نقل پاک سازمان حمل و نقل و ترافیک، جمعی از معاونین و مدیران شهری و نمایندگان شرکت بیدود در خیابان جنگ جنب ایستگاه مترو حر افتتاح شد.

نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 ، در افتتاح شصتمین ایستگاه بیدود شهر تهران که 400 دستگاه دوچرخه نیز اضافه شده است؛ استفاده از دوچرخه را برای رفع بحران سلامت که ناشی از کم تحرکی است؛ حائز اهمیت دانست.

آبادیان افزود: استفاده از دوچرخه در سایر کشورها به ویژه شرق اروپا از باب بحران سوخت توسعه پیدا کرده و ما باید تلاش کنیم دوجرخه سواری را برای رفع بحران سلامت که ناشی از کم تحرکی است؛ توسعه دهیم.

وی با بیان این که استفاده از دوچرخه در بافت تاریخی حائز اهمیت است به موقعیت جغرافیایی شصتمین ایستگاه بیدود شهر تهران که در بافت تاریخی منطقه 11 واقع شده است؛ اشاره  و خاطر نشان کرد: زیر ساخت های توسعه گردشگری از باب دوچرخه در این منطقه وجود دارد و ارزش افزوده خوبی را ایجاد کرده است.

شهردار منطقه 11 با اشاره به استقبال خوبی که در مناطق جنوبی شهر تهران برای استفاده از دوچرخه شده است؛ ابراز امیدواری کرد: در توسعه حمل و نقل عمومی، دوچرخه هم اضافه شود.

بر اساس این گزارش جانمایی ایستگاهها طی دو فاز اجرایی انجام می شود که فاز اول آن در معابر شمالی منطقه (معابر امام خمینی(ره) و جمهوری حدفاصل خیابان وحدت اسلامی و بزرگراه شهید نواب) بوده که امروز به بهره برداری رسید و فاز دوم آن در معابر جنوبی منطقه قرار دارد که طی ماه آتی این مکان ها جانمایی و مقدمات احداث ایستگاه توسط شرکت بیدود آغاز خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 19:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شب شعر بزرگ عاشورایی با عنوان "حضور" به مناسبت ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یارانش ،در جماران بر پا می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجتبی توسلی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : این مراسم با همکاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک به‌ عنوان حرکت آیینی ادبیات عاشورایی با حضور20 نفر از شاعران حسینی ،چهارشنبه 27 شهریور ماه در جماران برپا خواهد شد.
توسلی افزود: این برنامه با شعر خوانی و حضور شاعران آئینی از جمله مصطفی محدثی خراسانی، میلاد حسنی، احمد علوی، محمد رضا طاهری و ... از ساعت 17 الی 19 در حسینیه شماره یک جماران برگزار می شود و شهروندان می توانند در این مراسم حضور بهم رسانند.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 19:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

در پی فرونشست زمین در خیابان شهید غیوری در منطقه 20 به دلیل حفاری تونل خط 6 مترو تهران، محسن پورسیدآقائی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با حضور در این محل، این حادثه را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و هیئت همراه به همراه شهردار منطقه 20 و مدیران ارشد این منطقه ظهر روز (دوشنبه 25 شهریور ماه 98) با حضور در محل فرونشست زمین در خیابان شهید غیوری که به دلیل حفاری تونل خط 6 مترو رخ داد، به منظور بررسی علل این حادثه از این محل بازدید و با ساکنان آن گفتگو کردند.

در همین راستا محسن پورسید آقائی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و هیئت همراه به منظور بررسی وضعیت خط 6 مترو در این محدوده از تونل زیرزمینی این خط بازدید کردند.

فرهاد افشار شهردار منطقه ٢٠ گفت: در پی فرونشست بخشی از خیابان شهید غیوری در محدوده منطقه 20 در یک هفته اخیر به دلیل حفاری تونل خط 6 مترو، جلسه مدیریت بحران به منظور بررسی این حادثه با حضور مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و عوامل اجرایی خط 6 مترو تهران و مدیران عضو ستاد مدیریت بحران منطقه 20 تشکیل شد.

افشار با بیان اینکه در اثر لرزش‌هایی که توسط دستگاه تی.بی.ام برای حفاری تونل خط 6 مترو صورت می گیرد، بخشی از مسیر شمال به جنوب در خیابان شهید غیوری دچار فرونشست شد، افزود: با تشخیص و حضور به موقع عوامل مترو و شهرداری، خیابان ایمن‌سازی و مسیر ویژه تردد خودروها در این خیابان مسدود شده است.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، با همکاری شرکت مترو، ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ۲۰، شرکت های گاز، آب و مخابرات وضعیت سلامت تاسیسات زیرسطحی بررسی شده است و حدفاصل اتوبان شهید کریمی تا کوچه سنارا توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۰ و پلیس راهور مسدود شده است.

شهردار منطقه 20 گفت: در حال حاضر دستگاه های TBM در داخل سفره های زیرزمینی واقع شده و حفاری در این محدوده که به طول 100 متر است باید با دقت بالا و حداکثر اصول ایمنی انجام شود.

افشار توسعه خط 6 مترو را اتفاقی مبارک برای منطقه 20 برشمرد و افزود: با توجه به اهمیت توسعه حمل و نقل  عمومی وTOD  در توسعه شهری، بهره برداری از خط 6 مترو علاوه بر مسائل زیست محیطی و کاهش بار ترافیکی به عنوان موتور محرک ری و کانون توسعه این شهر باستانی نیز نقش آفرینی می کند.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از سفرهای درون شهری در محدوده مرکزی ری انجام می شود و مسائل زیست محیطی را منجر می شود، گفت: با توجه به اینکه یکی از ایستگاه های این خط حرم حضرت عبدالعظیم (ع) است بهره برداری از آن موجب تسهیل تردد و دسترسی شهروندان به این مکان مقدس خواهد شد. 

افشار گفت: بررسی شرایط لایه های خاک و وجود حفره های احتمالی با حفاری عمیق از سطح زمین و بر روی محور تونل و نیز نصب علائم گمانه زنی بر روی ساختمانهای اطراف از سوی پیمانکار شرکت مترو و همچنین حفاری روی خط عبوری لوله گاز فشار قوی و بررسی سلامت لوله ها از سوی شرکت گاز و بررسی شکستگی لوله از سوی شرکت آب و فاضلاب انجام شده است.

علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) نیز در این جلسه گفت: توسعه خط 6 مترو شهری تهران با استفاده از دستگاه حفاری TBM در محدوده ای به عمق 17 متر در حال حفاری است و به منظور ادامه این مسیر تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) اجرای تمهیدات و ایمن سازی این محدوده ضروریست.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص زمین در طول این مسیر و تغییرات لایه های خاک و وجود سفره آب های زیرزمینی و لایه های سنگی در هر بخش، دستگاه های TBM در داخل سفره های زیرزمینی در عمق 7 متری زیر تراز خیابان شهید غیوری واقع شده است و به منظور رفع دغددغه شهروندان ساکن این محل تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است تا با کمترین مشکل حفاری این مسیر انجام شود.

علی مزینانی مجری پروژه خط ۶ متروی تهران نیز در ادامه گفت: در حدود 2 ماه پیش مجوز حفاری برای عبور از زیر بافت مسکونی این محدوده از شهرداری ناحیه یک منطقه 20 اخذ و حفاری در این محدوده با اطلاع رسانی به ساکنان و ایمن سازی این محدوده انجام شد اما هنگامی که حفاری به خیابان شهید غیوری رسید به دلیل وجود یکی از شاخه های گسل ری و همچنین شرایط آب زیرزمینی در این موقعیت، نشست هایی در محدوده کوچه سنارا مشاهده شد.

وی در پایان اظهار داشت: طی نشست با معاون ترافیک شهرداری منطقه 20 و با توجه به وجود خاک نامتراکم و لوله های گاز، آب، برق و فیبرهای نوری تمهیدات لازم در حدفاصل خیابان شهید غیوری تا خیابان شهید کریمی اتخاذ شد تا با توسعه ابزارهای حفاری این بخش تا اوایل مهر ماه تکمیل شود.

جلسه بررسی فرونشست خیابان شهید غیوری با حضور شهردار و مدیران ارشد منطقه20، مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، مجری پروژه خط ۶ متروی تهران و نمایندگان ادارات گاز، آب، برق، مخابرات، اورژانس، آتش نشانی ، پلیس راهور و نیروی انتظامی به عنوان اعضای ستاد مدیریت بحران منطقه 20 تهران در سالن شهید تهرانی مقدم شهرداری منطقه 20 برگزار و تمهیدات لازم برای مدیریت این حادثه اتخاذ شد.

گفتنی است؛ خط ۶ متروی تهران به‌ طول ۳۲ کیلومتر و ۲۷ ایستگاه از منطقه دولت‌آباد در جنوب شرقی تهران آغاز و پس از عبور از تعدادی از مناطق پرجمعیتی به منطقه کن و سولقان واقع در شمال غربی تهران می‌رسد و ساخت و توسعه‌ بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران به طول ۶ کیلومتر به روش مکانیزه بوده است و ایستگاه های دولت‌آباد، صفائیه، شهید غیوری، میدان حرم و  حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را شامل می شود.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 19:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

نمایشگاه بزرگ «مردان عاشورایی» به مناسبت هفته دفاع مقدس، روز یکشنبه 31 شهریور ماه در بوستان ولایت برپا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی شهردار منطقه با اعلام این خبر افزود: این نمایشگاه با مشارکت شهرداری منطقه 19 و ناحیه مقاومت بسیج ابوذر برپا می شود و از مهمترین اهداف برپایی آن می توان به  انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و  پایبندی به ارزش ها و آرمان های اسلامی و انقلابی به نسل جوان و نوجوان اشاره کرد.

توکلی تصریح کرد: این نمایشگاه در سه بخش فرهنگی و اجتماعی، نمایشگاهی و مانور میدانی، حماسه آفرینی و دلاورمردی های رزمندگان دفاع مقدس را به تصویر کشیده است.

وی اظهار کرد: در بخش فرهنگی و اجتماعی در 30 غرفه به شهروندان خدماتی از قبیل بازی و تفریحات ورزشی، مسابقات متنوع، نقاشی و مشاوره ارائه و در بخش نمایشگاهی، اداوات جنگی سبک و سنگین به نمایش گذاشته می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بازسازی صحنه های جبهه و جنگ با اجرای مانور میدانی و روایتگری راویان دفاع مقدس، بخش ویژه و جذاب نمایشگاه را تشکیل می دهد.

گفتنی است این نمایشگاه از 31 شهریور الی 6 مهر ماه همه روزه از ساعت 19 برای بازدید عموم دایر است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 19:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10087 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهرداران ۹و۱۰، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی،  کارکنان سازمان ورزش از میدان آزادی تا محل خدمت را با دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل پاک طی کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، سه شنبه های بدون خودرو این هفته با حضور مدیران شهری مناطق و سازمان ها از ضلع جنوبی میدان آزادی شروع و در ادامه مسیر به خیابان آزادی و ساختمان های ستادی منتهی شد.

شایان ذکر است شهردار منطقه9 همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری در راستای حمایت از کمپین سه شنبه های بدون خودرو هر هفته با استفاده از وسایل حمل و نقل پاک و عمومی به محل خدمت رفته که در این هفته با دعوت  از مدیران شهری و سازمان ها این طرح از منطقه9 شروع شد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 26/6/1398 - 18:51
  • تعداد رکورد ها : 648795