دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3044 ) ( تعداد نظرات : 10 )

جهانپور: از دستفروشان و منابع نامشخص ماسک نخرید !❌

▫️رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت: مردم حتما ماسک را از مراکز مجاز نظیر داروخانه‌ها و فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی تهیه کنند. مردم به هیچ عنوان ماسک را از منابع نامشخص و افراد دستفروش و پراکنده خرید نکنند

▫️ جهانپور در واکنش به ویدئوهای منتشره در فضای مجازی مبنی بر جمع‌آوری ماسک‌های مصرف شده توسط زباله‌گردها و فروش دوباره آنها، گفت: مردم دقت داشته باشند که ماسک‌های مصرف شده می‌توانند به نوعی زباله عفونی تلقی شوند، بنابراین چگونگی امحای آنها اهمیت ویژه‌ای دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 25/4/1399 - 6:29
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3044 ) ( تعداد نظرات : 10 )

چند خوراکی ضروری در رژیم غذایی زنان !👱‍♀

مواد غذایی نقش تعیین‌کننده‌ای در سلامت بدن دارند بدن زنان به ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشتری نیازمند است که این ویتامین‌ها در برخی از مواد غذایی ساده مثل ماهی چرب، لوبیا سیاه و شیر و ماست به خوبی یافت می‌شود

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 25/4/1399 - 6:26
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3044 ) ( تعداد نظرات : 10 )

۲۰۰ نفر در یک ‌عروسی و ۱۰۰۰ نفر ‌در ‌یک مراسم ‌ترحیم به کرونا مبتلا شدند !⚠️

▫️معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برگزاری مجالس و دورهمی های خانوادگی مهم‌ترین علت افزایش آمار مبتلایان کرونا ‌گزارش شده است

▫️برگزاری یک عروسی و مجلس ترحیم می‌تواند وضعیت سفید را به قرمز تبدیل کند. در مواردی شاهد ابتلای ۲۰۰ نفر در یک مراسم عروسی و یک هزار نفر مبتلا در یک مراسم ترحیم بوده‌ایم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 25/4/1399 - 6:24
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3044 ) ( تعداد نظرات : 10 )

احتمال انتقال هوا برد کرونا در محیط‌های بسته !🚨

▫️عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا: در حال حاضر بر انتقال هوابرد ویروس بیشتر تاکید می‌شود؛ چراکه در مشاهداتمان می‌بینیم خانواده‌هایی هستند که شاید دو یا سه ماه باشد از منزل خارج نشده باشند، اما به کرونا مبتلا شدند که متوجه می‌شویم از راه انتقال هوابرد به ویروس آلوده شده‌اند

▫️وقتی ماسک به علت ترشحات بزاق خیس شود، نه تنها سبب ممانعت ورود ویروس نمی‌شود بلکه می‌تواند ورود ویروس را تسهیل کند از این رو ماسک باید پس از ۴ ساعت استفاده یا خیس شدن، تعویض شود

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 25/4/1399 - 6:18
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3044 ) ( تعداد نظرات : 10 )

رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد مقابله با کرونا: وضعیت در کشور مطلوب نیست !🚨

▫️در دو هفته گذشته نرخ شیوع کرونا به بالاترین حد در کشور رسید

▫️تجمعات مهمترین راه انتقال ویروس است

▫️کم یا زیاد شدن آمار روزانه بمعنی کاهش آمار کرونا در کشور نیست

▫️نباید فکر کنیم بین وضعیت قرمز یا سفید تفاوت زیاد است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 25/4/1399 - 6:16
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3044 ) ( تعداد نظرات : 10 )

تایید انتقال ویروس کرونا از رحم مادر به نوزاد در فرانسه !🤰

▫️فرانسه از ثبت نخستین مورد تأییدشدهٔ انتقال بیماری کووید-۱۹ از رحم مادر به نوزاد خبر داد

▫️بنابر اعلام پزشکان فرانسوی یک نوزاد پسر در نخستین روز‌های پس از تولد، علائم التهابی را بروز داده که مربوط به بیماری همه‌گیر کنونی است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 25/4/1399 - 6:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12853 ) ( تعداد نظرات : 48 )نگهبان امانتدار بازار میوه و تره بار فروزش، با وجود مشکلات مالی و معیشتی، پس از پیدا کردن کیف پولی حاوی 2500 دلار (معادل 57 میلیون تومان) و یک فقره چک به مبلغ 50 میلیون تومان به همراه کارت ملی و سایر مدارک شناسایی یکی از بانوان شهروندی که از این بازار خرید کرده بود، آن را به صاحبش بازگرداند. 


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ «مجید فدوی» نگهبان امانتداری که به مدت 4 سال در میادین و بازارهای میوه و تره بار مشغول به کار است، حتی حاضر نشد در مقابل بازگرداندن 107 میلیون تومان ارز و چک بانکی به صاحبش هیچ‌گونه پاداشی دریافت کند و عنوان کرد این کار را تنها برای جلب رضایت خداوند انجام داده است.
گفتنی است، سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران به منظور ترویج اخلاق حسنه در بین کارکنان میادین و بازارها، در نظر دارد تا به شکل ویژه‌ای از این نگهبان قدردانی نماید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 19دقيقه قبل
سه شنبه 24/4/1399 - 15:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12853 ) ( تعداد نظرات : 48 )
براساس تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران که از صبح امروز در میادین میوه و تره بار اعمال می‌شود، 13 نوع میوه از جمله انگور یاقوتی، هلو، هندوانه، طالبی و گرمک با کاهش قیمت رو به رو شدند. 


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، یک سوم میوه‌های عرضه شده در میادین میوه و تره بار در نرخنامه جدید این سازمان شاهد کاهش قیمت از 300 تومان تا 1800 تومان بودند که در این میان انگور یاقوتی ممتاز بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد.
فهرست میوه‌ای که قیمت آنها در میادین میوه و تره بار کاهش داشته‌اند، به شرح زیر اعلام شده است.
1- انگور یاقوتی ممتاز با 1800 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 13100 تومان
2- خربزه مشهدی با 300 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 4400 تومان
3- سیب گلاب با 400 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 13500 تومان
4- گرمک با 1100 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 3200 تومان
5- طالبی توزرد با 1100 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 3200 تومان
6- طالبی توسبز با 350 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 3950 تومان
7- گیلاس تک‌دانه و ممتاز با 1400 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 18 هزار تومان
8- گیلاس قرمز و سیاه با 1300 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 13500 تومان
9- لیموتُرش سنگی با 600 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 8900 تومان
10- لیموتُرش مینابی با 700 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 11800 تومان
11- هلوی ممتاز با 500 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 8900 تومان
12- هندوانه زیر 4 کیلوگرم با 500 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 1600 تومان
13- هندوانه بالای 4 کیلوگرم با 300 تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم 2600 تومان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 19دقيقه قبل
سه شنبه 24/4/1399 - 15:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12853 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تاکنون 110بوستان برای استفاده توان یابان عزیز مناسب سازی شده است و در سال 99 نیز 22 بوستان در دستور کار است.همچنین از 250 میدان و بازار میوه و تره بار در شهر تهران تاکنون 30 بازار مناسب‌سازی شده‌اند و 26 بازار جدید در حال ساخت نیز مناسب‌سازی خواهند شد.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی در نشستی با محوریت مناسب سازی بوستان ها و میادین میوه و تره بار برای استفاده معلولین و توان یابان در سطح شهر تهران که با حضور علی‌اصغر عین‌القضات، مشاور معاونت شهرسازی و معماری شهرداری در امور توان یابان، مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، راد، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران،عنقایی، مدیرکل اداره کل برنامه ریزی و توسعه امور خدمات شهری، نماینده جامعه ناشنوایان و...برگزار شد، به اقدامات این معاونت در راستای مناسب سازی بوستان ها، میادین میوه و تره بار شهرداری تهران و مجموعه اقدامات سازمان زیباسازی برای این منظور پرداخت و گفت: هر سال تعدادی از بوستان ها در مناطق 22گانه برای استفاده توان یابان عزیز مناسب سازی می شود و تاکنون 110بوستان مناسب سازی شده است و در سال 99 نیز 22 بوستان در دستور کار است.

یزدانی در ادامه گفت:سازمان زیباسازی نیز وظیفه خرید و تامین تجهیزات لازم همانند ست های ورزشی، المان های پارکی، مناسب سازی سرویس های بهداشتی و... را برای استفاده توان یابان و معلولین عزیز بر عهده دارد.
وی با بیان این که 250 میدان و بازار میوه و تره بار در شهر تهران وجود دارد، اذعان کرد: با برنامه‌ریزی‌های لازم، تاکنون 30 بازار مناسب‌سازی شده‌اند و 26 بازار جدید در حال ساخت نیز مناسب‌سازی خواهند شد.

عین‌القضات:تقدیر از اقدامات معاونت خدمات شهری در راستای مناسب سازی بوستان ها و میادین میوه و تره بار

علی‌اصغر عین‌القضات، مشاور معاونت شهرسازی و معماری شهرداری در امور توان یابان نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات معاونت خدمات شهری در راستای مناسب سازی ها، گفت:معاونت خدمات شهری یکی از معاونت هایی است که پیش از اعلام شیوه نامه و دستورالعمل های قانونی اقدامات خوبی را در جهت مناسب سازی بوستان ها و میادین آغاز و اجرایی کرده است.
مشاور معاونت شهرسازی و معماری شهرداری در امور توان یابان اظهار کرد: با برنامه ریزی های لازم برای چهار معاونت شهرداری تهران، مشاورانی برای معلولین تعیین گردیده است . همچنین برای حفظ کرامت انسانی معلولین و توان یابان عزیز نماینده ای از سوی انجمن ناشنوایان ایران نیز معرفی شده است که همراه ما در این راه خواهد بود.
 عین‌القضات به همکاری های خوب میادین میوه و تره بار در راستای مناسب سازی بازارها اشاره کرد و گفت: اقدامات بسیار خوبی نیز در میادین میوه و تره بار به شکل خودجوش و براساس شیوه نامه اعلام شد انجام شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
در ادامه این جلسه عین‌القضات، مشاور معاونت شهرسازی و معماری شهرداری در امور توان یابان نکاتی را پیرامون چگونگی مناسب سازی بوستان ها، ست های ورزشی،المان های پارکی و... مطرح کرد .
 گفتنی است در جریان این جلسه مدیران عامل سازمان بوستان ها،میادین میوه و تره بار و زیباسازی به ارائه گزارشاتی پیرامون برنامه ها و اقداماتشان در راستای مناسب سازی ها پرداختند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 19دقيقه قبل
سه شنبه 24/4/1399 - 15:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12853 ) ( تعداد نظرات : 48 )

شرکت‌ها و تیم‌های بازی‌ساز کشور با ساختار حمایتی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که به «همگرا» معروف است، خیلی خوب آشنایی دارند. ساختار حمایتی که در سال 1396 متولد شد تا با شناسایی و حمایت از استعدادهای بازی‌سازی، گام‌هایی برای تقویت توانمندی‌هایشان بردارد. همگرا متولد شد تا حمایت‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه‌های مختلف صنعت بازی را سامان بخشد و تقویت کند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، ساختار حمایتی همگرا در حالی در گام دوم، به سال 1399 رسیده که بنا به اعلام دبیرخانه آن پس از پایان فرآیند ارزیابی از میان 119 متقاضی عضویت، 68 استودیوی بازی‌سازی (شامل تیم‌ها و شرکت‌ها) حائز شرایط عضویت و دریافت رتبه شدند.

این 68 استودیوی بازی‌سازی حتما هفته‌ها است که منتظر شنیدن خبری از نحوه دریافت حمایت در قالب ساختار حمایتی همگرا هستند. خبر خوب اینکه دبیرخانه همگرا پس از آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای تخصیص خدمات حمایتی، آماده است تا از روز شنبه 28 تیرماه پذیرای درخواست‌های اعضای جدید خود باشد.

ثبت درخواست برای دریافت حمایت

اگر جزء این 68 استودیوی بازی‌سازی هستید، حتما برایتان سوال است که چطور درخواست حمایت خود را انتخاب و ثبت کنید. شما باید با نام کاربری که پیش از این در سامانه همگرا ثبت‌نام کرده‌اید، وارد حساب‌کاربری خود شده و درخواست حمایت خود را انتخاب و ثبت کنید بلافاصله بعد از ثبت درخواست‌، دبیرخانه همگرا فرایند تخصیص حمایت را آغاز خواهدکرد.

حمایت‌های متنوع‌تر

توجه داشته باشید که حمایت‌ها براساس رتبه شما در پنل کاربری‎‌تان قرار گرفته است. براساس اعلام دبیرخانه ساختار حمایتی همگرا سال 1399، در این دوره تلاش شده تا حمایت‌های متنوع‌تری را با همکاری نهادهای دولتی و خصوصی به شرکت‌های بازی‌ساز ارائه شود.

 سیدمحمدعلی سیدحسینی؛ معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این خصوص گفت: «اعتبار حمایتی که شرکت‌ها در پنل خود مشاهده می‌کنند، حداقل اعتبار آنها نزد ساختار حمایتی همگرا است. بدین معنا که ‌این شرکت‌ها می‌توانند حمایت‌های ارائه شده توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای را در دو زمینه خدمتی «داخلی» و «صادراتی» مصرف کنند.»


او همچنین گفت: «در صورتی‌که اعضا متقاضی استفاده از خدمات حمایتی صادراتی باشند، اعتبار تشویقی بیش از یک برابر به اعتبار آنها اضافه خواهد شد. در واقع اعتبار قابل استفاده آنها در ساختار همگرا بیش از دو برابر قابل پرداخت خواهد بود.»
امتیاز ویژه برای شرکت‌های خلاق

اتفاق دیگر اینکه، شرکت‌هایی که به عضویت برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق درآمده‌اند (شرکت‌های عضو همگرا به صورت خودکار به فهرست شرکت‌های خلاق اضافه خواهند شد)، می‌توانند از حمایت‌های این برنامه، مازاد بر اعتبار خود بهره‌مند شوند.
ضمن اینکه معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز از بازی‌سازان حوزه بازی‌های جدی عضو همگرا با تخصیص اعتبار ویژه به این اعضاءحمایت خواهد نمود.

افزایش منابع حمایتی در ساختار همگرا
بنا به گفته سیدحسینی در این دوره تیم/شرکت‌های بازی‌سازی علاوه بر شاخص‌های «تولید» و «فرهنگی» به لحاظ «مخاطب و بازار» نیز مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند. کمیته ارزیابی تولید از بازی‌سازان مطرح کشور تشکیل شد و استودیوهای بازی‌سازی متقاضی از جنبه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیاز بندی شدند. شاخص‌های «مخاطب و بازار» نیز با همکاری دو مجموعه «کافه‌بازار» و «تپسل» مورد ارزیابی قرار گرفت.
ساختار حمایتی همگرا در سال 1399 دستخوش تغییراتی نیز شده است. تمرکز بیشتر بر حمایت‌های صادراتی به اعضای این ساختار با همکاری «مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری ریاست جمهوری» از جمله تغییرات امسال همگرا است. همچنین منابع حمایتی «ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» جهت بهره‌برداری شرکت‌های عضو به این ساختار اضافه شده است.

با دبیرخانه همگرا تماس بگیرید

بازی‌سازان برای دریافت اطلاعات بیشتر و رفع هرگونه ابهام می‌توانند از طریق شماره تلفن 02188310370 داخلی 345 با دبیرخانه همگرا در ارتباط باشند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 19دقيقه قبل
سه شنبه 24/4/1399 - 15:22
  • تعداد رکورد ها : 655121