abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )شهردار منطقه 2 تهران  از راه‌اندازی نیروگاه‌  خورشیدی  20کیلو واتی با هدف  استفاده از انرژی تجدید پذیر و اصلاح الگوی مصرف در این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2،  رسول کشت پور ،شهردار منطقه  با اعلام این خبرگفت: به منظور استفاده بهینه از انرژی‌های تجدید پذیر و همچنین کاهش آلاینده‌های زیست محیطی نصب نیروگاه  خورشیدی  در ساختمان های منطقه به عنوان یکی از طرح های زیست محیطی پیش بینی و اجراشد.
وی با اشاره به اقدامات اجرایی در بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر گفت: در هیمن راستا اولین نیروگاه خورشیدی 20کیلو وات در منطقه نصب و به بهره برداری رسید.
شهردار منطقه 2 اقزود: در تداوم اقدامات زیست محیطی،احداث نیروگاه های زنجیره ای خورشیدی به ظرفیت 1 مگا وات در تمامی ساختمان ها، پایانه ها و ایستگاه های حمل و نقل عمومی  در برنامه های سالجاری پیش بینی و اجرا می شود.
وی صرفه جویی  در مصرف سوخت را ازدیگر اهداف اجرای طرح برشمرد و  گفت: انرژی خورشیدی یکی از منابع تامین انرژی رایگان، پاک و عاری از اثرات مخرب زیست محیطی است و سبب کاهش و صرفه جویی چشمگیری در مصرف انرژی می‌شود.
کشت پور نصب آبگرمکن های خورشیدی در بوستان های منطقه را ازدیگر اقدامات اجرایی در این زمینه برشمرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 16دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:17
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )

طی مراسمی با حضور مدیرکل امور بانوان، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 و ساکنان محله مظاهری، از طرح های هنری پیاده شده توسط زنان شهروند در این محله رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در این مراسم که روز سه شنبه 18/4/99 برگزار شد، از طرح های هنری که با هدف جلب مشارکت اجتماعی توسط زنان شهروند و خانواده های ساکن آن، در کوچه های صفایی و طوطی اجرا شده بودند، رونمایی شد.

این رویداد بخشی از جشنواره خلاقیت هنری زنان در شهر است که با محوریت طراحی و ایده پردازی هنری در مجموعه های شهربانو، بوستان های بانوان و فضاهای عمومی شهر تهران و با هدف جلب مشارکت هنری زنان، ارتقاء سهم زنان در حوزه هنر عمومی و همچنین شناسایی و تقویت ظرفیت های هنری زنان در سطح مناطق 22گانه اجرا شد.

در این آیین، مدیرکل امور بانوان ضمن بازدید از طرح ها و ایده های خلاقانه و نحوه مشارکت هنری زنان، پیشنهادات، ایده ها و نظرات دختران ساکن محله را شنیده و میزان رضایت آنان را از تغییرات ایجاد شده جویا شدند.

این برنامه با مشارکت اداره کل امور بانوان، معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 15، دفتر توسعه محله ای منطقه 15 و خانواده های ساکن محله اجرا شد.

لازم به ذکر است در این جشنواره، بیش از 1500 ایده و طرح پیشنهادی از شهروندان دریافت شد که از این میان 250 طرح در  فضای داخلی مجموعه‌های مختص زنان (مجموعه‌های شهربانو ) در مناطق 7،9،12،14،16،17،19، بوستان های بانوان در مناطق 4 ،18 ،20 ،21 ،22 ، گالری درنگ هنر در زیرگذرآزادی منطقه 5 ، کوچه های طوطی و صفایی منطقه 15 و مدرسه دخترانه همایون خواجوی منطقه 11 و هنرستان دخترانه خوارزمی منطقه13به اجرا در آمده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 16دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:14
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )

نشست هم‌اندیشی و هماهنگی در خصوص نحوه برگزاری ویژه برنامه های دهه ولایت در شهر تهران با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهر تهران، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهران، مدیرکل فرهنگی و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محسن فتاحی در این نشست که با هدف هم‌اندیشی در خصوص نحوه برگزاری ویژه برنامه های دهه ولایت برگزار شد ضمن تشکر از حضور ارزشمند حاضرین در نشست افزود: هماهنگی و همکاری دستگاه های مختلف و متولیان امور فرهنگی در شهر تهران در خصوص برگزاری مناسبت های شاخص ملی-مذهبی اتفاق مهم و مثبتی است.

سرپرست اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه برنامه ریزی در خصوص برگزاری نشست هایی از این قبیل جهت هماهنگی اجرای برنامه های فرهنگی در شهر تهران ضرورت دارد تصریح کرد:  اداره کل فرهنگی در راستای وظایف خود در این حوزه، نقش تسهیل‌گری و ایجاد بسترهای همکاری بین بخش های مختلف متولی فرهنگ در شهر تهران را دارد.

وی با اشاره به نزدیک شدن اعیاد دهه ولایت  و امامت و لزوم برنامه ریزی برای نحوه اجرای ویژه برنامه های آن دهه افزود: همزمان با آغاز دهه مبارک ولایت و به منظور گسترش فرهنگ دینی و معنوی در شهر، امسال نیز برنامه های متنوع و گسترده ای تدارک دیده شده است که با شرایط خاص شیوع بیماری کرونا در جامعه و به جهت جلوگیری از ازدحام و تجمعات در سطح شهر تهران، عموم این برنامه ها رنگ و بوی مجازی به خود می‌گیرند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سهرابی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهر تهران نیز ضمن تأیید مطالب بیان شده به ارائه برنامه ها و اهداف پیش روی سازمان تبلیغات اسلامی و لزوم هماهنگی و برگزاری کمپین های مشترک در راستای شناسایی و ترویج فرهنگ غدیر تأکید نمودند.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین دانایی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهران نیز با ابراز خرسندی از تشکیل این نشست هم‌اندیشی پیشنهاداتی در خصوص نحوه اجرای جشن های ویژه عید غدیر در 110 مسجد منتخب شهر تهران با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان تهران ارائه داد.

همچنین خانم زهرا  بهروزآذر مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران بیان کرد: این اداره کل نیز در راستای مأموریت های خود از جمله گسترش زمینه های مشارکت اجتماعی زنان شهر تهران برنامه هایی را در خصوص برگزاری دهه ولایت پیش بینی کرده است و آمادگی کامل جهت هماهنگی در اجرای برنامه های مشترک با سایر نهادها را دارد.

در پایان مقرر شد طی جلسات مستمر جزئیات اجرای برنامه های پیش‌رو در ایام دهه ولایت و امامت برگزار و جمع بندی نهایی در قالب دستورالعمل مشترک در شهر تهران اجرایی گردد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 16دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مدیرعامل شركت متروى تهران با اشاره به ورود 2 رام قطار به شبكه متروى تهران در سال جارى عنوان كرد: همچنین بهره‌بردارى از 3 پست برق جدید و ۱۲ ایستگاه مترو در برنامه سال جارى قرار دارد كه در صورت تامین منابع مالى در نظر گرفته شده براى سال جارى، این برنامه محقق مى‌شود.
به گزارش روابط عمومى و امور بین‌الملل شركت راه‌آهن شهرى تهران و حومه (مترو) على امام مدیرعامل این شركت با اشاره به برنامه‌ریزى‌هاى صورت گرفته در سال جارى براى تامین ناوگان خاطرنشان كرد: تا پایان تیرماه سال جارى 2 رام قطار باقى‌مانده از پروژه ۷۰ دستگاه قطار وارد مدار بهره‌بردارى مى‌شود.
او افزود: با تحویل این 2 رام قطار پرونده پروژه ۷۰ دستگاه قطار بسته مى‌شود.
امام همچنین در خصوص بهره‌بردارى از پست‌هاى برق قلعه مرغى در خط 3، بخش شمالى خط ۶ و نیز بخش شرقى خط ۷ عنوان كرد: تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا بهره‌بردارى از این 3 پست برق را كه مقرر بود سال گذشته افتتاح شود به تاخیر انداخت.
مدیرعامل شركت متروى تهران در ادامه عنوان كرد: امیدواریم با تلاش همكارانم در شركت مترو بتوانیم تا چند ماه آتى از پست برق قلعه مرغى و نیز پست برق شرقى خط 7 بهره‌بردارى كنیم.
امام با اشاره به بهره‌بردارى از ایستگاه برج میلاد به عنوان اولین ایستگاهى که در سال جارى به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: در تلاشیم این ایستگاه و نیز ورودى مستقل ایستگاه شهید نواب صفوى در خط ۷، شهریور ماه سال جارى وارد مدار شود.
او با ابراز امیدوارى نسبت به این كه افتتاح و بهره‌بردارى از ایستگاه اقدسیه در خط 3 تا آبان ماه جارى انجام شود، افزود: بهره‌بردارى از ایستگاه‌هاى تربیت مدرس، شهرک آزمایش، مرزداران، یادگار امام، اشرفى اصفهانى و شهید ستارى در خط ۶ مترو برای سال جارى در دستور كار قرار دارد. همچنین ایستگاه‌هاى برج میلاد، شهید محلاتى، قیام و آهنگ و ورودى مستقل نواب در خط 7 نیز امسال به بهره‌بردارى مى‌رسد.
مدیرعامل شركت راه‌آهن شهرى تهران و حومه (مترو) با ابراز تاسف نسبت به این كه سال گذشته تنها 42 درصد از بودجه شهردارى برای متروى تهران محقق شد، خاطرنشان كرد: در صورتى كه بودجه سال گذشته شهردارى تهران برای مترو به صورت كامل محقق مى‌شد 9 ایستگاه از ایستگاه‌هاى ذكر شده تا كنون به بهره‌بردارى رسیده بود.
امام در پایان عنوان كرد: در صورت تحقق منابع مالى در نظر گرفته شده براى سال جارى امیدواریم 7 کیلومتر تونل شامل ۱۲ ایستگاه مترو در سال ۹۹ به بهره‌بردارى برسد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 16دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )


"کاپ یا کاهش پسماند" عنوان طرحی است که از ۲۴ خرداد ماه در منطقه ۲۱ رسما آغاز شده است. طرحی که از طرف شهرداری تهران در ۴ منطقه به عنوان پایلوت کلید خورده است. منطقه ۲۱ اما در میان مناطق پایلوت، پیشگام در اجرا و داوطلب در انجام آن است.
به گزارش  روابط عمومی منطقه ۲۱، برای اطلاع از چند و چون این طرح با رحمانی شهردار منطقه ۲۱ گفت و گو و درباره تفاوت کاپ با طرح تفکیک از مبدا پرسیدیم. او در این باره گفت: در طرح تفکیک از مبدا شهروندان هر زمان که علاقمند بودند پسماندها را به مخازنی که ابتدای کوچه ها تعبیه شده است منتقل و شهرداری موظف بود حتی تا روزی ۳ بار برای جمع آوری، شستشوی مخزن و جایگزینی مخازن نو به جای کهنه اقدام کند که این کار هزینه های هنگفتی را تحمیل می کرد در نتیجه تصمیم گرفته شد مدیریت پسماند به خانواده ها واگذار شود.

 در طرح کاپ مخازنی که تحویل داده می شود وارد منازل شده  و اجرای اصولی فرآیند تولید، ذخیره سازی و جمع آوری زباله را شهروندان خود برعهده می گیرند و اگر مخازن به هر دلیلی مفقود یا شکسته شود خود شهروندان باید آن را تهیه و جایگزین کنند.

کاپ با آموزش چهره به چهره ۳ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت شهرک شهرداری آغاز شده است. این شهرک ۴۹ بلوک و هر بلوک ۱۶ واحد دارد. بلوک ها به ۲ نیم بلوک ۸ واحدی تقسیم می شود که ۲ ورودی دارد. ۱۹۶ مخزن ۲۴۰ لیتری که ۹۸ مخزن آبی رنگ ویژه پسماند خشک و ۹۸ مخزن مشکی مخصوص پسماند تر به مجتمع ها داده شده است.

او افزود: در طرح کاپ تمام مخازن ۱۱۰۰ لیتری زباله خیابان ها و کوچه ها جمع آوری می شود. با آموزش آبگیری زباله ها دیگر چندان آبی در پسماندها باقی نمی ماند که شیرابه شود و در حفظ محیط زیست تاثیر قابل توجهی دارد.

 شهردار منطقه ۲۱ با بیان اینکه کاهش پسماند و حفظ محیط زیست هدف اصلی این طرح است، مشارکت مردم در این طرح را بسیار مهم دانست و افزود: در این طرح از ابزارهای تشویقی و تنبیهی استفاده و از شهروندان نمونه تقدیر می شود که تا پایان سال این طرح در همه محله های منطقه اجرا خواهد شد.

همچنین؛ در طرح کاپ، پسماند تر یک روز در میان و پسماند خشک یک شنبه ها و چهارشنبه ها توسط مسئول یا سرایدار مجتمع جمع آوری می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 16دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:0
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12781 ) ( تعداد نظرات : 48 )


رئیس فدراسیون تنیس گفت: مجموعه زمین های تنیس بوستان ولایت که توسط شهرداری منططقه ۱۹ احداث شده و بزودی بهره برداری خواهد شد، محل خوبی برای مرکز همگانی و استعدادیابی قهرمانان تنیس محسوب می شود.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، داوود عزیزی در بازدید از مجموعه زمین های تنیس خاکی بوستان بزرگ ولایت که با همراهی شهردار و معاونین منطقه صورت گرفت به پتانسیل های این مجموعه برای تبدیل به یک مرکز همگانی اشاره کرد و گفت: از طریق این مرکز می توان استعدادیابی کرده و قهرمانان رشته همگانی تنیس را پرورش داد.

او تصریح کرد: این مجموعه همچنین می تواند به عنوان پایگاه ما در جنوب غرب تهران باشد چراکه در فضایی وسیع به دور از تجمعات راه اندازی شده و امکان بهره برداری شهروندان جنوب شهر را از این رشته ورزشی ایجاد کرده است.

عزیزی با اشاره به هزینه های بالای این رشته ورزشی افزود: به منظور ترغیب شهروندان منطقه به تنیس باید نگاه ویژه ای به هزینه های آن شود و درهمین راستا نیز ما آمادگی کامل را برای ارائه حمایت های فنی و سخت افزاری داریم.

این مسئول ضمن تشکر از اقدامات و پیگیری های شهردار منطقه در راه اندازی این مجموعه ابراز امیدواری کرد ورزش تنیس در جنوب تهران نیز همچون شمال شهر توسعه یابد چراکه این رشته صرفاً خاص ثروتمندان نیست.

علی توکلی شهردار منطقه نیز در ادامه بازدید بیان کرد: این مجموعه ظرفیت مناسبی برای آموزش و توسعه ورزش تنیس در محدوه جنوب تهران و تغییر تفکر رایج مبنی بر اختصاصی بودن این رشته ورزشی به مردم شمال تهران محسوب می شود.

 او به امکانات خوب مجموعه زمین های تنیس خاکی بوستان اشاره کرد و گفت: این مجموعه شامل ۵ قطعه زمین به متراژ ۳۵۰۰ متر مربع در انتهای پارکینگ شمالی بوستان روبروی شهربانو احداث شده است.

توکلی افزود: به منظور بهره مندی ورزشکاران از امکانات رفاهی همچون رختکن و سرویس های بهداشتی ابنیه ای به متراژ ۵۰ متر مربع در محوطه زمین های تنیس احداث شده، ضمن اینکه برای گرفتن سرعت باد و ایجاد دید بهتر برای ورزشکاران فعالیت کاشت درخت و فضای سبز در اطراف  آن صورت گرفته است.

شهردار منطقه ابراز امیدواری کرد با همکاری فدراسیون تنیس طی روزهای آتی شاهد بهره برداری از این مجموعه باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 16دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 12:54
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 2993 ) ( تعداد نظرات : 10 )

منیزیم یکی از مواد معدنی بسیار مهم در بدن ما است. این ماده در نزدیک به 300 واکنش بیوشیمیایی بدن نقش دارد. بر اساس برخی برآوردها، حدود 90% افراد دچار کمبود منیزیم هستند. متاسفانه کمبود منیزیم به سادگی از طریق آزمایش قابل تشخیص نیست. منیزیم در جلوگیری از کلسیفیکاسیون (تجمع کلسیم در بافت) سرخرگ ‌ها و در نتیجه سلامت قلب و عروق نقش مهمی دارد. این ماده، از طریق افزایش تاثیر ویتامین D به جذب بیشتر کلسیم و در نتیجه در سلامت استخوان ها، تاثیر مثبت دارد. کمبود این عنصر می تواند موجب کاهش کلسیم استخوان ها و در نتیجه پوکی استخوان شود.


بدن یک انسان بالغ، در حدود 25 گرم منیزیم دارد.


ار علائم کمبود منیزیم می توان به این نشانه ها اشاره کرد:


خستگی 

ضعف

بی حسی و گزگز در دست و پا

سردرد

حالت تهوع

تغییرات شخصیتی

اضطراب و افسردگی

انقباضات و گرفتگی عضلانی

تشنج

ریتم غیر طبیعی قلب

فشار خون بالا

اسپاسم عروق کرونر قلب

مشکلات هورمونی در زنان

کم خوابی و مشکلات خواب

کاهش اشتها

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 6:37
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 2993 ) ( تعداد نظرات : 10 )


۱. توت‌فرنگی

توت‌فرنگی جزو مهم‌ترین میوه‌های برای سلامت مو و جلوگیری از ریزش آن است. در واقع توت‌فرنگی به دلیل دارا بودن انواع مواد معدنی، چون ویتامین‌های A، K، E، C، پتاسیم، کلسیم، آهن، فسفر، روی و… باعث تقویت ریشه مو و بهبود آن می‌شود. ویتامین A به سالم نگه داشتن مو، ویتامین B موجب سرعت رشد مو و درمان ریزش مو و ویتامین C به تقویت رشد مو کمک می‌کنند. به همین صورت هر یک از مواد معدنی این میوه خوشمزه باعث تقویت و جلوگیری از ریزش مو خواهد شد. می‌توانید از این میوه خوش‌طعم برای تهیه انواع مربا و دسر، چون ژله توت‌فرنگی، مربای توت‌فرنگی و کرم ژله توت‌فرنگی استفاده کنید.

۲. پرتقال

ویتامین c موجود در این میوه خوشمزه یک منبع عالی و فوق‌العاده برای حفظ سلامت و کاهش ریزش مو است. در واقع ویتامین C باعث افزایش گردش خون در پوست سر شده که این امر به‌تنهایی باعث افزایش رشد مو خواهد شد. همچنین مواد معدنی موجود در میوه پرتقال باعث رفع مشکلات ریزش مو و کم‌پشتی می‌شود.

۳. انگور

میوه انگور نیز حاوی مواد معدنی مفیدی است که برای سلامت بدن بسیار موثر است. از ویتامین‌ها و مواد معدنی انگور که باعث حفظ سلامت موها می‌شود می‌توان به ویتامین E، اسید لینولئیک و آنتی‌اکسیدان اشاره کرد که باعث تقویت مو و درمان ریزش آن خواهد شد. همچنین می‌توانید از آب انگور به عنوان ماسک مو نیز بهره ببرید و برای درمان شوره و خارش پوست سر استفاده کنید.

۴. آووکادو

آووکادو می‌تواند باعث رفع ریزش مو و براق کردن آن شود. چرا که وجود مواد معدنی، چون ویتامین‌های A، B۲، D، E، آهن، بتاکاراتن و… باعث درمان خشکی و آسیب‌دیدگی مو و رفع ریزش آن می‌شود. می‌توانید حتی از روغن آووکادو نیز در طبخ غذاهای خود استفاده کنید و از مزیت‌ها و خواص این میوه بهره‌مند شوید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 6:35
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 2993 ) ( تعداد نظرات : 10 )

خوردن گوشت شترمرغ برای برخی از انواع فلج، بی حسی ها و بیماری های اعصاب که به علت غلبه سردی و تری ایجاد می شود مفید و موثر است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 6:33
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 2993 ) ( تعداد نظرات : 10 )

شایع ترین علت گوش درد تشکیل جرم و عفونت گوش است. عفونت گوش ممکن است ویروسی یا باکتریایی باشد که براساس تشخیص پزشک داروهای مورد نیاز تجویز می شود. اگر عفونت گوش ویروسی باشد، منتظر خوب شدن خود به خودی آن نباشید، در این زمان اغلب پزشک مسکن هایی مانند استامینوفن یا ایبوبروفن برایتان تجویز می کند تا کم کم و با روش های دیگری عفونت گوشتان درمان شود. اگر هم عفونت باکتریایی باشد باید آنتی بیوتیک مصرف کنید. البه نباید خودسرانه این کار را انجام دهید و باید حتما با تجویز پزشک باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 6:30
  • تعداد رکورد ها : 654997